Ve své poslední roli bezcitného gangstera se Jamesi Cagneymu podaří životní útěk z vězení.  James Cagney září v roli neurotického a emocionálně vyšinutého gangstera, který trpí padoucnicí a který se po smrti matky, na jejíž chvále je úporně závislý, rozhodne pomstít jejímu vrahovi. Působivý snímek, v němž se odráží atmosféra studené války, a jehož závěr je považován ze jeden z nejvíce strhujících ve filmové historii. (oficiální text distributora)

Skip

Výborná gangsterka, v níž zahrál James Cagney šíleného zabijáka skvělým způsobem. Ale nejen James Cagney je tím hlavním ve filmu. Všechny role perfektně zapadly jako jednotlivé díly puzzle. Film noir je taková moje srdeční záležitost a tenhle film můžu i několikrát do roka. Perfektní kamera, střih, režie... Jenom když narazíte na kolorovanou verzi, tak stáhněte barvy, ať máte film černobílý, stojí to za to. ()

Toj

Fantastické... Nevím do jaké míry to lze skutečně považovat za noir, každopádně to není asi podstatný.. Objevuje se zde několik archetypálních motivů, které si za 50 let budou půjčovat všechny seriály. Krásné je to zběsilé tempo.. To co jinde vystačí na celý film, tady má prostor 20 minut, což je přesně tak, aby to diváka neodradilo... Film, který baví celou dobu, neštve diváka a je plný zajímavých nápadů.. A James Cagney je unikátní padouch! ()

radektejkal

Roli psychopatického a záchvaty padoucnice trápeného gagstera zahrál James Cagney skutečně dobře. Z jeho minulosti se dozvídáme sice jen střípky, ale o to víc tu můžeme zapojit vlastní imaginaci. "Zahrál dobře" ale také znamená, že ostatní herci mu tvořily spíše jen "prostředí", ve kterém mohl projevovat svoji brutaltu; a to včetně policií nasazeného infornátora, který si získal jeho důvěru (až téměř "mateřskou"), ale který ho přesto chladnokrevně zastřelil (z vlastní vůle, mohl tuto práci přenechat jiným, bylo jich tam na to dost)... Dobře by se k tomu hodila písnička Velvet Underground "White light white heat" (White light, White light goin' messin' up my brain / White light, Aww white light its gonna drive me insane / White heat, Aww white heat it tickle me down to my toes / White light, Aww white light I said now goodness knows, do it...), možná byla tímto filmem inspirována. ()

Fanucci

Napínavé, na tehdejší poměry velice slušné efekty, opět úžasný James Cagney, zajímavý a revoluční prvek s oidipovským komplexem hlavní postavy. Jsem spokojen. Když si vzpomenu na nedávno shlédnutý film Italian Job (remake slavného "zlodějského" filmu), je mi až smutno z toho, jaké hovadiny se v současném Hollywoodu točí. ()

Martin741

Reziser Raoul Walsh natocil krasny a nadcasovy noir film, ktoremu nic na krase neubralo ani 65 rokov. Z kazdeho zaberu a sceny sala na divaka vyborna rezia a precizna praca. Pre mna je White Heat nielen skvostny film- noir, ale hlavne skvostna gangsterka, ktora si kludne vytiera prdel s dnesnymi radoby kul gangsterkami /Gangster Squad -Lovci Mafie/ asi tak ako si ja vytieram prdel letakmi z Kauflandu a Lidla, ked mi dojde Harmassan. To som vsa odbocil. Pre mna je White Heat jeden z najlepsich film noirov a podla mna aj to najlepsie, co natocil Raoul Walsh, lebo ten svoje najlepsie filmy tocil v rokoch 1935 - 1950. Filmu suverenne vladne vyborny James Cagney /Oklahoma Kid, Angels with Dirty Faces/ v roli zaporackeho psychopata s pomaly az oidipovskym komplexom. Spomenut vsak treba aj Edmonda OˇBriena /noir Killers a neskor aj Peckinpahov Wild Bunch/. Dalej pozorny divak si urcite vsimne vo filme aj filmarske odkazy na nastup Studenej Vojny, tie odkazy sa len tazko daju prehliadat. Zaverecna akcna scena je ciry masaker, ktory si budem pamatat este sakramentsky dlhu dobu. Mnohe neskor natocene akcnaky nesu odkaz tohoto kultu. 100 % ()

Sandstorm

James Cagney tady hraje bouřlivého gangstera s matčiným komplexem. Pravděpodobně se jedná o jeho životní roli. Je tady nádherná femme fatale Virginia Mayo. Napětí v tomto noiru graduje od samého začátku a tíživá atmosféra je tady ještě více vystupňována výbornou hudnou Maxe Steinera. Zatím asi nejlepší noir, co jsem viděl. ()

C0r0ner

Celkem rozvláčná a dějově nepříliš zajímavá detektivka, která má na svou dobu sice zajímavý ústřední nápad s infiltrací policisty ke gangsterům, nicméně celkový dojem je spíše podprůměrný. Holt už asi v dnešní době nemají moc podobné filmy šanci uspět. 45% ()

zette

Bily zar je presne typ filmu, ktery mi je sity na miru. Miluji atmosferu filmu-noir, ktere jsou mj. postaveny na vybornem scenari, kamere, dialozich a skvelym vyberem hercu. James Cagney ztvarnil jednoho z nejlepsich gangsteru, jakeho jsem na platne kdy videl. V tomto kriminalnim dramatu se neustale neco deje, nenapadne Vas sledovat cas. ()

majo25

Kolorovaná kriminálka, ktorá bude asi v niektorých smeroch priekopnícka. Mieša kriminálnu činnosť gangstrov s pobytom vo väzení a policajnou infiltráciou do gangsterskej jednotky. Moja prvá skúsenosťs Jamesom Cagneyom dopadla ale roztrpčito - charizmu má, ale na rolu gangstra mi nesedel. Vyzerá ako typický klaďas, ktorému rola psychotického poloblázna nešikla. A ani ostatné postavy mi nejako neutkveli v pamäti, teda až na zvodnú Virginiu Maovú a Margaret Wycherlyovú v roli drsnej gangsterskej matky, ktorá zhltla pár echtovných hlášok "Ja sa o neho postarám. Ak na toho babráka nestačím, tak už som stará." "Moderné" technické vymoženosti dávajú vedieť, že film pamätá ešte druhú svetovú. Záver je nabitý akciou, na 40. roky naozaj netypickou a drží celkovo slušné tempo. ()

Mol

I'LL GIVE YOU A LITTLE AIR. BANG!!!BANG!!! Cagney a Walsh prostě špatný filmy točet neuměj. Další důkaz toho budiž tenhle krimi-akční snímek, kde zločinci neztrácejí čas povídáním si s někým a rovnou střílejí. ()

StanislachKo

Film tak krutý ako sa dnes už netočí... A Cagney je na svoju výšku (niečo málo cez meter a pol) čistý diabol a alfasamec číslo jedna! U mňa dokonalý filmový zážitok hlavne vďaka nemu. ()

LeoH

Před Tarantinem tu byl Polanski, před Polanskim Truffaut, před Truffautem Walsh. Pro každého noirového fanouška povinnost, a dlužno dodat, že povinnost veskrze příjemná a nečekaně svěží, určitě svežejší než takový Maltézský sokol a lidštější než třebas Bonnie a Clyde. ()

Cushing

Klasika žánru noir, kde gangsteři chcípaj jak mouchy a zlá ženská se zpozvdálí směje, než na ni taky dojde. Pár nesmyslů ve scénři -- který jinak, věrný žánru, poslouchá jako kůň na uzdě -- vlastně ani nevadí. Cagney byl ďábelskej prcek a asi se pro tyhle role narodil. Ikona zlaté éry žánrového filmu. Kéž by se urodilo zas nějaké "politicky nekorektní" retro. Viděno ve vzácné původní bw verzi -- long live! ()

TheRoller

-"Je zle Cody." -"Nechceš im povedať aj moju adresu?" Klasická film-noirovka, ktorá je predsa len o niečo nad úrovňou klasiky. A to vďaka úžasnému Jamesovi Cagney. V roli vyšinutého gangstra s Oidipovským komplexom exceluje na jednotku a na jeho hrôzostrašný smiech v záverečnej scéne budem myslieť ešte dlho. Celý film sa nesie v znamení kvalitných dialógov, precíznej réžii, podmanivého prostredia a veľmi vhodne situovaných strihov. Fakt, že film má 64 rokov a stále dokáže plnohodnotne splniť svoj účel, len potvrdzuje jeho kvality. 85% ()

zigíš

Na hard boiled gangsterku, zbytečně dlouhé -hlavně v prostřední pasáži- neopodstatneně, tempo není tak smrtící, jak by být mohlo, pokud je to omluva pro to, aby Cagneyho jednání dosáhlo maniakálnějších odstínů, platí klasické: méně je někdy více ..jinak, spokojenost, drsná škola, jak má být ()

vitekpe

Opet vynikajici Cagney spolu s poldou O'Brienem a peknou Virginii ve filmu, ktery je sice prima, ale prisel mi trosku prekombinovany a dlouhy. Ale zas je tam ta "mama"... nakonec za me 3+. P.S.: "Made it, Ma! Top of the world!" ...zaver je bozi!!! 3+ ()

Han22

Asi půjdu zase trochu proti proudu. Bílý žár nabízí něco, co už jsem viděl tisíckrát. Tedy partu gaunerů, která jde za nějakou to vloupačkou, pár podrazů, nějaké to vězení a jednu infiltraci. Jistě, filmy co jsem viděl nepochybně vychází z tohoto filmu, ale zároveň nabízí něco navíc. Tenhle nenabízí nic převratného navíc, jen nevýrazného poldu a jako hrdinu psychopatického vraha. Akorát ta finální přestřelka v chemičce je špičková. ()

Miller

Asi nejlepší psychopat na plátně v podání Cagneyho, Donnie Brasco čtyřicátých let v podání O'Briena, Ratchedová gangsterek v podání Mayové, a šílená matka v podání Wycherlyové, a hlavně, JEDEN Z NEJLEPŠÍCH FILMŮ VŠECH DOB! Hypernapínavý mix mysteriózna, krimi, dramatu, noiru, thrilleru a melancholie ve stočtrnácti minutách. Raoul Walsh musel být buď blázen, nebo génius, aby tento klenot mohl natočit. Od tohoto filmu jsem zase tolik nečekal, ale ono se to vyplatilo. Ani na chvilku tento opus nenudí (jak by mohl, když tam je takový šílenec). Jsem velmi rád, že jsem si pustil toto, a ne třetího muže. Zkrátka jeden z nejlepších výkonů, BasedOnBook filmů, hudebních skladeb a celkově filmů. 100% ()