Hra o přežití

Bojan Bazelli

David Permut

Scénografie:

Christiaan Wagener

Jeden z nejlepších filmů s Hauerem. Pojednává o bandě krvelačných boháčů, kteří místo golfu či milenek se odreagovávají smrtí bezdomovců a to zvláště brutálním způsobem, používají nešťastníky coby "lovnou zvěř"...!!!!! Tento fakt jim však překazí poslední vybraný, který se ukáže jako velmi živočišný jedinec, jenž chce žít... pánové mají smůlu, vyhraje ten nejlepší.! :-) Ice-T zde podává životní výkon, snad jediná jeho koukatelá role..(20.4.2011)

• Gilmour93

Kterak se ledový černý čaj stane pro nimrody silnou kávou.. Béčko stejně hloupé jako vtip „Potkají se Ice-T, Ice Cube a Vanilla Ice a řeknou: „To je ale zima.“ Ponechme stranou, jestli ten nedomrlý predátorův bratr z Jamajky má blíže k armádě, či Armádě spásy, protože pro něj by byl v oregonských lesích nebezpečnější ožralý český myslivec. Jde o to, že se nadmíru podivně hopsá v čase a prostoru, akce je tragikomická, houmlesák vybírající popelnice dokáže pokácet strom brokovnicí (přítomný R.Hauer tím pádem nebyl první Hobo with the Shotgun) a kdykoliv postavy otevřou mordu, přejete si, aby ji zase zavřely (a to nejen kvůli žlutým zubům G.Buseyho). Dementní epilog v Seattlu pak akorát potvrdí, že vy jste měli už dávno zavřít světla..(7.12.2016)

• tron

No! Prekvapivo solídne. Respektíve mohlo byť. Na kvalitný drsný survival nepotrebujete vysoký rozpočet (ten je vlastne skôr rušivý). Zišiel by sa ale aspoň charizmatický hrdina, ktorému budete držať palce (kto je Ice-T??) a lepšie akčné scény. Takže 40%, ale s tým, že atmosféra je riadne „špinavá“ (v dobrom) a takú galériu hajzlov by ste dlho hľadali (Rutger Hauer, Charles S. Dutton, Gary Busey, F. Murray Abraham, John C. McGinley). Napriek určitým plusom to má bohužiaľ k dokonalosti (alebo aspoň k priemeru) ďaleko, takže vám odporúčam skôr starší (a určite lepší) ŽIVÝ TERČ.(21.11.2004)

Cha cháá! Výborné akční survival béčko. Navíc herecké obsazení je špička. Celý film se mi líbil moc. Parta znuděných boháčů pořádá hony na bez´dáky, ale jednou se holt přepočítaj. Kápnou na dredatýho Masona a hon na štvanou "zvěř" se rázem mění na vyrovnanej souboj o přežití. Drsňáckej konec ve finále zapříčinil, že jsem musel dát plnej počet hvězdiček. Síla.(27.3.2012)

• DHDV

Film v prostřední části nasadil docela laťku hodně vysoko (rozhovor u večeře) bohužel potom se stal silně předvídatelným a to nejvíce filmu uškodilo. Herecké výkony nejsou špatné a film je celkem uvěřitelný ale jak říkám/píšu, chtělo by to propracovanější scénář. Hodnotím 2+ - v daném žánru/tématice jedno z lepších…(6.8.2010)

• - Kousek země, na kterém Mason (Ice-T) žil, je teď parkoviště americké banky. (kellne)

• - Celý film byl natočen v reálných lokacích, zcela bez filmových studií. (kellne)