poster

Frankenweenie: Domácí mazlíček

 • USA

  Frankenweenie

 • Slovensko

  Frankenweenie: Domáci maznáčik

 • Velká Británie

  Frankenweenie

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Režie:

Tim Burton

Scénář:

John August, Tim Burton (původní scénář)

Hudba:

Danny Elfman

Scénografie:

Rick Heinrichs
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hippyman
  *****

  ač svým vizuálem nikterak originální klasická burtonovina, příběhově jde o jeden z nejmilejších a nejdojemnějších animáků... k tomu skvělý soundtrack a slzy jako hrachy byly na světě. příjemná kombinace ulítlého hororu a humoru dala vznik překvapivé srdcovce, kterou si jistě dám rád znovu. 90%(18.5.2013)

 • HellFire
  ***

  Když si odmyslím, že celé téma filmu je velmi morbidní, má to své dobré momenty a povedené postavičky, ale jako celek mě to nebavilo. Celé to pohřbil konec počínaje mlýnem, který je najednou naprosto nevěrohodný a nedává smysl! I když počkat.... ono je to vlastně natočeno pod patronátem Disney.... tak to jsme doma.(12.1.2013)

 • Jericho666
  *****

  Opravdu moc krásný film. Osobně nechápu lidi, kteří Frankenweenie dali méně jak 4 hvězdičky. A ještě více nechápu lidi, kteří dokáží napsat, že "nedosahuje hodnot" filmů, na které odkazuje. Ano, Frankenweenie na ně odkazuje (Elsa van Helsing např.), ale nemyslím, že by se s nimi chtěl rovnat a už vůbec by mě nenapadlo jej s nimi rovnat. Tento film to nepotřebuje, jelikož je skvělý sám o sobě. Od svého krásného příběhu, který krásně dokázal vzdát holt velkému příběhu o Frankensteinovi, přes nádherně vymodelované postavičky. Profesor Rzykruski byl dokonalý a i když na první pohled postava nepříjemná, tak jsem si ho za jeho inteligenci oblíbil. Holčička s kocourkem Whiskerem a samotný pan Whisker jako kočko-netopýr (nesmím zapomenout na mořské opice nebo Kolose). To je jen výňatek těch skvělých postav a ohromné dávky zručnosti Tima Burtona. Jsem moc rád, že hudbu dělal znovu Elfman a ještě více jsem rád za černo-bílé provedení filmu, jelikož k tomuto dosti sedne. Atmosféra filmu byla pro mě jedinečná a musím uznat že, ač se jedná o animák, je někdy lepší jak v polovině hororů. Timu Burtonovi se po Corpse Bride podařil udělat další nádherný film plný hodnotných myšlenek, krásných postav, kde si s Victorem a Sparkym prostě vztah uděláte, hezké hudby. Film který moc hezky vdává holt jiným snímkům a v neposlední řadě film, který má naprosto kouzelnou atmosféru. Děkuji pane Burtone, děkuji!(1.4.2013)

 • PinokKio
  ****

  Jak se ty časy mění .. před třiceti lety připadalo Disneyům, že je hraná půlhodinová verze pro dětského diváka příliš ponurá a tak ji raději neodvysílali, v současné předělávce mrtvoláků přibylo a k tomu ještě víc té temnoty, aby se na to prckové naopak do kina hrnuly a nenudily se tam. Na staré verzi se mi líbila hravost a vynalézavost tématu, rádoby amatérština a vykulená Shelley Duvall, v té nové je to hlavně vyladěnější pocta tomu, co má Burton rád a výborný Elfmanův soundtrack, jinak nebylo nic potřeba měnit.(18.1.2013)

 • misterz
  ***

  Mňa tento čiernobiely "experiment" Tima Burtona moc neoslovil. Nemôžem však uprieť dobrú atmosféru, ktorá vydržala celý čas. Ale to je asi tak jediné. Postavičky sa mi zdali zbytočne deformované a neprirodzené, ak mali prispieť k celkovej atmosfére tak to určite nevyšlo. Celkovo sa mi nepáčila animácia, ale to je len môj subjektívny názor, určite niekoho iného osloví. Dej bol miestami nudný a nezáživný, ale našli sa tu aj podarené miesta, ktoré ma nakoniec prinútili dopozerať túto rozprávku až do konca a celkový dojem u mňa vytiahli aspoň na ten priemer. 50/100(6.1.2014)

 • - Postavičky Burton modeloval postaru, tedy ručně bez počítačů, jen za pomoci mechanických pomůcek. (agass)

 • - Elza Van Helsing je pojmenovaná po lovci upírů z románu "Drákula". (Dracconnis)

 • - Když se Victorovi rodiče dívají na televizi, sledují film Jih proti Severu (1939). (Adam_Musil)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace