Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

phoebess

Nemůžu si pomoct.. v prvních minutách, co jsem tento film sledovala, jsem si myslela, že se jedná o vtip (bylo to moje první setkání s Pythony)... ale jak jsem se koukala dál, nevím přesně, čím si mě ten film získal, ale stal se jedním z mých neoblíbenějších. Skvělé hlášky, ironie - no prostě to, co čekáte od klasické dobré komedie. ()

Rosana

Tak to byla pecka. První polovina je trochu chaotická a absurdní vtipy trochu trapné, druhá půlka ale stojí za to a ty hlášky z filmu se dají citovat pořád! "Všichni jste jedineční! ... Já ne!" a tak dále. Tohle dílko by měl každý vidět. FIlm natočený přednostně jako kravinka, jehož záměr prostě náhodou vyšel :) ()

Asgy

Občas jsem se bavil královsky, jindy zase trošku nudil. Z církve a Ježíše si film utahuje pořádně, ale záleží jen na tom, jestli je člověku blízký humor Monty Pythonů. Mně blízký je. ()

Malýprinc

Nejspíš nejvtipnější film všech dob! Neumím si představit hlavu člověka, který tohle všechno vymyslel. Pokud milujete britský styl vtipu, neváhejte. ()

Vxxx

Svatý Grál mě bavil o chlup víc, ale tohle bylo podobně nabité hláškami, humorem a absurditou. Výborné. 4* ()

Laxik

Při sledování to možná na plnou palbu úplně nebylo, ale vzhledem k tomu, že jsem včera viděl 5 filmů a v podstatě si z nich pamatuju jen ten druhý (tedy Život Briana), je jasné, kde pro mě leží Království nebeské. ()

Praxis

Byť tento typ humoru nemusím, tak mě Život Bryana v některých scénách přivedl k solidním záchvatům smíchu. Na druhou stranu jsou zde pro mě naprosto hluchá místa, kdy jde humor úplně mimo mě. A samozřejmě závěrečný song legenda. 60% ()

ArsenalEagle

Nadčasový humor Pythonů a jeden z jejich nejlepších kousků. Šílené hlášky a v té době nevídaná kritika mravů, církve a společnosti jako takové podaná s naprostou grácií. Britský humor je prostě moje slabost, zvlášť pokud je nenucený, inteligentní, lehce suchý a občas černý, ale hlavně skutečně vtipný. ()

Jillen

DOKONALOST! Lepší než Savtý Grál nevím jelikož každý film ze série je naprosto jedinečný. Opět jsem málem umřel...ne z nudy, ale ze smíchu! Tady máte naprostý opak Kameňáku(odpad!)...Dávám 100% ()

Džejkop

Hereze? Nikoli věk. Britská bžunda? Jistě. Bravo Monthy Pythonové, že Vás nemají rádi ve Vatikánu, to mě nezajímá, já Vás rád mám. Tak tedy Always Look On The Bright Side of Life. ()

GodComplex

Vyborna satira na vse okolo Jezise a dokonala crucifiction party! "Life's a piece of shit when you look at it. Life's a laugh and death's a joke." 7/10 ()

numi

Ve Smyslu života ukázali Monty Pythoni, že jim není nic svaté. Ve Svatém grálu ukázali, že umí naskládat jeden fantastický gag za druhým a dá to hodinu a půl. V Životu Briana to dokázali spojit dohromady a navíc tomu dali děj. A ne děj ledajaký! Od začátku do konce pobuřují, rozesmívávají a přitom udržují diváka v napětí, jak to vlastně všechno dopadne. Nejdospělejší film této kultovní skupiny komiků. Dokonalé. [květen 2005] ()

erased

Vím, že bych měl Život Briana milovat jako každý jiný fanoušek Létajícího cirkusu. Obzvlášť vzhledem k pravidelně opakovanému nepřetržitému hodinu a půl dlouhému záchvatu smíchu u Svatého grálu. Tento film mě však nenadchl když jsem ho kdysi viděl poprvé, ani teď, když jsem už věřil, že jsem do jeho geniality konečně dorostl. Několik momentů geniálních vskutku je, jmenovitě latinská mluvnice v praxi, jména a řečové vady římských funkcionářů, chytlavá závěrečná zpívanka a prakticky jakýkoliv výstup Johna Cleese, jenže mezi nimi mi samými rozpaky zamrznul úsměv na tváři. Vyjma zmíněných scének ze mě totiž nic nedokázalo vyloudit ten upřímný smích, na který jsem u sledování Monty Pythona zvyklý. ()

vorheese

Nikdy jsem nedokázal vyjádřit, proč považuji náboženství za absolutní nesmysl . . . tenhle film to udělal za mně. ()

gogos

Paradni film, genialni scenar a hlavne suprovy pisnicky!!! (predevsim ta v uvodnich titulkach). Pythoni to sepsali a sehrali vskutku dobre, ovsem, bylo tam i nekolik opravdu sussich mist. At si rika kdo chce, co chce, ale todle kvalit serialu ani Smyslu zivota nedosahuje... Sebevrazedne komando rulezz!!!! ()

SarumanKo

Moje úplne prvé stretnutie s Monty Pythonmi a hneď názorná ukážka komédie presne podľa môjho gusta. Život Briana je skrátka vtipnejší ako 90% súčasných hollywoodskych komédií. Je to nekompromisne čierna paródia na biblické príbehy, falošných prorokov, terorizmus a mnohé iné témy, ktorá ohromuje takým množstvom absurdných gagov, trefných hlášok a vtipných nápadov, že som ich všetky snáď ani nezachytil. Zároveň si ale uchováva inteligentný nadhľad a prináša posolstvo, ktoré dokonale vyjadruje záverečná pieseň. "Always look on the bright side of life..." (95%) ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005