• sinp

Ech... prostě to vypadá trapně. Trvalo nám to docela dlouho než jsme pochopili, že kvalitní akční film u nás - utopie číslo jedna. Aspoň, že se Martin Hollý poučil z některých chyb které předtím produkoval Vít Olmer u Nahoty na prodej. Očekávat nicméně akční zábavu je téměř nemožné - režisér, co si vytvořil slávu za české nové vlny se na stará kolena vrhnul na akční žánr a zákonitě narazil. Akce je trapná, scénář úsměvný. Ale jak říkám, lepší než Vít Olmer.(9.10.2005)

• choze

"ŘEKNĚTE MI, CO MÁM DĚLAT A JÁ TO UDĚLÁM, ALE NECHTĚJTE PO MĚ, ABYCH NĚCO VYMYSLEL." Tahle věta šéfa kaskadérů vystihuje problém jak tohoto filmu, tak českého akčního filmu jako takového a vlastně českého filmu vůbec. Prý nemáme prachy. Houby prachy, představivost nemáme! Mám rád filmy o natáčení filmů a k domácím pokusům o akční žánr jsem obvykle shovívavý, protože oč jsou nepovedenější (NAHOTA NA PRODEJ, NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ), o to bývají zábavnější. Ne tak CESTA PEKLEM, fiasko zdaleka největší a medvědí služba těm, které měl snímek oslavit a které líčí jako bandu primitivů. Retardovaný scénář, dialogy, postavy, herci, kamera i režie mě znepokojují podstatně méně než neschopnost lidí živících se natáčením akčních scén natočit aspoň jednu, která by - když už není originální a ničím nezaujme - aspoň nepůsobila strašlivě toporně a trapně jako ostatně celý film. Jediné pozitivum vidím snad jen v atraktivním obsazení a v tom, že tu akce, narozdíl od takového NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, skutečně je. Cinema 20%.(9.6.2008)

• zette

Namet je urcite zajimavy, pak bych ocenil i nejakou tu akci ve filmu ( treba ale nataceni valecneho filmu bylo hrozne ). Tim bych s pozitivy skoncil. Citil jsem ve filmu porevolucni krec, natocit neco noveho, akcniho. Ono to ale moc nejde, pokud v rolich kaskaderu vidite ortodoxne zname herce a komedianty. Tragicke take bylo vykresleni vsech reziseru behem nataceni. Uplne bych vsak Cestu peklem nezatracoval.(24.1.2009)

• pfa

Ono prostě sodovka bez bublin je dost zásadní problém. Jasně, dá se vypít, dokonce by mohl někdo konstatovat, že je skoro stejná jak s těma bublinama, pár lidí pak tomu tuším říká voda, no ale furt to má ten zásadní problém - prostě to pak není sodovka. Tady taktéž chybějí ty zásadní bubliny, je to teplý a dokonce bych řekl, že praskla i ta láhev... Takže asi takhle. [3/1O] (Cesta peklem, CZE, akční-drama)(1.7.2008)

Pokus o akční žánr....Pokus je každopádně minimálně krok kupředu a i když se moc nepovede, neznamená to, že tady v budoucnu nemůže vzniknout slušný akční film. Kecy typu ,,češi by neměli točit to a to..." jsou neopodstatněné. Jako by někdo napsal, že ,,podle kvality, gramatické úrovně a obsahu některých komentářů tady , by češi rozhodně neměli žádné komentáře psát." Tyhle bláboly mají naprosto stejný význam. Dávám tři hvězdičky, není to žádné veledílo, ale aspoň to zkusili.(21.1.2009)