Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

Arach.No

Jednoznačne nejlepší film z dílny Monty Python. neznám nikoho, komu by se nelíbil, 100% zcela po právu a bez debat. ()

MulaNula

Geniální. Problematika církve si až moc hraje na hraně, aniž by byla nějak ironicky z filmována a todle mi sedlo do noty. Jeden z opravdických kultů ! ()

Midnite

Monty Pythonov mám v celku rád. Ale toto mi naozaj nepripadalo vtipné (ba dokonca som skoro zaspal). Teda, až na scénu s ukameňovaním. ()

Ondis

No to, že britskej humor moc nemusím, jsem se v tomto případě nasmál. Každopádně pětihvězdičkovou parodii / komedii si představuji jinak. Na první zkouknutí rozumné 4*. ()

Wishkah

Geniální film. Nejlepší počin skupiny Monty Python a pro mě jedna z nejlepších komedií v historii. Naprosto odzbrojující humor od začátku do konce. Ať žije Pius Čůrus:-) ()

ClimbVibe

Neodvážil bych si hádat, že tahle anarchistická skupina skečů bez pointy dá dohromady něco tak konzistentního a nestárnoucího jako je Život Briana. Jsem neznaboh, takže jasných 5 hvězd + vysoké místo v mém žebříčku nejlepších komedií. ()

Ezekiel1

Upřímně jsem se bál, že snímek zatratím, protože se jedná o dost starou komedii. Pravda...nic, co by mě donutilo na to koukat vícekrát zde asi nebylo, ale rozhodně mi některé scény utkví v hlavě jako ta při křižování. "Kdo z Vás je Brian?"-"Já jsem Brian!A moje manželka taky!":D Chytře udělaná komediální parodie na život Ježíše Krista 7,5/10 ()

Prochy38

Já nemohu jinak. Celý film jsem si říkal, jako jo, skvělé, ale 60. místo na CSFD (6/2010) je trochu moc, ne? Není! Jedna z nejlepších komedií, co jsem kdy viděl. Neuvěřitelně inteligentní humor, většinou tedy. Skvělé hlášky a hlavně parádní herci. 6tice obličejů mi z paměti hned tak nevymyzí. Nejsilnější zážitky: první slova Pilátova, diskuse nad tím, jak nesmyslné jsou diskuse a nutné jsou činy, co nám dali kdy Římani:D a závěrečná muzikálová scéna. Zasloužených 89% (6/2010)!!!! ()

ThomasCrown

Montyho Pythona milujem, ale ich filmové počiny mi dosť dlho unikali. Život Briana mi presne sadol najmä preto, že čo sa kresťanstva týka, mám tiež kopu otázok a som rád, že som mohol vidieť aj odvrátenú stránku tejto histórie:) Humor a vyobrazenie udalostí v tomto filme je tak dokonalé, že niekto môže mať problém s ich pochopením, pretože aj sami tvorcovia dlho študovali materiály o danej dobe. Nie že by som v Brianovi našiel odpovede na moje otázky, ale podobne ako pri Poslednom pokušení Krista, aj tu som si povedal "a prečo nie?!". ()

Teabag

Nejvtipnější, nejchytřejší, nejšílenější... Life of Brian je pro mě osobně naprosto přelomová komedie, takže svůj filmový život dělím na před a po Brianovi. Zatímco před Brianem to byla jen změť pohanských komediantů s nosným židovským prvkem zvaným Woody Allen, po Brianovi jsem již plně v lůně nejpokrokovějšího světového náboženství jménem Monty Python! Aneb šest bohů sestoupilo na Zemi v lidské podobě!!! ()

Schuldiner

Vtipná záležitost :-) Zhruba po 17 minutách jsem to chtěl vypnout...ale jsem rád, že jsem to neudělal, protože pak se konečně začaly dostavovat vtipné momenty. Celkově z toho nejsem uplně odrovnaný, ale chvílemi jsem se opravdu dobře bavil. Za čas tomu dám opět šanci... ()

bloodcountes

myslela jsem, že umřu smíchy. Geniální, inteligentní, dokonalý...Os začátku do konce. To není film, to je úkaz. .Něco, co by člověk v životě prostě rozhodně měl vidět:)))) Souzním se skvělým komentářem Galadriel:) ()

angloumene

Tentokrát mě Pythoni zase až tak nebrali. Jasně scény jako lekce latiny, kamenování nebo filozofie partyzánského spolku (vlastně všech partyzánských spolků, co se ve filmu objeví) jsou opravdu vtipné. Na druhou stranu scény s nedokonalou výslovností Piláta Pontského, Brianovou matkou a řada dalších byly prostě až moc infantilní. Celkově tedy něco ano, něco ne a jasné 3* ()

Rozjimatel

[3,5*]     "A man shall strike his donkey and his nephew's donkey and anyone in the vicinity of his nephew or the donkey."     Typická strelená Monty Python záležitosť, zrejme ich najlepšia vôbec, zaradená i v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, něž umriete. Ja síce nie som veľkým priaznivcom ich humoru, ale "Život Briana" je svetlou výnimkou, ktorú považujem do značnej miery za veľmi vtipnú. Už len ten drzý nápad s paródiou na biblický príbeh je skvelý. Ani v prípade tohto ich vrcholného diela sa však nedokážem vyhnúť dojmu istej kolísavosti, keď skvelé scény striedajú scény značne rozpačité (takmer všetko s otravnou Brianovou matkou a aj s Ľudovým frontom Judey). Medzi moje najobľúbenejšie scény, ktoré ma dokážu zaručene rozosmiať, patria kameňovanie, lekcia latinčiny ("Teraz to opíšeš 100-krát.") a všetky tie luxusné scény, v ktorých vystupujú Pontius Pilatus a jeho dobrý priateľ Biggus Dickus (Pyjus Čůrus? Taky hezky!)     "All right, but apart from the sanitation, medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh water system and public health, what have the Romans ever done for us?" ()

Skalda

Film na který se nedá zapomenout. Nejsem nějakej fajnšmekr na MontPajtnovce ale tímhle si u mě moooc šplhli. ()

Spectre

Neuveriteľne ujeté (to s tými mimozemšťanmi ma úplne dostalo, to som ani od Pythonov nečakal), ale práve tak to máme radi :) ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005