Hra o přežití

Bojan Bazelli

David Permut

Scénografie:

Christiaan Wagener

Nekonečný les, parta boháčů, kteří už nevědí, co s volným časem a jeden zoufalý bezdomovec bojující o holý život. Kolikrát už to tady bylo? No, řekněme si to upřímně, několikrát. A co se týká Hry o přežití tak se opravdu nejedná o nic originálního ani o nic, co by v hunting survival žánru způsobilo převrat svým zpracováním, protože Hra o přežití nemá spád, je tu málo akce a likvidace záporáků je celkem nudná. Jediné, co stojí za pochvalu je složení party zvrhlých boháčů, kterému vévodí démonický Rutger Hauer. Škoda jen, že banda lovců nedostala větší prostor. Upocené tři hvězdy.(6.5.2011)

• JohnSmith

Rok po van Dammově Živém terči přišla jeho napodobenina s trochu pozměněným scénářem, ale stejnou zápletkou. Nutno uznat, že parta lovců je výborně obsazená. O to horší je pak skutečnost, že nemají co hrát a je to děsná tragédie. Ice T není žádný klaďas a člověk spíš fandí zabijákům než jemu. K tomu opravdu špatná akce.(12.12.2016)

Je to celkom dobrý dobrodružný akčný thriller. Má výborný príbeh o bezdomovcovi, ktorý prijme ponuku robiť pomocníka na love, ale až na mieste, v lesoch ďaleko od civilizácie zistí, že lovnou zverou má byť on sám. Spracovanie sa mi páči, síce film má dlhší rozbeh a viacero pomalších scén, ale to vôbec neprekáža, dej filmu je zaujímavý celý čas a ani na chvíľu nenudí. Akcie je tu pomerne dosť, ale moc ma nezaujala. Nie je zlá, potreby takéhoto dobrodružnejšieho filmu odohrávajúcom sa v divočine spĺňa, ale v rámci akčného žánru je to predsa len málo. Nájdu sa tu dva súboje, ktoré sú ale v tom najobyčajnejšom štýle, padne niekoľko výstrelov a zvyšok je už dobrodružného typu, teda rôzny beh, šplhanie a podobne. Herecké obsadenie je na tom dobre, v hlavnej úlohe Ice-T vo svojej jasne najlepšej úlohe a výborný výber záporákov ako Rutger Hauer, Gary Busey a John C. McGinley. Réžia a technická stránka filmu v ničom nepomáhajú, ale pre potreby filmu sú dostatočné. Hra o prežitie presne spĺňa to, čo sa od nej aj dá očakávať, akčne moc nezaujme, ale tento typ príbehu mám rád, sadli mi herci a aj výber prostredia. Som spokojný. Objektívna kvalita filmu- 62%, film sa páči mne na 71%.(28.4.2011)

"Dneska někdo umře, je na to šest lovců"!!!!!!" Ice-T (Mason) a jeho životní role! Burns v podání R.Hauera? Špička! Moment zvratu a překvapení vystižen na jedničku a to dalsí herecké obsazení! Psycholog psychouš G.Busey . Cowboy, J.C.McGinley , který se musí "dopouštět" aby udejchal a Charles S.Dutton ze sedmé misie? O fantastické kameře a okouzlující scenérii nemluvě. Hodně povedený dabing P.Rimského a M.Zounara! Končím! Se 100% hodnocením a slovy Burnse: "POBĚŽ BAMBI"!!!.-)(20.12.2010)

Jeden z nejlepších filmů s Hauerem. Pojednává o bandě krvelačných boháčů, kteří místo golfu či milenek se odreagovávají smrtí bezdomovců a to zvláště brutálním způsobem, používají nešťastníky coby "lovnou zvěř"...!!!!! Tento fakt jim však překazí poslední vybraný, který se ukáže jako velmi živočišný jedinec, jenž chce žít... pánové mají smůlu, vyhraje ten nejlepší.! :-) Ice-T zde podává životní výkon, snad jediná jeho koukatelá role..(20.4.2011)

• Ice-T