Frankenweenie: Domácí mazlíček

Frankenweenie

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 83 min

Tim Burton

John August, Tim Burton (původní scénář)

Danny Elfman

Scénografie:

Rick Heinrichs

Tak a je to tady. Tim Burton natočil konečně nadprůměrný film! Tím myslím to že po roce 2000 točil průměrný filmy na který jsem si po chvilce ani nevzpoměl. Ale u tohohle díla jsem konečně cítil Burtonovynu. Hodně příjemná černá pohádka kterou ocení spíše starší publikum. Je zajímavé že v tomhle filmu nehrajou Depp a Carterová, a najednou je to hodně dobrý film. Plno odkazů na starší horory též dost potěší, a hudba je úžasná. Je tu sice pár prázdnějších scén ale to ani moc nevadí.(24.2.2013)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami - nejraději bych dal 3,5*, ale to nejde a tak jdu s hodnocením níže. Animace je úžasná (ve stylu Vincenta), ale spousta nevyužitých nápadů zamrzí. :( Navíc jsem nedávno viděl krátkometrážní hranou předlohu, takže základní kostra příběhu nebyla ničím překvapivá, jen byla animovaná - což je sice můj problém, ale tohle hodnocení je taky subjektivní, ne? ;) Snad bude i nadále kvalita Burtonových filmů po příšerném Dark shadows stoupat tímto způsobem. :P(25.8.2013)

Uprimne receno, nevim, proc mel Burton potrebu remakeovat svuj starej pulhodinovej film, ale budiz. Dej je sice drobet natahlej, precejen pulhodinka by tomu slusela vic, ale jinak to je docela zabava. Skvela, temna atmosfera, sem tam nejakej vic hororovej nebo naopak komickej prvek, skvela animace i hudba. Sice jeden ze slabsich Burtonovo filmu, ale zase jeden z nejlepsich animaku tohohle roku.(29.12.2012)

Tim Burton je jako stvořený pro zfilmování nové verze legendárního Frankensteina, ale než ho natočí, zkusil si zatím animovanou verzi, kde však úvodní postavu nahradil roztomilým pouličním smetákem. Burton v posledních letech bohužel ztrácí dech a svá režijní léta už má nejspíše za sebou, ale přesto "Frankenweenie" pobaví daleko více než cokoliv hraného co nám Tim v posledních letech nabídl. P.S. "Frankenweenieovu" filmovou verzi nám v krátkometrážní podobě Burton přinesl už před necelými 30 lety.(26.2.2013)

Goodbye Kitty! Burton is back! Zvrhlé, dojemné a upřímné, jako byl kdysi Střihoruký Edward.V komentářích jsem četl, že to lidem přijde bez srdce....nenechte se vysmát.Už dlouho jsem od Burtona neviděl nic srdcovějšího, jeho typický styl na vás dýchá z každého filmového políčka, promakaný scénář plný odkazů, všude na vás číhá Batman, Ospalá Díra, Střihoruký Edward, vše dokresluje typická Elfmanova hudba.Prostě všechno je, tak jak má být a jak to od Burtona jako jeho fanoušek chci cítit.Moc moc příjemné pokoukání a čistá radost.Dokonce jsem si i během filmu zvyknul na černobílou, ale ještě mi asi bude pár projekcí trvat, než se přestanu ptát jestli by tomu neslušela barva s filtrem hřbitovní šedi.95%.(27.12.2012)

• - Film se odehrává ve stejném městě, jako se odehrával jiný Burtonův film Střihoruký Edward (1990). (NormanBates)

• - Burton podpísal zmluvu so Sony, v rámci ktorej mal dodať dva filmy v 3D, pričom prvá bola Alica v krajine zázrakov (2010) a po nej Frankenweenie. (Anekla)

• - Jedná se již o čtrnáctý film Tima Burtona, k němuž složil hudbu Danny Elfman. Současně se v něm již podruhé setkávají Catherine O'Hara a Winona Ryder, které již s Timem Burtonem pracovali na filmu Beetlejuice (1988). Winona Rider s Timem Burtonem pak naposledy spolupracovala na filmu Střihoruký Edward (1990) o celých 22 let dříve. (R´Hell)