Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (CinemArt)

reccal

Coby totální herní analfabet jsem si film neskutečně užila. Jen ty střihy občas.... ale to ráda odpustím. Kdy bude dvojka??? ()

Alekks80

Začneme pozitivy. Vypadá to fakt pěkně, orci jsou hustý jak sperma po třech letech celibátu, vizuálně to odpovídá hře, od brnění až po poslední zelenej chrchel a celkově je to rozhodně a bezkonkurenčně nejlepší film podle hry, kterej kdy kdo natočil. Na druhou stranu, mezi slepými jednooký král. Jak režisér, tak scénárista museli bejt po lobotomii nebo alespoň totálně zfučený benzínem. Královna si bez skrupulí a hlavně beze zbraně, zbroje i ochranky vleze k čerstvě chycenýmu orkovi do klece a začne mu nabízet jídlo a deku. Co na tom, že táhnou krajinou jak kobylky a povraždí vše, na co narazí. Někdy se děj táhne jak smrad, bez pokroku a plný zbytečných plků, a když se konečně dostane do situace, která by si trochu toho rozmýšlení a debat zasloužila, najednou je to šup šup rozhodnutí ovlivňující tisíce lidí je uděláno stylem, "tak co si dneska dám, rohlíky nebo housky?" Dialogy jsou fakt příšerný, král je skoro parodie na Mirka Dušína a Lothar se celou dobu tváří, jak kdyby měl zaražený prdy, ale zároveň se mu to líbilo. Neočekával jsem od toho Vojnu a mír, ale trochu větší práci si s příběhem a motivy dát mohli. 70% PS. Čekal jsem od toho taky trochu větší řezničinu. Obecně jsou všichni na můj vkus málo drsný. ()

Sobolisk

Jeden z mála filmů který alespoň obstojně dokázal že ne každý film s herní předlohou nemusí být paskvil. Já jako fanda Warcraftu, dávám 5*, sice cítím že by mělo být o jednu mín ale co. A jen tak mimo míso....Začal film, vidím královnu-ty vole to je ta baba z Preachera, minutka, vidím krále a ejhle, Preacher. ()

JaryKury

To je jako kdyby se ptal nekomiksovy ctenar komiksoveho co vidi na Batman vs Superman tak bude koukat clovek co nehral WoW proc je to tak a tak, ale hracum to vse dava smysl. A i kdyz jsem hru nikdy nehral i tak se mi film docela libil i pres chvilemi kycovite vyjevy az po koprne strnule prechazeni obrazu nekdy az moc rychle. Filmu by sluselo pomalejsi stupnujici tempo na vyvrcholeni bitvy. Typicka rozmachla popcornovka, kterou si na oddech dam klidne jeste jednou. Za prvni a urcite ne posledni dobrodruzstvi 67% ()

MrZax

Jakožto absolutní ignorant všeho od Blizzardu jsem na tenhle film šel s tím, že to bude jen nějaká herní adaptace, a jak to u filmů podle her bývá, nedopadne to vždycky zrovna dobře. Toto je ale výjimka. Začnu tim, jak mě snímek seznámil s dějem. Myslím, že by tomu úvodu neuškodilo tak 15 minut navíc tomu úvodu, zdálo se mi, že úvod byl moc honem honem. Ale jinak má příběh docela sílu, pořád se něco děje, na chvíli jsem se nenudil. Magie byla udělaná uplně božsky, kouzla ty já rád. Co se mi ale nelíbilo byla velká brnění a veliké zbraně (což je prej v WOW normální, říkal kámoš WOWkař), která působila hrozně uměle, plastově. Potom tu jsou ty orkové, vyzuálně ok, ale při bitvě jsou jednu chvíli 3 metry velcí, za chvíli zase stejně velcí jako lidé. Jen kdyby to nebylo 90% filmu CGI, požili by masky, kulisy apod, bylo by to mnohem lepší. Herecké výkony fajnový, nejoblíbenější postavy asi Medivh a Khadgar. Celkově se mi film docela líbil, byl jsem překvapen. (A ne s LOTRem nebo HOBITem to nelze, NELZE srovnávat) ()

Jardys88

Hru jsem nikdy nějak zvlášť nehrával, kdysi dávno demo dvojky a kousek trojky. Online verzi znám jen z YT. Vizuálně velice pěkné, některé stříhy mi moc neseděly a jednou jsem měl i pocit jako by mi střihem uniklo deset minut filmu. Popravdě bych asi vybral jiné filmy, které jsou lépe zfilmované hry. ()

Inkognito_CZ

Zmatené, špatně napsané a ještě hůř odvyprávěné. Zachraňuje to tak akorát obraz a zvuk. Postavy naprosto postrádají charisma (zejména ty lidské, u orků to ještě jde). Logika příběhu nedává smysl, hlavně konec je totálně nepovedený pokus o jakési "hořko-sladké" vyústění. Nepotrpím si vždy na americké happyendy a dokonce otrle snáším i vraždění hlavních postav ve Hře o trůny, ale tady prostě tvůrci naprosto nezvládli vybalancovat to, kdo má zemřít a kdo zůstat naživu, přičemž když už se to u některé postavy náhodou povedlo, tak načasování bylo tragické a provedení ještě horší. O to větší zklamání to je kvůli tomu, že prvních cca deset-patnáct minut dokáže dát příslib celkem obstojného fantasy dílka. Na to, jaké je kolem toho haló, to tedy vnímám jako pořádný propadák. ()

adako odpad!

Človeku ktorý nehral wow nemá tento film čo ponúknuť. CGI akokoľvek sa podobá na originálnu hru je na dnešnú dobu príšerné, hráčom navodí spomienky ale inak sa na to nedá pozerať. Dej, príbeh, alebo pokus oň nemá zmysel komentovať, je zjavné že oň v tomto filme nešlo, a keby som ho mal predsa len hodnotiť tak začnem nadávať. A keď si to takto v hlave premietam a pokračujem ďalej, zisťujem že nič iné čo by sa dalo nejak vnímať už v tom filme nie je. Jeden známy ktorý sa nad týmto filmom pomerne rozplýval ho popisoval jedným slovom - "pompézny". Potom si ale spomeniem na to strašné CGI, obraz híriaci farbami ako outfit pasáka z 80tych rokov, absenciu dejových zvratov a vôbec nechápem o čom hovorí. ()

AmunRa

Pro mnohé nejočekávanější film roku nesplnil předpoklady fantasy filmu roku, ale ani se nevyplnily noční můry vyloženého propadáku. Tvůrci balancovali na hraně, kde žádná ze stran konfliktu nemohla být zlá (hráči WoW hrají za obě strany) a přitom musel mít konflikt sílu. Větší prostor dostala strana orků, tak se trikaři mohli vyřádit na rozpohybování těchto svalnatých humanoidů. Lidská strana už takový prostor nedostala (o trpaslících, elfech a dalších rasách ani nemluvě), ale o nějaké prokreslenosti postav nemůže být ani řeči ani na jedné straně. Příběh očividně trpí slabým prokreslením pozadí motivů postav. Grafika dobře odpovídá napůl pohádkové stylizaci jednoduchého příběhu. Snad se po tomto bezzubém úvodu do děje dostane na zajímavější a propracovanější příběhy ze světa WoW. ()

MarekT.

Takže po Batman v Superman další letošní vysoké očekávání následované obrovským zklamáním. Přiznám se, že jsem nikdy nehrál žádný Warcraft takže mi možná unikají nějaké magické souvislosti tohoto fantasy světa. Nicméně neospravedlňuje to iracionální chování postav, tuctový příběh předvidatelný do nejmenšího detailu, amatérský scénář s možná ještě amatérštějšími hereckými výkony a celkovou zjednodušenost celého filmu jen do několika málo protagonistů. Po slibované velkoleposti ani stopa, snímek je vysloveně odfláknutý snad po všech stránkách. ()

Vital

Tento film mě vrací do devadesátých let,kdy vyšel na PC Warcraft a posléze i pokračovaní,a co mě příjemně překvapilo byly Orcové,kteří byly hodně podobní z těchto her,a magie Orců mii připomínalo možnost oživit mrtvé skeletony kteří zůstali po zabití nepřátel :) Myslím si,že Warcraft by ani nemohl být nic jiného než blockbuster,protože i ve hře šlo pouze o válčení,za mě super :) ()

zeromen

Hru jsem hrál ale jenom první díl:-))) Ale v tom to případě jsem vyděl nejlepší zpracování filmu podle počítačové hry. Fakt musím se poklonit tvůrcům za dech beroucí zážitek a ta hudba ve filmu, prostě nádhera. Doufám že neskončí jen u toho to dílu, byla by to velká škoda. ()

zbynek.poliv

Fantasy...to je styl, který mě opustil v mých -nácti a ani Warcraft to nezměnil. Snad kdybych hrál přihřáté WoW (Frozen Throne byl fajn), možná bych se dostal do nudného filmového klišé-příběhu trochu víc.Ale typické zvra(t)ky typu lovestory, napravení zla revoltou leníků a tak dále, to je na mě dlouho odstátá a studená káva. Herecký výkon Travise Fimmela je jedna velká komedie, hodnotil bych jej -247 a přiteplený králíček Llane je na tom velmi podobně. A ty jejich über fantasy brnění, to mě doslova rozesmálo. Nedoučený kouzelníček, který najednou ovládá magii, která je už od pohledu "vysokou školou", k tomu snad ani nic nemusím dodávat. Na druhou stranu orkové, to byla masa ryzího tvrďáctví a brutálnosti, skvěle stylizovaní, výborně zpracovaní, parádně namaskovaní. Kdyby byl film jen s orky, dostal by ode mě film mnohem vyšší hodnocení. Jejich kohorty valící se přes nějaké trapné rytíře a králíčky zeleného Azerothu, to by mě asi přikovalo k obrazovce. Ale jinak slušné béčko, možná se podívám i na ten další díl. Někdy. Možná. Když tam bude víc badass orků a míň teplometů v brněních. ()

Nathaniel8

Na první pohled pohádka... Pěkná pohádka z krásného světa kam se Orkové vydají napadnout lidi. Co mě trošku chybí, je propojení světa lidí s trpaslíky, elfy... Co beru jako velké plus je, že Orkové vypadají tak jak vypadat mají, ale přecejen bych měl jednu malou výtku k obsazení. Dominic Cooper mně nesedl. Možná to bude i tím, že jako s hercem jsem s ním měl problém i v roli Fleminga a od té doby ho prostě nemusím a jeho role krále byla pro mě těžko uvěřitelná. ()

Terminator666

Dle mého názoru je to vcelku vydařený snímek, jen bych řekl, že někomu, kdo Warcraft nikdy nehrál moc neřekne. Jsou zde slyšet murloci, ukazují zde expící oblasti jako Redridge mountains, dokonce na začátku jsou vidět Draeneiové. Jak jsem již řekl, nehráči si u tohoto snímku budou nejspíš nudit. ()

Zrzka82

Svého času jsem hrou strávila hodiny denně a proto jako fanoušek můžu říct - těším se na další dva díly trilogie. Pokud bych však měla být objektivní a film zhodnotit jako celek, odkáži uživatele na vtipný komentář uživatele "verbal" (11.6.2016) o kousek níže :) Ten to prostě vystihl se vším všudy :) ()

Dumaru

Ako hráč Reign of Chaos (10 rokov dozadu) som si nenechal ujsť film Warcraft a zhmotnenie niektorých postáv z počítačovej hry. Keď odhliadnem od dejovej línie ktorá miestami dosť skákala z miesta na miesto, pri sledovaní 3D v kine som sa bavil. Detaily postáv a súboje jednotlivých klanov sú efektné a celý film sa snaží udržať diváka vo fantasy svete. Film samozrejme necháva priestor pre pokračovanie a ďalšie diely. S prižmúrením oka najmä kvôli efektom u mňa za 4 hviezdičky,,, ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy