Jeniffer Marshová (Diane Lane) je svobodná matka ale především agentka FBI, která společně se svým kolegou Griffinem Dowdem (Colin Hanks) pátrá ve dne v noci po lidech porušujících zákony prostřednictvím internetu. Jednoho dne dostanou tip na bizarní stránky, na kterých jejich autor zabíjí nejenom zvířata ale také lidi a to v přímé závislosti na jejich návštěvnosti. Úporná snaha okamžitě vypátrat provozovatele se však mění v beznadějné zjištění, že jejich umístění je prakticky nevysledovatelné… Už vůbec však nemají tušení, že hlavním předmětem zájmu „majitele stárnek“ se stávají právě oni sami… Poté, co se do rukou brutálního vraha dostává také agent Dowd je Marshová nucena spojit síly s místním policejním detektivem (Billy Burke) a najít vraha dříve, než její kolega ve vražedné hře podlehne. (oficiální text distributora)

Ded@M@tes

Záhadné vraždy na internetu nenechávají vyšetřovatelé chladnými. Originalita příběhu a slušné zpracování. Hodně podobné jako SAW , ale on-line. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Davies182

Příjemně mě to pobavilo, nenudilo, a zkouknul jsem pár nových efektivních smrtí, které nejsou k vidění ani v C.S.I. Diana Lane v hlavní roli tradičně skvělá a potěšil i Hanks jako mladý detektiv. ()

petero

Gregory Hoblit si u mňa od ´96 za každý jeho film vyslúžil 4*. Tentoraz si však vybral priemerný scenár a tak to aj dopadlo. Je to remeselne dobre zvládnutý film so zaujímavým námetom a Diane Lane tá úloha sekne ale pohnútka šialenca je nepresvedčivá, o obete sa niet prečo báť a scény mučenia nedosahujú ani tú kúzelne úchylnú rafinovanosť akou sa môže pochváliť hociktorý diel Saw. ()

Reiniš

Dobře rozehraný thriller, jehož zápletka bohužel vypadá jako vystřižená z nějaké kriminálky, jež běží na televizní obrazovce. Navíc díky klišovitému konci film vyprchá z hlavy dříve, než by si tvůrci přáli. Na jedno zhlédnutí, ale zabaví spolehlivě. ()

Phobia

Celkem povedený thriller o morbiditě lidské povahy, o fascinaci cizím utrpením, o ochotě přispět svou troškou do krvavého mlýna něčí bolesti. Málo platné, máme to my svině v sobě a nemyslím, že by film byl vzdálený realitě: určitě by se na stránky se smrtí v přímém přenosu přihlásila spousta úchylů, šmejdů i jinak normálních lidí, nechyběly by cynické až kruté postřehy přihlížejících, zodpovědnost veškerá žádná. Scénář mohl trochu přitlačit na pilu, umím si představit sympatičtější obsazení, inovativnější režii... ale na druhou stranu ani nemám důvod k nějaké zdrcující kritice a plivání žluči. Film byl napínavý jak gaťky s příměsí elastanu, měl myšlenkový přesah, nenudil. Ke čtvrté jiskřičce chybí málo, možná stačilo vypustit to "ty, ty, ty!" na zlé, ošklivé piráty. 67%. ()

Real Tom Hardy

"HIGH-END TECH AND LOW-END PORN. YOU SURE IT'S A GUY? IF IT'S A WOMAN, SHE COULD BE MY SOUL MATE." -------------- Hľadal som nejakú susedskú stalkerčinu, samozrejme, že mi chytrý Google odporučil úplnú odvec. Niežeby mi pacol lahôdku na štýl Disturbie, nie, kdežeee, namiesto šmírovania susedky ďalekohľadom niekde na predmestí tu máme online snuff, ktorý sa ani neunúvali hodiť niekde do kúta internetu, ale rovno na .com doménu. To akože kde sme? :D Ale nehnevám sa. Nie je totiž nad krimi thriller, ktorý je vyslovene v každom jednom aspekte milimetrík nad priemerom a ako bonus má ešte ten božský, nádherný šedý kamerový filter, ktorý ide dokonalo ruka v ruke s daždivým počasím a jesennými stromami bez lístia. To je taká rutinérska záležitosť už, že nedokáže ani sklamať či nahnevať, buď nič alebo potešiť. A o tom, že je to státisíce míľ vzdialené od slávneho Schumacherovho 8MM sa nemusíme ani baviť. ()

lesumir

Další hodně očekávaný film letošního jara nám neservíruje žádný nováček, ale ostřílený režisér Gregory Hoblit. Untraceable nedosahuje hodnot jako Frekvence nebo Okamžik zlomu, ale stále se drží díky stále sexy Diane Lane, která i bez erotických scen září :) Smrt on-line (už z názvu patrné), má vskutku zajímavou zápletku, herecká sestava nekazí dojem, spíš naopak, mladý Hanks je sympaťák a Billy Burke jako vždy dobrý a čistý průměr. Tohle všechno by stačilo k dobrému filmu, ale musím souhlasit, že scénář pohřbívá Hoblitovu novinku trošku níže, než by si zasloužil, plytkých frází je požehnaně a režisérské figle jsou často laciné, jen pro efekt a oslnění diváka. Do kina opravdu ne, ale doma hezky v křesle si tenhle drsný thriller vychutnáte! Silné tři hvězdičky. ()

Hrabka

Povedený thriller, inspirace u Saw je jasná. A všechno to docela funguje, velice zajímavý nápad smrtí "online", kdy o smrti vlastně rozhodnou lidé na internetu. Zajímavé. Škoda celého toho motivu, který jsem buďto nepochopil nebo to prostě byla slabota. Tenhle thriller patří k tomu lepšímu, chvílemi je to i solidní drama s dobrou atmosférou a cool "vraždami". Rozhodně si zaslouží 3 hvězdy a pochvalu. 60% ()

Fiftis

Thriller žánrového špecialistu Gregoryho Hoblita Smrť on-line pripomína témou i spôsobom spracovania súčasné americké kriminálne seriály, zblízka sledujúce prácu polície. Zaoberá sa novým typom zločinnosti a zároveň poukazuje na mravné zlyhanie modernej spoločnosti. Okrem napínavej zápletky a vcelku vierohodného zobrazenia udalostí, tak autori narážajú na dôsledky, ktoré so sebou zneužitie internetovej siete prináša a šantia ich do krajnosti. Významnú úlohu hrá atmosféra daždivého a studeného oregonského mesta Portlandu, kde mimochodom skutočne sídli spomínané oddelenia FBI. Má to dobrý dej a až skoro dokonca filmu by som si nedokázal vraha tipnúť. Predstaviteľka hlavnej úlohy bola dobre vybraná a herečke dobre sedla. Na môj vkus to bolo naozaj vydarené. ()

lamps

Tak tuctové a průměrné, jak jen to jde. Film má sice zajímavou a slibnou myšlenku, ale rutinní režie z ní nedokázala vytěžit absolutně nic, co by bylo hodné zapamatování. Atmosféra slabá, herci nudní a celkový obraz ani z poloviny tak ponurý a nepříjemný, jako třeba v nápaditém Saw. Prostě další z mnoha thrillerů, které vymizí z hlavy ještě dříve než stačí pořádně vychladnout DVD. ()

petaspur

Lidé mají cizí smrt rádi. Sledovat na internetu smrt člověka je však pouze úchylné nikoliv zábavné. Pokud to někomu zábavné připadá, tak ať si klidně dá na pár hodin koupel v kyselině sírové. Pachatel je (trochu směšně) geniální, agenti jsou zcela beze stop (vatičkáři neuspěli) a najednou z mrkání umírajícího oka poskládají celý příběh. Je to nechtěně legrační, málo zábavné a zcela předvídatelné. Slabší ***. ()

salahadin

Každý chce umřít "off-line". Ale off-line by to nebylo tak zajímavé, být všude a u všeho je most wanted. Top-cool vraždy byly usmrceny fádní režií. Škoda. ()

Deimos

TV/// Obsazení 4/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +občas napětí -jinak nuda, velká nuda/// Začínám mít dojem, že thrillery podobného ražení nejdou natočit dobře. Pro neznalého je tam moc cizích slov a pojmů a pro mladší generaci, která je na internetu odkojená, těm to příjde spíš směšné. To je nevýhoda takových. Tuto nevýhodu však může chytrý scénář odstranit. Tady se to však nestalo. Jinak samotné vraždy jsou řekněme napínavé, ale nijak zvlášť mě to nezaujalo, není jich moc a celé je to zabaleno do hodně mdlého krimi kabátku kde ani hlavní vyšetřovatelé nedokážou strhnout pozornost. Navíc to podlě mě hodně zabíjí i český dabing. Prostě slabota./// Celkem 41%/// ()

Allien.9

"Smrt on-line" není špatná, v porovnání s podobně laděnými filmy se však jedná o čistý průměr, neboť nepřináší vůbec nic nového. Máme tu několik vražd ve stylu "Saw", vyšinutého vraha s chabým (a nablblým) motivem, neohroženou hrdinku, jež se zákonitě stává finální obětí, sympatického "poskoka", který to samozřejmě drsně odnese, kvanta zmínek o tom, jak internet deformuje lidské chování a tak dále. Takže jak říkám, průměr. "Kde si můžu stáhnout tohle video?":-) ()

kingik

Zvláštní agentka FBI Diane Lane, která pracuje v oddělení počítačové kriminality se svým kolegou, pátrá po zvrhlém internetovém vrahovi. Maniak totiž na nezrušitelné internetové stránce v přímém přenosu nechává zabíjet zdánlivě náhodně vybrané lidi. Své oběti vězní v hrůzně rafinovaných pastech, jejichž smrtící mechanismus se zrychluje v přímé závislosti na navyšujícím se počtu anonymních zvědavců, kteří internetové stránky navštíví. Každý z návštěvníků se pak stává spolupachatelem vraždy. Počítačový thriller se zamýšlí nad fenoménem násilí v kyberprostoru. Přiznám se, že to vypadalo slibně, ale výsledek je celkem průměrný, protože veškeré napětí se vytrácí už v okamžiku, kdy známe vrahovu totožnost, a pak nás čeká veskrze podprůměrné finále neohrožená agentka FBI versus vrahounek, ve kterém je vítěz znám již předem. Ani Diane Lane zrovna nevypadá k světu a je znát, že z ní už asi kráska nikdy nebude. Nejzajímavější pak z tohoto thrilleru je způsob, jakým oběti zemřou, jejich vraždy jsou nápadité a velmi působivé, ale to ostatní už taková sláva není. ()

Snorlax

Scénář je plný omšelých klišé, ale pro začínajícího sadistického vraha také spousty príma nápadů na vyzkoušení. Režie je technicky zdatná, spíše rutinérská, proto překvapí výsledný efekt celkem napínavého filmu. ()

Jordan

skôr slabší priemer . . . gregory hoblit sa špecializuje na thrillery, a aj keď si v nich vypestoval pomerne istú ruku, svoje najlepšie kúsky má už asi za sebou, untraceable je spojenie už viackrát videného krimithrillerového štandardu - či už si spomenieme na mlčanie jahniatok, sériu saw alebo hoci aj taký nepodarok ako fear.com či iné . . . casting je nevýrazný, no nie nepríjemný, rozuzlenie náhle rovnako ako aj napätie postrádajúci záver, ale inak solídny thrillerový priemer skôr do TV alebo na video; ()

Anderton

Smrť on line je v zlom zmysle slova komerčný kvázi cool triler. Chel som napísať že pre masy, ale tržby a ohlasy potvrdzujú, že už takáto schéma nefunguje ani na nenáročných divákov. Treba to brať tak, že to nie je nuda, že je tam sexi vyšetrovateľka Diane Lane a že to nakrútil Gregory Hoblit, ktorého ostatné filmy mám dosť rád, takže mu tú polhviezdu s odretými ušami pridám. Toto fičalo v 90tych rokoch. ()