Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

Maynard.

Kdo by neměl rád Douglase v nejlepších letech... Je spousta thrillerů, ve kterých řádil, dokonce i sposta thrillerů, který sou tomuhle tak trochu podobný, ve kterých řádil, ale že by řádil až takle... To se jen tak nevidí. Kdo si taky může říct, že nožem sejmul samotnýho Aragorna? Moc takovejch není. Dost dobře promyšlenej, místama fakt hodně napínavej film. Hudba to celý parádně podkresluje. Jediný, co mi nesedělo, tak "obrat" hlavní herečky. Která v jednu chvíli Douglase nenávidí, pak ji přesvědčí, tak ho zase miluje a pak ho prokoukne. To mi tam nesedělo. Jinak mrazivej thriller v podání jednoho z největších herců, kteří kdy mrazivý thrillery točili. Ještě snad mrazivější, než Mrazivá vášeň,ve který sice nehrál Douglas, ale co :o). Na závěr takové filmové poučení - Neexistuje dokonalý zločin nebo snad joho? :) ()

jondoe

Nadprienerny thriller s vynikajucim Douglasom ale aj Gwynet bola fakt dobra.Len tan Viggo sa mi zdal dost nevyrazny. ()

rozbris

Tak to chodí a to pochopil i Michael Douglas allias Steven, když se obchoduje na burze a nevyjde to a Vy dlužíte, tak se i k vraždě uchýlite. Lepší by možná bylo půjčit si... ()

KoRner

Tak za prvé mne to ako dokonalá vražda neprišla. Vo svojich úlohách sú všetci traja veľmi dobrí, ale ten koniec je tam len tak nasilu vtisnutý, akoby scenárista nevedel dať rady ako to ukončiť. To hlúpe konanie mi proste znechutilo film. ()

MareT.

Film, na který se dívám pokaždé, když je v tv. Ani nevím proč, ale nějak si mě získal svou originalitou! Herecké výkony a napětí jsou největšími klady tohoto filmu! ()

Ripley

Solidně natočený thriller s výbornými momenty,hláškamy a se skvělým Douglasem.Lepší chvilky režiséra Davise.A nebýt toho odfláknutého finále,dal bych i víc.Škoda že David Suchet neměl víc prostoru. ()

dopita

Inteligentní thriller. To se zas tak moc často nevidí. Velmi kvalitní scénář, kterej se neustále vyvíjí a každá z postav ho svojí motivací posouvá kupředu je podpořen kvalitními hereckými výkony a umocněn řemeslnou vytříbeností režiséra, kterej dal příběhu potřebnej šmrnc, gradaci i napětí. ()

Paity

Nevím proč, ale Michael Douglas měl období, kdy hrál stále stejně jako v Základním instinktu. Každopádně opět další z jeho povedených filmů. ()

kolemjdouc

dokonalá kriminálka,natočená v době kdy se kladl důraz na kvalitu a ne kvantitu.Přímo čítankový scénář a k tomu kvality Douglase a mladé Paltrow kteří se skvěle doplňovali.Takových inteligentních filmů v tomhle žánru je málo ()

Bouřňák

Velmi příjemný thriller, který má tu velkou smůlu, že původní film od Alfreda Hitchcocka je prostě lepší a tajemnější. Ale jinak velmi příjemné překvapení, tento film snad nikoho neurazí a některé diváky určitě i nadchne (těm bych doporučil sehnat si Hitchcockovu verzi z roku 1954). ()

jasiska

Akože toto sa často nestáva: Michael Douglas hrá strašného hajzla a ja mu napriek tomu, držím palce, aby mu to vyšlo a zabil sympatickú Gwyneth. Dosť dobrý film. ()

Ezekiel1

Gwyneth Paltrow jako novodobá ženská gladiátorka?Napadnou ji dva muži, kteří ji chtějí zabít a ona oba útoky odvrátí a zneškodní je...to bylo na mě trochu moc. Konec je až příliš jednoduchý. Atmosféra je tísnivá a Douglas geniálně chladný(v dobrém slova smyslu) to jsou jediné atributy, které mohu vyzdvihnout. 64% ()

Schuldiner

U tohoto filmu bych čekal vyšší hodnocení! I když momentálních 74% není málo.. Ale přeci jen.. Tato podívaná je opravdu podívaná. Herecké představení! Skvělá práce! Celkově!!! ()

Xavi6

Už podle názvu šlo poznat kvalitu filmu, bohužel se moje očekávání zcela nesplnilo. Film s krásným hereckým obsazením a poměrně zajímavou zápletkou vyústil v lepší průměr, ale co, dívat se na to dalo. ()