Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

dyfur

....fajn scenár,herci - možno záver mohol byť iný,ale každému podľa chuti....no ja som až tak tú chuť ku koncu nemal.... ()

roorybacky

Výborný krimithriller. Zezačátku jsem se bál, že půjde jen o lacinou předělávku Hitchcockovy Vraždy na objednávku, ale rád jsem se zmýlil - tento film je na podobné úrovni... Chytře propracovaný scénář, ve kterém není nouze o všemožné zvraty, které přitom působí nenásilně a přirozeně. Znalé Poirota potěší David Suchet v roli (doufám) francouzského detektiva :). To, co sráží pátou hvězdičku, je bohužel zbrkle utnutý a nikterak originální konec. ()

Martin741

Reziser Andrew Davis natocil fajny film s vybornym Michaelom Douglasom v hlavnej ulohe, ktoremu uspesne sekunduje Gwyneth Paltrow. A dejova linia bola solidna. 77 % ()

peiton

Zručne sfilmovaný thriller - romantika v tomto prípade musí ísť bokom - pulzuje napínavým dejom,je plný neočakávaných zvratov.Vyniká pikantnou atmosférou a napätím,ktoré vám rozbúši srdce.Nechýba v ňom ani náboj tajomnej a dusnej atmosféry.Michael Douglas je pán herec,má to prosto v krvi,a nepíšem to preto,že už je tak trochen za zenitom a tým si to zaslúži,ale jemu jedinému herectvo verím.Mladí herci - inšpirujte sa hereckým majstrovstvom prvého horeuvedeného pána herca.Je sa na čo pozerať! ()

Vyhy

Podle výše zdejšího hodnocení bych byl čekal více propracovaný a zvratový děj. Tento byl ale jednoduchý a průhledný, takže je vám celou dobu jasné, jak to skončí. Co určitě také škodí, je rozvláčnost a pomalé, místy až nudné, tempo. Abych jenom nekritizoval, tak Douglas jako vždy hraje na jedničku a mělo to dobrou atmosféru, a vlastně i samotná myšlenka byla fajn. ()

Rodriguez

Ze začátku to mělo dobře našlápnuto, v půlce se to začalo zbytečně moc natahovat a opepřovat a ke konci byl film velmi nudný. Avšak herecké výkony byli výborné, takový Michael Douglas, chladný, nevypočitatelný s nutkáním za každou cenu zabít svoji ženu. I Viggo Mortensen se dokázal vymanit ze stínu Aragorna a předvést i něco jiného. Zato Gwyneth Paltrow to vzala asi v tomto filmu za špatný konec, ona jediná mi sem nezapadala už od začátku, proto hodnotím na 50% a to jenom díky Douglas/Mortensen. ()

starbrejkr

Výborný thriller s perfektním hereckým ansámblem (nejen hlavní trojúhelník, ale i David Suchet v roli detektiva). Byl jsem napjatý celou dobu a závěrečná gradace filmu byla špičková, částečně i překvapivá, kdy člověk čekal, že to odskáče jen "ten zlý Douglas". Docela se těším, až to budou zase někdy opakovat v televizi, rád se na to po delší době opět kouknu. ()

Wormboy

Velmi slusny thriller s fajn zapletkou a vyyybornym Douglasom,ktory si to naozaj vychutnaval. Skoda len toho blbeho konca, tak dobre to mal vymyslene a takto blbo skonci...asi som uz stary na zavery,ked sa problemy vyriesia tym,ze vsetci problemovi zomru. Chcelo by to trosku civilizovanejsie rozuzlenie, inak pohodicka.3,5/5 ()

Fallen_One

Čtyři hvězdy ale jen kvůli Michaelu Douglasovi. Jinak by to byl čistě čistej průměr. Ale bavil jsem se, napětí mne taky omotalo jako mumii a celkově to nebylo špatně napsané, ani zahrané. Zajímavý David Suchet bez knírku. ()

campix

Podobně mrazivých thrillerů byla plná 90. léta. Hodně mi styl Andrewa Davis připomíná první Fincherovi filmy a to nejen díky výbornému Michaelu Douglasovi v hlavní roli, ale prostě ta nálada a mrazivost obyčejných scén úžasná. Celkově velmi propracovaný příběh romantického trojúhelníku, kdy ani jedena z hereckých hvězd nezaostává za svými konkurenty. Více nežli žánrová kvalita. Opravdu dobrý film na který se vždy rád podívám. ()

pakobylka

Napínavý příběh plný intrik, lží a přetvářky, kde každý bojuje sám za sebe. Vypráví o tom, že ŽÁDNÁ vražda není dokonalá - s jejím případným objasněním či neobjasněním to nemá co dělat. Napodruhé zvedám hodnocení na regulérní 4* - za věcnou chladnokrevnost Michaela Douglase i za zdánlivě křehký půvab Gwyneth Paltrow. ()

zette

Jako temer kazdy thriller se ani tento nevyhnul nekolika logickym nesrovnalostem. Vlastne moc nechapu, proc se to jmenuje Dokonala vrazda? Film ma ovsem dobrou atmosferu a drzi divaka v napeti. Douglas vyborny, zajimave interiery. Spokojenost. ()

c.tucker

Andrew Davis opět předvedl, že umí výborně ve filmu vypracovat napětí. Steven byl slizkej, chladně vypočítavevej hajzl a tu roli ztvárnil Michael Douglas perfektně. Je to velmi zdařilý remake Dial M for Murdef od Hitchcocka. ()