• waits

Pročpak asi role hrají herci, scénáře píšou scénáristé a kaskadérské kousky provádějí kaskadéři? Protože mívají talent a vědí co a jak. Když píšou kaskadéři scénář a ještě hrajou, tak to bývá ..slabší. Petr Jákl si udělal radost, vyložený propadák film není, prostě jen sotva průměrný pokus o psycholgické drama opepřené nějakou akcí.(3.11.2014)

• Niktorius

Tento film bych vyloženě nezatracoval. Nápad byl dobrý a osobně vždy oceňuji, když se čeští filmaři pokusí natočit něco jiného, než jen další komedii podle osvědčených schémat. Mnohem více než stěží průměrná režie však tento film o kaskadérech kazí scénář psaný... jak jinak než kaskadérem. A tak vlastně jen sledujeme jak kaskadéři točí filmy (ta linie s smrtí syna psychickým zhroucením je téměř neviditelná a hlavně nezajímavá) a nakonec se sami stávají hrdiny při záchraně životů z hořícího domu (nechybí obří výbuch). Nicméně si přestop nemylsím, že by Cesta pekelem představoval úplný odpad a dost se divím, že v televizi film takřka nevysílají, zatímco mnohem horší bláboly vídáme na obrazovkách pravidelně.(2.9.2007)

• Wallis3

Myslel jsem, že odpadní české filmy jsou ty novodobé. No narazil jsem na tento klenot o ničem, kde si herci dovolili mluvit sprostě, dělat, že něco dělají a podobně... Stupidita záběru, když se chce Jákl st. zabít skokem a Dejdar s tím druhým čekají na neviditelný pokyn, aby ho mohli strhnout zpět, ta stupidita, kdy se manželka Jákla st. jakousi neznámou silou vetře do natáčecích ateliérů, kde to má prskat a dýmit... To si teda páni filmaři moc dobrý voko neudělali(24.4.2016)

• Karlos80

České neumětelství, a hraní si na něco na co bohužel zatím ani v tom sebemenším náznaku nemají:-(! Špatný kaskadérský scénář, slabé herecké výkony, prostě tu nefungovalo skoro nic..Sám Petr Jákl ml. je ve své dlouholeté profesi jistě už zkušený profík-kaskadér-mistr republiky v judu, takže ta jedna hvězda jen za něj a za pár triků..Ale i jako psychologický film zklamání bohužel..(8.6.2008)

• kingik

Když si jeden z předních českých kaskadérů Petr Jákl napíše roli přímo na tělo, lze očekávat nezvládnutý film hrající si usilovně na americký styl. Tenhle film na to ale nemá, ačkoliv práce kaskadéra je, z pozice blíže nezainteresovaného diváka o tuto profesi, poměrně atraktivní. Jenže to by se film musel umět taky dobře natočit, nebrat se tak smrtelně vážně a přitom hraničit s parodií. Už jen to obsazení vedlejších rolí, a to i hlavní role byla zahraná Jáklem otřesně, je poměrně směšné a jako by vypadlo z nějaké parodie na akční filmy. Dejdar, Nový a spol. hrají kolegy kaskadéry tak připitoměle, až se neubráníte pousmání. Pak si náhle uvědomíte, že byste se mohli prosmát celým filmem až do konce a opravdu tomu tak je. Jedna příšerná scéna stíhá druhou, herci se smrtelně vážnou tváří pronášejí repliky jak ze Žhavých výstřelů a děj je jedna úděsná slátanina bez náznaku dobrého tmelu. A to režisér Martin Hollý uměl kdysi natočit kvalitní film, ale v našich podmínkách se nedá natočit ani průměrný akční "smažák". Tady se to tvůrcům nepěkně speklo, ale za pokusy film akčně rozpohybovat, i za cenu divácky škodolibé salvy smíchu, dávám akčních 40%(5.6.2012)