Zkušený kaskadér Petr Kvapil patří k nejlepším. S kolegy Pepinem, Zdeňkem a dalšími plní náročná a nebezpečná přání našich i zahraničních režisérů. Chvíle volna pak tráví s manželkou Helenou a především s malým synkem Kubíkem, o kterého se s láskou stará a který nadšeně sleduje jeho odvážné kousky před kamerou. Právě když přichází ke kaskadérům nová posila, sebevědomý karatista Eda, dostávají muži lákavou nabídku podílet se na natáčení amerického válečného velkofilmu. Přestože je Petr v civilu šéfem projekční kanceláře, nabídku přijme. Hned během natáčení první scény však dojde k neštěstí, když je v minovém poli popálen v obličeji kaskadér Pepino. Vzápětí zasáhne těžká rána osudu samotného Petra, když jeho syn zahyne při autonehodě. Zhroutí se mu svět, obviní manželku z chlapcovy smrti a odejde z domu. Popere se v hospodě, přenechá svou roli kolegovi Zdeňkovi a chce se pustit do riskantního, smrtelně nebezpečného kousku. Před skokem ho v poslední chvíli zastaví kolegové. Petr skončí v nemocnici a odmítá komunikovat s okolím. Pomoci se mu pokouší sympatická psycholožka, marně však žádá o pomoc jeho manželku, která je sama na pokraji sil. Nakonec poprosí Šimona a kaskadéry, aby jí pomohli vrátit Petrovi chuť žít. (TV Nova)

Malarkey

Na to, že Česká republika má jedny z nejlepších kaskadérů v Evropě a snad i na světě, je tenhle film děsně špatnej. A je to škoda, protože takové povolání by si v Česku zasloužilo pěkné zpracování. Herci každopádně super a kaskadérské scény boží. Ale to je taky to jediné, co je u tohoto filmu dobré. ()

Tosim

Mno...akční žánr nám moc nejde, ale co takhle koprodukce? :-) Nicméně by měla být větší než xXx, aby z nás nedělala voly. Nemyslím si, že tenhle film voly z kaskadérů dělal, problém je v tom, že i scénář psal kaskadér :-) Dále tento snímek působí mnooohem menším pocitem blivna u diváka, když srovnává třeba s Nahotou na prodej... ()

Karlos80

České neumětelství, a hraní si na něco na co bohužel zatím ani v tom sebemenším náznaku nemají:-(! Špatný kaskadérský scénář, slabé herecké výkony, prostě tu nefungovalo skoro nic..Sám Petr Jákl ml. je ve své dlouholeté profesi jistě už zkušený profík-kaskadér-mistr republiky v judu, takže ta jedna hvězda jen za něj a za pár triků..Ale i jako psychologický film zklamání bohužel.. ()

choze

"ŘEKNĚTE MI, CO MÁM DĚLAT A JÁ TO UDĚLÁM, ALE NECHTĚJTE PO MĚ, ABYCH NĚCO VYMYSLEL." Tahle věta šéfa kaskadérů vystihuje problém jak tohoto filmu, tak českého akčního filmu jako takového a vlastně českého filmu vůbec. Prý nemáme prachy. Houby prachy, představivost nemáme! Mám rád filmy o natáčení filmů a k domácím pokusům o akční žánr jsem obvykle shovívavý, protože oč jsou nepovedenější (NAHOTA NA PRODEJ, NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ), o to bývají zábavnější. Ne tak CESTA PEKLEM, fiasko zdaleka největší a medvědí služba těm, které měl snímek oslavit a které líčí jako bandu primitivů. Retardovaný scénář, dialogy, postavy, herci, kamera i režie mě znepokojují podstatně méně než neschopnost lidí živících se natáčením akčních scén natočit aspoň jednu, která by - když už není originální a ničím nezaujme - aspoň nepůsobila strašlivě toporně a trapně jako ostatně celý film. Jediné pozitivum vidím snad jen v atraktivním obsazení a v tom, že tu akce, narozdíl od takového NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ, skutečně je. Cinema 20%. ()

Boss321

Absolutně nechápu proč se v Čechách takové filmy vůbec točí. Když pominu, že na to nejsou herci a režiséři, tak hlavně na to u nás nejsou peníze, bez kterých se slušný akční film se solidním úspěchem asi jen těžko natočí. Ovšem co se nedá upřít a za to jediné dávám hvězdičku, je námět. Vzdát hold kaskadérům se bohužel vůbec nepovedlo....... ()

• Film se natáčel především v Praze, scéna s odvozem zraněného Pepína (Martin Dejdar) v Berouně a scény v lomu v Hřiměždicích u Příbrami. (rakovnik)