Hrdina filmu společnosti Columbia Pictures Jak ukrást nevěstu, Tom (Patrick Dempsey), si užívá života: je sexy, je úspěšný a ví, že se může kdykoliv spolehnout na Hannah (Michelle Monaghan), svou okouzlující nejlepší kamarádku, která je jediným neměnným prvkem v jeho životě. Všechno dokonale funguje až do chvíle, kdy Hannah odjede na šest týdnů pracovně do Skotska...a Tom si s úžasem uvědomí, jak prázdný jeho život bez ní je. Rozhodne se, že jakmile se vrátí, požádá ji o ruku - ale je ohromen, když se dozví, že se zasnoubila s bohatým a pohledným Skotem a plánuje se k němu přestěhovat. Když Toma Hannah požádá, aby jí šel "za družičku", rozpačitě souhlasí...ale jen proto, aby se mohl pokusit Hannah získat pro sebe a překazit svatbu, dokud není pozdě. (oficiální text distributora)

ajuska

Že to bude mít tisíckrát omletý scénář bez špetky překvapení či snad dokonce napětí se dalo čekat. Když si k tomu ale ještě přidáte nulovou chemii mezi hlavními představiteli, blbé dialogy, uboze načrtnuté postavy a absolutní neschopnost zapůsobit romantickými scénami, je jasné, že v tomto případě není ani za předpokladu snížených kritérií na kvalitu amerických romatických filmů, produkovaných jako na běžícím pásu, o co stát. ()

Rosaviva

Docela zklamání na to, že romantické komedie se řadí k mým nejoblíbenějším žánrům. A přitom vám ani neřeknu proč jsem se u toho občas nudila, protože to je v podstatě klasická romantická zápletka. Film o tom jak se přes zvláštní shodu okolností stanou dva úplně odlišní lidi nejlepšími přáteli a postupem času si uvědomí, že je vlastně mezi nima něco víc. Nic o čem bych já sama nesnila. Patrick Dempsey mi bohužel nepřišel příliš okouzlující ani sexy a Michelle Monaghan byla hrozně nevýrazná. Dávám 3*, protože ta Skotská příroda byla prostě naprosto nádherná a okouzlující mnohem víc než zbytek filmu. Jo a babička se zářicíma žhavýma kuličkama byla výborná :D btw. Opravdu jsem se zase pobavila nad českým překladem, velice doslovný. ()

kingik

Cesta za prozřením a napravením moderního Casanovy jest lemována děravým scénářem. Pravidlo číslo jedna donchuánského a tak trochu sobeckého (sobecký je víc než trochu, ale znáte ten mužský pohled na věc) Toma (Patrick Dempsey) zní nezamilovat se. Nechce se vázat a do konce života si chce jen užívat s krásnými ženami, kterými je v jednom kuse obklopen a ani se moc nesnaží. Zkrátka, kamkoliv vejde mu padají k nohám. Všechno jde ok až doby, kdy i na obletovaného milovníka přijdou city, které doposud do svých vztahů nemíchal, anebo to podle jeho chování nebylo tak zjevné. Tom má kamarádku Hannah (Michelle Monaghan) z dob studií, kterou před deseti lety poznal na jedné univerzitní halloweenské párty. A od té doby ho k ní váže citové pouto. Je to však dost málo uvěřitelně nastavené, stejně jako skutečnost, že Tom už se během dekády stihl šestkrát oženit(!). Proutník však již déle nehodlá svoje city k Hannah skrývat a rozhodne se s tím něco udělat. Po jejím návratu ze Skotska, kam na šest neděl pracovně odjela, jí zkrátka a jednoduše vyloží, co k ní cítí. Jenže nic nejde tak jednoduše a už vůbec ne zkrátka, jak si stanovil. Zvláště když se jeho láska vrátí z cesty zadaná, a s novým skotským nápadníkem dokonce chystá brzkou svatbu. Není přímo jasné, jestli je v tom i záměr zranit Tomovy city. Scénář totiž toho neřeší víc a vlastně skoro nic. Vynalézavý Tom to jen tak nenechá a podnikne všechno pro to, aby sňatku zabránil. A to i kdyby měl budoucí nevěstu ukrást. Navíc není příliš nadšený, že by měl jít na svatbu za družičku. Téměř osvěžující komedie, jen kdyby ten scénář v té době debutujícího Adama Sztykiela nebyl tolik děravý a od počátku průhledně cílený, jak sympatickou dvojku zdárně spojit. Napravení a prozření floutka Toma v podání sex symbolu Patricka Dempseyho, který má pro dámy podmanivý kukuč, probíhá někdy až mimořádně plytkou formou, která nedovolí příliš s dějem zamíchat. Není ani příliš věrohodné, že by lamač srdcí na potkání po všech těch krásných ženách, tolik usiloval o vzhledově průměrnou Hannah za předpokladu, že podle předchozího výběru žádnou takovou "průměrnou" v posteli ani neměl. Osvěžujícím a vcelku komediálním prvkem je pak nenásilné srovnání americké a skotské kultury (mám pocit, že to ani tak scénář nezamýšlel), přičemž Tom je místními omylem považován za gaye, což je s podivem, když skotové nedají ránu při tradičních horáckých hrách, a nejen při nich, bez "přihřátého" kiltu. Třeskutý humor rozhodně nečekejte, spíše počítejte s tím, že film na něj poněkud pozapomněl, ale mile vtipných scén se úplně nezříká. Všechno je ve filmu od počátku na míli očekávané a k žádnému únosu nakonec ani nedojde. Nebyl ani nutný. Hannah je do Toma naštěstí taky blázen (jaká to nevysvětlitelná a trapná scenáristická náhoda). Jen se na to muselo jít oklikou přes Skotsko, desetiletý (filmový) skok v ději a diváckou trpělivost. Však to znáte z jiných romantických filmů. A klidně by to fungovalo i obráceně. Kdyby Hannah pálila za Tomem a ten si chtěl vzít třeba monackou princeznu, ale podle scénáře by dávno věděl, že Hannah je ta pravá. No, nezastřelili byste toho idylického scenáristu?! Romantiku však zvolil v decentním a rozhodně ne v nepříjemném poměru. 60% () (méně) (více)

IQ Tiqe

Ta z romantikcých komedií, kde on si uvědomí, že ji má rád a snaží se ji získat, která kromě kýčovitého příběhu má i vtip, nenudí a neobsahuje nic trapného a blbého. 60% ()

Anderton

Áno, každý chlap by chcel žiť vo svete, kde sa stačí pozrieť na sexy ženu na ulici a program na večer máte zaistený. A že sa bude každá a vlastne každý človek vo vašom okolí riadiť vašimi infantilnými pravidlami. No a ak náhodou zistíte, že po 10 rokoch milujete nejakú svoju kamošku, tak vás musí tajne milovať aj ona. Fakt som sa zabával na predstave, že by som niečo podobné vytasil na nejakú babu, čo poznám od dvadsiatky. Romantický film na to, aby bol romantický, nesmie byť najmä falošný a tento je falošný v každej scéne. ()

iamek

Klasický romantický děj, který uvidíte snad v každé Holywoodské slaďárně. Když navíc připočtete hloupé herecké obsazení tak z toho nemůže vzejít nic dobrého. Malé plus za první půl hodinu a hlavně krásné Scotsko. ()

Chrustyn

K uzoufání plochá romanťárna o úspěšném sukničkáři, který ve svém životě neojel pouze svou nejlepší kamarádku, kterou samozřejmě roky miluje ale uvědomí si to až ve chvíli, kdy se má vdávat. Spousta snímků i z této naivní báchorky, která má určený začátek, prostředek i konec, dokázala vytvořit zábavný film ale to by ho musel mít na starost inteligentnější režisér a k ruce by potřeboval sympatičtější a lidštější herce, než jen pouhé karikatury. Z daného žánru jeden z nejslabších kousků co jsem viděl. ()

honajz

Patrick Dempsey a Michelle Monaghan v romantické britské komedii, která ani neurazí, ani nenadchne. Oba se znají už od doby večírku na střední, kdy došlo k jistému trapasu, a od té doby bez sebe ani po deseti letech nedají ani ránu. Ale jsou jen nejlepšími kamarády. Až ona musí na šest týdnů pracovně do Skotska - a brzy se začne chystat svatba s jedním starším a majetným pánem. Tom do Skotska ihned vyráží taky, má jít za družičku, jenže najednou si uvědomí, že to, co k Hannah cítí, není jen přátelství. A tak začne přehlídka obecně známých situací, kdy se on snaží získat ji a dokázat jí, že si bere nepravého. K dobru jsou reálie a prostředí Skotska, to prostě nikdy nemůže zklamat. Celkově je však film trochu rozvláčný, ne až tak vtipný, a v podstatě ani ne příliš romantický (Tom je prostě děvkař). ()

rikitiki

Další nevyvedený pokus o romantickou komedii. Jak bývá často u podobných plytkých snímků, romantika tady troskotá hlavně na nepodařených charakterech ústředního milostného trojúhelníku. ______Dívka je nevýrazná, je to jen prima holka bez zajímavějších charakterových rysů. Působí jako typický materiál na nejlepší kamarádku, nikoliv na hlavní postavu. ______Její skotský snoubenec je téměř nezřetelný, tady se scénář ani nepokusil dát mu nějakou zajímavou povahu, takže se stává papírovým panákem, jehož určují jen vnější atributy - šlechtický titul, bohatství, skotské tradice. Ani to se ale příliš neprojevuje, až snad na skotské zvyky, které snímek dost přiblble zesměšňuje. ____ Ústřední postavou, kolem které se vše točí, se tak stává povrchní sukničkář, který (zdánlivě) příliš pozdě prozře, jak je láska přece jen důležitá.____ Je takový zvrat uvěřitelný? Ne. Je jeho boj o teď už zadanou dívku vtipný, dojímavý nebo vytrvalý? Ne. Dá se věřit, že by dívka dala přednost muži, se kterým se léta platonicky kamarádí a jehož přezíravý postoj k ženám a vztahům podrobně zná? Ne. ____Zbytečný snímek zajímavý snad jen tím, že soky v lásce hrají dva chirurgové z Chirurgů. /17. 6. 12./ ()

Kamca_

Ze začátku to mělo laťku hodně vysoko. Celý příběh nabral neuvěřitelný spád a vůbec jsem se nenudila. Bohužel po půlce filmu laťka trochu klesla, ale pořád je to podle mě nadprůměrný film. Herecký obsazení mě hodně okouzlilo. Takže dávám furt slušných 80%. Takový filmy to je moje. A hudba se mi taky moc líbila. ()

Tommassi3

"Možná, že život je něco víc než jen spát s holkama.." Geniální myšlenka, že ?! Uuuh !! Ukrást Hannah nebo Dagmaru, v důsledku říhni jako krkni.. Zkrátka ubohá variace Svatby mého nejlepšího přítele s Dampseyem bez Makepeaceové a dokonce i vtipu a smyslu(plnosti).. ()

Dale

Tento film je zbierkou tých najhorších klišé, aké romantický žáner pozná, za čo by si zaslúžil odpad ako vyšitý, ale keď ja mám slabosť pre romantiku... ()

moviesfan

Dvě hvězdy jsou opravdové maximum co si tento film zaslouží. Naprosto neoriginální film, který nevyvíjí ani tu nejmenší snahu být originálním. Také bych vydal upozornění pro ty, co nemají rádi sladké: míra přeslazenosti je opravdu vysoká a v některých chvílích až nesnesitelná. Film zachraňují poměrně vydařené, ač v malé míře, vtipné momenty. Samozřejmě na oddechovku je film vhodný. ()

Marsik

NOVA CINEMA - Nemastné, neslané. Nemělo to snad ani jeden vtip či gag. Po té romantické stránce to bylo o něco lepší, i když klišé tu bylo opět dost. Průměr. 58% ()

ladko

Ono sa na to celkovo nepozeralo až tak zle, ale klišovité je to tak, že to až bolí(vážne keď už to človek vidí po tisícikrát, tak už to jednoducho nebaví) a i humoru je pomenej. Aj chémia medzi hlavnou dvojkou skoro celý čas nefunguje. Ruky preč - len pre zarytých milovníkov/milovníčky žánru. ()

mysiak

Vedel som aké to bude, ale nevedel som že Patrick Dempsey je aj mimo Chirurgov taký hláškar...film je suchý, obyčajný a sto krát videný...ale Patrick je len jeden:D ()