Futurama: Fialový trpaslík (video kompilace)

Futurama: Into the Wild Green Yonder

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

Tento počin patří mezi ty lepší filmy Futurama, ale stejně to není žádný zázrak. Oceňji soudržnost příběhu po celou dobu a pár dobrých fórků, ale stejně jsem se neubránil pocitu, že s dobrým střihem mohl být místo průměrného filmu hodně dobrý díl o 20-30 minutách. Myslím si, že všechny čtyři celovečerní filmy Futurama byl krok vedle.(17.2.2009)

Nápad poslepovat několik dílů dohromady a udělat z nich celovečeráky, se mi nelíbí. V případě Benderovi hry a Benderova parádního terna to totiž nedopadlo dobře. Takže i když jsem měl možnost vidět Fialového trpaslíka už před rokem, počkal jsem si až zklamání opadne. Možná jsem v tomto případě ani nemusel, protože ze všech čtyř filmů, je Fialový trpaslík nejkompaktnější a nejbližší seriálové Futuramě. Tzn. konečně je vtipný, děj má spád a míst kde se člověk nudí není moc. Snad je to i tím, že tvůrci výjímečně ubrali v okatém parodování slavné klasiky a dali si práci s vymýšlením vlastních vtípků. Právě v tom byla síla seriálové Futuramy a vlastně i Simpsonů. Přesto mám nepříjemný pocit, že šlo o jeden z posledních tvůrčích záchvatů a Futuramu čeká stejný konec jako zmiňované žluťáky ze Springfieldu.(29.3.2011)

Zatím poslední (?) film Futurama je na jedné straně dobrý. Jsou tam staří známí, je tam zajímavý příběh i ty hlášky tam jsou. Ale co se vtipnosti týče, je to už trochu níž, než v předchozích 3 filmech. Takže, ač mám seriál rád, tomuto filmu musím udělit pouhé 4. A ten zajímavý otevřený konec jen naznačuje, že se možná ještě nějakého toho pokračování dočkáme, takže se ještě uvidí, zda Futurama řekla své poslední slovo, nebo ne.(14.2.2009)

Futurama tentokrát naposled. Poslední celovečerní film měl seriál a příběh Futuramy uzavřít a definitivně ukončit. Naštěstí pro mě a pro všechny fanoušky se pár let po Fialovém Trpaslíkovi Bender, Fry a Leela objevili znovu v šesté řadě seriálu. Futurama filmy už téměř skoro vyčerpaly celou svoji sílu a to nejlepší předvedly na začátku, takže moc humoru do konce nezbylo. Fry se při stavbě nového Las Vegas na Marsu poraní a bude moci slyšet myšlenky druhých. Leela se přidává ke skupině eko-feministek, aby zabránila zničení překrásné hvězdy. A Bender? Bender vymyslí obří, matoucí plán, aby pouze on mohl zachránit celou situaci. Konec Futuramy jak ho známe a že je stále na co koukat! Las Vegas na Marsu, Pokerový turnaj a klasické žertíky. „Goodbye from world of Tomorrrow!“ (93 %)(2.12.2012)

Na rozdiel od nudnej a nevtipnej predošlej Benderovej hry je Into the Wild Green Yonder skvelá zbierka výborných gagov, satiry a popkultúrnych odkazov (Snoop Dogg, Duran Duran!!!). Bohužiaľ chýba tomu silnejší dej ako mali prvé dva filmy. Ale zábava je to výdatná. Azda to nebude skutočný záver, ale iba overtúra k novým dobrodrúžstvam (ako napovedá záver).(2.4.2009)

• - Název filmu je odkazem na název hymny amerického letectva Into the Wild Blue Yonder a dokumentární film The Wild Blue Yonder. (artuš)

• - Na snímek navazuje 1. epizoda 6. série seriálu s názvem „Znovuzrození“. (722018954)

• - Výherní automaty v kasinu s nápisem „Wheel of Fortran“ odkazují na Fortran – první počítačový programovací jazyk vyšší úrovně. (HellFire)