Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

Haymar

Jeden z mých nejvíc nejoblíbenějších filmů ve svém žánru! Dokonalá režie, vynikající scénář, zápletka, strhující herecké výkony, napětí, akce, krimi a samozřejmě - happy end! Uprchlík má všechno, co takový film má mít... Na tohle se můžu koukat pořád a pořád a pořád dokola - nikdy to neomrzí ()

Prochy38

Zaslouženě oscarový film v hlavní roli s Harrisonem Fordem. Když někdo přijde s geniálním scénářem, pár "kluků" to luxusně zahraje a k tomu ta režie nemá chybu, vznikne Uprchlík. Vrchol krimi-thrillerů. 90% ()

jasiska

Alright, listen up, people. Our fugitive has been on the run for ninety minutes. Average foot speed over uneven ground barring injuries is 4 miles-per-hour. That gives us a radius of six miles. What I want from each and every one of you is a hard-target search of every gas station, residence, warehouse, farmhouse, henhouse, outhouse and doghouse in that area. Checkpoints go up at fifteen miles. Your fugitive's name is Dr. Richard Kimble. Go get him. Toto je klasika. A navyše parádne urobená. ()

Hanes88

Tohle se prostě povedlo!!! Harrison Ford v hlavní roli tak skvělý, že nikdo jiný by to takhle nezahrál. Celý film je naprosto super a i vyústění se povedlo. Naprostá spokojenost!!!! ()

J*A*M*A*L

Takhle zrovna jednou za uherskej rok koukám na televizi a vidím že se za okamžik bude vysílat film Uprchlík tak rychle o tom hrabu informace a hraje tam Harry Ford, režie Andrew Dawis tak si říkám že dnes si trošku zaponocuju, ale stálo to za to.Ford prostě dělá svoji práci a dělá ji skvěle a Davis prostě dělal co umí a natočil opět perfektní akční film.97% ()

Norino12

Jeden z najlepších thrillerov a filmov s Harrisonom Fordom. Veľmi dobre zahrané herecké výkony ako Forda tak aj Jonesa. Perfektná réžia ale aj scenár a skvelé zvukové efekty či kamera. V tomto prípade sa nečudujem ani len jednému z tých nominácií, ktoré tento film obdržal. Celý film na mňa pôsobil veľmi dobre a miestami som sa vžíval do role Forda možno viac ako on sám ;D zaslúžených pät hviezdičiek. ()

ClimbVibe

Výtečný film, skvěle vygradovaný. Jedna lepší scéna než druhá. Napětí a výborní herci. Po Indiana Jonesovi - Fordova nejlepší role. A Tommy Lee si Oscara rozhodně zasloužil. ()

peetriss

Jeden z nejlepších akčních thrillerů vůbec a určitě nejlepší z 90. let. Uprchlík je opřen o kvalitně napsaný scénář, výbornou režii Andrewa Davise, který dokázal svému dílu vtisknout svěží a dynamický spád, ale především o duo protivníků, které nemohlo být lépe obsazeno, nehledě na fakt, že není zcela obvyklé, aby divákovy sympatie budila jak hlavní postava, tak její protivník. Výborná a inteligentní podívaná od začátku až do konce. Tommy Lee Jones exceluje a Oscar plně zasloužen. ()

Marrty3

Skvělý film. Vynikající herecké obsazení dodá filmu kvalitu. Tady to platí dvojnásob, jelikož oba hlavní hrdinové jsou famózní. Zápletka není sice moc originální, ale to se nedá nic dělat. Ovšem zpracování je famózní. Místy bych osobně trochu ubral "nesmrtelnost a všehoUm" pana Forda, což bohužel nejde. Film šlape po celou dobu stopáže. A maličkost, která mi také trochu vadilo bylo to, že zde bylo spousta jmen a postav na zapamatování a myslím, že nadělali víc škody než užitku. ()

Paldiny

Thriller, ktorému to po čertoch myslí a ktorému ubližuje iba dvojhodinová minutáž. V poslednej štvrtine, kde to malo vygradovať ako napríklad vo Fincherovej Sedmičke, pôsobí už snímka trochu unavene a v stereotypnom uprchlíckom tempe končí ako začala. Inak slušná práca s dvomi silnými osobnosťami na oboch brehoch a hneď niekoľkými pamätihodnými scénami. Vykoľajenie vlaku, skok z priehrady, alebo pomoc chlapcovi v nemocnici sa vedia zaryť do pamäte a navyše snímke pomáhajú držať miestenku v kolektíve najsilnejších žánrových kolegov. ()

Cement73

Výborné, napínavé až do konca, veľmi dobre urobené no a nakoniec Tommy Lee Jones spolu z Harrisonom Jonesom... Čo viac si môže divák priať. ()

Jorge-Z

Skoro dokonalý thriller na který byla později vytvořenena neméně povedená parodie. Film má spád, nenudil mě a ke ke konci jsem byl napjatý jak to dopadne. ()

Movie Gourmet

Další z ikonických postav Harrisona Forda. Kultovní akční krimi/drama/thriller u kterého se postava Dr. Richarda Kimble(a) nezapomenutelně zapsala do análů filmu. Napínavý snímek, který má výborný scénář, režii i herecké výkony Harrisona Forda, Tommy Lee Jones(e) a jeho kolegů. Verdikt: 5* a 90 %. ()

kritiklon

Kvalitní napínavý thriller s dobrou zápletkou který mě bavil od začátku do konce. Harrison Ford a Tommy Lee Jones jsou zde také skvělí a zahráli úctyhodně. Ale k plnému počtu mi tam něco chybí (těžko přesně určit co!?!).... :( . 4* za 81% - tak to vidím já!!! Určitě se podívám ještě několikrát! Stojí to za to. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)