Superbad je varujícím příběhem dvou dospívajících chlapců, které čeká maturita. Jsou na sobě obrovským způsobem závislí, ale teď by měl každý z nich jít na jinou vysokou školu a čeká je odloučení. Evan (Michael Cera) je milý, chytrý a stydlivý. Seth (Jonah Hill) je drzý, náladový a posedlý děvčaty. Ve filmu sledujeme jejich zoufalé pokusy zapůsobit během jedné bláznivé noci na osoby, po kterých touží... během jediné příšerné, potupné noci, na kterou po zbytek života vděčně vzpomínáte. (oficiální text distributora)

Nathalie

50%...Superbad je otřískané, ošklivé auto pokreslené sprosťačinkami, pod jehož kapotou vrčí laskavý motor, který spaluje teenagerský lih a popkulturní naftu. Na mě to snaživé přepínání mezi režimy sentimentalita a vulgarita nefunguje, ale naprosto chápu, proč jsou Apatowovy dlouhatááááááánské komedie v USA tak úspěšné. American Pie for American loosers. :) ()

Dever

Soundtrack Greg Mottola: 1. SuperWhat? [4:06] ,2. Too Hot To Stop - The Bar-Kays [3:28] ,3. Seth Pulls Into Lot [2:38] ,4. Cops See Fogell's I.D./Seth Saves Evan [1:46] ,5. Do Me - Jean Knight [2:51] ,6. Flashback Party Weekend [3:30] ,7. P.S. I Love You - Curtis Mayfield [3:56] ,8. Evan Runs [1:47] ,9. Sleeping Bags [3:26] ,10. Like a Pimp [2:05] ,11. Here I Come - The Roots [4:12] ,12. Seth Runs On Track [1:09] ,13. Bustin' Out (On Funk) - Rick James [5:20] ,14. Evan's Basement Jam [3:33] ,15. Roda - Sergio Mendes [2:24] ,16. Goldslick/Seth Fantasy [0:54] ,17. Soul Finger - The Bar-Kays [2:19] ,18. Funk McLovin [3:22], ()

Kordus

První třetina filmu za 1*, po vstupu policejní dvojice 4*... něco tak správně mimózního a vtipného jsem dlouho neviděl. ()

tron

Superbad je o priateľstve dvoch tínedžerov (troch, ak berieme do úvahy Fogella), ktorých kamarátstvo sa pravdepodobne čoskoro skončí. Film má zopár výstižných okamihov, ktoré sú smutné a hrejivé zároveň. Cítiť z nich ľudskosť. Divák sa s trochou snahy dokáže vcítiť do kože dvoch vystrašených chalanov, ktorí sa poznajú od detstva a hoci ešte nemajú dospelé uvažovanie, cítia, že onedlho sa niečo dôležité skončí a niečo nové sa začne. Až som si prial, aby na konci nasledoval strih „o 3 roky neskôr“. Bohužiaľ nenasledoval. Nanešťastie to trvá dve hodiny + to mohlo byť citlivejšie a hoci som sa často usmieval (nakupovanie alkoholu na falošný preukaz, kreslenie penisov), zrovna záchvaty smiechu to neboli. ()

B!shop

Naklad jak hovado, filmu se daj v podstate vytknout jen dve veci. Obcas je tempo krapet moc pozvolny a postava Evana je uplne k nicemu, za celou dobu udela asi jeden nebo dva vtipy. To Seth v podani Jonaha Hilla je tezsi kalibr. Neustale hazi nejaky sprosty hlasky a vypada jak silenej prasak. A do tretice tu je McLovin, ten je z nich vsech asi nejuchylnejsi a kdyz se da do kupy s dvojkou vymastenejch flojdu, tak to je desna rezba. Jinak co se tyce pribehu, tak to nic noveho neprinasi, na druhou stranu se to tu aspon neokecava a od zacatku do konce je plan danej, ozrat a osukat holky. A jak to tak bejva, ti nejvetsi dementi dostanou nejlepsi kocky. Co se tyce urovne samotnejch vtipku, obcas je nakej originalni, obcas nakej kulervouci, ale po celou dobu filmu se clovek stejne musi usmivat, i kdyz se zrovna nakej prvotridni vtipek nedeje, za coz muze hlavne jedna sprostarna za druhou a suprovy dialogy. Kevin Smith to sice porad neni, ale ma to na nej slusnej nabeh. Bavil jsem se po celou dobu, film ma fajn herce, skvely vtipy a originalni napady, takze je to na 5*. ()

Marius

Skutočne zábavná teen-komédia, kde všetky obvyklé samoúčelnosti majú svoju funkciu pevne zakotvenú v deji filmu. Hviezda dole za snahu o akúsi "psychológiu", ktorá sa sem nehodí. Linka s "McLovinom" a policajtami je jasne päťhviezdičková. 8/10 ()

Jara.Cimrman.jr

"Fakt ti upřímně závudím, že jsi jako mimino olizoval tyhle kozy." Ač mi již paměť nijak zvlášť neslouží a od inkriminovaný doby bylo vystříkáno mnoho galonu spermatu, tak mi vzpomínky na středoškolskou nadrženost překvapivě rychle ožívaly. Zábava k nadstandardnímu popukání to sice nebyla, ale dvojice alkoholem dobře vyladěnejch poldů ve mně vzbudila ohromnou touhu obléci si uniformu emerickýho strážce pořádku a s veselou myslí pošlapávat práva občanů údajně nejsvobodnějšího místa ve vesmíru. ()

CheGuevara

Superbad je v jádru silně protichůdným filmem. Inteligentní a bránici-trhající gagy s výborným smyslem pro timing se v dvou hodinové stopáži kříží s vulgárními, nechutnými a trapně nevtipnými fórky jako ze čtvrté cenové. Ale co naplat, když obě strany Jekylla a Hydea by bez té druhé byly v podstatě ničím. Věřím, že Apatow si toho byl velmi dobře vědom, a tak celý snímek uhání rychlostí Ferrari v těch nejlepších letech. V porovnání s American Pie je starší bratříček značně podvyživený loser a dobře mu tak! ()

H34D

Superbad, aneb klasická teenage get laid komedie o tom, jak ti největší looseři dostanou ty nejlepší holky, bléé. Naštěstí Jonah Hill přináší pár extrémně vulgárních vtípků, nad kterými je prostě nemožno se nepousmát. K tomu nekňuba McLovin s partou policistů zaseknuvších se v pubertě a začíná se nám rýsovat neobyčejně vtipný a ujetý film, který své hollywoodské vrstevníky značně převyšuje. Na Kevina Smithe Apatowovi (produkce) s Rogenem (scénář) stále trochu chybí, ale v Superbad se dostávají nebezpečně blízko, protože mezi perfektními gagy dokáže vyniknout i příběh o přátelství... Na podruhé ještě větší salvy smíchu. 8/10 ()

xxmartinxx

Jak já tyhle filmy nesnáším... Tohle je ale ta jedna z mála čestných výjimek, která mě prostě dostala. Po celou dobu jsem se bavil a i když příběh je naprosto opotřebovaný, působí originálně a neokoukaně. Samozřejmě to zachraňuje hlavně trojce sympatických hrdinů. ()

tombac

Co si budeme nalhávat, být při sledování Superbad aspoň trochu v lihu, fláknu mu bez uzardění 5 fíků, až by to mlasklo. Ve stavu střízlivém si lze všimnout, že to řízně humorné těleso je na několika místech namáznuté slabší vrstvou lubrikačního gelu. Ale zadření mu nehrozí! V kině jsem se dlouho tak netlemil... Slušná kadence hlášek (skvělá je třeba ta s přírodopisem), McLovin, dva neortodoxní poliši a namalovaní ptáci :-)... Samozřejmě film obsahuje vulgaritu a nějaké ty tělní tekutiny, když už má "R" rating, ale ani to na rozdíl od některých teenageřin nijak zvlášť nevadí. Zkrátka komediální pohodička nejen pro mladistvé nadržence. ()

Arx

Překvapivě zábávná verze prciček, která vsadila na neokoukané herce a typický americký humor a docela se to tvůrcům i daří. ()

Skejpr

Další z letošních poctivých osmdesátek. Velmi civilní, inteligentní a jen lehce nechutná teen komedie, kde hlavní hrdinové nejsou žádní vymydlení šampónci ale looseři jak prase. K vyššímu hodnocení chybí víc dech beroucích (rozuměj ve smyslu dušení smíchy) pasáží, ale fakt je, že u závěrečných titulků jsem se vážně válel po sousedním sedadle a dusil se na celé kolo :) Fakt.. ()

Shit

Možná trochu přeceňovaný, ale zábavu to dokáže obstarat fakt dobře, sice se nejedná o žádnou kulervoucí komedii u který bych se nějak řezal smíchy, ale některý scénky, hlavně teda s dvojící vymaštěnejch flojdů, jsou fakt brutální, s nima byl celej film ještě o kousek zábavnější a hlavně střeštěnější, což filmu jenom prospělo, nicméně i hlavní trojice loserů byla dobrá, ale z jejich strany se spíš jednalo o takovou normální nešílenou zábavu, kdy prostě všechno podělávali, ale normálním způsobem, ostatně to celkově vůbec nebyli takový ty totální hovada jako obvykle, což teda ale tuhle komedii řadí mezi ty nepitomoučký a hlavně, ač je tam spousta fakt sprostejch kombo výrazů, tak to tam prostě skvěle sedne. Akorát mi nejde do hlavy jak je možný, že vždycky ty, který jsou na začátku pro posměch, dostanou ty nejlepší sexy kočky. ()

Djoker

Superbad je ideální komedie pro mladistvé i zastydlé puberťáky. Na pomyslné špici se drží ve všech možných kategoriích od bromance, přes coming of age až po full of cum filmy. Největší hvězdou je samozřejmě zabiják McLovin a zařazení policejní dvojice mezi středoškolskou omladinu má pro bystřejšího diváka také svůj význam. Umístění snímku v modrých číslech je další smutnou zprávou o míře pokrytectví značné části uživatelů databáze. V tom věku jsme totiž byli všichni. Dokonce i na přísnější IMDb svítí hodnocení 7,6. ()

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

Pátá Past, čtvrtý Blade, nové Prcičky...

25.02.2010

...a spousta dalších pokračování v dnešní novince. Neztrácejme čas: Bruce Willis po fiasku s Náhradníky ví, že jeho kariéru už zachrání jen návrat k nejslavnější postavě a tak si představuje, že by… (více)

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)

Náš kámoš Marťan

Náš kámoš Marťan

15.11.2008

Simon Pegg a Nick Frost jsou zpátky. Po hororech (Soumrak mrtvých) a akčních kriminálkách (Jednotka příliš rychlého nasazení) si chtějí utahovat (samozřejmě láskyplně) z žánru science-fiction.… (více)