Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

reky

Spíše podprůměrná komedie se Stillerem, který se sice snaží, seč mu síly stačí, bohužel přehnaná stopáž a nízká koncentrace opravdu povedených vtipů film dost sráží. Pořádně jsem se zasmál maximálně třikrát, což je na takto dlouhý film dost málo. 50% ()

otík

Nečekaně téměř obyčejná komedie bratří Farrellyů, sice některé prvky jejich často až fekálního humoru zůstali, ale bylo to ještě v docela rozumné míře. Jinak jde o tradiční stillerovku postavenou na komediální dovednosti Bena Stillera. Ničím velkým film nezaujme, snad jen celkem slušně vymyšleným koncem a moc hezkou Michelle Monaghanovou. Hudba: Bill & Brendan Ryan ()

tomeek

Takový ne nijak extra vtipný film... slabší průměr, celé je to předvídatelné až hanba. Znova bych to vidět nemusel. ()

matezzz

Ničím nepřekvapující, lehce přehnaná a navíc ne moc vtipná romantická komedie. Těch jsem díky své dívce v poslední době shlédl několik a tato byla o něco slabší. Tak 50% ()

Doudis19

Autoři Něco na té Mary je tentokrát značné přestřelili. Jejich komedie o nerozhodném muži, který se během líbánek zamiluje do jiné ženy, je nevtipná a místy nepochopitelná. Nezvládli ani romantiku a kupodivu ani své tradiční hrubozrné žertíky. K tomu musí dodat ,že jsem dlouho neviděl nechutnější scénu ,než bylo močení na záda požahané od medůzy... 40% ()

Mrkvič

Za prvních 90 minut bych dával 4 hvězdičky. Zasmál jsem se víc, než jsem čekal, do toho jely skvělý písničky. Hlavně jsem si celou tu dobu říkal, jak je bezvadný, že to není jako u jiných podobných komedií, kde je vtip do poloviny filmu a pak se to veze už jen na rozumné a bohužel nudné vlně. Tady díky tomu, že Stiller balí jednu a potom druhou holku, zábava pokračuje a dokonce narůstá. Jenže přijde posledních 20 minut a já si začal přát,aby ten film měl konec jako většina podobných komedií. Začlo se to plácat všechno na sebe. Farrelyovi to zamotávali, co to šlo. A hlavně to začalo být občas i trapné. Stejně jde ale o vtipnou komedii, za kterou se předchůdkyně Mary, na které bylo něco víc, nemusí stydět. ()

DaUr

Tohle mi moc nesedlo - Stiller sice není špatný, ale celkově to bylo takové nudné, suché, někdy až trapné... ()

Yesqward

Nesplnilo to moje očakávania. Čakal som bláznivo bláznivú komédiu, ale namiesto toho sa z toho vykľula priemerná komédia. 2* idú za Stillera, môjho obľúbenca, a jedna za pár vtipných hlášok. Ako som spomínal, čistý priemer, čiže 50%. ()

LiborGondek

Celkem dobrá komedie, typická Stillerovka. Ideální pro zabití volného času a slušná oddechovka. Nic co by trhalo rekordy ve sledovanosti, ale rozhodně neurazí. 65% ()

Ryuuhei

Typicky Stillerovská ptákovina, která ale funguje po stránce myšlenky špatného výběru vztahu. Jinak maximálně průměrná komedie. 55% ()

Lachtaan

Jedna z těch nejpříjemnějších Stillerovek. Většinu Benových filmů bych dnes už nestrávil, tuhle romanťárnu mu ale můžu předhazovat jako jedno z nejlepších děl, které mám v rámci jeho filmografie již splněné. ()

Beky

Opět a zase špatný film od bratrů B+P=F!! Nejhorší je prostě délka filmu...obsah je přinejhorším průměrný, ale při téměř dvou hodinách je nepoživatelný!!! Nejvíc mě serou uměle protahované dialogy, které jsou vyždímány až do mínusu...to prostě trnu a zatínám zuby!!! Drsný vtípky mě nerozhází, nevadí mi a byly bohužel taky to jediný na co jsem každou minutu čekal!!! Při tom všem musim napsat, že chemie mezi MM a BS byla nad očekávání dobrá...v jiné komedii by to byla dvojka k pohledání!!! Najednou z ničeho nic monstrózní chování manželky ani komentovat nebudu, jsme v komedii a já to beru tak jak to scénáristicky je:)!! Je to po dlouhý době film, kde bych uvažoval o 50% ( hodnocení mezi jsem nedávno u sebe zrušil )!, ale jelikož bráchové jsou nepoučitelní a nedaj si říct, maj to hošánci zase za 40%!!! Jednou větou: Ale jednu věc si všichni určitě zapamatujem, protože až budete v Mexiku, tak už víte co znamená Lidový mexický tanec:)!! ()

lennyd

Eddie (Ben Stiller) ze všech stran slyší to stejné - každý mu radí, že by se, jako čerstvý čtyřicátník, měl co nejdříve oženit. A tak když potká krásnou Lilu, neváhá a po pár týdnech s ní do toho praští. Ale na svatební cestě do Mexika zjišťuje, že nejenže Lila není vůbec tak sladká jako byla před svatbou, ale navíc se beznadějně zamiluje do Mirandy, která je v Mexiku také na dovolené. Jenže jak z toho všeho ven? ... Bratři Farrelyové už asi nikdy nepřekročí svůj stín, a úžasné romantiky v Něco na té Mary je asi už také nedosáhnou. Těsně vedle má sice docela neotřelý nápad, ale přes veškerou snahu Bena Stillera jsem se docela nudil (a pravda, většina vtipů na mne působila trochu násilně). Jediný případ, kdy jsem se od srdce zasmál byl Stillerův výraz v úplném závěru filmu - a pak že se dvakrát do stejné řeky nedá vkročit. Každopádně - jednou se na Těsně vedle podívat dá, ale podruhé dám přednost spíš té Mary... ()

asirtes

"Neni to jak to vypadá!" Nemôžem si pomôcť, ale tento starý dobrý fór stále funguje, keď sa dobre zasadí v kontexte. Podľa mňa najlepšia Stillerovka ever. Možno sa to nezdá, ale romantická komédia s takto vydarenými vtipmi ktoré dokonca fungujú, hercami ktorí aj hrajúy skvelou výpravou štábom, ktorý baví baviť sa podarí len raz za čas. ()

Pavlínka9

Několik let zpět, co jsem to viděla poprvé, jsem tomu dala jednu *. O několik let později dávám za 3 a vím, že jsem se u toho příjemně pobavila a několik vtipných momentů se mi vrylo do paměti. Film je ukázkou toho, jak se přijde na to, že věci, které člověk jednou řekne poté vyplujou na povrch s jinou pointou :) Malin Åkerman byla ve své roli báječná, i když mi hned při první scéně v motelu při pauze na "šukání" začla lézt na nervy :) A Michelle Monaghan mi zase byla fyzicky nesympatická :) Takže já bych si nevybrala :) I když jo - Evu Longoriu na konci :D :D Ben Stiller se u mě bohužel už řadí do fronty hned za Adama Sandlera, který se snaží dělat srandu za každou cenu ať to stojí co to stojí, i když už to mnohdy není vtipné...Uvidíme jak to půjde dál :) ()

Iwory_

Opakující se vtip na konec? Ve kterém je pointa filmu. Vážně? To je trochu klišé, mi příjde. Tak dobrý film to pokazí lehkovážný konec. Čekal jsem úžasný konec. Parádní nápad, mělo to navíc. ()

pytlik...

Teta Kateřina ze Saturnina projevila značně prorockého ducha. Ona přece říkala, že její vlastnohlavně vymyslený román (dva se milují - on je ženatý, ona svobodná - ona se pak vdá, on mezitím rozvede - ona se rozvede, on mezitím ožení a tak možno libovolně pokračovat do nekonečna) četl známý spisovatel a prorokoval jí, že se prosadí. A už je to tu! Jirotkovi dědici, žalujte scénáristy tohoto filmu! Jinak do dalšího hodnocení se mi moc nechce. Sledovat, jak se do chomoutu nadšeně žene jedinec, který si čtyřicet let žije svobodně jak orel a který se ženit nemusí, je pro mě vrcholné psychické utrpení. No, jen to utvrzuje moje nelichotivé mínění o Stillerovi. ()

Brandon odpad!

Romantická komedie, drama? To snad neee! Teda pokud nemáte zvrácenej smysl pro fekální humor. The Heartbreak Kid je takové Prci, prci, prcičky v podání čtyřicátníků. O to je to nechutnější. U blbých teenagerů se to ještě dá se sebezapřením zkousnout, ale u prošedivělého Bena Stillera ne. Klasický imbecilní scénář s kanálníma "foráma" (milionkrát ohranýma) a vražednou stopáží. ()