Volba povolání může člověka přivést do různých míst, třeba i do malebného belgického městečka. Po nepodařené akci v Londýně jsou zabijáci Ray a Ken „uklizeni“ svým šéfem Harrym na pár týdnů do Brugg, aby si trochu zchladili hlavy. A tak se z těchto dvou svérázných Irů ve městě gotické architektury a vodních kanálů stanou turisté. Ray, který se nemůže vzpamatovat z krveprolití v Londýně, Bruggy nesnáší, ale Ken je z jejich středověké krásy unesený. Čím déle čekají na Harryho telefonát, tím bizarnější setkání zažívají. Když jim šéf konečně zavolá, jejich dovolená se změní v boj o přežití... Britský dramatik Martin McDonagh pojal svůj autorský celovečerní debut jako gangsterku plnou černého humoru a absurdity. Vytvořil stylovou a politicky nekorektní podívanou, úchvatně balancující mezi tragikou a komedií. Ve scénáři jsou patrné divadelní vlivy, zejména v proměnách postav, které si i přes svoji pokřivenou morálku získávají sympatie. Komornímu ladění snímku odpovídá atmosféra města, jehož genius loci má pro jeho vyznění stěžejní význam. Zvláštní ponurá atmosféra linoucí se z každého kouta jeho uliček a kanálů přidává nepředvídatelnému ději nádech tajemnosti. (Česká televize)

swamp

Když jsem viděl jméno Martina McDonagha, věděl jsem, že In Bruges prostě musím vidět. Viděl jsem 2 jeho divadelní představení (prvním byl Osiřelý západ v pražském Činoherním klubu a druhým Poručík z Inishmoru v ostravském divadle Aréna) a můžu říct, že je to jedno z nejlepších, co jsem v divadle viděl. Bohužel ve filmu si nemůže dovolit toliko absurdit a brutalit jako v divadle (kdo viděl něco na prknech, tak jistě pochopí:), přesto je ve snímku znát ruka divadelního dramatika. Místo 'střílečky' se spíše jedná o konverzační popichovačku s příchutí (někdy příjemně mocnou) černého humoru, celá je však zabalena do prostředí nájemných vrahů. Z plného hodnocení strhávám jednu * za pád Kena (Brendan Gleeson) a jeho následný - ještě na živu - proslov (i když šlo nejspíš o černý humor, bylo to trapňoučké) a nebývale okamžitě vřelý a zamilovaný vztah mezi Rayem (Farrellem) a Chloë (Clémence Poésy). ()

Okara

Po nedávném zhlédnutí Sedmi Psychopatů jsem se ihned musel podívat na McDonaghovo předcházející dílo. Bohužel jsem měl asi příliš vysoká očekávání a iluzi téměř stejného zážitku. V Bruggách je ale co se týče formy diametrálně odlišné, čekal jsem obdobný způsob narace nebo černý humor, ani jednoho jsem se nedočkal. Vlastně snad to hlavní, co oba filmy kromě režie spojuje, je vynikající výkon Farrella, který to první polovinu táhne značně nahoru. Ta má být asi onen skvost, mě ale, kromě kouzelné atmosféry města a velkých skoků v subžánrech, nějak nesedla a nebýt gradující poslední třetiny od nástupu Fiennese, šel bych na slabé tři hvězdy. Nejlepší soundtrack z filmu 70% ()

DwayneJohnson

Ale jo, proč ne, nemám nějakých větších výhrad Sice to není nejlepší film, který spatřil světlo světa, ale je to rozhodně vydařená, černá komedie v čele s dvojicí zabijáčků, která je nucena se na čas ukrýt v Bruggách. Hlavně Colin je úžasný a jeho zabiják-nešika je prostě boží. Spolu s Brendanem a věčně "fuckujícím" Ralphem a několika opravdu vtipnými scénami jsem nucen konstatovat, že tenhle film patří rozhodně k tomu lepšímu, co jsem letos viděl. ()

Ant

Jeden z nejlepších filmů roku. Lahůdkové dialogy, skvělí herci(po tomhle už Farrela prostě žeru), krásné Bruggy a jeden trpaslík. ()

tukomaster

Obrovské překvapení! Martin McDonagh stvořil vtipný, svižný, drsný, krásný a hluboký film. Herecky velké představení, hlavně Ir Farrel a jako vždy slizký Ralph Fiennes. Skvělá hudba a záběry na pěkné Bruggy dostávají tento film ještě výš. 95% ()

nascendi

Predpokladám, že film mal po uvedení v kinách celkom slušný úspech. Z takejto všehochute si každý divák odnesie svoj diel a je spokojný. V podstate som bol spokojný aj ja. Ešte spokojnejší by som bol, keby sa mi podarilo úplne vypnúť mozog. To bol film iba na pozeranie. Preto sa aj ponáhľam s komentárom, tušiac, že s rastúcim časovým odstupom by moje hodnotenie bolo iba horšie. ()

Ratemus

Výborná britská komedie s úžasným Farrelem v čele spolu s Fiennesem. Není nic silnějšího, než mafiánská čest a sere pes na rodinu čekající doma na chleba. Já se fakt výtečně bavil, k Bruggám se vždy rád vrátím. P.S. feministky ať se raději nedívají, protože není nad scénu, kdy Farrel napálí tu otravnou ženskou. Nejlepší komedie o nájemných vrazích. ()

Tomco

Brendan Gleeson moc fajn. Do ostatných vecí by som sa najradšej viac, či menej obul, ale asi netreba zbytočne filozofovať. Nech som sa snažil dostať na režisérovu vlnu akokoľvek, plnohodnotnej zábavy sa mi nedostalo. Aj tak ale slušných 7/10. ()

Slarque

Černá komedie, která je narozdíl od těch amerických celou dobu sympaticky (a systematicky) politicky nekorektní. Colin Farrell jako „nejhorší turista na světě“, Ralph Fiennes jako nepříčetný psychopat se svérázným slovníkem a Brendan Gleeson, který mezi nimi vypadá nejnormálněji a tedy i nejvěrohodněji. K tomu ještě pár dalších rázovitých figurek a o zábavu je postaráno. ()

eLeR

Fantasticky to ten Martin napísal a natočil. A ja som tie Bruggy tak dlho obchádzala. Moja chyba. Výborné dialógy a príbeh, krásne Bruggy a muzika a v neposlednom rade excelentní herci. A Colin tu bol úžasný. Skvelý film. ()

Bachy

Mám pro tenhle film mnoho slov chvály. Herci, dialogy, humor, hudba atd... všechno na jedničku. Úžasná atmosféra Brugg, kde mi neseděl snad jen trpaslík. Pasáž ve věži byla tou nejsilnější. Nevím proč, mě hodně napadalo srovnání s Východními přísliby (oba filmy jsou úplně jiné, ale atmosféra města je hodně podobná) a Bruggy dopadly o moc lépe. Další letošní skvělý zážitek v kině. ()

Vitason

Nádherné (zkurvené) Bruggy se stávají očistcem pro dva gangstery, kdy jeden z nich považuje toto město za peklo a druhý si ho neskutečně užívá. Na McDonaghovi je hodně znát, že je to starý divadelník, protože si vystačí s minimem postav na minimálním prostoru, kdy (zkurvené) Bruggy vytvářejí melancholickou kulisu, která skvěle koresponduje s hudebním doprovodem a celý děj se tak vine ve smutné náladě stejným tempem jako život v ospalém městečku. A závěr alá antické drama to jen podtrhuje. In Bruges je nejlepší buddy movie od Blackova Kiss Kiss Bang Bang, ale v tomto případě nečekejte žádnou divokou komedii. Je tu sice spousta výborných hlášek, ale o ty tu až tak nejde, protože film je tak správně vyvážený, že člověk neví jestli se má smát nebo brečet. To celé stojí na výborném scénáři a ústředním hereckém trojlístku v čele s úžasným Farrellem. Škoda jen rezignace na jakékoliv tempo, i když chápu, že právě to byl autorův záměr. ()

Happens

Farrell s jeho fu*kin´ Brugge mě kompletně dostal, film se nese vcelku jednoduchém dialogu, které je spleten na rámcově jednoduchém příběhu, jež však včetně konce putuje ve smyčkách s odkazem na ironii života. Film se snaží obsáhnout veškerou emotivní stránku člověka, od lásky, (černé) komedie, dramatu, až (mírně) po otázky viny. Můžu to rozebírat vědecky-ale stručně: líbilo, pecka. ()

dopitak

Docela dobrá prezentace Brugg pro turisty :-) Atmosféra je asi to, co dělá tenhle film nejvíc "tak trochu jiný". Velmi rychle, až nestandardně, jsme na počátku vtaženi do děje. Žádné záběry na vysvětlení, jen pár vět o vraždě a nuceném"odklizení se" do Belgie. Snad je to škoda, možná že to filmu spíš prospělo.___ Od začátku sledujeme zajímavý pokus o skloubení jakési až poetiky (především první část filmu, ale i celkově ta vánoční kontinentální atmosféra, jemné sněžení atd.), ostré akce (především Rayovo zatčení, následná kauce, Kenovo střetnutí s Harrym s předem jasným koncem, postřelení, skok z věže a následná honička; ale už i dřívější problesky- zmlácení Kanaďana v restauraci) a tvrdší, velmi ironický, britský humor (Colin zpočátku slušně hlásí). Co se mi nelíbilo: V Bruggách asi evidentně nefunguje policie, protože celá posádka prohledává vlaky a pátrá po lidech, co se bezdůvodně perou v restauracích.___ Týpek se zalepeným okem byl u všeho.___Tvrdý zabiják si raději vezme život (před tím ale pár cizích), než by připustil smrt dětí.___ "I mean, it's all windy stairs. I'm not being funny."___ "What exactly are you trying to say?"___ "What exactly am I trying to say?" "Youse are a bunch of fucking elephants!" ()

Chrustyn

Povedená a proklatě černá krimi komedie o dvojici zabijáků, kteří byly na čas "odklizeni" do jakési "prdele světa" jménem Bruggy. Starší ze zabijáků si to zde užívá a považuje to za turistickou dovolenou avšak mladší s tváří Colina Farrella je z místa dost znuděný a přeje si co nejdříve zmizet. Avšak netuší, že on je hlavní důvod proč sem byly posláni. Z této zápletky vytvořil režisér vskutku zajímavou a chvílemi velice vtipnou podívanou s výborně vybranou hereckou dvojicí Farrell-Gleeson, kteří zde občas vypadají jako rozhádaný otec se synem než zabijáci. Tuto dvojici později doplní dokonale vulgární Ralph Fiennes, který už po telefonu předváděl velice dobrý výkon. Hlavní problém tohoto výborného snímku je pár slabších částí a převážně trochu chaotický konec, který mi do filmu moc nesedl. Nic to však nemění na faktu, že se jedná o originální a hodně vtipný snímek, u kterého se divák rozhodně nebude nudit jako hlavní hrdina v názvu zmíněném městě. ()

klerik

Veľmi dobrý film. Úžasné dialógy, až som si zaspomínal na konverzačky z NEĽÚTOSTNÉHO SÚBOJA. Je však rozprávaný úchvatne pomaly. Ak vás uspávalo ZABITIE JESSEHO JAMESA, toto budete prežívať podobne ťažko. Poetické rozprávanie jednoduchého príbehu má svoju atmosféru a dokáže vyvolať dojatie i napätie. Silný zážitok... ()

SeBig

Ukecaný thriller vtom smyslu ukecaný že pár hlášek tam je ale pár dialogů je tam uplně zbytečných. Naštěstí Colin vše zachranuje svíma gestama a svím charakterem bez něj by to bylo vcelku nudné a táhlo by to na dvě či dokonce jednu hvězdu. Co se týče příběhu jak už jsem psal díky Colinovi nenudí a místama zajímavý kochat se Bruggami které opravdu nejsou tak známí. Ke konci trochu víc akčnější a jak už to býva u těhlech filmů přehnanější..čisté tři. ()

Crocuta

Kouzelný vánoční snímek. Všichni ti blbí turisti, vznosná gotika a překrásné labutě - úplná pohádka... ()

bassator

Hned od první chvíle mě nesmírně zajímalo co je zač ten strašně sprostý chlapík v telefonu, co to je za šílence... Ralph Fiennes ho zahrál zcela nezapomenutelně. Já osobně bych mu dal Oskara za herce ve vedlejší roli, nic proti Heathu Ledgerovi který zahrál v Temném rytíři skvěle, ale Fiennes se mi zdál ještě lepší. A konec filmu mě dostal nejvíce, to jsem opravdu nečekal jak se Harry (Ralph Fiennes) zachová... Jedinou vítku bych měl k filmu - a to, že po tom co Ray (Colin Farrell) schytal nemohl snad přežít? Proto dávám jen 95% :-) ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (více)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky