Frankenweenie: Domácí mazlíček

Frankenweenie

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Tim Burton

John August, Tim Burton (původní scénář)

Danny Elfman

Scénografie:

Rick Heinrichs

ač svým vizuálem nikterak originální klasická burtonovina, příběhově jde o jeden z nejmilejších a nejdojemnějších animáků... k tomu skvělý soundtrack a slzy jako hrachy byly na světě. příjemná kombinace ulítlého hororu a humoru dala vznik překvapivé srdcovce, kterou si jistě dám rád znovu. 90%(18.5.2013)

Když si odmyslím, že celé téma filmu je velmi morbidní, má to své dobré momenty a povedené postavičky, ale jako celek mě to nebavilo. Celé to pohřbil konec počínaje mlýnem, který je najednou naprosto nevěrohodný a nedává smysl! I když počkat.... ono je to vlastně natočeno pod patronátem Disney.... tak to jsme doma.(12.1.2013)

Opravdu moc krásný film. Osobně nechápu lidi, kteří Frankenweenie dali méně jak 4 hvězdičky. A ještě více nechápu lidi, kteří dokáží napsat, že "nedosahuje hodnot" filmů, na které odkazuje. Ano, Frankenweenie na ně odkazuje (Elsa van Helsing např.), ale nemyslím, že by se s nimi chtěl rovnat a už vůbec by mě nenapadlo jej s nimi rovnat. Tento film to nepotřebuje, jelikož je skvělý sám o sobě. Od svého krásného příběhu, který krásně dokázal vzdát holt velkému příběhu o Frankensteinovi, přes nádherně vymodelované postavičky. Profesor Rzykruski byl dokonalý a i když na první pohled postava nepříjemná, tak jsem si ho za jeho inteligenci oblíbil. Holčička s kocourkem Whiskerem a samotný pan Whisker jako kočko-netopýr (nesmím zapomenout na mořské opice nebo Kolose). To je jen výňatek těch skvělých postav a ohromné dávky zručnosti Tima Burtona. Jsem moc rád, že hudbu dělal znovu Elfman a ještě více jsem rád za černo-bílé provedení filmu, jelikož k tomuto dosti sedne. Atmosféra filmu byla pro mě jedinečná a musím uznat že, ač se jedná o animák, je někdy lepší jak v polovině hororů. Timu Burtonovi se po Corpse Bride podařil udělat další nádherný film plný hodnotných myšlenek, krásných postav, kde si s Victorem a Sparkym prostě vztah uděláte, hezké hudby. Film který moc hezky vdává holt jiným snímkům a v neposlední řadě film, který má naprosto kouzelnou atmosféru. Děkuji pane Burtone, děkuji!(1.4.2013)

Jak se ty časy mění .. před třiceti lety připadalo Disneyům, že je hraná půlhodinová verze pro dětského diváka příliš ponurá a tak ji raději neodvysílali, v současné předělávce mrtvoláků přibylo a k tomu ještě víc té temnoty, aby se na to prckové naopak do kina hrnuly a nenudily se tam. Na staré verzi se mi líbila hravost a vynalézavost tématu, rádoby amatérština a vykulená Shelley Duvall, v té nové je to hlavně vyladěnější pocta tomu, co má Burton rád a výborný Elfmanův soundtrack, jinak nebylo nic potřeba měnit.(18.1.2013)

Mňa tento čiernobiely "experiment" Tima Burtona moc neoslovil. Nemôžem však uprieť dobrú atmosféru, ktorá vydržala celý čas. Ale to je asi tak jediné. Postavičky sa mi zdali zbytočne deformované a neprirodzené, ak mali prispieť k celkovej atmosfére tak to určite nevyšlo. Celkovo sa mi nepáčila animácia, ale to je len môj subjektívny názor, určite niekoho iného osloví. Dej bol miestami nudný a nezáživný, ale našli sa tu aj podarené miesta, ktoré ma nakoniec prinútili dopozerať túto rozprávku až do konca a celkový dojem u mňa vytiahli aspoň na ten priemer. 50/100(6.1.2014)

• - Postavičky Burton modeloval postaru, tedy ručně bez počítačů, jen za pomoci mechanických pomůcek. (agass)

• - Elza Van Helsing je pojmenovaná po lovci upírů z románu "Drákula". (Dracconnis)

• - Když se Victorovi rodiče dívají na televizi, sledují film Jih proti Severu (1939). (Adam_Musil)