Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

Skylwalker42

Na Burtona velice slabé :( Ano, vše zde krásně burtonovské....ale chybí k tomu ta pravá temná atmosférická duše. Něco co snímky Mrtvá nevěsta či Ukradené Vánoce nepostrádají. A zklamal mě také Elfman - jeho hudba je jen doplňkovou vatou bez pořádného hudebního nápadu. ()

kamigava13

Jediný filmeček, kde Winonu jen slyším, ale i po hlase bych ji poznal snad všude. Je to spřízněná duše má. <3 A tímto filmem jsem už ohodnotil všechny její filmy podle ČSFD, bylo jich celkem 47 zatím. ()

numan

GO, SPARKY, GO! Tim vždycky potěší, tentokrát dokonce velmi. Jsou tu všechny atributy, které jeho animáče dělají nezapomenutelnými, už po pěti minutách přestanete vnímat, že je to vlastně černobílý loutkový film a citlivka si i hezky popláče. Mě osobně přijde obzvlášť sympatické až odvážné, že tahle milá temná pohádka vyzdvihuje vědu a vědce jako něco důležitého a chvályhodného - a to prosím v roce 2012, kdy je věda společenskou Popelkou a masa se vyžívá v adorování všelijakých těch sportovních debilů, co všechny přeperou, nejvýš dohoděj, doskočej, dochčijou nebo se někam trefěj. Zatímco učitel fyziky je v tomhle filmu výstřední sympaťák, tělocvikářka je vykreslená jako krajně nesympatický obecní blb a ostuda pedagogického sboru. A tak jim třeba. Šoupání kolečkem z umělý hmoty po zamrzlý vodě ani kopání do nafouknutý kůže a dokonce ani házení různými předměty za nesmyslně přemrštěnou odměnu tuhle civilizaci fakt nikam dál neposune a čím víc lidí to pochopí, tím líp pro nás všechny. A koukám, že zrovna v tuhle chvíli a na tomhle webu o 3 centimetry víc vpravo, než momentálně sázím písmenka do okýnka, jeden takovej vyzubenej čutálistickej hraboš, ze kterýho je vys*aná polovina planety, propaguje (nepochybně za velmi tučný přivýdělek ke svým milónovým příjmům) nějakou čutálistickou PC hru. Určitě na hajzlu během přestávky po prvním poločase vymyslí lék na rakovinu a svůj obolus věnuje potřebným na charitu. Tak určitěěěěěěěěěěěěěěěěěě.... ()

Alvin

Abych pravdu řekl, jsem zklamaný. Sice pár scén je opravdu vtipných, ale narozdíl od takové Mrtvé nevěsty, ve mě tohle nevzbudilo vůbec žádné emoce. ()

kacudzde

Burton oživil svůj původně hraný půlhodinový film. A to natahování celého příběhu je na téhle hororové pohádce bohužel dost vidět a chvílemi nudí. 3D mi přišlo celkem zbytečné. Ten Frankensteinovic pejsek byl strašně roztomilý, ale Mrtvá nevěsta se mi přece jen líbila víc. Viděno v kině 31.12.2012 3D. ()

worknroll

50%.....opět se mi potvrdilo, že burton prostě neni můj šálek...animace samozřejmě špičková, ale oproti madagaskaru, shrekovi a spol zoufale nezábavný, příběh nuda korunovaná dementním koncem. ()

Machaut

Konečně po dlouhé době pěkný animovaný film. Krásný příběh, hudba, režie. Dokonalost bych viděl v tom, kdyby byl film tak cca o 15 minut kratší, protože místy ztrácí tempo. Nicméně i tak musím dát pět hvězdiček. ()

Zevluska

Srdečný, krásný, vtipný, milý, něžný, burtonovsky zvrácený film. Klasický Burton, postavičky, vtípky, odkazy na filmy starých dob... Hudba Dannyho Elfmana je prostě bezprostředně okouzlující ! Pro mne se očekávání naplnila po okraj ! ()

Terman

Přestože obsahově film občas pokulhává, je to pěkný, vtipný a celkem poutavý snímek. Vizuální stránka je samozřejmě skvělá a stejnětak i postavy, které jsou tak divné, až s nimi musíte sympatizovat. Mám takový pocit, že nebýt ve filmu Mr Whiskars, dám o hvězdičku méně, ale nápad se sny, které kocour měl o různých dětech a co jim to pak přineslo, mě naprosto odzbrojil. ()

prostoreka

Dobrý film je podľa mňa taký, ktorý vám rozprúdi vnútorné pochody, spomienky, nálady, myšlienky... videla som Frankenvíniho a chcela som si poskladať (lebo je to veľmi jednoduché, nie?) všetkých mojich škrečkov, morča, laboratórnu myšku, potkana... Pekné. Pekné. ()

ragtime

Je fajn vedieť, že sa Tim Burton stále vie premeniť na malého chlapca a hrať sa. Frankenweenie sa musí páčiť každému, kto mal niekedy nejakého zvieracieho miláčika a prišiel o neho. A nielen im. Odkazy na tvorbu režiséra sú už len čerešničkou na podarenej torte. ()

zekon

Time, tak tohle bylo teda hooodně slabé. A to mám Burtonovi filmy rád. Naprosto sterilní téma které cucá z vykopávkových horrorů a navíc černobíle. To co fungovalo v jiných jeho animácích tady nudí. Nemá to prostě šťávu. ()

ostroz

Film se mi celkem líbil, ale nějak to není ono jako předchozí filmy Burtona. Jinak skvělé postavy, které vypadají opět jako kdyby právě vstaly z hrobu. U filmu jsem se nenudila a celkem na mě zapůsobil, takže hodnotím kladně :-) ()

johnyoss

Burtonovská klasika, řadící se s trochou nadsázky, kvalitě mrtvé nevěsty, postavičky jsou stejně zvláštní možná i zvláštnější, což je samozřejmě takovým standardem, kterým se Burton odlišuje od jiných režisérů podílejících se na tvorbě animovaného filmu. Příběh nenabízí skoro nic zajímavého kromě běhajícího "zombiepsa" a pár přerostlých zvířátek. Avšak sparky alias zombiepes, je natolik nedílnou součástí, jako zoufalé výkřiky Viktora, když Sparky umírá. První animovaný film, který mě donutil uronit slzu. Hodnocení 8/10 ()

Sergii

Moc pěkný návrat k tomu, co udělalo z Burtona tak kultovního režiséra. Klady: skvostný vizuál, perfektní postavy a lehce nečekané zvraty událostí, Zápory: stále ještě spousta klišé v celém ději (+jeho banálnost) a fakt, že je to více pro děti než některá jiná Burtonova loutková díla. ()

zurivymlok

Po všech stránkách průměrné dílo, které hodně čerpá z Burtonovi předchozí tvorby (Ospalá díra, Střihoruký Edward, Mrtvá nevěsta); ale to zpracování je fantastické. Takže tři hvězdy za filmu + jedna hvězdička za zpracování. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů