Dokumentárny Tv seriál Prežiť mapuje osudy ľudí, ktorí bojovali o život v najťažších situáciách ich života. Seriál má podobu dokumentu s hranými hercami obohatený o výpovede skutočných hrdinov, ktorí to peklo prežili na vlastnej koži. Jednotlivé časti majú svoj spád a divák relatívne rýchlo vpadne do deja celého príbehu. Zložité chvíle sú dobré vykreslené takže si viete dobré predstaviť, čomu museli čeliť hlavní predstavitelia jednotlivých príbehov. Celý cyklus dokumentov je kvalitne nakrútený. Jediné, čo by sa dalo vylepšiť, by bolo dodať viac dramatizácie a emočnosti situáciám, keď sa obeť dostane do komplikácií a taktiež keď sa z problémov dostane heroickým spôsobom na vrchol.(25.7.2013)

Viděl jsem zatím jen jeden díl, kdy se vydá otec s dcerou v austrálii hlouběji do vnitrozemí, aby našli jezírko a chytili ryby. Po cestě si otec dokazuje něco co nezvládne, píchne 3x gumu a nakonec jedou na vypuštěné gumy a veškerou vodu dolejvá do motoru, který stejnak pak začne hořet a oni se ocitnou jen s plachtou, pár konzerv na poušti. Na jednu stranu dobře ukázané, na druhou prostě lidská demence si něco dokazovat, co není možné zvládnout!(13.12.2011)

Každý příběh je jiný, ale jedno mají společné. Když na to přijde (a je jedno, zda je to džungle, širé moře, lavina, nekonečná pustina a jiné překážky...) člověk vydrží téměř vše. Díky obrovské touze žít. Zatnout zuby a jít dál. Vydrápat se, přeplavat, plazit se, prostě to nevzdat. Kromě zahraného příběhu je hezké i autentické vyprávění těch, co to skutečně prožili.(7.11.2013)

Dramatické príbehy zo života majú zakaždým čosi do seba, len to spracovanie mohlo byť o niečo profesionálnejšie. Napríklad dnešná epizóda o stroskotaní troch mužov, ktorí sa vyše 12-tich dní prebíjali pustým pobrežím bez jedla a tekutín na mňa zapôsobila viac ako tá predošlá časť. Skrátka, diel od dielu sa líši kvalita, ale to je hádam pochopiteľné.(31.3.2012)

Po dlouhé době se konečně tenhle skvělý survival seriál vyhoupl do červeného zbarvení a jak jinak, než ZASLOUŽENĚ! Tenhle seriál je totiž moje láska, je v něm vše, co miluju: napětí, drsná příroda, nebezpečí, boj o holý život, rozhovory se samotnými účastníky, ale hlavně kruté pro obyčejného člověka nepředstavitelné situace, kdy člověk musí přepnout z konzumního života na boj o holé přežití a je jedno jestli někde na Sahaře, nebo Aljašce či v Amazonském pralese plném jedovatých pavouků, hadů atd. Neexistuje pro mě jiná varianta než plný počet hvězdiček.(18.4.2009)