• kingik

Když si jeden z předních českých kaskadérů Petr Jákl napíše roli přímo na tělo, lze očekávat nezvládnutý film hrající si usilovně na americký styl. Tenhle film na to ale nemá, ačkoliv práce kaskadéra je, z pozice blíže nezainteresovaného diváka o tuto profesi, poměrně atraktivní. Jenže to by se film musel umět taky dobře natočit, nebrat se tak smrtelně vážně a přitom hraničit s parodií. Už jen to obsazení vedlejších rolí, a to i hlavní role byla zahraná Jáklem otřesně, je poměrně směšné a jako by vypadlo z nějaké parodie na akční filmy. Dejdar, Nový a spol. hrají kolegy kaskadéry tak připitoměle, až se neubráníte pousmání. Pak si náhle uvědomíte, že byste se mohli prosmát celým filmem až do konce a opravdu tomu tak je. Jedna příšerná scéna stíhá druhou, herci se smrtelně vážnou tváří pronášejí repliky jak ze Žhavých výstřelů a děj je jedna úděsná slátanina bez náznaku dobrého tmelu. A to režisér Martin Hollý uměl kdysi natočit kvalitní film, ale v našich podmínkách se nedá natočit ani průměrný akční "smažák". Tady se to tvůrcům nepěkně speklo, ale za pokusy film akčně rozpohybovat, i za cenu divácky škodolibé salvy smíchu, dávám akčních 40%(5.6.2012)

• Iggy

Náhodou, tenhle „thriller z drsného života filmových kaskadérů“ byl mnohem menším zklamáním, než jsem očekával. I když teda zápletka žádná sláva, ale akce docela ušla. Krom jiného je to, co se mizanscény týče, docela pěkné retro roku 1995, sociologicky pak poučný dokument o době, které chyběl vkus (ne ten filmový).(12.6.2008)

• borsalino

Cesta peklem nezačala úplně nejhůře, ovšem po několika minutách se brány pekla začaly otevírat, když svůj herecký talent rozehrál Jákl v roli chlapáka, Nový v roli nedoceněného, Dejdar v roli sukničkáře... Z oslavy šéfa pošle Jákl domů svou ženu a synka autem, žena sice nechce, ale Jákl rozhodne že pojede. Ta nabourá a synek přijde o život. On se zhroutí, je hospitalizován na psychiatrii. Bývalí parťáci přemýšlejí, jak ho dostat z letargie a tak vymyslí kaskadérský výstup, který jako na oko nikdo nezvládne, jen Jákl. Ten to přijme a je z toho venku. Nemáte taky pocit, že nic prostšího a otřepanějšího natočit nelze? Navíc ty dialogy a herecké výkony byly místy k uzoufání. Přestože nemám v oblibě domácí práce, při sledování tohoto díla jsem za ně byl vděčný. Takže jestli už chcete do pekla, máte možnost, ale já s váma nejdu...(15.6.2008)

• Dinsberg

"Potomci" Jaroslava Tomsy mají po celém světě renomé kaskadérských mágů. Pracují na těch nejdražších filmech Hollywoodu a doma se dostávají do těžkého konfliktu s českým neumětelstvím. Od pádu železné opony český film neuvěřitelně upadá. Nikoliv však provedení, ale scenáristicky. Budiž omluvou, že autor tohoto filmu není profesionální scénárista, nýbrž člen kaskadérské obce, co ale omluvit nelze, je vyznění celého filmu. Pravděpodobným úmyslem mělo být vyzdvižení filmařské práce, o které se moc neví, málo se o ní píše, ale bez které by spousta filmů přišla o notnou dávku atraktivity. Kaskadéři jsou a budou (pokud je nenahradí CGI loutkami, což by byla škoda) součástí filmařského světa, ale tady jim chybí vnitřní prokreslení. Petr Jákl se snažil být za každou cenu sentimentální, ale moc se to nepovedlo. Měl možná zachytit typově lidi, které má sám v týmu, ale vesměs pánové Dejdar, Nový a Vetchý hrají tu samou postavu, která se řídí heslem: Šplhej ostatním po zádech a dávej při tom pozor, aby někdo jiný nevyšplhal po tvých zádech výš. Akční scény dopadly i na české poměry nadmíru dobře, ale vzhledem k tomu, že byly jen kořením a ne hlavní ingrediencí, jde o chválu druhořadého prvku. Práci kaskadérů jsem vždy obdivoval, proto je škoda, že místo pamětního sousoší se jim dostalo náhrobního kamene.(20.4.2011)

Nó a co no....že tam bude akce vypadat podle českých poměrů tak s tim jsem počítal...taky se dá tušit že prachy na nějakej trhák by zrovna tak akorát tady někdo měl....že to psal kaskadér na to kašlu a že je nadabovanej Soukupem mi nevadí...já se přitom dobře bavil tak co....myslim že zase na tak nízký úrovni ten film není....rozhodně mě vyděsilo že má stejné množství procent jako celej zasranej KLUB SRÁČŮ....jo a jinak nevim co tady maj všichni v hubě "pokus o českej akční film" když je to jen určitý poděkování a splacenej dluh českým kaskadérům za jejich práci.Bez ohledu na to jestli to bude film špatnej nebo dobrej.Takže podstata je trochu jinde...von vám bude starej člověk točit akčňák po américku pro vaše akční potěšeníčko asi né???(9.6.2008)