Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

ivishka

Nejsem pejskař ale dojalo mě to hlavně koncem a celý film jsem se dobře bavila. Neuvěřitelné jaký nepořádek dokáže nadělat jedno malé štěňátko. Navíc jako třešnička na dortu má oblíbená Jennifer Aniston(která pro mě vždy bude rozmazlená Rachel ze seriálu Přátelé) a už stárnoucí Owen Wilson. ()

ArsenalEagle

Spojení jmen WILSON a ANISTON funguje, ale labrador tomu dodává ještě něco navíc. Pokud to nebudu rozpitvávat, tak se jedná asi o jeden z nejkrásnějších a nejemotivnějších filmů, které jsem vůbec viděl. Nádherné zmapování 13 let člena rodiny. ()

Jillen

V úvodu nebudu popírat, že jsem neuronil slzu, ale za to nemůže nic jiného než upřímný psí pohled předtím, než zavřel svoje víčka(ano, taky mi umřelo pár zvířátek, ke kterým jsem si vybudoval citový vztah)...jinak si to hraje na něco co to není...náznaky opravdového života a vážných situací v něm jsou až moc pocukrované a vyumělkované než abych je mohl brát vážně...kor, když jsou v hlavních rolích dva "komikové", které k smrti nemusím :o)...takže mix rodinného drama s romantickou komedií kde pobaví jen ten roztomilý pejsek...čím to bude? Je prostě roztomilý... ()

JJ.Gibson

Je to rodinná komedie říznutá dramatem o životě, o manželství, o dětech, o práci, o bydlení a o výchově často velmi nezvladatelného labradora jménem Marley. Každý kdo měl nebo má psa, se určitě do tohoto filmu vžije na sto procent, připomene mu to všechny skvělé i ty méně skvělé chvíle, strávené se svým čtyrnohým mazlíčkem, o to težší je, rozdýchat poslední emočně velmi vypjatou půl hodinu. Je to doslova útok na vaše emoce a pokud je to podtrženo ještě vlastními prožitky z podobné situace, tak se tomu neubráníte a musíte ty slzy schovat v papírovém kapesníčku... ()

Riddick77

Kouzelný film, který pobaví, rozesměje, často i rozbrečí, ale především pohladí po duši a zahřeje u srdíčka. Jelikož jsem pejskař a dokonce mám podobného "blázna", tak se v mém případě jedná o srdcovku. Nutno zmínit, že film se sice na první pohled tváří, že je o jednom svéhlavém psisku a jeho životních eskapádách, ale tak tomu ani zdaleka není. Je o životě obecně a o všem, co k němu (někdy bohužel) patří. 10/10! ()

sonnak

Nakolik Marley cloumá s kým se mu zachce, tenhle film chudák neutáhne. Naštěstí Wilson ano. Procítěná, skvěle napsaná a opravdu sympatická postava se vším všudy, bez které by tohle dílko skončilo kdesi v záplavě průměrných dobrodružství plných basketbalu v psím podáním. Wilson si už něco prožil a je to znát, dozrál a charakteru vdechl přesně tolik od všeho, kolik bylo třeba. Zmínil jsem se vlastně, že tam byl i jakýsi pes? ()

Macejko

Veľmi príjemný film, ktorý klame telom. Nie je to žiadna debilná komédia, na ktorej sa máme smiať, ako ten srandovný pes všetkých srandovne privádza do šialenstva, ako srandovne kadí a čúra na koberec a ako sa všetko s morálnym posolstvom vyrieši. Nie. Je to prekvapivo seriózny film s reálnymi, opakujem REÁLNYMI a uveriteľne napísanými postavami. Tlieskam režisérovi za to, ako sa mu ľudské osudy a psie eskapády podarilo skĺbiť tak prirodzene, že táto výnimočnosť vám udrie do očí až po tom, čo film dopozeráte. Na konci som mal pocit, že som s hlavnými hrdinami sám prešiel dlhú životnú púť, ktorú najlepšie odráža práve Marley. ()

Alementina

Rodinny film, ktery rozesmeje, dojme, rozplace. Co vic si prat pro prijemny vecer v kruhu rodinnem pro shlednuti... I hned po shlednuti to shanim, aby to mohle shlednout cela moje rodina a ja s ni znovu, protoze je mi jasny, ze moje mama se segrou to na konci obreci jako zelvy stejne jako ja a tata bude jen k sobe mackat nasi posledni nejvymazlenejsi ctyrnohou potvoru. Tak jak se v prubehu filmu smejete vsem peripetiim, ktere jsou vam ve vetsi mire povedome, pokud jste psa nekdy vlastnili, tak nelze nebrecet na konci. Cely je to natoceny s lehkosti a neni to jen o psech, ale i o strastech a slastech rodinneho zivota. Jediny, co mne vadilo, ze Jen i Owen vypadaji 15 let stejne, ksakru vsichni starnem a je to na nas pekne videt, tak jim taky nejaky ty vrasky mohli pridat :) ()

buldock

Obyčejný příběh , který vypráví o životě jednoho hyperaktivního hafana a jeho celoživotní pouti od útlého mládí až po... a poukazuje na jeho důležitou roli v soudržnosti rodiny. Hlavně poslední čtvrtina je velmi , velmi emotivní. Film: 79% ()

Tony.cs

Film, který si na nic nehraje. Ryzí a čistý. Příjemný a hezký. Proč mě nadchl? Nepotřebujeme lásku k zvířeti. proto, když ji dáváme, je čistá. Čistější. Závěrečný proslov Owena Wilsona mluví za vše. Proto se nestydím za to, že posledních deset minut filmu jsem seděl s otevřenou hubou a po tváři mi stékaly slzy. Ani náhodou ()

blackrain

Marley a já krásně zachycuje soužití psa a lidí. Ukazuje jaký může mezi nimi vzniknout vztah. Je to skládanka běžných každodenních situací, která do sebe perfektně zapadá. Labrador je svéhlavička už od narození a lehko se z něho stane mazaný ďábel, který vám dokonale převrátí život naruby, vlastně, ne jen labrador, stačí jakýkoliv psík. Jestli jste někdy zažili ztrátu psího kámoše, tak vás musím varovat, Marley rovnou zaútočí na vaše srdce a budete potřebovat krabici papírových kapesníčků. Vím moc dobře, o čem mluvím. ()

Pilec

Film jsem si už pouštěl dvakrát, ale až na třetí pokus jsem jej vydržel sledovat až do konce. V první řadě si po skončení řeknete, že to byla jen přehnaná dávka emocí, vlastně o ničem. Avšak má to hodně co do sebe... ()

slunicko2

Dost hrozné. 1)  Jednu hvězdičku dávám těm 22 labradudlům a druhou tvůrcům za odvahu poslat něco takového do kina. Opravdu nevím, co je roztomilé na tom, že majitelé na výchovu svého psa serou a ten s nimi pak mává._____ 2)  Výstižný koment: Sabrewulf (odpad). ()

Kreeki

Tento film trpí dvěma neduhy, prvním a tím méně důležitým je pro mě nevhodně zvolený casting ústřední dvojce, druhým je scénáristická nevyrovnanost filmu. Při sledování si uvědomíte, že tento snímek nemá scénářem jasně vymezenou kostru střední části, které by se držel, a právě díky tomuto faktoru působí hrozně natahovaně a místy velmi nudí i navzdory v porovnání standartní stopáži. Ale jak charakterizoval jeden můj známý, na podívanou ve dvou při vzájemném žvatlání ruky ideální. ()

Kaluž

Na konci filmu jsem se musel najednou nějak zapotit, z čela mi stékal slaný vodopád. Jinak si nedovedu vysvětlit ten příval vody na mé tváři. Pro milovníky filmů s psí tématikou je tohle stěžejní dílo, pro nás ostatní je to jen průměrná komedie s citově vyděračským zakončením. A kdyby místo páru Anistonová/Wilson byly obsazeny figuríny, nepoznali bychom rozdíl. ()

René.girl

Výborný rodinný film. Owenu Wilsonovi a Jennifer Aniston to spolu výborně ladí a všechno ve filmu na mě působilo tak nějak opravdově a upřímně. 80% ()

Remedy

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY. Americké, chvílemi úsměvné rodinné drama (jako komedii bych to úplně neoznačoval), jehož ústředním motivem je život s roztomilým psíkem, který se stane právoplatným a nerozlučným členem rodiny a původní označení „nejhorší pes na světě“ může po čase nabýt zcela nového významu. Z mé úvodní charakteristiky by se mohlo zdát (americké drama s psí tématikou), že příběh bude plný patosu a kýče, nicméně zde je opak pravdou. Dokládající skutečností může být fakt, že při scénách, kde by se klasicky dalo „tlačit a ždímat“ (např. když veze Owen Wilson Marleyho již nenávratně pryč), si udržuje Frankelův film stále velmi sympatickou polohu (nikoli odstup, pouze polohu) a nechává spíš na divákovi, jak bude předkládané skutečnosti vnímat či jak se s nimi vyrovná (dobře, možná se na pilu trochu tlačilo, ale mnohem více to ve mně zanechalo dojem relativní nenásilnosti:) Závěrečný monolog Owena Wilsona je pak takovou hořkosladkou tečkou za tímto poměrně originálním a nápaditým dílem. ()

rt12

Čekala jsem daleko horší slátaninu. Nakonec to byl příjemný film, který si ovšem podruhé těžko pustím. ()

MATADOR

... aneb návod, jak začít rodinu. Přeci koupí psa, který Vám postupem času přeroste přes hlavu. Labrador je sám o sobě velmi " loztomilý " pejsánek, ale na to se tu nehraje, ukazuje, jaký dokáže ten nevinný čumáček z košíku být. Biografický pohled na rodinu, která v některých chvílích neví, co se svým čtyřnohým mazlíčkem. Ani nevím, co o tomhle snímku napsat, jelikož se mi to zdálo takové z řady vybočující. Komediálními prvky to zrovna nesrší, romantické to zrovna také není a už vůbec ne drama. Jednoduše se mi nelíbí takováhle filmařina ve snímku, ve kterém se ani nenajdete. Jak to dopadne, když si pořídíte pejska?! ()

katuska138

Před začátkem filmu jsem si říkala: "Ne, přeci nebudu brečet kvůli nějakému psovi." Ale Marley mi za tu hodinu a půl vážně přirostl k srdci. V závěru tvůrci podle mě až moc tlačili na pilu, ale i tak jsem slzy neudržela. Krásný a upřímný příběh života jednoho okouzlujícího domácího mazlíčka. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)