Excelentní dokument popisující někdy až neuvěřitelné příběhy lidí, kteří se za jistých okolností, at už vlastním nebo smolným přičiněním, ocitli na pokraji života a smrti odsouzeni bojovat s nástrahami přírody. Myslím, že po shlédnutí epizody trosečníka, který bojoval o holý život více jak 70 dní na otevřeném moře ve spalujícím vedru bez jídla s jedinou harpunou je evidentní, že člověk dokáže vše a nic není nemožné. Jen se musí chtít.(1.1.2014)

41.)Odsouzen k smrti na Everestu (neuvěřitelné)...4*, Perfektně natočeno, krásné exteriéry. Ve spárech medvěda síla 4*, Únos ve vražedných polích 5*.Chris Moon neuvěřitelnej chlap.....Útěk z medvědí hory 4*,Z lavinového údolí 4*, Pomoc ze záhrobí 4*,perfektní práce: takový detail jako špína za nehty a ulámané nehty...Útěk z Amazonie 4*,VBýstup z pekla 4*, Nejtěžší-rozhodnutí 4*,Ponor hrůzy 3*,Dokonalá bouře 5*,Dokud-nás-smrt-nerozdělí 3*(silný okamžik když po modlitbě se za pár minut objevil vrtulník) Katastrofa v oceánu 3*,76 dní trosečníkem 5*,(26.7.2014)

Viděl jsem zatím jen jeden díl, kdy se vydá otec s dcerou v austrálii hlouběji do vnitrozemí, aby našli jezírko a chytili ryby. Po cestě si otec dokazuje něco co nezvládne, píchne 3x gumu a nakonec jedou na vypuštěné gumy a veškerou vodu dolejvá do motoru, který stejnak pak začne hořet a oni se ocitnou jen s plachtou, pár konzerv na poušti. Na jednu stranu dobře ukázané, na druhou prostě lidská demence si něco dokazovat, co není možné zvládnout!(13.12.2011)

Tohle šlo udělat tak dobře! A nakonec se na to ani nedá dívat. Možná za to však nemůžou tvůrci, nýbrž samotní protagonisté, jejichž chování je poznamenáno absolutní absencí logického uvažování a racionality. Zároveň je v každé třetí větě v překladu schována totální zhovadilost, nechápu, jak mohl ty žvásti někdo vypustit z pera. Zábavné to možná je, ale jestli tvůrci chtěli docílit maximálního soucitu a fandění těm chudáčkům, tak se jim to asi moc nepovedlo, leda že by tvůrci od diváka chtěli, aby "hrdinům" přál tu nejkrutější smrt, kterou by si i zasloužili. Veškerá naděje je ovšem marná, jelikož je "hraný dokument" prošpikován záběry na skutečné přeživší, čímž tak odpadá další potencionální zajímavost. A abych komentoval herecké výkony, to snad nemusím obtěžovat svou několik let starou klávesnici, ta si raději užije flame na zdejším diskusním fóru...A příště chci hrané dokumenty z vězeňských sprch, nepovedených operací, pohřbů zaživa, záběry skrytých kamer z ložnic slavných prezidentů nebo první návštěvu gynekologa! Ovšem hodnocení musím poupravit po dílu odehrávajícím se v Kambodže, ve kterém, z nepochopitelných důvodů, chyběly takřka všechny nedostatky, které jsem v komentáři k pořadu vytýkal. Nechápu, vykopli všechny tvůrce a nahradili je novými?(5.6.2007)

Takto zajímavé příběhy a až neuvěřitelné lidské osudy ukazující dramata lidí v krajních situacích a jejich úžasnou sílu přežít téměř nepřežitelné by si každopádně zasloužily mnohem lepší zpracování. Tohle provedení je celkem tristní a dost bezemoční. Přitom dramata jsou to mnohem silnější, než leckteré vyfabulované filmové situace. Zajímavý počin, ale tím to pro mne hasne. Velká škoda.(15.3.2012)