Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace)

Futurama: Into the Wild Green Yonder

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Obávám se, že 90 minut je na Futuramu potažmo její tvůrce moc. Po tomto filmu už to mohu říci zcela otevřeně. Samozřejmě, jsou tam momenty, kterým se rádi zasmějete, ale nějaké silnější souvislosti, nebo nedejbože hlubší děj, to ne! A z mnoha situací se jistě dalo vymáčknout víc..Bender na pokerovém turnaji?! Na tom by se snad dal postavit i celý film, bohužel to tak ani zdaleka není. Dávám 3, protože jsem velký fanda a těším se na nové díly seriálu.(21.2.2009)

Týmto komentárom hodnotím všeobecne všetky 4 FutuFilmy: Áno, je samozrejme pravda, že seriálu sa nemôžu vyrovnať, ale mne nepripadajú ako nejaký veľký prešľap. Po tom ako FOX v roku 2003 zrušil Futuramu bolo múdrym krokom od tvorcov aby takto udržali Futuramu pri živote, veď keby nebolo týchto filmov Futurama by skončila nadobro a nepokračovala by skvelou 6. sériou. Podľa mňa tie filmy boli celkom zaujímavé, také akurát štvorhviezdičkové a každopádne potešili. Keby nestáli aspoň za niečo nemali by predsa červenú farbu :)(13.9.2010)

Zatím poslední (?) film Futurama je na jedné straně dobrý. Jsou tam staří známí, je tam zajímavý příběh i ty hlášky tam jsou. Ale co se vtipnosti týče, je to už trochu níž, než v předchozích 3 filmech. Takže, ač mám seriál rád, tomuto filmu musím udělit pouhé 4. A ten zajímavý otevřený konec jen naznačuje, že se možná ještě nějakého toho pokračování dočkáme, takže se ještě uvidí, zda Futurama řekla své poslední slovo, nebo ne.(14.2.2009)

Na rozdiel od nudnej a nevtipnej predošlej Benderovej hry je Into the Wild Green Yonder skvelá zbierka výborných gagov, satiry a popkultúrnych odkazov (Snoop Dogg, Duran Duran!!!). Bohužiaľ chýba tomu silnejší dej ako mali prvé dva filmy. Ale zábava je to výdatná. Azda to nebude skutočný záver, ale iba overtúra k novým dobrodrúžstvam (ako napovedá záver).(2.4.2009)

Nepřekvapí, neurazí, pobaví. Poté, co jsem seriál viděl minimálně 5 x a stále jsem z něho nadšený, na žádný z celovečerních filmů s Futuramou jsem se ještě 2 x nepodíval. Prostě tenhle typ humoru, založený na bizardních postavách a jejich hláškách, absurdních situacích, se prostě s delším a složitějším příběhem trochu nesnese. Naštěstí v tomto filmu je příběh na druhé koleji a na zábavné vtípky je tak prostoru opět dost. A navíc se Futurama zase "angažuje": záchrana přírody, ohrožených druhů a dokonce celých planet, feministky, šovinisti, zkorumpovaní politici i vědci, pořádně ostře do nich...a pak Zoidberg zvrací zeleně a natírá tím loď...x krát ohrané vtípky, ale stále dobré:)(28.4.2009)

• - Na snímek navazuje 1. epizoda 6. série seriálu s názvem „Znovuzrození“. (722018954)

• - Název filmu je odkazem na název hymny amerického letectva Into the Wild Blue Yonder a dokumentární film The Wild Blue Yonder. (artuš)

• - Vo filme odznejú pravdivé vedecké poznatky ako Gap Keeler, prstenec Saturnu, asteroid 2261 Keeler a kráter na Marse s názvom Keeler. Všetky tieto veci sú pomenované podľa astronóma Edwarda Jamesa Keelera. (Greenpeacak)