Hrdina filmu společnosti Columbia Pictures Jak ukrást nevěstu, Tom (Patrick Dempsey), si užívá života: je sexy, je úspěšný a ví, že se může kdykoliv spolehnout na Hannah (Michelle Monaghan), svou okouzlující nejlepší kamarádku, která je jediným neměnným prvkem v jeho životě. Všechno dokonale funguje až do chvíle, kdy Hannah odjede na šest týdnů pracovně do Skotska...a Tom si s úžasem uvědomí, jak prázdný jeho život bez ní je. Rozhodne se, že jakmile se vrátí, požádá ji o ruku - ale je ohromen, když se dozví, že se zasnoubila s bohatým a pohledným Skotem a plánuje se k němu přestěhovat. Když Toma Hannah požádá, aby jí šel "za družičku", rozpačitě souhlasí...ale jen proto, aby se mohl pokusit Hannah získat pro sebe a překazit svatbu, dokud není pozdě. (oficiální text distributora)

Goldenhair

A já si nekopnu. Sice jde v podstatě o obrácenou Svatbu mého nejlepšího přítele, ale Patrick Dempsey je rozhodně sympatičtější “družička“ než Julia Roberts. ()

zdenny

Já přímo nesnáším pitomce, kteří se zamilují do zadané ženy. A pak dělají jednu kurvárnu za druhou, aby svého cíle dosáhli. A nejhorší na tom je, že to odskáče slušný chlap. Co si z toho mají mladí vzít za ponaučení? Filmů, kdy nevěsta na poslední chvíli změní názor, bylo natočeno bezpočet. A dostaly i vysoká hodnocení. A to proto, že rozhodnutí nevěsty bylo morálně přijatelné. Zde si pitomec uvědomí, že miluje svou kámošku až ve chvíli, kdy ta je zasnoubená s jiným. Ať jdou s takovou morálkou někam. ()

VanTom

Naprosto tuctová romantická komedie. Ty si jako žánr nikdy nehrály na extra originalitu, ovšem tady na předvídatelnosti snad přímo staví, stav věcí víme od prvních minut. Jako jo, Američanům ve Skotsku se dá párkrát zasmát a Michelle Monaghan je zlatíčko; zato Patricka Dempseyho (zejména jako prostopášného hejska) jsem nikdy dvakrát nemusel. ()

blackJag

Rozvleklá nuda převlečená za " humornější" předělávku SVATBY MÉHO NEJLEPŠÍHO PŘÍTELE, jen v opačném gardu. Běda těm, kteří se nechají nachytat! Komu vůbec podobnou pitominu doporučit? Těm co se neobejdou bez psího pohledu Patricka Dempseyho? Teenagerům, kteří nejspíš ocení to jak si dospělí chlapi pochvalují ve sprše velkého skotského ptáka nebo to jak je hlavní postava vylíčena jako ten největší klátič v N.Y.? Lidem co rádi blbé scénáře? No nevím, nevím. Fakt mě mrzí, že Sydney Pollack bude mít na posledním řádku své bohaté (ani ne tak počtem, jako významem) filmografie tento romantický nepodarek. Horší hodnocení nedávám právě jen kvůli Pollackovi a dobře odvedené práci při začáteční scénce z vysokoškolského mejdanu, kdy oba hrdinové vypadají opravdu věrohodně, až jsem chvilku pochyboval, jestli to jsou opravdu oni nebo se něco dokonale povedlo v oddělení castingu... Oči jsem na nich mohl nechat, jako kdybych je viděl srát jednorožce (ano, narážka na ojediněle vtipný moment filmu). II Scénář: Adam Sztykiel, Deborah Kaplan, Harry Elfont. 35% ()

Kurikmoon

Skoro to vyzerá tak, ani keby sa od romanitckých KOMÉDIÍ čakalo, že Vás inšpirujú do života a budú sa tváriť vážne. Áno je to naivné, predvídateľné. A chémia? Rôzne prvky, či zlúčeniny rôzne reagujú. No a ja a tento film sme vytvorili oddychovú zlúčeninu. A bol som sa skontrolovať. Nie, že nie som tehotná, dokonca nie som ani žena. ;) ()

FrajerTom

Jedna hvězdička za soundtrack a druhá za stylovéhého sympaťáka Patricka Dempseyho.. Zbytek ve svých komentářích vystihli Nathalie, Enšpígl, Psema a lesumir. ()

Guzo

Začátek i průběh se zdál být jako dost nadprůměrný co se týče žánru romantických komedií, ale po přeletu do Skotska nastává jedno klišé za druhým - nikdo asi nečeká u takových filmů zvrat ve scénáři, ale až takhle naservírované před nos by to být nemuselo.. ()

Elleannie

Tak tohle se mi hoodně líbilo, opravdu hodně jsem se nasmála:D Sice jednu pasáž ke konci filmu bych úplně vypustila, protože mi tam moc neseděla, ale dá se to snadno přehlédnout, když si vzpomenu na zbytek. Druhá komedie, ve které jsem viděla Patricka Dempseyho a musím říct, že mu takové filmy sedí. Ráda se na to podívám znovu. ()

jenik71

Nemyslím si, že je to takový průšvih, jak se tady dočítám v komentářích. Souhlasím, že podobných romantických slaďáčků je hodně a jsou si v podstatě podobné, ale to přece nevadí. Je to dobře zahrané a natočené, vtipných míst je tu taky dost a já se docela pobavil. Žádný převrat v tomto žánru to určitě není, ale *** si tahle komedie zaslouží a basta. ()

Hollohlaway

Jsem marod a ležím v posteli, a hraje v tom Michelle. To jsou jediné dva důvody proč jsem tuto nevýraznou kopii všech romantických komedií viděl. Je to bohužel nenapadité a nemá to švih, navíc se zápletce nedá věřit. Hlavní hrdina sice je celkem mile ulítlý a nedospělý , ale není tam žádná chemie, žádný dobrý humor...Jako čaj z použitého pytlíku. Prostě slabý odvar podobných , ovšem lepších komedií, které mají to " něco ". ()

BMAJTZ

Me se to libilo ale ten zaver byl neuveritelne stupidni. Ostatne asi jako u kazde druhe komedie tohoto typu. Rozhodne ale necekejte nic originalniho. ()

LexBarker

Patrick Dampsey je sice možná úspěšný a sexy,ale nedovede se vymáčknout a normálně jednoduše říct holce co se mu líbí, že si jí chce vzít a tak milá holčina odjede do Skotska a tam najde konečně CHLAPA, který za to stojí... Nicméně americký ňouma se rozhodne, že ve jménu vlastního sobectví zničí svatbu své kamarádky a skotského sympaťáka a to za každou cenu. Nejsem rozhodně žádný moralista, ale celkové vyznění filmu mě pěkně nakrklo a znechutilo a dávám dvě hvězdy jen díky tomu, že jsem v tv před tím viděl ještě větší shit jménem "Jedna za všechny". ()

Ivusha

Podívat se na tento 'skvost' byl jeden ohromný omyl. Pochvalu si to nezaslouží za nic... ani za Patricka Dempseyho. Nelogika, klišé, patos na každém kroku, co víc si přát? A víte, co je na filmu nejhorší? To vyvrcholení (spoiler) v kostele, kdy Dempsey po hlavě sletí z koně a rozrazí dveře... WTF?! ()

rozbris

Pěkný scánař to byl...ale film rozhodně ne, omg to ztratili hlavu?? To bylo tak chaotické až to bilo do očí. Vůbec by neuškodilo, kdyby to bylo o něco delší, stopro by to dostalo lepší hodnocení. ()

Lencha

Patrick Dempsey jako hlavní družička mě dost pobavil :-D Jen mu to tady moc neslušelo (ty vlasy, ble). Docela zábavný film. Oddechovka. Nic originálního, ale nenudila jsem se :-D ()