Hra o přežití

Mladý bezdomovec, černoch Jack Mason, vykrade s kamarádem Hankem sklad masa a obratně přitom odzbrojí člena ostrahy. Když je o den později jeho přítel mrtev, rozhodne se zoufalý Mason skoncovat se životem. Chce se vrhnout pod kamion, v poslední chvíli ho však strhne člen charitativní organizace Walter Cole a nabídne mu práci u bohatého podnikatele Thomase Burnse. Ten nejprve prověří jeho fyzickou kondici, pak mu nabídne pět set dolarů týdně s tím, že se zúčastní lovu v horách. Další den odletí do Ďábelského kaňonu v Oregonu, kde se setkají s dalšími lovci - Colem, psychiatrem Hawkinsem, Texasanem Johnem Griffinem a finančním magnátem Wolfem, který přijel s dospívajícím synem Derekem. Masona čeká šokující zjištění - štvanou zvěří, kterou se lovci pokusí ulovit, bude on sám. Pravidla jsou jednoduchá. Dostane náskok, a pokud se mu podaří dostat do města, přežije a nechají ho být. Zatímco prchá lesem, muži v klidu posnídají a pak vyrazí v terénních autech po jeho stopách. Vyzbrojeni puškami a vysílačkami prchajícího rychle dohánějí. Mason se však v poslední chvíli vzpamatuje a začne uvažovat. Místo bezhlavého útěku se vrátí do chaty, místo zbraní však najde pouze hrůzné trofeje z předchozích lovů. Také lovci pochopili, že se vrátil, a pokusí se ho dostat. Mason se však ubrání, dokonce jednoho z nich zabije a zapálí chatu. Tím však ostatní jen rozdráždí. Štvanice pokračuje, zemře další lovec a ostatní si uvědomují, že se role začínají obracet. (TV Nova)

Trailer

Dudek

Tak tenhle film jsem viděl docela dávno a přesto si jej dost dobře vybavuji. Bylo to totiž v časech, kdy jsem měl noční můry, když se byl ve filmu záběr na kříž a pokud tam byla rovnou rakev, musel jsem spát u rodičů. Všem již teď musí být jasné, jak mi večer asi bylo po bestiální vyvražďovačce v lesích, přestože nebyla nijak drsná a nějakého velikého množství brutalit se ani nedočkáme, působil na mě tenhle Rambo bez domova neuvěřitelně strašidelným dojmem. Je zvláštní, jak mi teď připadá scéna, kdy náš hrdina vstoupí do tajné místnosti v chýši svých hodných hostitelů a všimne si, co je to tam za zvláštní naloženiny. Přestože Surviving the Game není filmem nijak úžasným dokáže příjemně zabavit a nudit se u něj určitě nebudete. Škoda jen toho konce, který mohl být mnohem více šokující záležitostí... 60% ()

Superpero

Totální béčkárna, ale s nejlepším obsazením, co snad mohla mít. Chvílema mi to přišlo, jak kdybyste hráli nějakou misi v GTA: San Andreas (v tý lesní části). Drsnej Ice-T cedí hlášky a likviduje padouchy způsobem, že se logika šla asi prospat nebo co. Je to ale velká zábava a na konci, když jsem se bál, že přijde klišé, kdy se hrdina nesníží na padouchovu úroveň to Ice-T zakončil těžce stylově. Moje hodnocení je sice nadnesený, ale ten film mi sednul. (Už jen John C. McGinley jako nervózní texaskej kovboj trpící astmatem stojí za to :))))))))) ()

Gilmour93

Kterak se ledový černý čaj stane pro nimrody silnou kávou.. Béčko stejně hloupé jako vtip „Potkají se Ice-T, Ice Cube a Vanilla Ice a řeknou: „To je ale zima.“ Ponechme stranou, jestli ten nedomrlý predátorův bratr z Jamajky má blíže k armádě, či Armádě spásy, protože pro něj by byl v oregonských lesích nebezpečnější ožralý český myslivec. Jde o to, že se nadmíru podivně hopsá v čase a prostoru, akce je tragikomická, houmlesák vybírající popelnice dokáže pokácet strom brokovnicí (přítomný R.Hauer tím pádem nebyl první Hobo with the Shotgun) a kdykoliv postavy otevřou mordu, přejete si, aby ji zase zavřely (a to nejen kvůli žlutým zubům G.Buseyho). Dementní epilog v Seattlu pak akorát potvrdí, že vy jste měli už dávno zavřít světla.. ()

tron

No! Prekvapivo solídne. Respektíve mohlo byť. Na kvalitný drsný survival nepotrebujete vysoký rozpočet (ten je vlastne skôr rušivý). Zišiel by sa ale aspoň charizmatický hrdina, ktorému budete držať palce (kto je Ice-T??) a lepšie akčné scény. Takže 40%, ale s tým, že atmosféra je riadne „špinavá“ (v dobrom) a takú galériu hajzlov by ste dlho hľadali (Rutger Hauer, Charles S. Dutton, Gary Busey, F. Murray Abraham, John C. McGinley). Napriek určitým plusom to má bohužiaľ k dokonalosti (alebo aspoň k priemeru) ďaleko, takže vám odporúčam skôr starší (a určite lepší) ŽIVÝ TERČ. ()

T2

Rozpočet $7,4miliónaTržby USA $7,727,256Tržby Celosvetovo $-║ Občas príde aj závan lepších scén ale prevažne ide o strašne plochý "béčkový" dej, kde chýba skutočná dávka napätia, príde to len ako bezduchá naháňačka bez toho aby sme si našli nejaké sympatie k postavám, Rutger Hauer nevyužití. Taký omnoho poslabší Živý terč 2. /40%/ ()

• Kousek země, na kterém Mason (Ice-T) žil, je teď parkoviště americké banky. (kellne)
  • Celý film byl natočen v reálných lokacích, zcela bez filmových studií. (kellne)