Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

Biggles

O hodne lepsi nez puvodni film ze 70desatych let. Delka je opravdu uctyhodna, nicmene film nenudi. Na to jake shity se ted v oblasti sci-fi delaji, tak je to uplne super :) ()

DooFooS

Dle mého vkusu jsou díly silně nevyrovnané, nebo mě zkrátka jen díl první silně namlsal a nastavil laťku příliš vysoko. V každém případě i tak stojí za trochu toho času. ()

Max Q.

První část velmi dobrá, druhá už méně, ale celkově na televizní produkci velmi dobrý snímek. Porovnávat s filmem příliš nejde, nicméně přece jen mi přišlo, že v původním filmu bylo jaksi víc vidět, že se problém řeší a není to jednoduché, zatímco tady se řešení najde tak nějak samo, od stolu, místo v laboratoři a místo toho se probírají vzájemné vztahy. Taky mi tam vadilo plno nelogičností a nepochopitelného jednání některých postav. A samozřejmě průhledné digitální triky, to je mor hodný televizního rozpočtu. Ale tak nakonec se to dalo. ()

rodier

Jasně nejlepší scifi TV film který jsem kdy viděl. Obvykle scifi/kastastrofické filmy dělané pro TV (zvlášť ty německé) bývají dost hrozné. Špatní herci, špatně zahraný chudý scénář a malý rozpočet = málo techniky a zajímavostí. Tenhle film je však pravý opak. Dost dobře si dokážu představit že by tenhle film v době premiéry byl poslán do kin a vydělal slušný balík. O knize jsem slyšel a přišla mi nudná jako Djkome, tohle je ale fakt dobrý. Má to rychlej nástup a to mam rád. Žádné dlouhé chození kolem horké kaše a přesvědčování ostatních. I když pár blbostí se tam najde. Jako že policajt zastřelí špeha jen tak, nebo že se novinář dostane na základnu a vojáci mu v klidu vykládaj o nejlepší technice v boji s bioterrorismem. ()

chrustie

Dobrý film který obsahuje pár chyb. Kdyby se vystřihlo pár částí, třeba ta s rozpadající se supermoderní laboratoří, nebo by se úplně vystřihl příběh novináře či ten klasický přiblblý americanismus, tak by to bylo o moc lepší. Většinu filmu vyvíjí způsob jak zabít "andromedu" a pak 5 minutová sekvence, jak tuto látku rozpráší a hurá domů... to mi taky moc nesedělo. Ale co se mi líbilo, tak konečně normální konec :-) ()

m.xFuck

První dvě třetiny filmu hodně v pohodě. Odkazy na původní film taky v pohodě. Děj trochu jiný, ale v pohodě. Ale ten konec to byla prostě sračka. A může te mě za to klidně kamenovat. Protože jestli někdo čeká, že uvěřím tomu, že od Nagasaki nikdo nzkoušel shodit atomovku z letadla nebo že radioaktivní voda nebude uzavřená a bude se moci lidně vypařovat do prostoru, tak to teda ne... ()

Andre.w

Na to, že kvality TV filmů (tento je dvojdílný) nejsou obecně valné, tak právě adaptace Kmene Andromeda se dost povedl. Možná z části díky velkému rozpočtu, Benjaminu Brattovi, profesionálním dialogům zahrnujícím několik oborů, Jinovi z "Lost" a trikovým efektům. Film bez problémů udrží divákovu pozornost po celé 2,5h, snad jen ten konec odehrávající se v laboratoři mohl bejt míň jalovej. Nicméně můj verdikt je, že Nova by se za tenhle film rozhodně nemusela stydět, místo aby dávala neustálé prostoduché katastrofické filmy, které už jsou snad dělané sériově pásovou výrobou. ()

david666

Film, kterému by možná slušelo i kino. důkaz, že i bez zbytečných efektů a s nižším rozpočtem se dá natočit zajímavý film, který ani 3 hodiny nenudí. Po delší době pěkně ztvárněná adaptace knihy. ()

RomaS

Opravdu velmi příjemné překvapení. Tady jde poznat, že jde udělat kvalitní film i bez hromady peněz. Ústřední postavy, ale nejsou úplně neznámé tváře, většinou je poznáte s filmových vedlejších rolí nebo ze seriálů. Ze začátku to vypadalo, že půjde o klasické téma rychlá smrtící nákaza - nikdo nemá páru o co jde - lidstvo asi půjde do kytek - jednomu maníkovi se v hlavě rozsvítilo - nikdo mu nevěří - v poslední sekundě jsou všichni spaseni. Svým způsobem se to o moc neliší, ale vsunutím sci-fi do této pandemické rovnice se dostanem někam dál, a to se mi líbilo. ()

Patr1k

Jeden z najlepších TV filmov aké som kedy mal možnosť vidieť, ešte k tomu môj oblúbený žáner, herecké výkony obstojné, triky takisto, scenár je podľa mňa dosť klišoidný (keď už sa hrali na vedcov, tak aspon poriadne), no v konečnom dôsledku ide o zábavu, a tá sa pre mňa dostavila... ()

wray

Ono - neni to zle. Pocul som ze kniha je vyborna, film z 1971 je vraj kult, (necital a nevidel som), no toto televizne spracovanie bolo - proste nie zle. Ale to je vsetko. Zacina to celkom dobre a vo velkom style - neznamy virus, cela Zem v ohrozeni, najlepsi vedci odchadzaju do tajneho podzemneho laboratoria, prezident dava suhlas k pouzitiu jadrovych zbrani... Aj co sa tyka vizualnych efektov tiez to zacina to dobre (premakane laboratorium) ale cely ten dobry dojem pokazi par wtf momentov. (to ako sa virus siri po zemi ci vode, ked jeden hlavny hrdina hodi druhemu hlavnemu hrdinovi prst tretieho hlavneho hrdinu). Ako divaka ma dost nahenvalo par nezodpovedanych otazok (ako to ze ti dvaja prezili - neskor tomu vobec nevenovali pozornost) Tiez - bolo to napinave, dost napinave na to aby to clovek vydrzal sledovat 3 hodiny, ale - aj tak ma to akosi "nevtiahlo" a proste bolo "jasne" ze napokon ludstvo zvitazi. Koniec v style akty-x (konspiracne teorie) bol tiez dost klise... Celkovo - nebol to zly film. Taky prijemny standard medzi katastrofickymi filmami. ()

Kenji

Som silne poznačený knižnou predlohou, ktorá je majstrovským dielom Crichtona. To čo spravili z tej knihy, ako sa odklonili a kam to doviedli v ľúbivom šate nových technológií ma znechutilo. Čierna diera, odkaz z budúcnosti ohľadom eko hrozieb a celého toho enviro posolstva mi tak liezli na nervy, že som to dodíval už len preto, aby som mohol s čistým štítom napísať komentár. Takže dávam dve hviezdy a idem sa radšej mrknúť na tú starú verziu kde je tím ľudí zavretý v pod zemou, lebo to je skutočný Kmen Andromeda, nie tento eko výplach. ()

kolodej1

já tedy nevím, mě se to nelíbilo, děj mě nezaujal, bylo to dost nudné, až uspávací, emočně mě to taky vůbec nechytlo, možná i proto, že ani ve filmu nijak zvlášť nikdo neprožíval, že vychcípala celá vesnice, daleko víc se řešili dva mrtví vojáci. Pořádně mě probral až samotný závěr, ale bohužel ne pozitivně, ale svou hloupostí. Pasáž filmu, ve které se řeší odvrácení sebedestrukce laboratoře, může směle kandidovat na debilitu desetiletí. Těch momentů, o kterých bylo lepší nepřemýšlet, těch tam ostatně bylo víc. Knížku neznám, tak nemohu posoudit, do jaké míry se jedná o slabinu předlohy a do jaké míry je chyba až v jejím zpracování. Přitom tento žánr mám rád, jenže nesmí být děj vysloveně stupidní. Nevim, jak si někdo může pochvalovat, jak to bylo dobře a logicky zpracované, asi koukal na jiný film. Kromě toho, ani herecké výkony nebyly žádnou ozdobou, béčko po všech stránkách. Značné zklamání, zvlášť, když mě navnadily některé komentáře zde, které jsou ovšem zcela mimo ()

Rodriguez2

Ale jo...v celku fajn film,dobrá atmosféra a nápad...doporučuju,jedno z těch lepších sci-fi natočených v poslední době. ()