• cariada

První dva díly o stopařce jsou super a krásně fungují trojice hlavních protagonistů Postránecký, Maciuchová a krásná A.Suchánková se skvěle doplňují. Ale zbylé díly jako by patřili úplně někam jinam a nemají s úvodem nic společného. Otravná Plecitá (Skořepová) je na zabití. Tenhle seriál prostě jako celek nedrží pohromadě. Možná ještě jako volný cyklus dejme tomu.(23.6.2015)

První dva díly mají zajímavou zápletku, oblíbené herecké obsazení a Aničku Suchánkovou nahoře bez, takže za to má tenhle seriál aspoň nějaké hvězdičky, nicméně ostatní epizody jsou snad jenom babské vesnické tlachání o ničem. Při vší úctě k Aleně Vránové, která díky Pyšné princezně je krásnou navždy a díky roli v Kamarádovi do deště je akční baba navždy tak tady ta role je něco hroznýho.(20.1.2017)

Asi je to "IN" dávat po prvním dílu českému seriálu odpad, ale v tomhle případě jsou ti "IN" poněkud "OUT" ..... Z momentálně běžících českých seriálů se konečně jeden zvednul z té příšerné "úrovně" Pojišťoven, Letišť, Ordinací a dalších, a vrací českou seriálovou tvorbu alespoň na příjemně sledovatelnou úroveň. ... Hodnotit po dvou dílech je sice brzy, ale ty odpady mě "trošku popudily" :)(2.3.2007)

• Peabody

z návsi jsem snesl první dva díly, pak to šlo zu grunde. náměstíčko nestálo z mého osobního hlediska za nic a tohle už je opravdu jen smetání odpadků na lopatku a jejich recyklace. Herci jsou sice milí, ale co hrát nemají. U těch dobrých to není vždy poznat, člověěj je rád, že je vidí projít a říci dvě tři věty, ale je to naprosto o ničem.(3.7.2016)

• Crawler-D

Máme za sebou první díl...hmmm, uvidíme, třeba se polepší, ale zatím to vypadá bídně. Banální scénáristická konstrukce s divnou pointou a celým průběhem. Nějaké povědomí o emocionální stránce (a tím myslím skutečné emoce) byla tvůrcům ukradena. Ubohý nástupce Návsi a o třídu ubožejší sourozenec Náměstíčka.(21.2.2007)

• - Ústřední píseň k seriálu s názvem "Bezejmenný mezi nezvěstnými" nazpívala Lucie Bílá. (mibara)

• - Většina seriálu se natáčela v Žatci, potom v Českém ráji a také v Praze. Filmovalo se i na křížové cestě v Jiřetíně pod Jedlovou. Natáčelo se také na zámku Blatná a hradě Karlštejn. (mibara)