V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

dex2man

Lepší spojení originálního námětu a perfektní i efektní akce s větším ,než malým množstvím krve jen tak nenajdete. Dokonale pasující hudba dopln'uje téměř všechny (hlavně akční) pasáže a dodává jim na intenzitě, ale dá se poslouchat i samostatně (po dlouhé době jsem si pořídil soundtrack). Některé scény jsou přímo nezapomenutelné (bitka v chodbě, skenování orgánů) a Jude je dokonale cool. Schreiberovi opět sedla role záporáka a konec je možná trošku předvídatelný, ale přesto si lepší neumím představit... ()

predators

Trochu mi to připomínalo Já, robot, tam ale do sebe věci pěkně zapadaly a tak nějak šlo o logičtější story. Přece jen se mi zdá divné, že se nějak neřeší "zbytkový odpad" a nelíbí se mi "nekorektní jednání" zaměsnavatele. Jinak je vidět, že se Jude Law a F. Whitaker umí ohánět (druhý jmenovaný toho i dost namluví), akce je tedy svižná, ale neinovativní. Vlastně v podstatě vše už jsme někde viděli. Alice Braga je smyslná od prvního okamžiku a po Predátorech se od ní máme ještě na co těšit. Skvělá pointa s menšími výpadky "signálu" na závěr mě utvrdila v lepším průměru. 65% ()

nash.

Efektní, temná a cynicky krvavá podivaná, která je postavená na tak bizarní premise a nesmyslném scénáři, že to z filmu dělá ultrasofistikovanou komedii. Je totiž skoro neuvěřitelné, že by někdo skutečně mohl myslet vážně podobnou ptákovinu na každém kroku plnou lapsů nejen v logice na úrovni příběhu, ale také v detailech. Takže jsem chvíli nevěřícně kroutil hlavou, ale pak už jsem se jen bavil a hodně se nasmál. A fór v závěru je nečekaný a zábavný skoro jako pointa dobrého vtipu. ()

Arsenal83

Toto je presne príklad toho, kedy herci sú lepší než film. Vlastne sám Whitaker je lepší než všetko okolo. Pritom námet sám o sebe vôbec nie je zlý. Len škoda, že sa často mi to pripadalo ako orientácia na krv, na škaredé zábery a príbeh utekal, takmer až do filozofie, a to všetko obalil akciou. Napriek tomu ten záver za to aspoň trochu stál, ale začiatok bol určite lepší. ()

eLeR

Tak za prvé: fantastická muzika. Za druhé: Jude a Forest moji obľúbenci, takže nič zlé nepoviem aj keby som musela, ale veru nemusím. Za tretie: mňa to bavilo, bolo to niečo iné, super atmosféra. ()

iamek

Slušná a netypická oddechovka která je 100x lepší než trapný muzikál. Dvojice Law - Whitaker funguje dobře a i vizuálně to není vůbec špatné. Poctivé tři hvězdy. ()

Chrustyn

Nápadem na první pohled originální a zajímavá sci-fi o exekutorech, kteří neplatičům zabírají jejich orgány. Začátek, kdy pozorujeme hlavní postavy při práci je zajímavý ale pak přijde extrémně rozvleklá druhá třetina, kdy hlavní hrdina okusí svou "medicínu" a začne zjišťovat, že to co dělá asi není nejušlechtilejší činnost ve městě. V této fází nejen, že na chudé výpravě zjišťujeme, že na film nebylo moc peněz ale hlavně se film zastaví natolik, že úplně pokazí cynický úvod a nezachrání to ani slušný akční závěr, notná dávka krvavých scén a velice dobrý výkon Judea Lawa. ()

klerik

Takéto sci-fi sú presne pre mňa. Blízka budúcnsť, boj proti systému, bitky na nože... Jednoduchú zápletku vynahradzujú herci, soundtrack a slušné tempo. Už sme to všetko síce videli v MINORITY REPORT či EQUILIBRIUM, ale tentoraz je prevedenie tiež zaujímavé a undergroundovo krvavé. Lepší kúsok ako BABYLON AD. Rovnaký kúsok ako CHRYSALIS. Slabší kúsok ako CYPHER. Subjektívne štyri šutre... Diametrálne odlišný kúsok ako REPO: GENETICKÁ OPERA! Dobre odvedená robota... ()

SeBig

Skvělý film, místama dost nechutné, napětí od začátku do konce, dobří herci, parádní hudba (prodigy), ale ten konec mě docela zklamal.. ()

korbitch22

průměrná sci-fi,která je v podstatě založená na muzikálu repo!genetická opera.film docela slušně rozjede zajímavou myšlenku,může se pyšnit i dobrou akcí a černým,brutálním humorem,ovšem v celku film občas nudí a já opravdu nemám rád juda law.nezachrání to ani zajímavý,leč děsně předvídatelný konec. 5z10. ()

Yardak

Film, jenž si libuje v detailech (nebo spíš já). Zajímavé Sci-Fi, které ukrývá pár vyloženě výborných scén, akčňáka Lawa a k tomu si dobře pohrává s příběhem. Slabších 5. Kdo prodá ledvinu? A co pravé oko?:-) ()

mat.ilda

Nebylo to vůbec špatné, ačkoli variací na podobné téma zde bylo už vícero. Až na mírný útlum ve střední části stopáže děj frčel a mužská část osazenstva neměla chybu (a nezvykle drsný Jude Law má sexappelu na rozdávání, i kdyby měl kouty až na záda), ke konci jsem začala malinko nechápat (abych vzápětí zjistila proč), ale přešla jsem to mávnutím ruky, protože sladkobolné obrazy spojené úžasnou hudbou nedorozumění mezi tvůrci a mojí maličkostí zatlačily hodně do pozadí. Jen se přidávám k uživatelům, kterým vadí v poslední době módní, nepřehledné akční scény, připadám si nějak ošizená, tmou a superrychlým střihem, nutí mě to k podezíravým myšlenkám o neochotě herců udělat pro roli víc, než se jen naučit scénář. ()

heyda

Ačkoli v tomto filmu dostává logika těžce na frak, tak jsem si to náramně užil. Podle mě je to fantastický námět, který se dá uchopit mnoha směry a vůbec by mi nevadilo, kdyby někdo natočil na stejný motiv úplně jiný film. Co se týče hodnocení, tak jsem nejdřív chtěl dát jen ty 4 hvězdy kvůli těm nesmyslům, ale nakonec jsem si řekl, že šetřit hvězdama můžu na jiných filmech. Tenhle si pouhých 69% fakt nezaslouží. ()

Flego

Unia predáva ľudské orgány chorým ľuďom zo zabehnutým heslom "všetko pre rodinu, všetko pre vás". Firma dokáže orgány aj zohnať, resp. vymáhať pohľadávky od neplatičov. Nato za dobrú províziu zamestnáva Repo Man-ov - mužov, ktorí nekompromisne vykuchajú klienta, ak nestíha platiť. Hrdina príbehu je arogantný a ľadovo krutý ako jeho práca a až nehoda a vlastná skúsenosť pozrieť na veci z druhej strany ho prinútia premýšľať nad bezcharakternosťou vlastnej práce. Podobný nápad tu už bol v 80-tych rokoch ( podľa tunajších hodnotení sa príliš nevydaril ), ale odvážim sa podotknúť, že táto temná verzia bude určite zaujímavejšia. Nielen chandlerovským rozprávaním príbehu v prvej polovici, ale i skvelým výberom hudby a zaujímavými hereckými výkonmi Law - Whitaker. Pravdou je, že nástupom speváčky na scénu v polovici filmu sa príbeh zdanlivo dostáva na slepú koľaj, ale o chvíľu je všetko v poriadku. A záver si zrejme vychutná každý... Štýlovo a coolovo natočený príbeh režisérskym nováčikom vo veľkom filme sa vydaril a hoci v sebe má zopár chybyčiek krásy jedná sa o vydarený film. O to viacej mi je záhadou, že tento snímok distribúrori odignorovali a zrejme pôjde priamo na DVD. ()

honajz

Naprosto zbytečný film. Není to ani dobrá sci-fi, ani akčňák, na slashery a všechny tyhle odrůdy jsem už alergický, a dokonce to nemá ani hepáč. Jedna hvězda za některé kulisy. ()

GigaPudding

Moc pěkné cyberpunkové scifi o tom jak se pohodový život orgánového exekutora najednou otočí, když sám nemá na zaplacení umělého srdce. Úvodní část hraje na lehčí notu s černohumornými scénami každodenní práce dvou kámošů z dětství, kde je Jude Law úplně super, ale pak se to přehoupne do vážnější a napínavé akční části, kde je Jude Law jako velkej drsňák zase úplně super :). Zvlášť za zmínku stojí zábavné scény jako scéna s devítiletou holčičkou, scéna s tvrďáckou bitkou před růžovými dveřmi a "milostná" scéna za nimi s moloko. Forest Whitaker se zas tak moc neukáže a tváří se tak nějak pořád stejně, zato ale Liev Schreiber je vtipnej ve všech těch pár krátkých výstupech, co ve filmu má. Rozjíždělo se to pěkně, i když ne úplně jako nějaká super pecka, ale k závěru se to dostalo až na pětku, kam to vytáhl hlavně Jude Law a ten úplný konec filmu. :) ()

jonyyy

Docela originální námět s více než slušným obsazením. Ale celkově jsem dost zklamán, nemám rád filmy z budoucnosti nebo alternativního světa kde najsou jasně stanovená pravidla. Tady hodnoty společnosti skáčou rozdílně v každé scéně, no prostě mi to logicky nesedělo. Skvělý závěr zachraňuje od průměru. 63% ()

Ivoshek

Většinu času to šlape a něco se děje. Samotné téma je fajn a Jude Law hraje dobře. Je tam málo věcí, které by byly něčím inovativní nebo nápadité. Lepší průměr. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)