• Boss321
  *

  Absolutně nechápu proč se v Čechách takové filmy vůbec točí. Když pominu, že na to nejsou herci a režiséři, tak hlavně na to u nás nejsou peníze, bez kterých se slušný akční film se solidním úspěchem asi jen těžko natočí. Ovšem co se nedá upřít a za to jediné dávám hvězdičku, je námět. Vzdát hold kaskadérům se bohužel vůbec nepovedlo.......(8.6.2008)

 • kingik
  **

  Když si jeden z předních českých kaskadérů Petr Jákl napíše roli přímo na tělo, lze očekávat nezvládnutý film hrající si usilovně na americký styl. Tenhle film na to ale nemá, ačkoliv práce kaskadéra je, z pozice blíže nezainteresovaného diváka o tuto profesi, poměrně atraktivní. Jenže to by se film musel umět taky dobře natočit, nebrat se tak smrtelně vážně a přitom hraničit s parodií. Už jen to obsazení vedlejších rolí, a to i hlavní role byla zahraná Jáklem otřesně, je poměrně směšné a jako by vypadlo z nějaké parodie na akční filmy. Dejdar, Nový a spol. hrají kolegy kaskadéry tak připitoměle, až se neubráníte pousmání. Pak si náhle uvědomíte, že byste se mohli prosmát celým filmem až do konce a opravdu tomu tak je. Jedna příšerná scéna stíhá druhou, herci se smrtelně vážnou tváří pronášejí repliky jak ze Žhavých výstřelů a děj je jedna úděsná slátanina bez náznaku dobrého tmelu. A to režisér Martin Hollý uměl kdysi natočit kvalitní film, ale v našich podmínkách se nedá natočit ani průměrný akční "smažák". Tady se to tvůrcům nepěkně speklo, ale za pokusy film akčně rozpohybovat, i za cenu divácky škodolibé salvy smíchu, dávám akčních 40%(5.6.2012)

 • MickeyStuma
  ***

  Natočit český snímek ze života filmových kaskadérů nebyl špatný nápad. Ze zahraniční produkce jich je známo několik a to jak akčních, kriminálních, tak i komediálních. Známý český kaskadér Petr Jákl se toho zhostil s velkou precizností. Podílel se na scénáři, dohlížel na veškeré akční scény a střihl si i hlavní roli. A je na co se dívat. Nejlepší je rvačka v hospodě. Tak tohle je vskutku na české poměry pecka. Velice tristní jsou však některé herecké výkony. Pavel Nový akční scény absolutně nezvládl a jeho sehraná scénka zásahu samopalem je prostě směšná. Ondřej Vetchý hraje sice frajírka, ale přesto velice často viditelně přehrává. Nejlepší je Radek Brzobohatý jako kaskadérský koordinátor. Lépe by to nikdo nezahrál. A scénář? Psychologické drama o smrti dítěte při autohavárii s následným těžkým traumatem je už značně provařené téma, které se používalo hlavně v osmdesátých létech. Celkově to nebylo špatné, ale určitě to mohlo být daleko lepší a snad i o něco delší.(17.2.2015)

 • Tosim
  ***

  Mno...akční žánr nám moc nejde, ale co takhle koprodukce? :-) Nicméně by měla být větší než xXx, aby z nás nedělala voly. Nemyslím si, že tenhle film voly z kaskadérů dělal, problém je v tom, že i scénář psal kaskadér :-) Dále tento snímek působí mnooohem menším pocitem blivna u diváka, když srovnává třeba s Nahotou na prodej...(29.8.2003)

 • Campbell
  ***

  Ale jo, nebylo to nic převratného ale byl to takový příjemný pokus o akční Český film, mi Češi se můžeme chlubit jenom komediema, takže svěží vítr do vod akčního filmu, byl příjemný. Je pravda že film ničím extra nevyniká "akční" scény nejsou moc akční, ale prostě se na to dobře kouká. Nejvíc na tom ale utrpěl příběh který je fakt děsnej, čekal jsem tak trochu něco jiného než rodinné drama, o ztrátě syna. 3* jsou podle mě dostačující, víckrát to asi stejně už neuvidím, a moc takovýhlech filmů není....(3.4.2010)