Hra o přežití

Bojan Bazelli

David Permut

Scénografie:

Christiaan Wagener

Je to celkom dobrý dobrodružný akčný thriller. Má výborný príbeh o bezdomovcovi, ktorý prijme ponuku robiť pomocníka na love, ale až na mieste, v lesoch ďaleko od civilizácie zistí, že lovnou zverou má byť on sám. Spracovanie sa mi páči, síce film má dlhší rozbeh a viacero pomalších scén, ale to vôbec neprekáža, dej filmu je zaujímavý celý čas a ani na chvíľu nenudí. Akcie je tu pomerne dosť, ale moc ma nezaujala. Nie je zlá, potreby takéhoto dobrodružnejšieho filmu odohrávajúcom sa v divočine spĺňa, ale v rámci akčného žánru je to predsa len málo. Nájdu sa tu dva súboje, ktoré sú ale v tom najobyčajnejšom štýle, padne niekoľko výstrelov a zvyšok je už dobrodružného typu, teda rôzny beh, šplhanie a podobne. Herecké obsadenie je na tom dobre, v hlavnej úlohe Ice-T vo svojej jasne najlepšej úlohe a výborný výber záporákov ako Rutger Hauer, Gary Busey a John C. McGinley. Réžia a technická stránka filmu v ničom nepomáhajú, ale pre potreby filmu sú dostatočné. Hra o prežitie presne spĺňa to, čo sa od nej aj dá očakávať, akčne moc nezaujme, ale tento typ príbehu mám rád, sadli mi herci a aj výber prostredia. Som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 71%.(28.4.2011)

Pamatuju, jak šla Hra o přežití do kin, a vždycky mi ten nápad přišel strašně originální.. (vlastně by mě zajímalo, který film byl první v žánru "parta znuděných boháčů loví lidi pro zábavu"). Když jsem teď měl to štěstí natrefit na Hru v tv, tak to bylo tak nějak zvráceně zábavné. Ice-T hláškuje solidně, parta záporáků skvěle obsazená a celé to trvá jen 90 minut. Jasně, logika skřípe a závěr je total mimo, ale v rámci očekávání to bylo tak nějak ok. 5.5/10(13.4.2020)

Typická odpověď na Živý Terč, akurát je zde více rozsáhlé a pěkné přírody. Ice - T byl strašně nesympatický a drzý terč, furt se mu něco nelíbílo, furt mamral. Takový nevděčník se vším všudy. Lovící parta byla v pohodě. Gary Busey to mohl dotáhnout dále. Ale kam se všichni hrabou na hovada ze Živého Terče !!(3.1.2015)

• tron

No! Prekvapivo solídne. Respektíve mohlo byť. Na kvalitný drsný survival nepotrebujete vysoký rozpočet (ten je vlastne skôr rušivý). Zišiel by sa ale aspoň charizmatický hrdina, ktorému budete držať palce (kto je Ice-T??) a lepšie akčné scény. Takže 40%, ale s tým, že atmosféra je riadne „špinavá“ (v dobrom) a takú galériu hajzlov by ste dlho hľadali (Rutger Hauer, Charles S. Dutton, Gary Busey, F. Murray Abraham, John C. McGinley). Napriek určitým plusom to má bohužiaľ k dokonalosti (alebo aspoň k priemeru) ďaleko, takže vám odporúčam skôr starší (a určite lepší) ŽIVÝ TERČ.(21.11.2004)

Rozpočet $7,4miliónaTržby USA $7,727,256Tržby Celosvetovo $-║ Občas príde aj závan lepších scén ale prevažne ide o strašne plochý "béčkový" dej, kde chýba skutočná dávka napätia, príde to len ako bezduchá naháňačka bez toho aby sme si našli nejaké sympatie k postavám, Rutger Hauer nevyužití. Taký omnoho poslabší Živý terč 2. /40%/(22.10.2008)