Je podzim a 16tiletá minnesotská školačka Juno náhle zjišťuje, že je těhotná. Otcem dítěte je její nejlepší kamarád Bleeker. V čekárně interrupční kliniky se svérázná Juno rozhodne, že dítě porodí a předá k adopci. Rodinu si však vybere sama. Se svým plánem se svěří otci i nevlastní matce a pak už nerušeně pokračuje ve školní docházce. Zvolený adoptivní pár patří ke zbohatlíkům, ona je upjatá puntičkářka, on pohodář. Juno za nimi zajede, podepíší dohodu a život jde dál. Podaří se Juno splnit plán, který si stanovila? A co na to všechno říká Bleeker? (Filmbox)

H34D

Roztomilé a úsměvné komediální drama, které prostřednictvím dětí demonstruje dospělý přístup k životu, přičemž i ten dospělý přístup vykresluje zábavně. Snímek do svého vážného tématu nevkládá posměšky, ale řídí se striktně optimistickým přístupem, proto je téměř nemožné si ho neužít, ale proto je také docela těžké si z něj odnést něco do vlastního života... Postava Juno jakožto středobod filmu je opravdu vynikající, zvlášť v hávu Ellen Page funguje každá její rozpustilá, či trefně satirická hláška. Paráda... Prostě "další" věc, kterou na filmu prostě "MUSÍME" mít rádi :) 7/10 ()

xxmartinxx

Opravdu velké překvapení. nečekal bych, že mě tak primitivní film tolik dostane. Jednoduchý příběh, který rozhodně není vyprávěn poprvé, je tu ale dobře podán. Herci i jejich postavy jsou sympatičtí a během filmu jsem se ani trochu nenudil. Skvělý důkaz toho, že i jednoduché filmy mohou být natočeny dobře. ()

Zíza

Tak jsem to konečně viděla. Nejsem zklamaná. Všichni herci byli úžasní. Nikdo nevyčníval - podle mě. Ano, Ellen si to dávala, ale nikdo nezůstal pozadu, i když nebyl "tím hlavním". A Michael Cera je můj novej hrdina :-) ()

dobytek

Jak tak koukám, tak jsem tento film viděl a napsal zde k němu komentář v roce 2008 a potom jsem ho úplně vypustil z paměti. Dal jsem mu tenkrát jednu hvězdičku. Teď jsem na to narazil v televizi a chvíli mi to trvalo, než jsem si uvědomil, že jsem to už kdysi dávno viděl. Nevim, jestli se mi za ty roky změnil smysl pro humor, ale tentokrát mě film občas tim suchym humorem i pobavil. Akorát jsem se teda u toho nedokázal zbavit jakýhosi divnýho pocitu, když Ellen Page tady hrála těhotnou holku a dneska je z ní nějakej bezpohlavní hybrid. ()

tombac

To krásné vyznání lásky mě složilo na lopatky... :) Vršit superlativy na film a úžasnou Ellen Page tu v záplavě pochvalných komentářů nemá cenu. Soustředil bych se spíše na názor o údajně nepřiznaném remaku korejské lehce dramatické komedie Jeni, Juno. Remake, skutečně? Povrchní inspirace budiž, ale kopírka ani náhodou. Počáteční premisa si je u obou snímků podobná, máme Juno v názvu (v korejském kousku se tak jmenuje kluk) a oba mladíci spadají do kategorie vykulených ocasů, co si je lze jako nastávající otce představit jen stěží. Tím veškerá podobnost končí a každý snímek si jde vlastní cestou... Juno je svéráz. Juno má kuráž a charisma. Juno je přirozená a okouzlující. Juno to vyboulené břicho vážně sekne. Juno je prostě boží. 9/10 ()

Shit

Tohle asi nebyl úplně film pro mě, možná sem si nejdřív měl přečíst o čem to vlastně je, ale nemůžu tomu upřit, že i tak mě to celkem vtáhlo a po počátečních rozpacích se mi to i líbilo. Velkou zásluhu na tom má samozřejmě výborná Ellen Page, i když sem jí teda občas nechápal a taky super soundtrack. Btw Ellen Page má v jednom pravdu - Dario Argento is so the ultimate master of horror. ()

Traffic

So this was supposed to be like totally cool, like indie kind of cool, right? Tahleta indie vlna nás v Česku celkem úspěšně míjí, ale teď už chápu, proč řada lidí na západě kroutí očima nad podobně frikulínovskými filmečky, kde se protagonisté seznamují skrz The Smiths nebo White Stripes, nosí tašku přes rameno s odznáčky, mají polepené školní skříňky a chtějí bydlet v loftech. A konkrétně tohle je fakt až nechutně milé. ()

Djoker

Juno bez zbytečné hysterie mapuje těžkou životní situaci a určitě nejde o špatný film Už před lety jsem však měl problém s obsazením Page. Její/jeho vizáž by se dnes dala označit jako nebinární, což tehdy ještě nebyl zavedený výraz. Ona/on má určitě talent, ale jako herečka/herec také vyzařuje podivnou energii, jenž se k těhotné středoškolačce nehodí. Až čas ukázal, kde byl problém. Když žena/muž ve svém nitru neví, kdo vlastně je, tak ani nemůže fungovat chemie se skvěle zvoleným Cerou, který třídního blba zvládl na jedničku. ()

M.a.t.t.

Upgradnutá a zábavnejšia verzia Nabúchanej, v ktorej mladučká Ellen Page znova ukazuje svoj obrovský talent pričom jej herecký partner Michael Cera oproti nej pôsobí akoby veľa talentu nepobral. (čo možno nie je úplná nepravda) V konečnom dôsledku nie až tak nepochopiteľne vychvaľované ako Apatowove filmy ale nominácia na Oscara? Veď nebyť skvelej Ellen Page, asi by šlo o rýchlo zabudnuteľnú vec.. ale to sa už našťastie bavíme v rovine teórie. Ale pocit, že na danú tému sa natočili a stále točia aj lepšie snímky mi nezoberie nik. ()

Morien

Nějak jsem si hooodně dlouho zvykala na holku, která se chová jako balvan kamkoliv vleze. Třeba do jináče. -"Tvoji rodiče asi mají starost, kde jsi." -"Ne, myslím... přece už jsem těhotná, tak do jakýho průseru bych se ještě mohla dostat?" ()

gudaulin

Juno je komedie, která se od začátku až do konce pohybuje v mnohokrát ověřených vodách amerického mainstreamu. V Evropě by podobné téma tvůrci zpracovali buď do podoby osudového dramatu nebo maximálně jako hořkou tragikomedii, Reitman ale natočil příjemný pohodový film o nepříjemných věcech. Pečlivě ulámal všechny potenciální hroty, takže hrdinka, která zjistí osudový průšvih v podobě nechtěného těhotenství, má skvělého chápajícího otce, macechu, která má - světě, div se - porozumění větší než vlastní máma, výbornou kamarádku, které je možné se vždycky svěřit a díky níž není nikdy sama, a konec konců i fajn kluka, se kterým i přes počáteční zádrhel hodlá navázat plnohodnotný vztah. Čím víc o ději uvažuju a podrobuju ho kritické analýze, tím víc zjišťuju, že je po obsahové stránce tak na 3 hvězdičky. Všechny potenciálně nepříjemné konflikty jsou už dopředu zaretušovány. Jen pro příklad, když se Juno rozhodne jít na potrat, nečeká ji skupina rozhořčených, bigotních a nepřátelsky naladěných demonstrantů, jak je to v Americe běžné, ale rozpačitá, komicky vyhlížející spolužačka, která evidentně neprotestuje z vlastní vůle, a celá scéna končí úsměvným dialogem. To, co film povyšuje nad průměr, jsou právě vtipné dialogy a řada hlášek, které vtipně posouvají děj dopředu, a i když už dávno nejsem teenager, myslím, že dobře vystihují pohled náctiletých, a zejména výborný výkon Ellen Page v hlavní roli, která je prostě jako hubatá praštěná puberťačka neodolatelná. Film disponuje navíc velmi dobře poslouchatelnou hudbou a zajímavé jsou už úvodní titulky s využitím animace. I když má tahle komedie řadu slabin, opravdu jsem se pobavil a odcházel z kina s příjemným pocitem, takže s oběma očima zamhouřenýma: 90 % celkového dojmu. ()

Sarkastic

Nejsem si jist, čím přesně si tento film získal takovou pověst, mě prostě tolik nenadchl. Ano, po většinu filmu jsem se neubránil lehkému úsměvu, ale vyjma pár vtipných momentů, jsem se docela nudil. Ale pokuď se chcete lehce pobavit, proč ne. Navíc nesmím zapomenout na milou hudbu. ()

Gilmour93

Před Lítám v tom vzniklo pouhé V tom, ale pokud je vám šestnáct, lítáte v tom vlastně stejně.. Postava Juno si ke mně dlouho hledala cestu, stejně jako celý Reitmanův zpočátku na efekt vykonstruovaný film o obrácení klasického postupu "zamilování - množení" naruby, ale svou civilností a sarkastickou křehkostí to oba nakonec i přes ten nereálně nasládlý pozitivismus dokázali. Tak jsem přemýšlel, přijít za mnou v šestnácti dcera se stejným outěžkem, odejdu do sklepa upilovat hlaveň brokovnici a na zahradě připravím potenciálnímu zeťákovi jámu k věčnému odpočinku na dědečkovu pozemku.. Ale ne, jen dělám ramena - asi bych se zachoval stejně báječně jako otec Juno v podání J.K. Simmonse. ()

Psema

Vynikající!!! Reitman dokazuje, že s každým dalším filmem zraje jako víno a Ellen Page je regulérně mojí platonickou láskou číslo jedna. Chytré, vtipné, návykové. Rozhodně adept na film roku. ()

somnar

Že se Juno veze na úspěchu Zbouchnuté? Kdeže. Tahle svěží komedie podává téma nečekaného těhotenství s odzbrojující lehkostí a sympatickou civilností. Lví podíl na přátelské atmosféře snímku patří úžasné Ellen Page, jejíž Juno představuje neodolatelný typ netuctové, vtipné holky se skvělým přístupem k životu. Juno není jen výplod fantazie Diablo Codyové, ale životná postava z masa a kostí, která za zvuků hravého soundtracku prožívá nechtěnou etapu života s nadhledem, cynickým humorem a bez mateřských pudů. Radost pohledět. ()

Hal_Moore

Ellen Page od Hard Candy fandím, aby se co nejrychleji prosadila do první ligy. Díky bohu za supervýdělečnou indie hitovku Juno, která ji vystřelila téměř až k nebesům, nominace na Oskara budiž důkazem (i když se spojením Oskary a Juno bych byl opatrnější, zase taková pecka jako podobné oskarové indie filmy - Bokovka - to není). Jako její "protipól" tentokrát stanul Michael Cera (Superbad musím taky zkouknout) a působil z celého filmu asi nejpřirozeněji. Mým absolutním favoritem se však stal Jason Bateman s výbornou rolí jako přestárlý nerd, skládající hudbu k reklamám a mající vynikající hudební vkus. Jason Reitman jako jeden z nejnadějnějších režisérů dneška opět (po Děkujeme, že kouříte) přidává svému dítku punc hřejivé a uvěřitelně roztomilé podívané s pořádnou dávkou nadhledu a naprosto úžasnými dialogy. Juno se stala nejspíš mou nejoblíbenější komedií za rok 2007 a nemalý podíl na tom mají všichni zmínění. ()

TeeAge

Emocionálne nefunkčný pokus, čo sa týka môjho zážitku. Občasné nelogické chovanie sa postáv, a snaha režiséra vytvoriť niečo výnimočné - až priveľmi okate - ma vo výsledku vôbec nezaujalo. Silný námet, ktorý by bol mal pod inými umeleckými rukami určite potenciál stať sa nesmrteľnou klasikou v žánru komediálnej drámy. Ps: Spájanie žánrov komédia-dráma je z môjho uhlu pohľadu najväčšia výzva pre tvorcov vôbec. Je len málo fungujúcich filmových klenotov, ktoré to zvládajú. ()

genetique

'Juno', absolútne skromný filmík s úprimným príbehom, sa stal megatrhákom v kinách, ale nebeské výšiny ho v rebríčkoch udržali len za oceánom. Asi to bude tým, že mentalita je stále bližšia ľudom, ktorých zobrazuje. Všeobecne však film pôsobí absolútne minimálne násilným dojmom, krásnou prostorekosťou, a príbehom vhodným pre detských dospelých i dospelé deti. Humor je krásne nadhľadový a Diablo Cody týmto trafila klinec po hlavičke. No a rovesníčka Ellen Page rozbieha svoju kariéru brutálne našliapnute a určite nie skromne, výkon hovorí za všetko. 85%. ()

StarsFan

Inteligentní? Ano. Osobitý? Ano. Zajímavý? Ano. Opravdový? Ano. Pohodový? Ano. Pět kladů, pět hvězdiček? Ale, kdepak. Z Juno mám podobný pocit jako před rokem z Malé Miss Sunshine; malý film, který potěší řadu diváků, ale mě nechává naprosto chladnou, protože se mnou nijak nepohne. Do takového Ztracena v překladu nebo Americké krásy má prostě pořád hodně hodně hodně hodně moc daleko. Po měsíci s z něj stěží vybavíte jediný moment. Tedy pokud budete vůbec vědět, jak se ten film sakra jmenoval... Dodatek 25. července 2010: V rozporu s předchozím stanoviskem přiznávám, že od dob, kdy jsem tento film viděla během léta 2008 ve Španělsku (tehdy u nás ještě známý kvůli své pozdější premiéře nebyl), uplynuly už dva roky a něco málo si s Juno pořád pamatuju. Potřebu vidět ho znovu jsem ale nepocítila. I když možná po letech změním názor. ()

Hakha

Inteligentní a také zábavný film, který člověka usadí už od úvodních titulek. Přirozené herecké výkony, kde na mě nejvíce zapůsobila Ellen Page, která utáhla celý film. Příjemná hudba a podívaná, kterou hodnotím 5 hvězdičky... ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Reitmanova „žena ve stínu“

Reitmanova „žena ve stínu“

06.08.2010

Jason Reitman se definitivně zařadil mezi tvůrce, jejichž nové projekty sledujeme s velkým zájmem. Pro drama Young Adult se navíc spojil se scenáristkou Diablo Cody, která pro něj napsala už… (více)

Playboy podle Diablo Cody?

Playboy podle Diablo Cody?

29.09.2009