Ethan Hunt pracuje v elitním týmu agentů CIA, kterému velí Jim Phelps. Tentokrát na ně čeká mise v Praze, kde mají chytit při činu muže, který se chystá ukrást seznam agentů CIA ve východní Evropě. Vše jde hladce, ale pak začne umírat jeden agent za druhým. Nakonec celou akci přežije jen Ethan. Ten o všem informuje svého šéfa a je skutečně velká náhoda, že Kittridge zrovna večeří v Praze. Kittridge a Ethan se sešli a Kittridge Ethana obvinil z vynášení informací ze CIA. Kittridge prý již delší dobu hledá krysu, která táhne CIA ke dnu. Ethan se naštval a odešel. Ethan se naštvaný vrátil do bytu, kde měli s týmem základnu. Tam narazil na Claire, která je také agentkou a která také útok přežila. Ethan a Claire jsou rozhodnutí zjistit, kdo je ona krysa v CIA. Ethanovi se podařilo zkontaktovat kupce, který chtěl koupit seznam agentů. Ethan na Maxe zapůsobil tím, že věděl, že seznam, který Max získal, je falešný. Max je ve skutečnosti žena, která je ochotná spolupracovat s Ethanem, dokonce mu i zaplatí, ale Ethan jí musí dodat seznam agentů z celého světa. Ethan souhlasí, pokud mu Max předhodí onu krysu. Ethan ví, že celý seznam mají jen v ústředí CIA. Ethan dá dohromady tým z nežádoucích agentů CIA a chce se tam vloupat. Ethanovi a jeho týmu se podaří do ústředí vloupat a nakonec i ukrást onen seznam. Ethan si domluvil schůzku s Maxem ve vlaku TGV. Mezitím se na scéně opět objevil Jim, který útok na Ethanův tým také přežil. Jim a Claire jsou manželé, ale Ethan je do Claire zamilovaný. Ethan Jimovi věří, ale přitom právě Jim je ona krysa... (TV Prima)

waska

Na sobotní večer je to slušná špionážní odreagovávačka. Akce slušná, ale někdy zbytečně překombinovaná, jako třeba helikoptéra v Eurotunelu.. Herci jsou nevýrazní, jediná sympatická postava je Ving Rhames. Jean Reno jako by se nudil a role mu nesedí. Uvidíme jak bude Mission pokračovat. ()

Acrobat

Žiadne šibalstvá. Žiadne hranie sa. Žiadne vážnosti. Žiadna sranda. Pointa v začiatku veľa úspešnej ságy je pointou. Osoba – systém- zrada – boj – úľava. Pokoj divácky, personálny. Praha – akvárium. Začiatok vysokej, špinavej, nepretržitej hry mačky s myšou. So ženami, zbraňami, plánom, tvárami, maskami, a ...a našimi sympatiami. Nikto dodnes síce nepochopil ten vlak (tobôž vrtuľník), ale falošne poskromní Íri (larry, adam) to vynahradia. Symbolika, pojem, definícia. To všetko v sebe skrýva misia. Ktorá je ako vždy Nemožná. ()

Kroup4

Kultovní akční film, který ukázal krásně nesmrtelné agenty a skvělé, dnes již kultovní akční scény a sekvence. Rád prominu neuvěřitelnou kliku Ethana Hunta při každé akci. Praha zůstala Prahou, což se v posledním, čtvrtém díle nestalo, štěk Vašuta a dalších našich herců potěší. Jean Reno, Rhames a Voight, jsou ve svých rolích skvělý. 80%. ()

danny_21

První z řad neuvěřitelných dobrodružství agenta Hunta. Musím říct, že DePalmovo zpracování je taková staroškolské, což vůbec není na škodu, v té době nebyla triková scéna na takové úrovni, navíc jde víc do podstaty samotné špionáže. Hodnotím o chloupek lépe než pokračování pana Wooa, kvalitativně to vidím tak mezi 3 a 4 dílem - 65 %. ()

Khamsin

Celkem zajímavá podívaná s rychlým spádem a jednou legendární scénou. Jen nechápu, proč se tento film během závěrečné scény s vrtulníkem v tunelu najednou rozhodl stát parodií. Protože u toho se opravdu nedalo nesmát... :) ()

Henry Morgan

Téměř po dvaceti letech od vydání vidět tohle a hned po poslední MI, to chce hodně nadhledu a vůle prominout nedostatky, ale i tak se to řadí mezi nevšední kinematografické prvky své a možná i současné doby. Možná škoda, že to celé stojí a padá na výměně ksichtů. To amící v té době nic jiného neuměli? Na samém konci už to bylo otravné, ačkoliv možná nezbytné. Je fajn, že tomu časem narostly koule i křídla :) ()

pulDag

Klasika která sešla časem? Na druhou stranu tento úvodní dal možnost vzniku relativně povedené trojce a téměř dokonalé pětce. 3/2018 ()

rublik05

Upřímně jsem očekával mnohem zajímavější podívanou. První Mission: Impossible mě zaujal především akcí, neboť akční scény jsou opravdu dobře natočené a provedené. Příběh je na můj vkus zbytečně překombinovaný, je podaný dost nezáživnou formou, tudíž jsem se většinu času šíleně nudil, nezachránila to ani naše krásná matička Praha. Pro mě docela zklamání. 6/10. ()

Nix

Jako vstupenka do špionážních misí to funguje na jedničku. Není to úplně teda nejlepší díl, ale tím, že je první tak je fajn. Nejlepší scéna je spouštění Toma z větrací šachty, tam začíná ukazovat, že to opravdu ty kousky myslí vážně. Já se bavil a Reno byl dobrý spestření. On prostě Tom chtěl z lidí udělat špionážní agenty a proto si dám hned přihláśku. ()

Inozuka

Překombinovaná slátanina s krpatým agentem vykrádajícím Fantomasovy fýčury, která našince osloví snad jen tím Práglem, nekompromisním Karlem Dobrým v roli jednoho z killerů a Markem Vašutem v jeho klasické kávové poloze. ()

Likan7

Jak silná je tahle série dokazuje fakt, že jedničce, suverénně nejslabší části, dávám průměrný tři. Scénář je možná až moc překombinovaný a postavy tu střídají strany jak na běžícím pásu, ale už tehdy bylo vidět, že Cruise našel svoje poslání a svou životní roli. Úvod v Praze potěší, vloupačka do Langley je skvělá i dneska, jen ten šílený závěr s vrtulníkem a TGV by nemusel být. ()

Hellknight12

Skvelá akčná klasika. Výborné herecké výkony a tiež aj scenár je skvelý. Film, ktorý vás prinúti rozmýšľať nad tým čo bude ďalej ale zase to nepreháňa. Skvelá hudba. Viac asi ani netreba dodávať. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

CGP

Oddechovka pro ty, kteří se netrápí úvahami nad (ne)logičností snímků. Přesto ještě dávám ***. Byla to svým způsobem novinka, žádná nastavovaná kaše, navíc to horší mělo teprve přijít v podobě MI:2. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Ethan Hunt (Tom Cruise) ... Celkem fajn špionážní snímek s povedenými sekvencemi (centrála CIA, vlak a vrtulník), ale také spoustou chaosu. Vůbec tenhle film působí strašně neuspořádaně, nevím zda vinou střihu nebo snad scénáře... Navíc je děj celkově dosti předvídatelný, ale o to u takového druhu filmu asi nejde... Nebýt Prahy a sympatických herců z úvodu, kteří tak nečekaně brzy odejdou, tak nevím, nevím... Ale takhle, solidní oddychovka pro všechny! ()

Tiiso

Hodně vydařené akční drama. Oba hlavní představitelé jsou velmi přesvědčivý. Možná jedna připomínka. Nejsem si jistý zda-li soupravy TGV jezdí i na motorovou trakci. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb