Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa... (TV Prima)

Paity

Snaha o novodobého Jamese Bonda, který už si neříká, jak (ne)promíchat pití. Mission: Impossible je plný akce a méně plný tlachání. Tom Cruise se na to hodil, ale až teprve když trochu zestárnul. Neumím si ho moc představit ve stejné roli například v době, kdy hrál v Koktejlu apod. To by prostě nešlo. Takhle je to akce prošpikovaná neuvěřitelnými kaskadérskými kousky, které dávají dohromadu slušnou náplň adrenalinu, i když jen z křesla u TV. ()

ChrisBa

Mission Impossible je len jeden..a je to práve tento.. zvyšné pokračovania sú síce skvelé filmy, ale ak počujem spojenie mission impossible nevybaví sa mi nič iné ako práve tento film.. ide dá sa povedať o kultovku.. dej je zo všetkých "Huntoviek" jednoznačne najlepší.. príbeh je premyslený...herecká plejáda je skvelá.. napätie výborné.. síce scéna s helikoptérou mi príde až príliš pritiahnutá za vlasy.. ale.. za takúto nesmrteľnú klasiku.. 5* ()

tom.nosek

Sice bylo pěkné, že se část filmu odehrávala v Praze a místní opravdu mluvili česky, krom toho všeho ještě navíc Marek Vašut... ale už od úvodních titulků jsem nevěděl, jestli mám čekat opravdu "akční dobrodružný thriller", nebo spíš parodii na něj. Nakonec to dopadlo takovým mišmašem, který se sice snažil být občas vtipný, ale nebyl, a jinak se snažil být strašně tajemný, ale to se mu také zrovna nepodařilo. Jon Voight jako záporák byl jasný poměrně dlouho, jediný otazník visel nad jeho filmovou manželkou. ()

farfalla

Některé scény jsou už notoricky známé. Také hudba. Na začátku filmu je vidět Praha. Je zábavné sledovat, jak se motají v centru města (Žraločí restaurace na Staroměstském náměstí). Některé scény akce s technickou precízností jsou zajímavé. Všechny osoby jsou stejně zasmušilé a zkratkovité. Celý film mi však přišel příliš chladný, vypočtený na efekt. ['Mission: Impossible II' (2000), 'Mission: Impossible III' (2006), 'Mission: Impossible – Ghost Protocol' (2011), 'Mission: Impossible – Rogue Nation' (2015)] ()

bloodline

Aj chudák Daidalos by vyronil nejednu slzu a za galón potu, než by v spleti scenáristického a dejového labyrintu zdrapil Ariadninu niť. Tak prekoučovaná spleť intríg, špionážnych nezmyslov a spravodajských dezinformácií pripomína skôr slovenské pomery v kolektívnych športoch ako seriózny model značkovej kontrarozviedky. Boh žehnaj Prahe, že poskytla sexy stiesnené exteriéry minimálne z jednej tretiny, centrále CIA za špičkový gymnastický program (post)sovietskej olympijskej školy či francúzskym železniciam za nízky aerodynamický koeficient. Vďaka nim radím M:I k technickým klenotom subžánru. ()

SpaceOdyseus

Paradni spionska jizda, ktera nezastavi ani na chvilinkku. Heist v Langley, pobihani po Kampe, nebo hratky s maskami jsou tak genialne natocene a vygradovane sceny, ze tento film muzu videt proste kdykoli. ()

Hanys_

První tomova mise. Asi nejvíc špionážní (trošku to už zavání le Carrém), ale imho pořád nejmíň zábavná. Praha samozřejmě v každém takovém filmu potěší, celkově to ale nemá ještě ten draj, který naštěstí novějším dílům vůbec nechybí. ()

Apanatschi

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 1 – tá je najprekomplikovanejšia. A najstaršia – samozrejme. :-) Bolo to úplné LOL, keď jeden z hrdinov povedal: „Počkaj, zapnem gé pe es!“ Vtedy sme si uvedomili, ako sa doba odvtedy posunula... ;-) ()

F.W.Colqhoun

Wait, you're in Prague? Zvláštní být svědkem toho, jak se hi-tech tituly mění v průběhu až příliš krátkého diváckého života ve filmy pro pamětníky. Zestárnutí technické stránky ale nakonec odkryje někdy trvalejší hodnoty filmu. Ty jsou v případě prvního filmu Cruisovy série překvapivě nezanedbatelné. Čas zjistit, jak se zub času podepsal na dvojce Johna Woo. Ale možná jsem se kromě ucházející špionážní zápletky nechal unést Vašutem, Karlem Dobrým a kulisami Prahy sladkých bláznivých devadesátých let. Škoda že se nepodařilo proniknout do filmu Divadlu Sklep a toho, jak by z toho Vávra a Hanák udělali de Palmovi Pražskou pětku. ()

Arach.No

Naprosto průměrný film, odhadnutelný od okamžiku zavraždení Cruiseových spolupracovníků. Jeden z nejhorších režijních počinů Briana DePalmy. ()

Wishkah

No příběh je moc složitý, komplikovaný a intrikářský. Navíc je to tak nějak nudně natočené a většina herců se moc nesnaží výsledek zachránit. Nicméně i přesto výsledek trochu zachraňují Jean Reno a Tom Cruise, kterému role Ethana Hunta sedla. Navíc pár akčních scén opravdu potěší oko filmového diváka. Takže takový průměr ()

mirkaaa

Výborný akční film, ve kterém nechybí napětí, akce a tajemný muž v pozadí. Film se mi líbil, i přesto, že ho Cruise víceméně utáhnul celý sám. ()

Xavi6

Jedničky bývají vždycky (ve valné většině) nejlepší, a tak to i zde platí. Film má několik zásadních plus. Jedná se hlavně o Toma Cruise, který je zde až moc dobrý, a tak krásně sklízí úspěchy, poté krásné prostředí, které je natáčeno u nás a už jen fakt, že jde návaznost udělat, i když né už tak povedená. ()

Hanes88

Jeden z nejlepších akčních thrillerů vůbec! Naprostá pecka poskládaná efekty, intrikami a celkově skvělým dějem. Výkon Toma Cruise neměl chybu. Já nemám, co dodat. 90%. ()

Dyas

Schválně píšu komentář jen prvnímu dílu této úspěšné filmové série, protože si myslím, že je to společně s Ghost Protocol nejlepší díl. Má to skvělý napínavý příběh, Ethan Hunt zde navíc ještě není James Bond a přidal bych ještě poznámku k tomu, že se mi to nejlépe sledovalo. ()

Paldiny

Slušná špionážna jazda s kultovou zvučkou. Prekombinovaný dej ešte dopláca na ťažkopádnu, časťami až uspávajúcu De Palmovu réžiu, nadštandardná akcia je už na tom lepšie a zažíva hneď dva vrcholy (krádež zoznamu agentov v sídle CIA a finále s TGV). Tom Cruise patrí k plusom snímky a v koži Ethana Hunta zahral rolu, ktorá mu bude zarábať na nájom ešte ďalších 20-30 rokov. Na druhej strane presvedčivý Jean Reno po konfrontácii s krysou získava vstupenku do Hollywoodu. V týchto ohľadoch ide asi o zásadný snímok. Film sa navyše stáva čoraz zaujímavejším pre porovnanie 90tkových postupov, štýle rozprávania aj zobrazenia akčných scén v konfrontácii s jeho mladšími a bombastickejšími bračekmi. ()

Prochy38

MI odstartovalo jeden nový pojem ve světě filmu. Jasně, těch špionážních je víc, ale tohle vážně není Bond... T. Cruise jsem jako mladší moc nemusel, dost tomu pomohlo pokračování práce MI. Všehoschopné machýrky já prostě moc nemusel. Ale když jsem začal získávat trochu rozumu a především objektivního pohledu na svět, tedy i filmy, dokázal jsem ocenit i filmy, kde T. Cruise exceluje. A tohle je jeden z nich. Akční, zábavné, svižné, chytré, propracované, povedené! ()

buzzwoody

První díl celkem fajn série a jako většinou je i tenhle nejlepší. Dokonce i Rena tam obsadili, a jak je někde Reno, dostane to o hvězdu navíc. Vedlejší postavy docela dobrý a i ten příběh se mi líbil, taky asi nejvíc ze všech dílů. Nejlepší scéna: Reno spouští Cruise do oné místnosti (což je taky nejznámější scéna, kterou M:I proslul) ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb