• sinp
  **

  Ech... prostě to vypadá trapně. Trvalo nám to docela dlouho než jsme pochopili, že kvalitní akční film u nás - utopie číslo jedna. Aspoň, že se Martin Hollý poučil z některých chyb které předtím produkoval Vít Olmer u Nahoty na prodej. Očekávat nicméně akční zábavu je téměř nemožné - režisér, co si vytvořil slávu za české nové vlny se na stará kolena vrhnul na akční žánr a zákonitě narazil. Akce je trapná, scénář úsměvný. Ale jak říkám, lepší než Vít Olmer.(9.10.2005)

 • Niktorius
  **

  Tento film bych vyloženě nezatracoval. Nápad byl dobrý a osobně vždy oceňuji, když se čeští filmaři pokusí natočit něco jiného, než jen další komedii podle osvědčených schémat. Mnohem více než stěží průměrná režie však tento film o kaskadérech kazí scénář psaný... jak jinak než kaskadérem. A tak vlastně jen sledujeme jak kaskadéři točí filmy (ta linie s smrtí syna psychickým zhroucením je téměř neviditelná a hlavně nezajímavá) a nakonec se sami stávají hrdiny při záchraně životů z hořícího domu (nechybí obří výbuch). Nicméně si přestop nemylsím, že by Cesta pekelem představoval úplný odpad a dost se divím, že v televizi film takřka nevysílají, zatímco mnohem horší bláboly vídáme na obrazovkách pravidelně.(2.9.2007)

 • Willy Kufalt
  ****

  Ve svém posledním celovečerním filmu natočil Martin Hollý ml. atraktivní zpověď českého kaskadéra, která je současně poctou tomuto osobitému a nebezpečnému řemeslu z oblasti filmařiny. Byť snímek ani zdaleka nedosahuje kvality jiných Hollého snímků a z některých scén tu číhá komerce moderní doby, já myslím, že Hollý věděl, co točil a tenhle film má opět co říct a divákovi přinést. Spočátku mi dojem kazilo násilné prolínání profesní a soukromé dějové linky v příběhu hlavního hrdiny, kde se třeba řeší jeho problematický vztah k ženě, náhlá smrt dítěte, ale na druhé straně právě to dělalo příběh důvěryhodným a nakonec se z toho vyklubalo slušné vztahové i psychologické drama. Všechno postupně vrcholí k závěru, když hrozící nebezpečí způsobí, že se hlavní hrdina se svou ženou a kamarádem stává kaskadérem nejen vrámci své profese před kamerou, ale i kaskadérem v reálním životě. Ano, jednoduše by se dalo filmu vytknout spoustu věcí, od některých hereckých výkonů, přes scénář až po hudební dramaturgii, ale po obsahové stránce strhující a pro mne obohacující. 75%(28.12.2017)

 • Campbell
  ***

  Ale jo, nebylo to nic převratného ale byl to takový příjemný pokus o akční Český film, mi Češi se můžeme chlubit jenom komediema, takže svěží vítr do vod akčního filmu, byl příjemný. Je pravda že film ničím extra nevyniká "akční" scény nejsou moc akční, ale prostě se na to dobře kouká. Nejvíc na tom ale utrpěl příběh který je fakt děsnej, čekal jsem tak trochu něco jiného než rodinné drama, o ztrátě syna. 3* jsou podle mě dostačující, víckrát to asi stejně už neuvidím, a moc takovýhlech filmů není....(3.4.2010)

 • Tosim
  ***

  Mno...akční žánr nám moc nejde, ale co takhle koprodukce? :-) Nicméně by měla být větší než xXx, aby z nás nedělala voly. Nemyslím si, že tenhle film voly z kaskadérů dělal, problém je v tom, že i scénář psal kaskadér :-) Dále tento snímek působí mnooohem menším pocitem blivna u diváka, když srovnává třeba s Nahotou na prodej...(29.8.2003)