Co se stane, když si tvrdohlavá princezna Aneta odmítne vzít prince Jeronýma a královskou lest s nepravými čerty prokoukne sám Lucifer? Bude svatba, válka, nebo peklo na zemi? Bude legrace! A spousta falešných i pravých čertů, kteří umí pěkně zkomplikovat život! ... Jako v každé pohádce, ani tady nemůže chybět princezna. Jmenuje se Aneta (T. Voříšková), má svou hlavu – a hlavně se nechce za žádnou cenu vdávat! A už vůbec ne za nešikovného prince Jeronýma (J. Mádl) ze sousední země, kterému byla v dětství zaslíbena výměnou za ochranu rodného království. Jeronýmův otec, král Bedřich (V. Postránecký), ale na sňatku trvá, protože sní o velké říši, a porušení slibu by znamenalo vyhlášení války. Jak tedy princeznu zachránit a úmluvu neporušit? A tak dobrácký Anetin tatínek král Leopold (P. Nárožný) vymyslí geniální lest: že prý se o jeho dceru uchází sám Lucifer (M. Stránský)! Předpokládá, že Jeroným nebude chtít zachraňovat princeznu a Bedřich svatbu zruší. Aby byl jeho plán dokonalý, domluví se s potulnými komedianty, kteří mu v nedalekém polorozpadlém mlýně, kde skutečně prý kdysi přebývali čerti, vybudují „pravé“ peklo. To jen pro případ, kdyby se někdo chtěl přesvědčit, jak je to s tím Luciferem doopravdy. Netuší ovšem, že tím proti sobě popudí samotného vládce pekel Lucifera i jeho temperamentní snoubenku Muribanu (A. Stanková)… (Česká televize)

CrazyLom

Průměrná pohádka, které by spíše příslušelo hodnocení 2,5* zejména kvůli občasným nelogičnostem. Ale dívat se na to dalo... ()

Deratizer

Pohádka by to byla určitě pěkná, ale ne s Mádlem, kterej za prvé neumí hrát a co hůře, jeho cool mluva dneších puberťáků je pro pohádku opravdu cesta do pekla. Vždyť to se tam vůbec nehodí, je to klasická pohádka, ne žádná tennager komedie! Mádl tam ze sebe dělá jen vola a je to práce více méně necitlivosti režiséra, když to takto zrežíruje. Takže můžeme čekat, že v další pohádce už se bude říkat i vole, kdo ví. ()

Olík

Peklo jak by napovídal název pohádky to určitě nebylo.......bohužel dvakrát velký ráj se také nekonal. Ne, že by něco vyloženě haprovalo =každá rozprávka, která jde cestou české hravosti a nehoní se za německou ponurostí je jen vítána= , pouze tomu všemu poslední dobou chybí staré dobré charisma Popelky, Čertů s kterými nejsou žerty nebo Málem královského Honzy. Peklo pod vedením Martina Stránského nesahá ani po kolena peklu s kterého přišel na svět čert s hodností vraníka Ondra Vetchý a na to jaká je dnes Pavel Trávníček existence, byl v porovnání s Mádlem princem s velkým „P“, nemluvě o jeho ženském protějšku. Co dodat před zazvoněním zvonce, než díky za každou alespoň trochu slušnou domácí pohádku, ale zlaté časy jsou asi nenávratně pryč. ()

kacirek_

Absence jiného programu a mé únavy způsobila, že jsem to musela dokoukat až do konce....Jediné trochu povedené bylo peklo a malý čertíci a jejich svítivé ohnáňky (ne ocasy, páč ocas má každý vůl!!!). ()

Krchy

Pohádka, která neurazí, ale do klasik žánru má hodně daleko. I když aspoň tu není ošklivá princezna, jak bývá poslední dobou špatným zvykem. Příběh je pohádkově klasický (nebo klasicky pohádkový, ono to je vlastně jedno), tedy předvídatelný až hanba, čerti celkem fajn, děcka klasicky na zabití, princezna kapku Amazonka a princ totální loser, což by mi i vadilo, ovšem jen pokud by ho nehrál Mádl, ten se totiž pro role loserů nenarodil, ale byl snad přímo vypěstován. ()

Heavyman

Kde nic není ani peklo nebere. Totální prázdnota o ničem s hroznými hereckými výkony. Snad jen pekelná učitelka trochu rajcovala, ale na co rajcování v pohádce?.Ubohost. ()

Blackhawks odpad!

Opravdové peklo bylo, sledovat to do konce. Snad všechno bylo tak debilně předvídatelné že jsem si chvílema říkal jestli je to možné. A ten pekelný úkol vybrat si princeznu z několika pověšených pytlu.. což měla být asi velká napínavá scéna, bylo tak odbyté že prostě nemám slov.. opravdu ty "moderní" pohádky nestojí za nic. ()

Rathalos

Milujem ceske rozpravky a aj postavicky typu ako napriklad vodnik,cert,kral,ci princezna,tento svet ocami deti cloveka na chvilu vyvedie z reality a stanete sa sucastou niecoho pekneho a prijemneho...:-) ()

Mattezs

61 %? Jste se posrali ne? Jedna za Rambu, i když ten její chraplák se tam fakt nehodí, takže jen za vizuál. A druhá za čertici. Jinak fakt bída, od přehrávajícího idiota/trpaslíka Mádla, přes chaos scény, až po otřesné nazvučení. Škoda peněz, stačilo se jen trošku snažit a aspoň základní věci si pohlídat...fakt špatný. ()

Joeey

Tradičně konstruovaný pohádkový příběh, ovšem s minimem pohádkové atmosféry. J. Mádlovi a T. Voříškové jsem prostě prince a princeznu neuvěřil. Ostatní herci, kterým postavy sedly, zase nepředvedli nic, co bychom u nich už z dřívějška neznali (výjimku tvoří pouze Miloš Forman ;-) ()

bernajk

Ne, ten scénář je opravdu mišmaš. Některé momenty byly zábavné, ale vetšina času filmu byl taková křečovitá. Peklo s princeznou je pro me celkem zlamání. Viděl jsem asi před týdnem pohádku Nejkrásnější hádanka a byla ve všech směrech lepší. Jediné co je se povedlo je výber Terezy Voříškové. ()

patroklos

Pohádka to byla pěkná, i když to peklo šlo podle mě udělat lépe, ideál je pro mě stále peklo ve S čerty nejsou žerty. Jirka Mádl s Terezou Voříškovou byli příjemný pár, ale díky tomu, jak je Jirka malinký a má krátké ručičky, působili vedle králů skutečně jako děti :-) ()

Pasifae

Peklo se oproti štědrovečerním pohádkám z let minulých nekonalo, očistec jenom lehce, ale tak jako tak žádná sláva. Uhihňané, televizní, splácané a všechno se tam donekonečna rozebírá s výjimkou proměny vztahu ústředního páru, který by naopak potřeboval prostoru daleko víc. Ale nevím, zda by to pomohlo, protože sice netrpím nenávistí k Mádlovi ani Voříškové, ale uvěřím jim současný puberťáky, ne prince a princeznu. ()

Don Carlos

Ale jo, vydržel jsem to až do konce. Asi hlavně kvůli Mádlovi, kterej drobet umí hrát, resp. je alespoň přirozený (narozdíl od Vojty Kotka) ()

GIK

Voříšková se svým nevýrazným chrápláčkem si mě jako princezna získat nemohla. Velmi lehký nadprůměr porevolučních pohádek České televize, tzn. hluboký podprůměr tradiční české pohádkové tvorby. ()