Hra o přežití

Bojan Bazelli

David Permut

Scénografie:

Christiaan Wagener

V porovnání s Živým terčem je to o třídu horší, nicméně jde o kvalitní akční film na téma lovení lidí pro zábavu. Obsazení lovců je opravdu skvostné (Hauer, Busey, F.M. Abraham, McGinley), myslím si, že kdyby byl do hlavní role obsazen třeba Wesley Snipes, mohl film udělat větší díru do světa akčních filmů.(15.4.2014)

Bezdomovec Mason (Ice-T), je po sérii tragédií, které jej potkají, totálně znechucen životem - a chce s ním skoncovat. Přemluví jej ale dobrovolný pomocník Cole, který Masonovi sežene i novou práci - pár dní pomáhat bohatým lovcům kdesi uprostřed Skalistých hor. Ale na místě Mason zjišťuje, že lovci nehodlají lovit jen divokou zvěř, ale jejich cílem je právě Mason ... Mám rád filmy, které mi dají přesně to - co od nich očekávám. Stejně jako tento - žádné velké moralizování, žádný hluboký příběh, ale plnohodnotná akce od prvních minut až do posledních. Ice-T si bere na paškál jednoho lovce po druhém, každého dostatečně originálním způsobem. Pobavil mne taky závěr :)(20.5.2010)

• Kingjiri

Živej terč bez Van Damma před kamerou a Johna Woo za kamerou. I když k sobě oba snímky nemaj kvalitou zase tak moc daleko, být první se prostě vyplácí. Navíc moh Ice-T s dredama jen těžko trumfnout drsnýho Van Damma s vlající hřívou. Zasazení děje do přírody byl dobrej nápad a s lepší akcí a charismatičtějšim hlavnim hrdinou cedícim krutý hlášky se moh dostavit menší úspěch. Takhle jen podpůrměrný béčko, který už jsem vlastně viděl, dvě slabší hvězdy.(29.8.2012)

• Phobia

Kterak vágus ze dna společnosti sejmul bandu bohatých lovců lidí. Na tomhle béčku je do očí bijící předvídatelnost, ale možná by mě to ani tolik nesralo, kdyby hlavní roli dostal někdo sympatičtější - Ice-T se mi prostě nelíbil, držela jsem palce Rutgerovi a jeho partě:-). Průměrné akční béčko v relativně atraktivním prostředí lesa. 46%(28.11.2008)

Rozpočet $7,4miliónaTržby USA $7,727,256Tržby Celosvetovo $-║ Občas príde aj závan lepších scén ale prevažne ide o strašne plochý "béčkový" dej, kde chýba skutočná dávka napätia, príde to len ako bezduchá naháňačka bez toho aby sme si našli nejaké sympatie k postavám, Rutger Hauer nevyužití. Taký omnoho poslabší Živý terč 2. /40%/(22.10.2008)

• - Kousek země, na kterém Mason (Ice-T) žil, je teď parkoviště americké banky. (kellne)

• - Celý film byl natočen v reálných lokacích, zcela bez filmových studií. (kellne)