poster

Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace)

 • USA

  Futurama: Into the Wild Green Yonder

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

 • bouncer
  ***

  Tento počin patří mezi ty lepší filmy Futurama, ale stejně to není žádný zázrak. Oceňji soudržnost příběhu po celou dobu a pár dobrých fórků, ale stejně jsem se neubránil pocitu, že s dobrým střihem mohl být místo průměrného filmu hodně dobrý díl o 20-30 minutách. Myslím si, že všechny čtyři celovečerní filmy Futurama byl krok vedle.(17.2.2009)

 • Martrix
  ****

  Nápad poslepovat několik dílů dohromady a udělat z nich celovečeráky, se mi nelíbí. V případě Benderovi hry a Benderova parádního terna to totiž nedopadlo dobře. Takže i když jsem měl možnost vidět Fialového trpaslíka už před rokem, počkal jsem si až zklamání opadne. Možná jsem v tomto případě ani nemusel, protože ze všech čtyř filmů, je Fialový trpaslík nejkompaktnější a nejbližší seriálové Futuramě. Tzn. konečně je vtipný, děj má spád a míst kde se člověk nudí není moc. Snad je to i tím, že tvůrci výjímečně ubrali v okatém parodování slavné klasiky a dali si práci s vymýšlením vlastních vtípků. Právě v tom byla síla seriálové Futuramy a vlastně i Simpsonů. Přesto mám nepříjemný pocit, že šlo o jeden z posledních tvůrčích záchvatů a Futuramu čeká stejný konec jako zmiňované žluťáky ze Springfieldu.(29.3.2011)

 • viperblade
  ****

  Zatím poslední (?) film Futurama je na jedné straně dobrý. Jsou tam staří známí, je tam zajímavý příběh i ty hlášky tam jsou. Ale co se vtipnosti týče, je to už trochu níž, než v předchozích 3 filmech. Takže, ač mám seriál rád, tomuto filmu musím udělit pouhé 4. A ten zajímavý otevřený konec jen naznačuje, že se možná ještě nějakého toho pokračování dočkáme, takže se ještě uvidí, zda Futurama řekla své poslední slovo, nebo ne.(14.2.2009)

 • Lucasion
  *****

  Futurama tentokrát naposled. Poslední celovečerní film měl seriál a příběh Futuramy uzavřít a definitivně ukončit. Naštěstí pro mě a pro všechny fanoušky se pár let po Fialovém Trpaslíkovi Bender, Fry a Leela objevili znovu v šesté řadě seriálu. Futurama filmy už téměř skoro vyčerpaly celou svoji sílu a to nejlepší předvedly na začátku, takže moc humoru do konce nezbylo. Fry se při stavbě nového Las Vegas na Marsu poraní a bude moci slyšet myšlenky druhých. Leela se přidává ke skupině eko-feministek, aby zabránila zničení překrásné hvězdy. A Bender? Bender vymyslí obří, matoucí plán, aby pouze on mohl zachránit celou situaci. Konec Futuramy jak ho známe a že je stále na co koukat! Las Vegas na Marsu, Pokerový turnaj a klasické žertíky. „Goodbye from world of Tomorrrow!“ (93 %)(2.12.2012)

 • JohnnyD
  ****

  Na rozdiel od nudnej a nevtipnej predošlej Benderovej hry je Into the Wild Green Yonder skvelá zbierka výborných gagov, satiry a popkultúrnych odkazov (Snoop Dogg, Duran Duran!!!). Bohužiaľ chýba tomu silnejší dej ako mali prvé dva filmy. Ale zábava je to výdatná. Azda to nebude skutočný záver, ale iba overtúra k novým dobrodrúžstvam (ako napovedá záver).(2.4.2009)

 • - Název filmu je odkazem na název hymny amerického letectva Into the Wild Blue Yonder a dokumentární film The Wild Blue Yonder. (artuš)

 • - Na snímek navazuje 1. epizoda 6. série seriálu s názvem „Znovuzrození“. (722018954)

 • - Výherní automaty v kasinu s nápisem „Wheel of Fortran“ odkazují na Fortran – první počítačový programovací jazyk vyšší úrovně. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace