srolyma

Nejdřív se to tváří jako příběh tupého fotbalového bijce, který se díky svému mlácení kohokoliv a kdekoliv propracuje do služeb místní venkovské mafie. Bitky, drogy, nakládačky, střih sem, střih tam, slátanina. V půlce filmu se ale týpek téměř vytratí a nastupuje nepřehledné množství dalších postav, další bitky, další drogy, ještě víc střihů a skákání od jednoho ke druhému až to vůbec nedrží pohromadě a trojitý alternativní konec to posílá totálně do kytek. ()

Zabuza

Hodne drsná záležitosť. Po pozretí dvoch filmov s obdobnou tematikou, Green Street Hooligans, This is England a po odporúčaní kamaráta som sa rozhodol aj pre Rise of the Footsoldier. Film ma vtiahol a nespustil až do konca (aj keď ku koncu trochu strácal dych). Začiatok bol skvelý. Brutálne strety fanúšikov vyrážali dych. Tento moment som bol rád, že sa nachádzam na opačnej strane obrazovky. Hlavný hrdina Carlton bol drnsnejší ako Chuck Norris (aj škaredší) vo svojej najlepšej forme. Pomaly dej prechádzal z ultra fans k britskej gansterke (bez Guy Ritchieho) a Carlton začínal hrať najvyššiu ligu. A ako to už býva zvykom, kto sa pohybuje na hrane, problémy si ho nájdu. ()

Wintery

Nelíbí se mi už samotný námět, postavy jsou prostým způsobem řečeno debilové, dávám 2*, není to špatně udělané, ale hodnotím dojem a ten je slabý. ()

kubazzz

Komplet celé brutální a realistické. Věřil jsem úplně všemu. První půlka filmu vynikající, ve druhé polovině přichází slabá půlhodinka, která je vystřídána fantastickým závěrem. Naprosto zasloužených ***** ()

Evbad

Není to špatný film, ale... K absolutnímu hodnocení mu prostě něco chybí. Čas tu letí jako splašený, dějová soudržnost se postupně vytrácí. První půlhodinka bitek je surová a realistická, ale i když zuřivý hooligans mávají mačetama a sekerama, tak výsledný dojem trochu tone v brutalitě, který divák hned dostane takovou spršku, že po 10 minutách je už vůči ní imunní. Přesto dobrý pohled do podstvětí. ()

krt7236826

Film je niečim výnimočný ale nieje to tým že hlavný hrdina sa snaží "přechcat" Forresta Gumpa, krstného otca a hulka naraz. Film má svoje čaro čo na životopisný mi až tak nesedí. Pozreté doma v originálnom dabingu ... rozhovory mi pripadali ako naschvál šušlané... nevadí no námet je celkom dobrý ale mohol si to zobrať tarantino alebo rodrigez. No herec Ricci ktorý hrá hlavnú úlohu mi tam nesedí vôbec a pripadalo mi to akoby ani nemal chuť to nejak zahrať, a možno je to len chyba réžie. Po pozretí zmiešané pocity, hodnotenie zlatá stradná cesta. ()

maniak.sused

Čakal som nenápadnú ,,hooligans´´ drámu, dostal som niečo oveľa viac. Rise of the Footsoldier ďaleko presahuje ako filmy o futbalových výtržníkoch, tak aj novodobé gangsterky. Hlavne preto, že je v podstate spojením oboch. Nie je to však spojenie samoúčelné, s cieľom zlízať dve smotany z jednej kávy. Film je realistickou genézou britského kriminálnika, je to film o tom, že niektorí násilníci dospejú, niektoré zas nie. Jeho najväčší klad spočíva v jeho komplexnosti. Žasnem nad tým, ako sa tu niektorí ponosujú, že po hektickej a mimoriadne dynamickej prvej polhodine sa koncentrácia bitiek a krvi zníži. Je to asi taká istá výčitka, ako keď niekto seriálu Boardwalk Empire vyčíta, že je málo akčný. Prvá polhodina je síce dobrá, ale to, čo film vytrháva z priemeru, je to, čo nasleduje potom. Mnoho podobných filmov zobrazuje akoby výsek reality, štylizovaný svet násilia, kde hlavný hrdina celý film reže, čo mu príde do cesty a film sa končí alebo jeho smrťou, alebo ,,obrátením". Rise of the Footsoldier, aj preto, že je filmom životopisným, ide inou cestou. Hoci sa na začiatku tvári ako film o bitkárovi, postupne sa z neho stáva film o človeku. A o jeho okolí. Tým získava na prirodzenosti a postupne dostáva diváka do pozície, keď už nie je len voyerom exploitačných scén, ale emočne vtiahnutý do deja sleduje osudy a osobnostný (ne)vývoj postáv. Režisér to dosiahol aj tým, že od prvej po poslednú minútu veľmi umne preliaval pomer odľahčený/ťaživý na stranu taživosti a snímka tak má aj takýto ,,skrytý" žánrový vývin, vďaka čomu vyznieva finálna scéna (v spojení so skvelou piesňou) veľmi silne. Film je vo všeobecnosti skôr pre silné povahy, pretože naturálnosť niektorých scén je silnou kávou aj v rámci tohto subžánru, má však svoj zmysel a miesto v mozaike, ktorú celý film vytvára. Natočený je bezchybne a nerušivo, niektoré režisérske nápady si naozaj zaslúžia pochvalu. ()

Katgatoo

Nemám nic proti násilí ve filmu, pokud má nějaký obhajitelný scénáristický důvod. Taky většinou čekám, že se užívá ve chvílích, kdy má film nějak emocionálně gradovat. V tomhle filmu se násilí používá jako běžná forma komunikace, krátké úseky mezi násilím se vyplňují nesrozumitelným sprostým a agresivním žvatláním (Což mi připomíná: https://www.youtube.com/watch?v=pPY-sCiRCeA). Sledujeme to, jak se z idiota, co se pro zábavu mlátí s jinými idioty stal ještě větší idiot, co mlátí jiné idioty pracovně. Není to nekoukatelný film, ale téma a protagonisté jsou mi vzdálení. Potřebuju asi ve filmu někomu trochu fandit, abych si to užila, tady nebylo komu. ()

Trescha

Drsné,krvavé,syrové,nekompromisní drama.Tvrdá realita odvrácené strany Anglie zachycená velice autentickým způsobem.Film má neuvěřitelně rychlé tempo.Žádná hluchá místa,ani zbytečný prostor pro nějaké dlouhosáhlé dialogy s hlubšími myšlenkami.Prostě jen rychlý slet epizod ze života chlápka,který se z brutálního fotbalového chuligána stal ještě brutálnějším zločincem. ()

dylon

Začátek filmu je prostě skvělý, jenže zhruba po půl hodině ustupuje fotbal a chuligánství do pozadí, aby bylo nahrazeno klasickým příběhem z dealerského světa...trochu škoda, protože sem si první půl hodinu říkal, že to je ještě větší bomba než GSH nebo Football Factory, ale nakonec sem byl trošku zklamán...ale opravdu jenom trošku. Vzal jsem v potaz že film je natočen podle skutečné události a vypráví život jednoho chlápka a je jasné že ten chlápek se od svých 15-ti do 50-ti nebude jen rvát v pouličních bitkách :) druhá půlka filmu sráží jednu hvězdu dolu, jedná se však o skvělý film... ()

FauSSt

Carlton Leach a jeho parťáci z Essex Boys....Pure Violence, no Fairbrass a jeho stvárnenie Pata Tatea je dokonalé‼️ ()

maart

Jeden z najlepších aké som videl. Ďalší z tých nebezpečných, kde človek "fandí" totálnemu magorovi. Na toto by sa mali pozerať len ludia s triezvym názorom na život. ()

rado3105

Velmi zaujimave, originalne, napinave. Neda sa tomu dat menej ako 4 hviezdicky. Sice to nie je film na druhe pozretie, ale isto zaujme vacsinu. ()

Skalicek

Drsná, syrová atmosféra mě absolutně dostala. Násilí film zobrazuje opravdu věrohodně a z výbuchů vzteku některých vedlejších postav jde strach až do vašeho pokoje. Slabší druhou polovinu zachraňuje nechutný masakr s brokovnicema. ()