Warcraft: První střet

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční

USA / Čína / Kanada / Japonsko, 2016, 123 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 224)

Ale jo, jako úvodník do potencionální, nové série to funguje bez problému, byť by rozhodně pomohlo, kdyby byla historie světa trochu lépe vysvětlena, ale holt je dnešní trend rychlého a naspeedovaného nástupu vidět zcela všude, ne jen zde.. Ale dost tohoto, nechť jsou adorovány cgi barvičky! No, po pravdě, cgi je to sice technicky dobré, ale za srdce zrovna nechytí a interakce něčeho cgi a reálného herce na pár místech povážlivě hapruje (Ragnar Lothbrók a jeho Gryfon). Takže ještě jinak, všichni se snaží, od herců po režiséra a výsledek je kvalitní béčko. A proč je to béčko? Protože herní Warcraft prostě jiný příběh, než béčkový nenabízí, což je sice na jednu stranu škoda, na druhou je to i tak o mnoho lepší, než jiná fantasy produkce v podobě sedmého syna, Lovce čarodejnic, nebo podobných natupělých žánrovek. Scény s hordou o něco zábavnější a těším se na prodlouženou verzi, na pár místech bylo zkrácení z původní veze o hodinu (!) až příliš vidět.(18.6.2016)

• dakarin

Kvalitní řemeslná práce, ale k velké škodě více "Hra o trůny" než "Pán prstenů". Jinak ovšem silné kafe...(23.4.2017)

Nějak nevím. Měl jsem po shlédnutí pocit, že potřebuji návod k použití. Vizuální žrádlo, příběh mi byl ukradenej, vcítění se do postav jakbysmet. Moje klasika - přehnané očekávání, ve výsledku rozpaky. EDIT: Po druhé projekci o dost lepší pocit, lépe pochopeno...(30.4.2017)

Warcraft: První střet je vlastně fantasy, jaké tady ještě nebylo. Animovaný film plný speciálních efektů, ve kterém hrají živí herci, a počítačový vliv jasně převažuje nad tím lidským. Snímek bohužel moc nefunguje jako celek. Osud postav mi byl celkem u zadku a emočně se mě Warcraft taky nijak nedotkl. Duncan Jones se nebojí zabít hned několik hlavních hrdinů, na rozdíl od takové Hry o Trůny Vám ale jejich smrt ani moc nevadí. Jedno zhlédnutí asi stačilo.(19.8.2017)

Dlouho jsem to odkládal, ale nakonec jsem se na Warcraft přece jen podíval. Ve zkratce: Po celkem mdlém, chvílemi až nudném začátku, jsem si začal myslet, že mě film začal bavit. Chvíli to tak šlo, docela to mělo spád, ne úplně špatná kamera a ani dialogy nebyly nejhorší. Bohužel, konec je opravdu trapný, dalo se z toho vymáčknout mnohem víc, no nic. Druhý díl pc hry se stal legendou. Film bohužel zapadne do bahna a jeho režisér, skončí v pekle ve stejném kotli, jako Uwe Boll.(28.6.2018)

Není to na pět hvězd v tom smyslu, že bych si tenhle film klidně pouštěl každý rok znovu a znovu, ale je to na pět hvězd v rámci žánru - špičkový film na motivy počítačové hry. Jediným dalším konkurentem v tomto oboru je u mě starší Hitman s Olyphantem a nově také čerstvý Tomb Raider s Vikanderovou.(1.11.2018)

• Acrobat

Warcraft bol všade. Nikto nehľadal PC zostavu na portáloch pre inú hru ako WC. A zrazu sa nezaplatil. Je mi jedno prečo, lebo z WC som neodohral ani minútu. Ak teda mieril na hráčov, tak nič. Lebo vysvetľovať sa tu nepatrí a všetko ide hneď a zaraz. Zhurta nečakajúc na nič. Žiadne rozvláčne začiatky. Mená nemožno pamätať, kto a s kým nič. Preto sa to obmedzí na vizuál a pár kúziel. Nebyť zle vyzerajúcich Orcov tak je to skôr dostupné do 7 rokov. WC sa prejavuje veľkoleposťou, avšak hrdinstvo a dramaturgia ide svoje v cestičkách klišé a správnych tipov kto pôjde a kto nie. Keďže ide o fantasmagóriu nemožno sa stotožniť príliš so žiadnym hrdinom. A to je problém celého. WC mi rýchlo vyšumí, avšak môže to byť problém s nehraním. Ale potom načo to dávate na veľké plátno. Hráčo nech kupujú väčšie monitory a nám dajte pokoj. Točte niečo iné. (videné 18.12.2018, Markíza archív )(20.12.2018)

Těžkej průměr. Jako intro k další hře od Blizzardu by to byla pecka, kdyby to nemělo dvě hodiny, ale deset minut. Ale dá se to přežít celkem v pohodě. Já nikdy nebyl fanda Warcraftu a univerzum znám jen z Hearthstone + zběžně z WoW, takže jsem měl z postav hodně málo, ale už jsem tam měl jistou přidanou hodnotu. Neznalej divák je ale dost ochuzenej, když nezná lore vůbec. Největším highlightem filmu je přitom zvuk a silueta murloka v jedné vteřinové scéně, čemuž se zasmálo asi 10 nerdů v plném kině - zbytek diváků nechápal, co nás tak rozesmálo (murlok tam doslova vybavne, aniž by se nějak ve filmu předtím řešilo, že něco takového existuje). Druhým nejlepším momentem filmu bylo kouzlo transformace na ovci. No a to už o něčem vypovídá. CGI bylo moc CGI a orkové o trochu lepší Shreci. Musím ale říct, že ze všech CGI postav všech dob měly ty zdejší nejživější a nejuvěřitelnější oči. Celkově to budí dobrej dojem a fandové Warcraftu a Blizzardu budou spokojení, je vidět, že si to firma hodně pohlídala. Fanoušsci kvalitního filmového řemesla to ale uvidí jednou, řeknou si hmmm dobrý, zabavil jsem se, a už se na tento film pravděpodobně nikdy nepodívají, není totiž důvod. V bitvách pak vyložene chybí nějaká krev a brutalita, kdy libovolný komorní fight z Game of Thrones předčí zdejší dvacetiminutovou CGI řežbu se stovkama CGI postaviček, kdy je jedna z postav nabodnutá na pařád, vržena padesát metrů vzduchem na zeď vyrobenou z blesků a.... teče jí krev z nosu. Pokud to srovnám s Gods of Egypt, tak jednoznačně o dost horší. V kontextu filmů podle her lehký nadprůměr a rozpočet tam vidět je. A asi raději tohle, než vidět po třicáte Avengery, jak bořej mrakodrapy. Každopádně až jednou budu mít chuť na film podle hry, sáhnu po 21 let starém béčku Mortal Kombat.(31.5.2016)

kdo ma rad fantasy a mece, tak film wow je jasna volba. neni lepsi nez lotr ale je lepsi nez hobit. davam 10/10 v ramci zanru..(9.6.2016)

Takže - Warcraft jsem nikdy nehrál, (no vlastně jsem kromě min nehrál nic už 15let, takže je to fuk) a zatím všechny pokusy o zfilmování hry končily řádným fiaskem (alespoň ty, které jsem viděl), tak toto je naopak poměrně zdařilá fantasy - i když jako nehráč, jsem se zejména v názvech celkem ztrácel. Ovšem Pán Prstenů a Hobit je někde úplně jinde... viděno v kině ve 3D...60% (co se týče pokračování očekávané americké výdělky tomu moc asi nepomůžou-odhad)(9.6.2016)

Kdo hrál war 3 a HS, tak se bude bavit jak akčností, tak i srandovními vstupy do scén. Možná nepůsobí film dojmem na 5 hvězd, ale jako megafilm na herní námět rozhodně pecka.(10.6.2016)

Od třetího Hobita další dobré fantasy. Těch pro fandy skřetů, elfů a trpaslíků není nikdy dost. A Warcraft příjemně překvapil. Jediná věc na škodu je délka. Je to až nepřiměřeně krátké a film tak ztrácí možnost dostatečně a propracovaně představit svůj svět. Historie orků je jen lehce načrtnuta a to samé platí u lidí. Tyhle věci mám u fantasy raději než epické bitky. Ale i přes tuhle výtku se těším na další díly. Jo a Warcraft jsem nehrál.(10.6.2016)

Když se řekne "film podle hry", tak se většinou posouváme za hranici zklamání a propadáku, ale to tu naštěstí neplatí... Jako fanoušek, který na Warcraft univerzu vyrostl musím říct, že jsem naprosto spokojen. Vše zde vypadá, tak jak má, přesně podle předlohy. A tím nemyslím jen orky, grify nebo trpaslíky, ale celkový vzhled prostředí, měst (jako úžasný Stromwind nebo Ironforge) a také zbraní a zbroje, která sice nevypadá až tak realisticky, ale to už k Warcraftu prostě patří... Kvalitní a napínavý příběh s výraznými postavami, z nichž nejzajímavější byl rozhodně Durotan a Garrona. Někteří lidé mě až tolik nepotěšili, ale to je jen malá výtka. Vizuální stránka je výborná, snímání obličeje dodává počítačově vytvořeným postavám opravdu realistickou podobu. Hudba je stejně dobrá, jako můžete znát ze hry. Na fanoušky, kteří jistě filmu prominou, že se nedrží striktně příběhu předlohy, ale trochu ho upravuje, čeká velmi povedená a zábavná podívaná, která se Blizzardu opravdu povedla. - 95%(10.6.2016)

WoW! Prostě WoW. A schválně píšu WoW, jako zkratku pro World of Warcraft, ale myslím to jako wow = boží. Pořádně ani nevím kde začít. Naprosto chápu rozporuplné hodnocení, byť procentuálně je dosti vysoké (v době co toto píši, tak 82%), protože ten, jenž je světem Warcraftu neposkvrněn, nečetl žádné knihy, nebo nehrál vůbec první díl hry Warcraft (tedy Warcraft: Orcs & Humans), legendární první díl této real-timové strategie, která vyšla v roce 1994 *ach ta nostalgie, kdy minimálně požadavky byl procesor Intel 80386 "tři-osm-šestka" a 4MB RAM*, může být značně zmatený, jakým způsobem nás film vtahuje do děje. Zde uznávám, kdyby byla stopáž o nějakých 30 - 40 minut delší s trochu propracovanějším vstupem do děje, tak by bylo hodnocení ještě vyšší a lepší a určitě by film nebyl hodnocen tak jak teď je, lidmi, kteří toto univerzum neznají. !Bude obsahovat spoiler! Objevujeme se na bojišti ve světě Draenor, který pomalu umírá, kvůli temné magii Fel, kterou využívá mocný čaroděj Gul'dan, jenž shromáždil všechny klany orků, aby otevřel temný portál za pomocí někoho nečekaného (toto nemůžu zaspoilovat :)) a prošel se svými orkskými "bratry" do světa Azerothu, kde je spousta života, který chce ovládnout, nebo zničit. Příběh tu rozhodně vypisovat nebudu, to si každý musí zažít sám, protože pro mne, jako skalního fanouška Blizzardu a jejich počinů, která vznikla přesně před 25 lety, tehdy známá jako Silicon & Synapse, následně se na krátkou dobu přejmenovala na Chaos Studios a konec konců na dnes světoznámý Blizzard, byl naprosto úchvatný. Jistě, pár klišoidních momentů tam bylo, pár chybiček by se dalo najít, ale tohle je srdcová záležitost. Abych to uvedl na pravou míru, byl jsem relativně skeptický vůči tomuto filmu a hrozně jsem se bál, jakým způsobem to dopadne. Za mě 1 podtržená s hvězdičkou. Velice mě překvapilo, že se na filmu podílel i Chris Metzen (Christopher Vincent Metzen), což je od roku 1995 šéf tvůrčího oddělení Blizzard Entertainment, a dle mého, bylo to na filmu velice znát. Co se týká filmu samotného, tak scenérie, ve kterých se s hlavními hrdiny ocitáme jsou pečlivě vykreslené, a ačkoliv je film z 90% CGI, tak to ani není toliko znát, jako například v Hobitovi, kde to bylo brutálně posrané. Od první chvíle jsem měl slzy na krajíčku, protože jsem se vrátil do dětství, když jsem mastil 8bitové orky za strašlivých zvuků počítače, kdy jsem se bál, jestli z něj také nevyskočí ork. Vizuální stránka filmu prostě vynikající, a co musím vyzdvihnout ještě výše, tak kouzla, resp. kouzlení samotné. Ano!! Konečně jsem ve filmu zažil něco, co jsem vždycky chtěl. Opravdu tam stáli, cástili (vyvolávaly) spelly (kouzla) a stříleli je na své nepřátele. Něco tak promakaného má opravdu jen a pouze Blizzard. Hudební doprovod filmu byl také pečlivě vybrán, v těch správných scénách hudba příjemně gradovala a vytvořila tak excelentní kulisu pro to, co se dělo na plátně. V celkovém součtu se v audiovizuálním orgasmu na plátně pohybuje spousta orků a zároveň herců, kteří nejsou tak "viditelní" vzhledem k dokonale zpracovanému CGI orků (za zmínku rozhodně stojí Blackhand, Orgrim, Durotan a samozřejmě Gul'dan, protože to je mistrovská práce), ale napsal jsem to schválně do uvozovek, protože i tak jsou herecké výkony velice dobré. Nejvíce mě překvapil Travis Fimmel, kterého jsem viděl v pár dílech Vikingů, ale nijak mě to nezaujalo. Paula Patton velmi dobrá, někdy roztomile komická, když se snažila chápat rozhodnutí a emoce lidí, neboť je neznala, no a šílenství a kouzelnické projevy Bena Fostera pouze toto všechno podtrhli. Po shlédnutí tohoto těžkotonážního nahypovaného fantasy nářezu jsem z kina odcházel natěšený na další pokračování, které doufám, že bude, jinak bych byl velice naštvaný. A ačkoliv se budu rozcházet s hodně lidmi v tomto hodnocení, tak bych dal 98%, 5* (jasných), neboť film, který ve mě vzbudí naprostou euforii, a přemýšlím nad ním 2 dny i po shlédnutí, to už tady sakra dlouho nebylo. Je to výborná a pro mne vítaná změna od všech těch sci-fi klasických filmů (především Marvel v poslední době, ale i ty mám samozřejmě rád). Za mě, Hobit tomu nesahá ani po kotníku a dovolím si to srovnat i s Pánem Prstenů, kterého miluji, ale za mě .. Warcraft je ještě lepším filmem! Prosím Blizzard, ať jsou i další pokračování. Chci být součástí tohoto univerza, když už mi čas nedovolí, abych mohl hrát World of Warcraft, tak aspoň jednou za čas si to užít v kině, resp. potom doma znovu. Koncem bych ještě mohl zmínit, že tento film, Warcraft, je něco, co tu ještě nebylo. Nový svět, nové příběhy, a ne jen to, ale i způsob vyprávění, podání celého světa, je to originál mezi vším, co doteď vzniklo a já jsem neskutečně nadšený, že to vzniklo, že se pro to rozhoupali a šli do toho. Grandiózní zážitek, který patrně překoná pouze pokračování :D. Viděno na premiéře v kině - Cinestar; České Budějovice . Tak je za mnou druhé promítání. V případě, kdyby to šlo, tak zde udělím i šestou hvězdu, protože i napodruhé to na mě působilo nesmírně epickým dojmem, užil jsem si to ještě více, a už pouze při úvodní scéně log Universal a především Blizzard, do pozadí s tou impozantní a skvěle ladící hudbou, mi naběhla husí kůže po celém těle (podruhé!), a to se mi snad u žádného filmu nestalo. Ještě více mě to utvrdilo v tom, jak moc se mi film líbil. Neskutečná paráda. Těším se na pokračování!(10.6.2016)

• Eventyrer

Fantasy so skvelou hudbou, zaujímavou a výnimočnou kamerou. Z technologického hľadiska to bola bomba! To čo by to spravilo skvelým filmom tam ale úplne chýbalo alebo bolo nedotiahnuté. Dialógy a postavy boli najväčším kameňom úrazu. Veľa postáv a žiadna nie je skutočne rozobraná. Veľmi rýchlo prechádzajú z jednej emócie do druhej a ich konanie je rovnako príliš rýchle, alebo nezmyselné.(11.6.2016)

Nejsem žádný fanoušek Warcraftu ,na film sem moc do kina nechtěl jít.Ale zkusil sem to ,fanouškové budou opravdu nadšení ,já sem se u tohodle filmu tak,trochu nudil ne že,by to bylo natočené špatně ,trikově a počítačové animace vypadají dobře propracované.Ale tohle není můj ten pravý šálek kávy. Za mě 70% silné 3(12.6.2016)

První střet je to i pro mne a ten všudy přítomný digibordel byl vcelku stravitelný a ani ne moc otravný. Byť je pořád vidět umělost všeho, člověk se nechá lehce unést a tak mu ty 2 hoďky mezi jedničkami a nulami utečou velmi svižně.(13.6.2016)

Čakali sme snáď 10 rokov. Za ten čas sa hodne posunuli efekty, no taktiež som zabudol to málo, čo som si z hrania trojky pamätal. A tak som šiel do kina neznalý príbehu a s obavami, ako to tvorcovia domrvia. Trailer s naskakujúcim Lotharom mi totiž nahnal strach, že to bude iba bezduchá CGI mlátenica. Nuž a odchádzam pomerne spokojný. Slušný vstup do sveta Warcraftu. Niektorí herci sa mi nehodili do svojich rolí, ako král z Disnyovky, čarodeji pupuš a príliš mladý Foster. Paradoxne boli najzaujímavjšie CGI postavy Durothana a Guldana, ktoré boli perfektne zvládnuté po všetkých stránkach. Príbeh, emécie, bitky i kúzla boli pomerne vyvážené, hudba trochu slabšia a niektoré dialógy hlúpe a nedotiahnuté. Pridal by som kľudne i hodinu a pridal trochu rozprávacieho umenia od Jacksona a bola by to naprostá paráda. Odchádzam z pocitom, že sa teším na ďalšie diely, dúfam, že sa ich v rozumnom čase a kvalite dočkáme. Ako fanúšik fantasy som nesmierne rád, že niečo takéto konečne vzniklo.(14.6.2016)

Zfilmovat počítačovou hru je nesmírně složité a po všech těch peripetiích se může zdát i nemožné. Na tento počin jsem byl hodně zvědav. Veliký problém spočívá ve scénáři, který je místy prapodivný a nelogický. Samotný příběh je hodně jednoduchý a na 2 hodiny dosti roztahaný, bez závažnějších dějových zvratů. Vynikající je ovšem hudba a celkový digitální ztvárnění celého světa wow, který se skutečně drží samotné hry. Snaha zavděčit se fanouškům je znát v každém detailu a to se daří na výbornou. Celkově bych řekl, že to mohlo dopadnout mnohem hůře. Takhle se jedná o poctivé fantasy, které by pro příští díly potřebovalo lepší scénář, celkový koncept a herecké výkony. 80%(14.6.2016)

Na tento film som tešil asi ako na žiaden iný doteraz predsa len som na Warcrafte 3 vyrastal, no možno to bola chyba z dôvodu, že Warcraft 2 som nikdy nehrával a teda dej si ma moc nezískal. Jediné čo na filme stálo za to boli bitky a efekty. No Warcraft ako taký má vysoký potenciál a už sa nemôžem dočkať kedy na plátna príde princ Arthas, plamenná legie a Illidan Stormrage! :)(15.6.2016)

• Kukolar

Všetky hry sa mi podobajú na Warcraft a osobne neznášam tieto gamerské veci. Polovica recenzií písala, že film je vhodný ako pre fanúšikov, tak aj pre laikov v tomto smere, ktorí všetky tie Warcrafty a Zeldy nesledujú. Orkovia urobený mega, ale toľko CGI, že by miestami trošku filmu neuškodilo. Mňa ako nefanúšika absolútne nezaujalo. Pri inom spracovaní by som sa na to vedel pozerať. 2/5 iba za orkov. Sory bro.(15.6.2016)