Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Nix

Kdo nezná Ritchieho tak by to měl napravit. A kdo ho zná, tak tento film ničím nepřekvapí. Krom přítomností Rodena, ten zahřál u srdíčka a je skvělej. Ale jinak je film typický gangster, ale dialogy jsou fakt boží. Herecký zastoupení je tu jako vždy famózní, hlavně Butler se tu vytáhl, ale i ostatní. Proto tento film může zaujmout aspoň těmito aspekty, ale jinak nic nového nenabízí. Ale já Ritchieho můžu takže tohle mne neurazilo a bavil jsem se. ()

AdiegoA

Až na dvě geniální loupeže tašek plných milionů, to bylo hodně uzývané, přepostavované a lehce přestylizované. Přesný střed mezi Revolverem A Podfuckem. ()

BaronX

Are you RocknRolla? Pak se ti tenhle novej flák od Guye bude líbit. Já jsem jen poloviční, ne ten pravej RocknRolla, takže jen za půl ... už to prostě nemá to grády jako v Lock, Stock and Two Smoking Barrels nebo v Snatch. Tohle tady už bylo mockrát!!! ()

keane

5/10 Tenhle film slibuje mnohé, nesplní ale nic. Takže popořadě...1) vtip - hlášky zmizely, dialogy dlouhé a nudné a jeden kamarád gay to nespraví; 2) akce - V TOM FILMU NENÍ TAKŘKA ŽÁDNÁ AKCE!!! a když už, tak se to snaží co nejrychleji odbýt; 3) zápletka - hodně hloupá a nezajímavá; místo aby se kombinovalo se stávajícími herci, přidávají se do děje akorát stále další postavy, nudaaaa Světlou stránkou je jen výběr herců, jinak je na tomto filu zdaleka nejlepší název, a to je teda zatraceně málo:-( ()

john.h

Pobavilo. Hlavně Johnny a jeho tužka byla dobrá postavička. Nejvíc se mi s ním líbila scéna před diskotékou s vyhazovačem. Zavolal bych občas Johnnyho i do České republiky. Někdy by totiž ty plešaté vyhazovačské palice měly dostat podobně za vyučenou i na našich diskotékách. Roden měl překvapivě hodne prostoru a nebylo to špatný. A Gerard Butler byl také snesitelnej. Jeho útěk na kolejích před nesmrtelnými rusáky a následná scénka u něj doma byly jedny z nejlepších věcí na celém filmu. Vlastně celý film byl tak nějak na vysoké úrovni. Líbily se mi i některé režiserské vychytávky, například v podobě sexu mezi Gerardem Butlerem a Thandie Newton. ()

DonTommy

Tak Guy je konečně zpět tak jak ho já rád...Rocknrolla je přesně TA Ritchiovka kterou jsem čekal, věc která se nedá ocenit na jedno shlédnutí. Protože si říkáte "hernajs, něco na tom je". A pustíte si to znova a postřehnete nějaký detail co vám dřív ušel, hlášku, scénu, grimasu, cokoliv co vám na poprvé ušlo, ale s čím je ten film o kus lepší. Ale zase vám to nedá protože si řeknete že to pořád není to co jste čekali od druhé projekce...a tak na to koukáte znovu a znovu, pokaždé něco nového objevíte, a to co jste objevili předtím si víc a víc užíváte. Až nakonec postřehnete všecho a ze všech těch detailů se složí skutečná, na první seznámení neznatelná, genialita Ritchieho gangsterky...bylo to tak s Lock, Stock..., bylo to tak se Snatchem a jsem přesvědčen že to tak bude i Rocknrollou a že to časem půjde na 5* ()

TSZ

RocknRolla má vše, co měl třeba i Podfu(c)k - tedy hodně střílejících, prapodivných postaviček londýnského podsvětí, černý humor, Ritchieovskou "poetiku", všichni se zde chovají jako by snídali kokain s heroinem a kamera je klasicky "zběsilá". To vše je však bohužel jen slupka a pokus o návrat na výsluní, který se z mého hlediska rozhodně nekonná. Je to sice lepší než to, co si pamatuji z Revolveru, ale na první dvě geniální díla tohle ani náhodou nemá. Ničím. ()

huligang

Pri prvom pozreti som sa vlastne ani nezasmial,ale mal som z filmu dobry pocit ,fajn naladu,radost pozerat,dlho nic podobne na obzore...povedal som si Ritchie je spat so vsetkym co k tomu patri,az na maly detail,stale mi tam nieco chybalo...po viacnasobnom pozreti,viem ze je Ritchie spat a podla mna je lepsi,ano uznavam Podfuck a Zbal prachy su klasiky,ale toto ma svoje osobitne pre mna nepopisatelne caro...preco tomu teraz davam 5,lebo to co mi chybalo,nechybalo filmu ale mne,chybal vo mne kusok Rocnknorollu a vdaka tomuto filmu je ten kusok tam kde ma byt...OST je taktiez dobrota...neskutocne sa tesim na pokracovanie ()

stiewe

Guy Ritchie zpátky ! I když né tak jako v Pofucku nebo Sbal prachy a vypadni. Nápady se opakují a je toho jen málo nového.Jako by Ritchie nedokázal najít tu svoji skvělou formu co měl na přelomu tisíciletí. Jinak skvělé herecké obsazení se mi velice zamlouvalo. Hudba taktéž neodolatelná..A řekněme si narovinu bejt takovej Rocknrolla by někdy nebylo k zahození. ()

godspeed

Je Snatch, pak dlouho nic..........................................................potom se objeví Lock, Stock and Two Smoking Barrels a zase dlouho nic ...........................................................a pak konečně RocknRolla. Řekl bych, že Madonna a přepych Ritchiemu nesvědčily. ()

KdG

Čekal jsem mnohem víc a byl jsem zklamaný. Film je zbytečně přeplácaný různými postavičkami, moc se v něm kecá a první půlka je i dost nudná. Druhá půlka filmu je o chlup lepší ale i tak se v ní moc neděje. Roden si zase střihnul mafíka z východu, což mu jdem, ale jinak je film nic moc. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)