Frankenweenie: Domácí mazlíček

Frankenweenie

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Tim Burton

John August, Tim Burton (původní scénář)

Danny Elfman

Chris Lebenzon

Scénografie:

Rick Heinrichs

Budu se hodně opakovat, ale Frankenweenie je prostě stoprocentně typický Burton. Tento film se mi sice nelíbil tolik jako animačním zpracováním podobná Mrtvá nevěsta, ale rozhodně mě zaujal více než Temné stíny ze stejného roku. Dojemný příběh chlapce a jako psího miláčka, které nemohla ani Zubatá rozdělit, není vůbec nijak komplikovaný, ale potěší právě svou jednoduchostí. Černobílý vizuál perfektně podtrhuje ponuré vyznění filmu, které mám na Burtonových snímcích rád. Film je plný odkazů na Burtonovy i jiné snímky a nebýt toho příliš sentimentálního konce, tak by byl skoro dokonalý. Zkrátka film, který má ono typické burtonovské kouzlo, kterým se nechám rád pohltit.(13.3.2014)

Tim Burton je jako stvořený pro zfilmování nové verze legendárního Frankensteina, ale než ho natočí, zkusil si zatím animovanou verzi, kde však úvodní postavu nahradil roztomilým pouličním smetákem. Burton v posledních letech bohužel ztrácí dech a svá režijní léta už má nejspíše za sebou, ale přesto "Frankenweenie" pobaví daleko více než cokoliv hraného co nám Tim v posledních letech nabídl. P.S. "Frankenweenieovu" filmovou verzi nám v krátkometrážní podobě Burton přinesl už před necelými 30 lety.(26.2.2013)

Goodbye Kitty! Burton is back! Zvrhlé, dojemné a upřímné, jako byl kdysi Střihoruký Edward.V komentářích jsem četl, že to lidem přijde bez srdce....nenechte se vysmát.Už dlouho jsem od Burtona neviděl nic srdcovějšího, jeho typický styl na vás dýchá z každého filmového políčka, promakaný scénář plný odkazů, všude na vás číhá Batman, Ospalá Díra, Střihoruký Edward, vše dokresluje typická Elfmanova hudba.Prostě všechno je, tak jak má být a jak to od Burtona jako jeho fanoušek chci cítit.Moc moc příjemné pokoukání a čistá radost.Dokonce jsem si i během filmu zvyknul na černobílou, ale ještě mi asi bude pár projekcí trvat, než se přestanu ptát jestli by tomu neslušela barva s filtrem hřbitovní šedi.95%.(27.12.2012)

• Aaron.

Frankenweenie začal celkem dobře, bylo to zábavné, postavy byly zajímavé a vzhledově vystihující svou povahu. Občas mírně připomínající Corpse Bride. Vše naznačovalo tomu, že by to mohl být dobrý film. Jenže příběh se z ničeho nic úplně zvrtnul, z temné komedie (jak jsem u Burtona zvyklí) se najednou vyklubal horor, který mi připomněl proč na horory nekoukám. Film plný WTF momentů. Konec byl hodně uspěchaný. Ne tak tohle jsem nemohl zkousnout. Pane Burton váš plamen pomaloučku vyhořívá, co s tím hodláte dělat?(11.1.2013)

Victor je chlapec samotár. Napriek snahe otca vzbudiť v synovi športové nadanie, Victorovi imponuje veda. Najviac zo všetkého však má rád svojho štvornohého priateľa Sparkyho. Nadarmo sa nehovorí, pes je najlepší priateľ človeka. Jedného smolného dňa Sparkyho zrazí auto. Victor sa nevie so smrťou jediného priateľa zmieriť a tak sa rozhodne, že za pomoci vedy privedie svojho kamaráta späť medzi živých. Aké to bude mať následky??? Zvláštna rozprávka. Aby ste ma nechápali zle, nie zlá. Príbeh pekný, spôsob animácie v čiernobielom vyobrazení pôsobí originálne. Záver dokonca dramatický. No mňa proste veľmi neoslovila.(30.9.2013)

• - Všetky bábky mali skutočne ľudské vlasy a ich pohybový aparát mal asi 45 kĺbov a pohyblivých častí. Výnimkou je Sparky, ktorý ich mal tri stovky. (Anekla)

• - Město, ve kterém se příběh odehrává, je Burbank, rodiště Tima Burtona. (agass)

• - Hlavní postava se jmenuje Viktor, stejně jako hlavní postava snímku Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005). (Larry12)