Reklama

Reklama

Přežít!

(seriál)
  • Česko Téměř jsem to nepřežil (více)
Dokumentární / Drama / Životopisný
Velká Británie / USA, 2005, 59x60 min

Obsahy(1)

Zavalen pod balvanem. Osamělý ostrov a hora slibující nádherný výhled! Stačil však malý pohyb mohutného kamenného bloku a příjemný adrenalinový výlet se změnil v závod o život. Britská série dokumentárních rekonstrukcí. Příběh o tom, jak se horská túra rájem ostrovní divočiny proměnila v peklo. Warren MacDonald rád vyrážel na túry do neobydlených, neprozkoumaných končin. Jednou si pro svůj výlet vybral ostrov Hinchinbrook v severním cípu Velkého bradlového útesu v Austrálii. Cestou se seznámil s holandským malířem Geert Van Keulenem a dohodli se, že vylezou na tamní horu. Druhý den brzy ráno vyrazili. Horu pokrývá téměř neproniknutelný deštný prales; jen na několika místech je hustý porost od vrcholu až do údolí rozčísnutý říčkami a potoky. A tak bylo nejlepší jít řečištěm. První den výšlapu, když se začalo stmívat, se rozhodli utábořit se. Warren si musel odskočit a při cestě k vhodnému místu se pod ním utrhl balvan, který sesunul další. Jeden z nich mu skončil na noze. Byl tak obrovský, že se přivolanému Geertovi ho nepodařilo odvalit. Museli se rozhodnout co dělat a Geert se rozhodl dojít do údolí pro pomoc. Počkal do rána – v noci by cestu nebyl schopen absolvovat. Po přívalovém dešti se ale řečiště zaplnila vodou a byla neschůdná. Geert měl jedinou možnost jak dojít pro pomoc – musel najít cestu zrádným deštným pralesem, kterému se cestou sem tolik snažili vyhnout...
Přehled částí:
1 Obklíčeni žraloky
2 Ztraceni v závějích
3 Útěk z Amazonie
4 Smeteni vlnami
5 Únos ve vražedných polích
6 Čelisti smrti
7 Zavalen pod balvanem
8 Ztroskotanci na ostrově
9 Útěk z lavinového údolí
10 Ztraceni v horách
11 Útěk z medvědí hory
12 Uvězněna v kaňonu
13 Pomoc ze záhrobí
14 Ve spárech medvěda
15 Ztracený v oceánu
16 Ztracený v australském vnitrozemí
17 Dva doteky smrti
18 Únik ze sopky
19 Letecké neštěstí v poušti
20 Drama ve Velkém kaňonu
21 Uvězněni pod ledem
22 Ztraceni v džungli
23 Ztroskotání na krokodýlí řece
24 Nebezpečný ponor
25 Tátova osudová zajížďka
26 Na prahu smrti
27 76 dní trosečníkem
28 Vražedná sněhová pole
29 Noční můra ve výšce šesti kilometrů
30 Ztroskotání v Pacifiku
31 Havárie ve Skalnatých horách
32 Smrt v Kortézově moři
33 Sám v Amazonii
34 Ztroskotání v džungli
35 Řeka strachu
36 Výlet do pekelného kaňonu
37 Vražedná trhlina
38 Ztracen v džungli
39 Rodina v pouštním pekle
40 Katastrofa v oceánu
41 Odsouzen k smrti na Everestu
42 Nejtěžší rozhodnutí
43 Vánoční horor
44 Krev na hoře
45 Noční můra první schůzky
46 Dovolená v sopečném pekle
47 Lavina
48 Smrtící kaňon
49 Dokud nás smrt nerozdělí
50 Dokonalá bouře
51 Ponor hrůzy
52 Výstup z pekla (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Dramatické príbehy zo života majú zakaždým čosi do seba, len to spracovanie mohlo byť o niečo profesionálnejšie. Napríklad dnešná epizóda o stroskotaní troch mužov, ktorí sa vyše 12-tich dní prebíjali pustým pobrežím bez jedla a tekutín na mňa zapôsobila viac ako tá predošlá časť. Skrátka, diel od dielu sa líši kvalita, ale to je hádam pochopiteľné. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Tohle šlo udělat tak dobře! A nakonec se na to ani nedá dívat. Možná za to však nemůžou tvůrci, nýbrž samotní protagonisté, jejichž chování je poznamenáno absolutní absencí logického uvažování a racionality. Zároveň je v každé třetí větě v překladu schována totální zhovadilost, nechápu, jak mohl ty žvásti někdo vypustit z pera. Zábavné to možná je, ale jestli tvůrci chtěli docílit maximálního soucitu a fandění těm chudáčkům, tak se jim to asi moc nepovedlo, leda že by tvůrci od diváka chtěli, aby "hrdinům" přál tu nejkrutější smrt, kterou by si i zasloužili. Veškerá naděje je ovšem marná, jelikož je "hraný dokument" prošpikován záběry na skutečné přeživší, čímž tak odpadá další potencionální zajímavost. A abych komentoval herecké výkony, to snad nemusím obtěžovat svou několik let starou klávesnici, ta si raději užije flame na zdejším diskusním fóru...A příště chci hrané dokumenty z vězeňských sprch, nepovedených operací, pohřbů zaživa, záběry skrytých kamer z ložnic slavných prezidentů nebo první návštěvu gynekologa! Ovšem hodnocení musím poupravit po dílu odehrávajícím se v Kambodže, ve kterém, z nepochopitelných důvodů, chyběly takřka všechny nedostatky, které jsem v komentáři k pořadu vytýkal. Nechápu, vykopli všechny tvůrce a nahradili je novými? ()

Reklama

Ainy 

všechny recenze uživatele

Dívala jsem se na díl, kdy tři horolezci lezli na Mount McKinley na Aljašce a jejich příběh byl více než silný. Obdivuji tu silnou vůli přežít, kdy za jiných podmínek by člověk normálně nebyl schopen se pohnout natož se zlámanýma nohama a velkou ztrátou krve, se zkusit doplazit po ledovém srázu nahoru na stezku, aby ho mohli najít ... Já osobně si nic podobného, jako jsou výstupy v náročných podmínkách na velehory, nemusím dokazovat, vím, že bych to nezvládla ... ale velmi to obdivuji u těch, kteří tu odvahu mají. Všichni tři si pak odnesli hodně smutné důsledky z nepodařeného výstupu v podobě amputací různých části těla, no ale hlavní bylo, je a bude Přežít! ()

tron 

všechny recenze uživatele

Škoda, ale mystifikačná dokumentárna reality šou "Prežiť!" nie je zďaleka taká úderná a pôsobivá, aká mohla/mala byť. Je zvláštne, že ani extrémne vyhrotené pasáže (napríklad stroskotanie jachty a niekoľkodňový pobyt v infekciami všetkého druhu prelezenom záchrannom člne, pričom naokolo krúžia žraloky a šialenstvo) nás ani zďaleka nedostanú tak, ako by nás dostali v schopnejších režisérskych rukách. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem jen první díl o pětici trosečníků na malém člunu uprostřed oceánu a opravdu mi to stačilo. Přitom ten seriál má velký potenciál založený na atraktivním tématu a silném příběhu. Jenže má příliš zvulgarizovanou podobu založenou na těch nejprofláknutějších výrobních postupech takzvaných story používaných komerčními stanicemi. Sledujeme hranou " rekonstrukci " prokládanou vstupy přeživších účastníků plavby. Manipulace s divákem je ale příliš patrná, je to podané jako show. Taková věc se hodí do programu komerční televize po dvaadvacáté hodině a nikoliv do hlavního vysílacího času veřejnoprávní stanice. Chápu zachráněné, že chtěli ze svých útrap vytřískat aspoň nějaké peníze, je to ale zpracované tak necitlivě už s ohledem na oběti, že jsem jim ty muka ve člunu málem přál. Celkový dojem 25 %. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama