Flight of the Conchords

• USA Flight of the Conchords
Komedie / Hudební
USA, (2007–2009), 9 h 54 min (Minutáž: 25–29 min)

Jemaine Clement, Bret McKenzie, Rhys Darby, Kristen Schaal, Arj Barker, Frank Wood, David Costabile, Sutton Foster, Rachel Blanchard, Judah Friedlander (více)

Série(2) / Epizody(22)

Komediální seriál z původní produkce HBO představuje dvojici Breta McKenzieho a Jemaine Clementa z Nového Zélandu, které proslavila stejnojmenná show i pořad One Night Stand vysílaný na HBO. V novém seriálu se Jamaine a Bret (hrají v prostoduchém provedení sami sebe) stěhují na Manhattan. Ve snaze dobýt New York navštěvují bohémské večírky, dohadují se se svým (jediným) fanouškem Mel i se svým neobratným manažerem Murrayem. Oberou je nešikovní zloději, zraňují vzájemně své city a bez úspěchu usilují o nepolapitelné ženy. Jsou to vlastně nevinní chlapíci, kteří se snaží získat lásku nebo alespoň mimořádně vynášející dividendy, ale místo toho na ně čeká hojnost melodií o životě, lásce a prchavém štěstí.

V původní produkci HBO vznikla druhá řada hudebně komediálního seriálu, jehož protagonisté Jemaine Clement a Bret McKenzie získali před dvěma lety mimo jiné cenu Grammy za Nejlepší komediální album. Jemaine Clement a Bret McKenzie se přestěhovali do New Yorku, aby tu zúročili svou popularitu nejoblíbenějšího parodického dua z Nového Zélandu. Nový život v East Side ovšem přináší řadu úskalí, jimž dvojice čelí po svém, což vytváří řadu neuvěřitelně zábavných situací. V seriálu se objeví i postavy z předchozí řady - nešika Murray (Rhys Darby), který jim dělá manažera, nadšená fanynka Mel (Kristen Schaalová) a její manžel Doug (David Constabile), kamarád Dave (Arj Barker), který stále žije u svých rodičů, a další. (oficiální text distributora)

Critic

Geniálně trapné. Snad všechny ty songy znám nazpaměť, polovinu i na kytaru. Styl humoru těchto dvou Novozélanďanů je mi strašně blízký. Jejich živé vystoupení s písněmi z tohoto seriálu je snad ještě dokonce o malinko lepší. ()

Mira90

Geniální hudební čísla! Ale doba mezi jednotlivými songy sem tam drhne a zas tak moc se nebavím, ale přesto...! :-) Druhá řada zcela zastiňuje tu první a naprosto ji zadupává do země! Přesto nechám 4*, nemůžu přece dávat plnou palbu všemu, co vidím ;-) ()

markotter

Při prvním díle jsem nevěřícně kroutil hlavou a na nějakou dobu jsem od seriálu odešel. Potom mi to nedalo a po kouskách jsem se k němu vracel. Teď už na něj nedám dopustit. Kombinace schizofrenních, absurdních, surrealistických aj. situací s parodickými hudebními vložkami, které si berou na paškál snad všechny hudební styly je úchvatná. A rivalita mezi NZ a Austrálií mi připomíná situace, když přijede Pražák do Brna a ptá se na cestu... :-). Za mě 90 %, protože ne všechny díly jsou vysloveně na 100. ()

Missi84

Poněkud nenápadný seriál, který překvapí a dobře pobaví. První série neměla chybu. Dobré postavy, výborné dialogy + vtipné písně. Druhá série už poněkud slabší. ()

LakiyL

I´m the boom king...toto si spieva partia dvoch kamarátov, ktorí nie sú schopní zbaliť žiadnu babu, a keď sa im to podarí, vzťah za chvíľu stroskotá. Každá časť je doprevádzaná ,,hudobnými číslami" (výborné texty, ktoré pobavia). Obaja majú jedinú fanynku Mel, ktorá je z nich posadnutá. Škoda preškoda dvoch sérií. I need another one :( ()

Bounded

Ústřední duo je vtipné, ale jen jako samo o sobě. Flight of The Conchords jsou lepší jako vtipná kapela, než jako seriál. Písničky jsou někdy báječně zpracované a vtipné jako francouzská Foux Da Fa Fa nebo I Told You I was Freaky. Jinak mi to ale nějak nesedí. Náplň jednotlivých dílů je buď nudná, a má dobré skladby, a nebo je to přesně naopak. Soucítit s klukama opravdu můžete, ale je to přesně na hranici snesitelnosti. Seriál totiž z neúspěchu netěží tak suše jako třeba anglický Extras, a nechává oba zpěváky trmácet se doslova od ničeho k ničemu. Najdou se zlaté momenty jako závěrečná scéna celého seriálu, zmiňované písničky nebo skvělá narážka "New Zealand town", ale taky jsem zažil spoustu momentů, kdy jsem vyloženě čekal, až se stane něco zajímavého nebo až konečně padne nějaký vtipný vtip. Přisoudil bych to trochu otupělosti ze seriálů, kde se hraje na každou "punchline", ale jenom to ten problém nebude. Vždyť třeba na osobitý humor hraje i Fry s Lauriem. Jednoduše řečeno, tohle nebyl úplně můj šálek čaje. Bret a Jemaine pro mě vítězí zcela jistě na jevišti před živým publikem. ()

Speck

Nemám slov, směju se a směju. Tihle dva týpci jsou prostě neuvěřitelně neangažovaní, letargičtí a vtipní. ()

markyzgero

...jemaine a bret jsou přeci jasnym hudebnim důkazem darwinovy teorie...komediální crossover žánrama v podání dvou loserů, co vás stejně nakonec chytnou za srdce. ()

Miksa

Uznávám, že jsem si cestu k obou protagonistům musel hledat. Styl absolutně kamenného humoru se musí kapku vstřebat, ale pak už jsem se skvěle bavil. Škoda, že už kluci spolu moc často nehrajou. ()

Burrows

Hodnocení po cca 7 dílech. Jak je tu několikrát zmíněno, písničky jsou opravdu skvělé, některé bych se nebál popsat slovem "dokonalé". Zbytek se tváří pouze jako výplň, která je občas nudná. Rozhodně nejde o návykovou záležitost. ()

Něrpa

Některé songy na hranici geniality, jiné jsou trošku otravné a nudí. Bohužel se v seriálu i mluví a tam to hodně skřípe. Takové flegmoše jsem měl na kolejích na pokoji a zas taková sranda to nebyla. ()

DarweyD

Nejedná se o klenot kinematografie, zato se jedná o klenot humorného-hudebního seriálu s hromadou absurdních nápadů k popukání. Některý songy si pouštim třeba 3x za sebou a furt neztrácej svůj šmrnc. ()

badmotherfucker

První série jasných ***** Druhá série **** o trochu slabší, zvlášť díly s premiérem NZ. Řekl bych, že seriál skončil právě včas, protože se zdá, že koncem Jemainovi a Bretovi pomalu dochází dech. Přesto jde o můj nejoblíbenější hraný komediální seriál..I got hurt feelings..:DD ()

Jebak8

Bret? Zde. Jemaine? Jo. áá Murray. Přítomen. Himlhergot,todle má koule! Novozélandskej humor je nejlepší děcko toho anglickýho.."D HAHAHAHA... Helma jako vlasy, hrnkový směny, kdybych si tak takhle mohl žít..."D ()

punka27

tomuto humoru vážne nerozumiem.. musím povedať, že som pozrela len asi 10 častí, ale aj tak to bolo pre mňa utrpenie... páči sa mi tam veľa vecí - herci, kamera, prostredie, kostýmy.. však hudba a dialógy vôbec ()

Carnosaurus

Ten nejsušší humor a naprosto ujetí hlavní hrdinové, kteří si však i přesto dokážou získat divákovy sympatie. I přes značnou mimoňovitost se nedá říct, že by seriál byl naprosto šílený, jak se občas v dílech s podobnými hrdiny stává. Spíše se zde díváte na běžné problémy pohledem dvou zcela nezúčastněných chlapíků, jejichž vnímání světa vnáší do jeho všednosti nesmírnou dávku vtipu a zároveň laskavosti a hravosti. Brutálně originální seriál, který si určitě zaslouží pozornost. ()

Novinky ze Středozemě

Novinky ze Středozemě

10.04.2011

Vypadá to, že prozatím oficiálně nepotvrzený Orlando Bloom si opravdu znovu zastřílí z luku. V aktuálním interview potvrdil, že už čte výňatky ze scénáře, které se týkají Legolase. Rovněž dodal, že… (více)