Reklama

Reklama

Když někdo patří mezi fotbalové hooligans, je to navždy. Nezáleží na tom, kde je ani co dělá. Jeho tým je pro něj vším. Platí to všude, i ve vězení. I tam je to West Ham proti Millwallu. Tahle válka nepomine ani na jediný den. Úplatní dozorci zavírají oči před každodenní brutalitou. Jako kdyby nebylo jasné, že tohle nejsou žádné nevinné šarvátky. Tady jde o život... (TV JOJ)

(více)

Recenze (114)

oje 

všechny recenze uživatele

Jde tu – stejně jako v ostatních vězeňských filmech – o problémy s kolektivem s tím rozdílem, že spory nejsou mezi rasami, ale fotbalovými fanoušky. Samé drsné keci a spousta bitek, u kterých kolikrát ani nevím proč kdo koho mlátí. Návaznost na vydařený první díl je téměř nulová a hlavně bych řekl zbytečná. Pryč jsou všechny charismatické ksichty z předchozího dílu a vůbec postavám bych nevěřil ani slovo. Dorozci se s vězni baví jak štamgasti v hospodě a občas od nich dostanou dokonce vynadáno. Přišly i momenty, kdy sem se měl asi smát, a to už byl uplný konec. Atmosféra žaláře žádná a napětí si dalo taky dovolenou. Režisér by si zasloužil pár let na vostro – pak by třeba točil lepší filmy. Dramatičtějším pohledem do vězení je skvělý Zločinec. Alternativa: Felon, Animal Factory, Lockdown, In Hell. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Jebnutí Američania sa serú do všetkého, z čoho sa dajú vytrieskať doláre a je im úplne jedno, že danej téme rozumejú ako hus pivu a celé to skurvia. Amíci vedia hovno o tom, čo je to futbalové násilie a ako to chodí medzi hooligans. Už prvá časť "Green Street Hooligans", kde si zahral chuligána hobit Frodo, nestála za veľa. Bolo to hodne mimo. No toto primitívne, zbytočné pokračovanie je totálna sračka. Naivný americký nezmysel, strata času. Ak chcete vidieť výborne natočený film o futbalových chuligánoch, tak si pustite anglický snímok "Football Factory". * ()

Reklama

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Klasický neduh volného pokračování. V náznacích diváka zkusíme přesvědčit pár vzpomínkovými dialogy, že to jako navazuje na předchozí díl (zde je vzpomenuta smrt Petea), zatčení vůdce Tommyho, nebo přechcání fandů Manchesteru na nádraží -  a k tomu přibalíme do dárkového balení ksicht jedné z vedlejší postav z prvního dílu (Ross McCall). Vše dáme do vězení, kde si jako půjdou muklové po krku hlavně kvůli tomu, kdo komu fandí ve fotbale a zase tu máme West Ham proti Millwallu a k tomu pár rusáků. K tomu přidáme úplatnou mrchu a děvku coby vrchní dozorkyni (tu piču bych chtěl dostat pod ruky), hodného černouška dozorce, vyholenou zrzku a závěr ala Trestná lavice pro trošku emocí, když vám nestačí rozbité držky – v tom vězení si každý dělal vlastně, co chtěl…Rozhodně slabší než původní Hooligans – minimálně o třídu. Podprůměrná záležitost. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

" koho zajímá fakt, že to nemá žádný scénář? Vždyť stačí parazitovat na značce předchozího filmu a občas nechat herce se servat, to bude stačit. " .... Takhle nějak si představuju proslov producenta, když žádal o finance na tenhle film. Takže ne, tohle fakt stačit nebude, alespoň ten scénář mohli dovolit napsat někomu schopnému ()

MoRTy 

všechny recenze uživatele

I když mám rád vězeňský filmy a filmy o chuligánech a předchozí díl se mi líbil, tak tohle nějakym zvláštnim způsobem nefunguje. Příběh je dost divnej, to vězení se vůbec netváří jako vězení (navíc je to očividně americká a ne anglická věznice). Hlavní postavy jednaj uplně nesmyslně a furt se rvou - a vždycky dostanou hrozný petelice a pak jim vůbec nic není - a hlavně nemá to v tom filmu žádnej pořádnej důvod a ani to už pak není vtipný. OK pár bitek tam bejt musí, ale rvou se fakt furt jak kokoti. A závěrečnej zápas kde se zase jen furt rvou a strážci se u toho bavěj to je prostě pakárna a je to opravdu směšný. Škoda že takhle zazdili celkem ucházející film. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (3)

  • Ross McCall (Dave Miller) je jediný herec, ktorý si zahral aj v predchodcovi Hooligans (2005). (ShortyIC)
  • Na výsledkovej tabuli je pred zápasom napísané "Millwall vs. West Ham". Keď sa však po prvýkrát zmení skóre, nápis je v opačnom garde. (GTS_PUNK)
  • V scéne, kedy Dave (Ross McCall) volá so svojou priateľkou pred záverečným zápasom, mu jeho rival Mark (Graham McTavish) podáva mobil Nokia N95. No keď si Dave priloží telefón k uchu, drží úplne iný model telefónu. (N0X.)

Reklama

Reklama