Reklama

Reklama

Hra o přežití

  • USA Surviving the Game (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mladý bezdomovec, černoch Jack Mason, vykrade s kamarádem Hankem sklad masa a obratně přitom odzbrojí člena ostrahy. Když je o den později jeho přítel mrtev, rozhodne se zoufalý Mason skoncovat se životem. Chce se vrhnout pod kamion, v poslední chvíli ho však strhne člen charitativní organizace Walter Cole a nabídne mu práci u bohatého podnikatele Thomase Burnse. Ten nejprve prověří jeho fyzickou kondici, pak mu nabídne pět set dolarů týdně s tím, že se zúčastní lovu v horách. Další den odletí do Ďábelského kaňonu v Oregonu, kde se setkají s dalšími lovci - Colem, psychiatrem Hawkinsem, Texasanem Johnem Griffinem a finančním magnátem Wolfem, který přijel s dospívajícím synem Derekem. Masona čeká šokující zjištění - štvanou zvěří, kterou se lovci pokusí ulovit, bude on sám. Pravidla jsou jednoduchá. Dostane náskok, a pokud se mu podaří dostat do města, přežije a nechají ho být. Zatímco prchá lesem, muži v klidu posnídají a pak vyrazí v terénních autech po jeho stopách. Vyzbrojeni puškami a vysílačkami prchajícího rychle dohánějí. Mason se však v poslední chvíli vzpamatuje a začne uvažovat. Místo bezhlavého útěku se vrátí do chaty, místo zbraní však najde pouze hrůzné trofeje z předchozích lovů. Také lovci pochopili, že se vrátil, a pokusí se ho dostat. Mason se však ubrání, dokonce jednoho z nich zabije a zapálí chatu. Tím však ostatní jen rozdráždí. Štvanice pokračuje, zemře další lovec a ostatní si uvědomují, že se role začínají obracet. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (122)

tron 

všechny recenze uživatele

No! Prekvapivo solídne. Respektíve mohlo byť. Na kvalitný drsný survival nepotrebujete vysoký rozpočet (ten je vlastne skôr rušivý). Zišiel by sa ale aspoň charizmatický hrdina, ktorému budete držať palce (kto je Ice-T??) a lepšie akčné scény. Takže 40%, ale s tým, že atmosféra je riadne „špinavá“ (v dobrom) a takú galériu hajzlov by ste dlho hľadali (Rutger Hauer, Charles S. Dutton, Gary Busey, F. Murray Abraham, John C. McGinley). Napriek určitým plusom to má bohužiaľ k dokonalosti (alebo aspoň k priemeru) ďaleko, takže vám odporúčam skôr starší (a určite lepší) ŽIVÝ TERČ. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Vždycky napřed zkontroluj hlaveň! Mno tak já rozhodně souhlasím s názorem, že se jedná o nejlepší film režiséra i nejlepší sólovku pana ledovýho čaje. Taky nepopírám, že se jedná tak trochu o levnější verzi Hard target, ale záporácký obsazení v čele s Hauerem je dokonalý, navíc akčňáky na tohle téma mám rád už od dob Deadly prey a pokud na nich tvůrci něco vyloženě neposerou, tak zpravidla pod 4* nejdu a nepůjdu ani teď.70% ()

Reklama

danny_21 

všechny recenze uživatele

Parta ujetých bělochů má zajímavý choutky, čas od času uspořádat hon v lesích na nýmanda. Teď jsi vybrali homelesáka ICE-T, ale to ještě netušili, že se negr jen tak nedá a začně je kosit jednoho po druhým. No průměrný béčko, s mým oblíbeným bludným Holanďanem ( kkterý zde pomalu začal svůj ústup ) a králem slizáků Gary Buseym - 55 % ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Nejlepší na filmu je skvělý obsazení záporáků v čele s ďábelskym Rutgerem Hauerem. A dobrej byl i John C. McGinley nebo Gary Busey, i když ani jeden z nich moc dlouho na scéně nevydrží. Asi by si takováhle záporná sestavička zasloužila, aby proti nim na straně dobra byl třeba Sylvester Stallone, protože Ice-T měl radši zůstat u recitování v těch svejch husto-gangsta videoklipech. Jinak se jedná o celkem obyčejný akční Béčko, u kterýho je potřeba vypnout mozek a nehledat v tom žádnou logiku. S vypnutym mozkem je to za 3 hvězdy. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Iba priemerné béčko, aj keď so zaujímavým obsadením. Bol som zvedavý hlavne na Gary Buseyho, ktorý bohužiaľ skončil príliš skoro. Zato Ice-T bol absolutne nezaujímavý, nehodiaci sa na rolu, nepresvedčivý, o tých jeho dredoch ani nehovorím. Crossover viacerých nápadov niekedy fungoval, inokedy zasa vôbec. Prvá polka svižnejšia, v závere to však už nemalo grády. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (11)

  • Na konci filmu je možné zbadať slová „Three Days Later in Seattle“ a panorámu mesta. Toto je však panoráma Philadelphie, nie Seattlu. Dá sa to poznať podľa mrakodrapov Liberty Place One a Two, ktoré stoja v centre mesta. (Arsenal83)
  • Toto je jeden z mnohých filmov založených na poviedke „Najnebezpečnejšia hra“, ktorú napísal Richard Connell a ktorá bola prvýkrát publikovaná v roku 1924 v časopise Collier's Magazine. Prvým filmom založeným na tomto príbehu bol Najnebezpečnejšia hra (1932). (Arsenal83)
  • Film sa stal kasovým prepadákom. Ledva dokázal pokryť svoje náklady. (Arsenal83)

Reklama

Reklama