Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

Seti

Hrami i lore jsem v podstatě nepolíben, ale jako fantasy fanda jsem si Warcraft celkem užil. Největší problém spatřuji v tom, že Jones nejde neznalému divákovi vůbec naproti a rovnou ho vrhne do víru dění, přičemž žádným prologem, vysvětlovačkami či objasňujícími flashbacky jako vyprávěcím prostředkem se vůbec nezatěžuje. Divák následně rozumí tomu, co se na plátně zrovna odehrává, ale poměrně hodně mu chybí širší kontext událostí i postav, takže si docela často říká, kdo je ten či onen, proč se chová takhle, proč hraje tu a tu úlohu a jak se do ní dostal; co je tohle za místo a proč je důležité atd. Warcraft pak působí poněkud ploše. Nevím, jestli je to pouze můj dojem, ale např. takový Pán Prstenů tímto neduhem téměř netrpí a ještě tak umocňuje svoji velikost a velikost svých tvůrců. Co se hereckého podání týče, tak jedničky a nuly jasně dominují masu a kostem a orkové působí paradoxně daleko lépe a přirozeněji, než většina lidských představitelů. Každý ze zubatých hromotluků má svoji osobnost i charisma přičemž digitální podání je v tomto případě natolik přesvědčivé, že jim věříte všechny interakce a emoce. Ragnara mám docela rád, ale jeho pološílený výraz mi k lidskému vůdci Lotharovi vůbec neseděl a rozhodně si v této roli dokážu představit někoho charismatičtějšího. Čaroděj Kaghdar a král jsou pak výrazní ještě méně. Ačkoliv se zdá, že převážně kritizuji, tak mě Warcraft bavil a funguje skvěle jako vnadítko na další rozkrývání představeného světa a sledování dalších událostí. Doufám proto, že dostane šanci rozehranou partii nějakým způsobem zakončit. ()

NifKor

Co k tomuto filmu říct asi jenom to, že tento film není pro každýho. Jak to myslím? Myslím to tak, že když nehrajete nebo jste nikdy nehráli World of Warcraft tak byste se na tento film neměli ani radši dívat. Já jsem se nato podíval a musím říct, že neznám ani jednu postavu z toho filmu a ani z té hry. Pro fanoušky Warcraft to je ideální film no co ale my. No tento film je docela k ničemu pro nás nehráče Warcraftu a to mě mrzí. Tomuto filmu za to, že to je hlavně film pro fanoušky Warcraft dávám 3 hvězdy. Může se tohle mé hodnocení i zlepšit nebo i zhoršit. 5,5/10 ()

Loki_Six

Nechapem ako sa mohli vykaslat na pokracovanie niecoho tak velkolepeho. Len ludia co poznaju hru mozu naplno ocenit tento film. Takze nazory tych ostatnych su irelevantne. Za mna jednoznacne 100%. Jedno z najlepsich fantasy ake kedy boli. Navyse by sa dalo rozvijat do este velkolepejsich foriem keby sa pokracovalo pridavanim dalsich ras. Ja verim ze raz sa k tomu niekto vrati a dotiahne to do konca. Tento prepracovany svet si to zasluzi. ()

sQelle

Vizuálem lichotící film z prostředí světa, kterému asi nejsem nikdy schopen porozumět. Což je možná i dost velká výhoda, že jsem s hrami neměl takřka žádnou zkušenost a tím pádem nemám proč brečet, jako většina fanoušků této herní série. ()

Milano33

World of Warcraft, herná séria od spoločnosti Blizzard Entertainment, ktorá formulovala moje detstvo (alebo skôr dospievanie). Spoločne s Pánom Prsteňov ide o jednú z prvých fantasy ság, ktorá ma verne sprevádzala životom. Neskôr do toho síce vstúpilo Game of Thrones s jeho svetom ľadu a ohňa, ktorý pozostával z dvoch kontinentov, Westerosu a Essosu, následne prišiel The Witcher a jeho univerz, ktorý si ma získa svojou temnotou, realistickosťou a predovšetkým geografickou blízkosťou - Slovanský feeling. Do fantazijných svetov LotRa, GoTka (ASoIaF) a Zaklínača som sa skutočne naplno ponoril a dodnes mám v hlave väčšinu ich loreu. Toto sa mi však žiaľ nikdy nepodarilo docieliť u WoWka, hoci som mal ten svet veľmi v láske, nedokázal som mu venovať takú starostlivosť ako vyššie zmieneným fikčným svetom. Myslím si, že základné pravidlá sveta ovládam celkom slušne, ale určite nie som a nikdy som ani nebol všeznalcom a hlavne teraz, kedy už je to nejaký ten piatok, kedy som naposledy oprášil nejaký ten môj poznatok ohľadom WoWka. Warcraftu sa musí uznať, že má neskutočne obsiahli a zložitý lore a po chvíle som sa začal v ňom strácať. Nikdy mi svet Azerothu neprirástol tak veľmi k srdcu, ako ku súčasným mojím srdcovým záležitostiam, akými sú Stredozem, Svet ľadu a ohňa a svet Zaklínača. Možno je to tým, že Warcraft nevychádza zo žiadnej knižnej predlohy a do tej doby nebol natočený k nemu žiadny filmový (seriálový) materiál. Samozrejme, existuje množstvo kníh zo sveta Warcraftu, dokonca aj udalosti tohto filmu sú podrobne popísané v jednej z Warcraft kníh, ale ani jednú som nikdy nečítal. Pochopiteľne, aj tak som dal tejto bohatej mytológii šancu, pretože ma veľmi zaujímala a fascinovala, ale po čase som to skrátka dropol a nikdy som sa k nej nevrátil, čo viedlo k mojej postupnej strate záujmu o tento svet a časom som od World of Warcraftu úplne opustil. Keď vyšiel v roku 2016 film zo sveta Warcraftu, tak som kvôli zlým reakciám, recenziám a doporučeniam nedal filmu šancu a úplne som ho odignoroval s tým, že sa raz k nemu potom možno ešte vrátim. Reakcie v tom čase boli naozaj katastrofické a ani tržby neboli nejaké prevratné, jediné čo zachránilo filmový snímok pred kasovým fiaskom bola Čína, ktorá snímok docele aj vynachválila a preto ho aj držala nad vodou. Avšak, môj postoj bol vtedy taký, že som si nemienil nijak obzvlášť skaziť dojem z tohto nádherného sveta a napol som sa obával toho, že by náhodou táto videoherná adaptácia mohla nejak sprzniť pôvodné dielo. A tak napokon prišiel dnešný deň a ja som sa nakoniec rozhodol, že nebudem už s tým dlhšie otáľať a konečne sa na to pozriem, bez ohľadu na výsledok. A film ma ku podivu alebo skôr našťastie príjme potešil a musím povedať, že obavy som si robil úplne zbytočne. Bol to skutočne príjemný a veľkolepý návrat do môjho milovaného sveta Azerothu po toľkých rokoch. Film je pre mňa dosť nostalgický a vrátil mi chuť sa znovu ponoriť do tohto sveta, i keď to pravdepodobne neurobím. Film Warcraft je epickým fantasy filmom, ktorý od dôb LotRa nemal svoje zastúpenie. Jednoducho povedané, tento žáner v kinematografii skrátka chýbal a som rád, že práve Warcraft ho chcel znovu priviesť k životu. Produkčná hodnota filmu je nevyčísliteľná, tá audiovizuálna stránka je naprosto strhujúca a dychberúca. Špeciálne CGI orcov vyrazí dych snáď každému. Jedno z najlepších CGI efektov, aké som kedy videl, tá skutočnosť, že postavy jednotlivých fantasy rás sú kompletne digitálne a pritom tak živé, je priam až neuveriteľné. Herné postavy sa podarilo oživiť vskutku báječne a ide o taký vítaný fan service. Každý fanúšik hier určite ocení, ako sú postavy svojou štylizáciu podobné práve hrám, normálne ako keby im z oka vypadli. Aj lokácie svojim vzhľadom a dizajnom pripomínajú práve tie herné, bolo skutočne úchvatné vidieť také metropoly akými sú napríklad impozantné Stormwind City, čo je hlavné mesto rovnomenného kráľovstva, lietajúce mesto v oblakoch Dalaran, majestátny Karazhan, v ktorom sídli Guardian Azerothu, ale i taký Lakeshire sa na moment mihol vo filmu. Celá táto vizuálna estetika je skoro až robená na želanie fanúšikov a tvorcovia mali očividný vzťah k danej látke. V tých detailoch je to skrátka vidieť a som rád, že sa podaril zachovať nerealistický vzhľad celého sveta, ktorý tkvie prevažne z nepraktickosti nástrojov a zbraní, akými sú meč, zbroj či iné. Jediný film, ktorý by sa v kvalite takto masívnych CGI efektov mohol rovnať Warcraftu je snáď iba film Avatar od Jamesa Camerona. Príbeh je primerane dávkovaný, má spád a prevratné tempo, figúrky sa hýbu vážne rýchlo, krásne sa obmieňajú lokácie a prostredie. Svet dokáže neustále udivovať svojou krásou a podmanivosťou. Scenérie sú úchvatné, stavby zase opulentné, farby majú za úlohu evokovať rozpoloženie danej oblasti, preto sa skutočne precízne pracuje s pestrosťou jednotlivých farieb. Naprieč príbehom sa stretávame so všelijakými rasami a magickými stvoreniami, od ľudí, cez orcov, trpaslíkov, elfov a gnómov, až po draeneie, grifov a sharptoothi (vlci). Síce nie všetci dostali dostatočný priestor vo filme na to, aby oplývali lepšou a primeranejšou charakterizáciou, ale aspoň sa ukázali, čo tiež poteší. Diverzita fantasy rás je pre vysokú fantastiku nie len typická, ale i dôležitá, a aj tu nájdeme hodné zastúpenie vašeho možného. Scenár je do značnej miery prispôsobený akčno-dobrodružnému filmovému nádychu. Akcia strieda akciu, dočkáme sa hneď niekoľkých epických bojových scén, ale i vojnových sekvencií, ktoré pripomínajú LotRa, aj keď na The Lord of the Rings to ani zďaleka nemá. Bitky rozhodne ohromia, hoci ide o čistokrvné CGI, aj tak to má svoje čaro, keďže toto CGI je fakt dobré. Vrcholom akčnej roviny bol určite súboj orcov, tzv. Mak'Gora, čo je podľa orcských tradícií ritualistický bojový duel, v ktorom ide o česť. Je to Warcraft, takže postáv to má pochopiteľne mnoho a viac-menej každá dostala priestor ukázať, čo v nich je. Z hercov ma najviac bavil Travis Fimmel, ktorý stvárnil Anduina Lothara, ktorý je vo videohrách považovaný za najväčšieho bojovníka všetkých časoch a netrvá príliš dlho než sa z neho stane veliteľ Aliancie. Ďalšou zaujímavou postavou bola Garona, ktorá je iba polovičným orcom, čo ju prenasleduje celým životom. Z radu orcov tu máme Durotana, vodcu klanu Frostwolf, neľútostného Blackhanda a súčasného vodcu Hordy Gul'dana, ktorý je okrem iného warlockom a disponuje smrteľne nebezpečnou mágiou Filu. O File a Gul'dana poviem viacej vo vysvetľovacej (potenciálne spoilerovej) sekcii. Z radu ľudí tu máme kráľa Llanea Wrynna a jeho kráľovnú a zároveň Lotharovu sestru Taria Wrynn. A z radu čarodejníkov tu máme Medivha, mocného mága a Guardiana Tirisfalu, a Khadgar, ktorý sa podľa herného materiálu má stáť jedným z najmocnejším čarodejníkov všetkých čias. Teraz by sa chcel sústrediť na kritiku, ktorá sa zniesla na tento film, a pokúsim sa osvetliť niektoré skutočnosti. Ako som už hovoril, lore Warcraftu je enormne veľký a tí, ktorí predtým nemali tú česť s týmto svetom, sa veľmi rýchlo budú strácať v pojmoch, postavách a lokáciach. . Warcraft: The Beginning nezvolil práve tú najprívetivejšiu formu, ako zrozumiteľne predstaviť tento fantaskní svet. A čo sa ani nedá, vzhľadom na obdobie, v akom je príbeh filmu zasadený. Udalostí, ktoré predchádzali filmu neboli neznalcom Warcraftu nijak špecificky predstavené, keby tam bola aspoň nejaká úvodná reč, prológ, či flashbacky, tak by sa tým podľa mňa osvetlilo pár vecí, ale takto sme boli ihneď vhodený do diania, bez hlbšieho prebádania a s požadovanou nutnosťou akceptovať skutočnosť, že tento svet má už niečo odžité. Keby som bol úplným nováčikom, ktorý nikdy predtým nebol zasvätený do tohto sveta, tak by som mal určite ohľadom tohto pri filme isté výhrady. Aj keď na druhú stranu bolo dosť veľa vecí (mytológia, zákonitosti) orezaných alebo prispôsobených ku štruktúre príbehu, čo je asi aj dobre, keďže aspoň týmto spôsobom výrazne dopomôžu divákovi sa orientovať vo World of Warcrafte. Každopádne, chápem tvorcov, prečo zvolili práve tento event - prvý stret, keby práve prepukne to, čomu sa väčšina WoWka venuje a to je konflikt medzi Alianciou a Hordou. Toto bol moment, kedy Orcovia opustia svoj rodný svet Draenor a presunú sa na Azeroth. Ja sa teda pokúsim vysvetliť a ozrejmiť to, ako sa veci majú, takže budem musieť zabiehať do teritória potenciálnych spoilerov, ale aj do histórie sveta a možnej budúcnosti, ktorú poznám z WoWka. Čo je to vlastne tá Aliancia a Horda? Sú to dve súperiace strany (úhlavný nepriatelia), ktoré pozostávajú z niekoľkých rás a kráľovstiev (klanov). Aliancia sa skladá zo siedmych zjednotených kráľovstiev Azerothu (áno, pripomína to Westeros a Sedem kráľovstiev). Menovite ide o kráľovstvá Stromgarde, Alterac, Stormwind, Dalaran, Gilneas, Kul Tiras a Lordaeron. Za Alliance bojujú rasy ľudí, trpaslíkov, nočných elfov, gnómov, draeneie, worgenov (v podstate vlkodlakov) a pandarenov (pandy). Za Horde bojujú rasy orcov, undead (zombies), taurenov (v podstate minotaurov). trolov, krvavých elfov, goblinov a takisto pandarenov. I tu by sa hodil menší background zo strany filmu pre lepšie pochopenie mentality daných rás. Ďalšia vec, ktorá vás určite bude zaujímať je to, čo mala akože znamenať otváracia scéna filmu. Podľa toho, ako to ja chápem, je to scéna z budúcnosti, tzv. flashfoward, kedy sa vojna medzi Hordou a Alianciou už naplno rozbehla. Ako funguje svet Azerothu a Warcraftu všeobecne? Tak tu je potrebné zdôrazniť, že sa nejedná o jeden svet, ale o celý vesmír - mulriverz, čiže viacej dimenzii a pre úplne pochopenie by som musel zabiehať až k jeho prvopočiatočnému vzniku. V skratke, na prapočiatku sveta jestvovali len dve protikladné entity, svetlo a tieň (prázdnota), ktoré vzájomným reagovaním utvorili svety a neskôr Elemental Lords a Titáni vdýchli svetom dušu. Ako funguje mágia vo svete Azerothu? Je to elementárna sila, ktorá funguje na princípov regenerácie a poznatkov. Čo je Fel? Fel by sa dalo nazvať ako ekvivalent k nami známej čiernej mágie. Fel je deštruktívna forma démonickej a entropickej mágie, najčastejšie sa s ňou stretávame u démonov a členov Plamennej légie. A ako je možné, že Gul'dan je schopný užívať Fel? Pretože ho Felom jednoducho obdaroval démonický Lord Kil'jaeden. Preveľká škoda, že s najväčšou pravdepodobnosťou už nikdy nevznikne pokračovanie k tomuto filmu, tento multivesmír má toho ešte toľko čo ponúknuť. A tiež zamrzí, že neuvidím najlepšiu postavu Warcraft univerza, The Lich Kinga a jeho armádu Death Knightov. () (méně) (více)

Zmrv

Za mě naprostá spokojenost, je to natolik dobrý nakolik to dobrý bejt mohlo. Pán prstenů to samozřejmě není, na to je to prostě moc videoherní. Na druhou stranu je to ale rozhodně lepší než Hobit. Ve výsledku je to fantasy s nijak převratnym příběhem, ale je to lepší a zábavnější než naprostá většina fantasy produkce. Jediná moje výtka tak míří k tomu mladýmu kouzelnickýmu přicmrndávačovi, kterej mě štval každou vteřinu času kterou strávil na plátně. Uvidíme kam to povede dál. 75% ()

Scevola

Medieval fantasy, podla pocitacovej hry, ktora sa podarila. Mozno tomu dopomohlo ze som to videl v IMAXe ale bol som milo prekvapeny. 8/10 ()

HArna

Hru jsem hrál asi 10 minut a vůbec mě to nechytlo, podle traileru jsem nic moc nečekal. Režiséra Duncana Jonese znám z jeho dvou předchozích filmů Moon a Zdrojový kod. Tyto dva filmy byli oproti Warcraftu nízkorozpočtový a chytrý. Tohle je ale mainstream, takže nečekám žádné sofistikované dílo. Kromě Ragnara a Bena Fostera mě žádný člověk ve filmu nepřipadal zajiímavý, na druhou stranu Orkové mě přišli daleko pocitově zahranější než lidi. Je to opět skvěle natočený, grafika je parádní. Vlastně se to asi už počítá do animáku, vždyť drtivá vetšina filmu je CGI stejně jako Avatar. Na zmíněný Avatar Warcraft ještě rozhodně nemá, ale jako první díl dalšího nekonečného seriálu to není vůbec špatný - 80%. ()

Yangus

Hry jsem nikdy nehrál, knihy jsem nečetl Ale na film jsem byl zvědaví a rozhodně nejsem zklamaný. Jsem nadšen, konečně zas jednou pořádná fantasy. Je tam vše, co má správná fantasy mít. ()

Orthank

Príliš digitálna metelica pomrkávajúca najmä po herných fanúšikoch, bežného diváka trochu dezorientuje a chvíľku trvá kým začnú pojmy, mená a dojmy do seba zapadať. Ako fantasy je Warcraft parádne ukuchtený guláš s tými pravými ingredienciami, ktorým však trochu chýba správna prímes, niečo medzi veľkoleposťou mytológie Tolkienovho sveta a fabulácií Game of Thrones....teda aspoň zatiaľ z pohľadu herného analfabeta;) ()

SpaceOdyseus

Kdyz jsem travil hodiny a hodiny ve Warcraftu 2, presne takto jsem si to predstavoval. Vizualne je celou dobu na co koukat. Kdzy jeden zaber je vymazleny a sel by zaramovat. Pribeh, ktery se nam vypravi, neni vubec jednostrany, jak jsem se obaval a Orkove muzou byt i kladasove. Coz jse skvele, protoze za ne jsem odehral nejvic casu. Co me ale dostalo nejvic je, jak sveze to cele Jones zreziroval. V nekterych scenach jen staci, jakou dikci pronese Lothar hlasku, a cely film hned dostane jiny mozna i lidstejsi feeling. Je to proste paradni fantasy jizda a nemuzu se dockat pokracovani. Btw. Avatar ode dneska vypada jako zastarale technologicke demo. ()

FiliPP

U tohoto filmu je vidět, že je dělaný čistě pro fanoušky hry, proto nepochybuji o tom, že fanoušek hry, si přidá tento film do své TOP 10. Ovšem obyčejný divák se v tom bude chvilkama ztrácet a jména mu budou dělat taky veliký problém. Co se týče CGI, tak to je dokonalý, herci jsou fajn, scénář je celkem v pohodě a hudba je dost dobrá. Akci bych přirovnal ke Společenstvu prstenu, pokud jste viděli Společenstvo tak víte, že zde je málo akce, ale když už na akci dojde, tak je dokonalá a přesně takhle to má Warcraft, není tu moc akce, ale je dost dobrá. I přesto, že jsem hru nikdy nehrál, tak musím říct, že se mi film celkem líbil a těším se na další díly. ()

divak84

komunita csfd se vybarvila :D takže vy jste tady všichni WoW players... ale no ták, vždyt ten film pro neutralního diváka byl zcela mírně podpruměrný. dost hluhých a nudných míst, absence větší megalomanské bitvy, chybí charismatická postava, příběhová linka nepřináší vubec nic noveho , spíš kopíruje kdeco. Dominic Cooper jako kral vypadal jak nějaký Alois ze Žižkova.. slabota film. Soundtrack Djawadiho milionkrat lepší při poslechu na YT.. ve filmu se to ztrací ... ()

provitamin

Síce som vyrastal na Warcrafte2 a neskôr hlavne na Starcrafte, ale príbeh Warcraftu som nikdy príliš nevnímal, len som si pamätal že by tam mal byť nejaký Lothar a možno pár ďalších postavičiek, bral som to čisto po hernej stránke. Príbeh som vnímal až potom pri W3 a Starcrafte. A možno toto mi na filme vadilo, že plný očakávaní som išiel do kina a potom som zrazu nepoznal skoro žiadnu postavu a k tomu ešte herci hrali tak priteplene. Napriek tomu pokračovanie si isto pozriem, snáď sa čoskoro objavia aj starí známi z W3 ako Arthas, Jaina, Thrall, Grom a ďalší. ()

Corpsegrinder

Hezky vypadající film bez zábavy. Herní série pro mě existuje jen v rámci Warcraftu 3 a jinak je mi ta série uplně volná takže jsem do filmu šel s celkem otevřenou myslí. Hlavním problémem je že se film snaží vypadat až moc vznešeně. Všechny ty dialogy o rase, původu některejch postav, cti, bitvách, magii, povolání a stovce dalších věcí jsou tak nudný že v půlce filmu už se mi chtělo přetáčet. Neuškodilo by kdyby se film seřízl tak o 30 minut, vypustilo se to blábolení a udělala se z toho normální fantasy řežba. Takhle scény jako smrt syna (mimochodem naprosto zbytečná část příběhu) vyznívaj dost směšně a otravně. Nemluvě o snaze zalíbit se divákům tak že tam předhodíme partu hodnejch Orků který film uplně kazí potom co nás úvod navnadí na bitkaře jak hovado. To jejich filozofování bych spláchl do hajzlu. Co však musim pochválit je vzhled neboť na kostýmech a tricích se tvůrci vyřádili asi nejvíc a hezky se na to kouká. Občas je poznat že se to natáčelo někde ve skladišti před zeleným pozadím ale nevadí to. Nacpali tam i pár záběrů z ptačí perspektivy aby to vypadalo jako původní strategie což je celkem úsměvný. Celkově to je bezpochyby velkofilm ale s nulovou životností. Fanoušci se dočkali filmu podle oblíbený hry a můžou ho žrát i několik let dál, ostatní lidi na něj velice rychle zapomenou. Nemá to ani tolik šťávy jako celá série Hobita která už sama o sobě byla slabší verzí nejlepšího fantasy všech dob Pána prstenů. Pochybuju že si tohle vůbec někdy dám podruhý. ()

Hanys_

Po 13 letech jsem se konečně dočkal filmového Warcraftu. Tenhle fakt docela přebíjí všechna negativa, kterých není zrovna málo. Ale jestli tenhle "pilot" dá za vznik nové fantasy sérii, bude to jenom dobře, protože Warcraftí svět má docela silné příběhy (což ale tady zrovna poznat nešlo). ()

Litvicek

Ta očekávání... Neustále jsme o tom slyšeli a neustále jsme se na to těšili. Dva měsíce zpět to bylo v kinech a dnes jsem se k tomu dostal i já. No, jdeme k hodnocení. Líbila se mi brutálnost filmu. Nikdo neřešil lámání krků, házení koní, sekání paží. To je hodně pozitivní, protože v téhle vizuální pochoutce lze všechno násilí (hlavně to na zvířatech) odpustit. Celkově to má spoustu chyb, které by kdejaký hnidopich mohl kritizovat a občasná zmatenost v názvech, výrazech a nevím čeho všeho, tomu moc taky nepřidává. Hru jsem nehrál, pouze o ni slyšel a vždy měl chut si ji zahrát, takže jsem moc obeznámen se všemi okolnostmi nebyl. Nicméně i jako laik jsem nebyl o nic moc ochuzen. Zajímavě pestrý film s dostatečnou akcí a příběhem, na který jsme se těšili. Mezi minus patří i nic moc velkolepá hudba a provedení například závěrečné bitvy mohlo být také lepší. Furt jsem někde četl, že se film chce vyrovnat Pánu prstenu ale na toho zdaleka nikdy mít nebude :) ()

Ripley

Warcraft:Epizoda IV-První střet.Tohle mě napadlo hned v první třetině filmu.Hru jsem nehrál a neznám mytologii světa Warcraft.Autoři filmu(a nebude to jen režisér) se vykašlali na nějaké vysvětlování a nás neznalé nelítostně vhodili do rozjetého vlaku.Je tu spousta postav,ale i měst a míst o kterých se neznalý divák moc nebo téměř vůbec nic nedozví.Měl jsem pocit jako bych se díval na několikátý sequel rozjeté filmové série.Proto jsem zmínil Star Wars,ale napadá mě i Pán prstenů,ze kterého se něco málo vykradlo.Také mi připadalo jako by měl film původně mnohem delší stopáž a hodně se z filmu vystříhalo.Možná to také chtělo vypravěče nebo flashbacky.Není to úplný průšvih jako např. nedávné fantasy Sedmý syn,ale vzhledem k tomu,že jde o jeden z nejočekávanějších filmů roku,jde spíše o lehčí zklamání.Snad až vznikne trilogie a nejlépe i nějaký ten prequel,ocením Warcraft více.Technicky samozřejmě filmu nelze nic vytknout.Vizuál byl úžasný.I přes moji kritiku jsem zvědav co nabídne pokračování. ()

eagle-eye

Důstojná adaptace hry, která více osloví fanšmejkry, do nichž se až tak nepočítám, ale po dlouhé době slušné fantasy s velmi příjemným obsazením (Travis Frimmel). ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy