Zaprášená restaurace v poušti Mojave se stává ve filmu Legie, velice originálním a děsivém zpracování Apokalypsy od režiséra a scenáristy Scotta Stewarta, dějištěm poslední pozemské bitvy. Zatímco se lidstvo samo ničí v záchvatech divoké zuřivosti, chystá se skupinka lidí, uvězněných kdesi v pustině, na poslední zoufalý pokus o odpor. Pomoci se jim dostává od tajemného a mocného cizince. Bob Hanson (Dennis Quaid), majitel odlehlého motorestu se svým partnerem Percym (Charles S. Dutton) nemají o panice, která se po světě šíří, nejmenší tušení a poklidně se dál věnují své práci. Krásná servírka v pokročilém stupni těhotenství, Charlie (Adrianne Palicki), obsluhuje u snídaně Sandru a Howarda, dobře zajištěný pár (Kate Walsh a Jon Tenney) a jejich dospívající dceru Audrey (Willa Holland), kteří tu čekají na to, až jim Bobův syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Když vypadne televize a posléze i telefony, uvědomují si všichni přítomní, že ztratili veškerý kontakt s okolním světem. Zatímco se snaží přijít na to, co se vlastně stalo – zemětřesení? Teroristický útok? - vstoupí do motorestu příjemná stará žena (Jeanette Miller) a objedná si od Charlie steak. Když ho dostane, začne ale po všech přítomných pokřikovat velice šokující hrozby. V několika málo vteřinách odhalí, že disponuje nadlidskou sílou a zaútočí na Howarda, kterého velice vážně zraní. Zoufalé snahy o zajištění lékařské pomoci skončí předčasně poté, co se z motorestu následkem neproniknutelného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné místo široko daleko. Zatímco si lidé v něm začínají zvolna uvědomovat vážnost své situace, objevuje se cizinec (Paul Bettany) s celým arzenálem kradených zbraní. Oznámí Charlie, že její nenarozené dítě je poslední nadějí lidstva a že je ochoten udělat cokoliv, jen aby ho ochránil. (oficiální text distributora)

Skejpr

Od začátku zcela přiznané béčko s relativně slušnými efekty, solidní kontaktní akcí, vtipnými hereckými přehrávačkami a scénářem vytaženým z nejhlubší brakové prdele. Výsledek? Lehké zklamání co do zábavnosti a totální vyšumění do ztracena, na druhou stranu ze strany režiséra jasné pochopení, s čím že má tu čest a atmosfericky více než ucházející. Logické trhliny kažopádně na každém kroku :) Bettany je řezník!!! A Willu Holland chci za ženu! ()

BadoXXII odpad!

Totálna sračka v ktorej nefunguje vôbec nič. Príšerné dialógy, slabí herci a debilné nápady. Neskutočne chaotická ukecaná biblická kokotina bez najmenšieho zmyslu. Trápny pokus o nového Terminátora. ()

Shit

Myslim, že námět skýtal daleko větší potenciál a možnosti než co z toho nakonec vylezlo a proto asi u mě zavládlo trochu zklamání, navíc závěrečnej duel by si zasloužil být daleko grandiöznější, parta na záchranu sympatičtější a celkově nepřátele by potřebovali znebezpečnit, taKový, až na pár výjimek, neškodný mi přišli, ale přesto dobrý akšní fantasy, kde se rozhodně kulkama nešetří ()

Morien

Kch, tak to bylo fakt něco. Jestli budem dál dočit takovýhle filmy, tak nás ten pánbu jednou fakt nechá vyhladit, to je snad úplně všem jasný. Proč se ty zrůdy nevrhly na kiosek a neumlátily jeho pošahané osazenstvo pantoflema? Kdyby to udělaly, dejme tomu ve čtyřicáté minutě, ať nežeru, mohla jsem mít hodinu života k dobru. -- Takže, po třech letech se dívám na film znovu s odhodláním vykládat si ho jako člověk, který všude vidí znamení. Ale i tak je pro mě těžké utřídit si smysl. Máme tu Michaela. Máme tu dítě. Máme tu lidi-ovce, vedené bohem. Máme tu bohem opuštěné, izolované místo. Máme tu čiré fanouškovské nadšení filmařů. Pořád tu máme podlehnutí snaze býti blockbusteroví, raději než osobití, ačkoliv náznaky by byly. Však si také režisér sám plive na svoje dílo, když nechá, aby poslední slovo filmu o andělích bylo "bullshit". ()

gudaulin odpad!

Má zvědavost ohledně Festivalu otrlého diváka dosud nebyla ukojena - pravidelně troskotá na mé pohodlnosti nebo neochotě pořadatelů uspořádat akci v Českých Budějovicích. Až k tomu jednou dojde, předpokládám, že se tam setkám právě s tím druhem filmů, které dokonale ztělesňuje Legie. Zvláštním způsobem totiž kombinuje relativně slušné herecké obsazení (Paul Bettany, ale i další mají na víc než účast v brakové podívané) a určitou řemeslnou zručnost štábu s příšerně debilním scénářem, který rezignuje na elementární logiku a konzistentnost. K tomu si přičtěte béčkový rozpočet a fakt, že místo aby tvůrci udělali z nouze ctnost a slabiny filmu zlehčili ironickou nadsázkou, berou se smrtelně vážně. Inu, proti gustu žádný dišputát, ale i béčková komerční tvorba by měla mít nějakou úroveň. Celkový dojem: 10 %. ()

choze

Biblický TERMINÁTOR a předražené videobéčko o ničem. Jednu hvězdu za spolehlivě charizmatického Bettanyho. ()

Gilmour93

Bettany, můj strážníčku, opatruj mi mou dušičku.. To dobré z traileru si odbudete za 30 minut (krvelačná Spidermanova babka, Family Frost from Hell), načež to celé může klidně skončit rozdáním nanuků a mražených rybích prstů kapitána Igla s rukou pružného zmrzlináře a pokojným rozchodem všech amerických hříšníků do kostelních zpovědnic. Paul, i když obklopen ochotníky amatérského divadelního spolku z Horních Neštěmic, hraje jako správný profesionál naplno a musím uznat, že mu ty palné zbraně v rukou náramně sluší. Jasně, je to plytké béčko velmi volně inspirované bestsellerem z hotelových šuplíků, ale já ty potetované anděly, co spadly do dehtu a chvílemi snad usilovaly i o incestní sblížení, nemůžu nechat úplně "padnout". Granátomet, strážce můj, duši, tělo, opatruj.. ()

Psema

Bettany je übercool i bez obouruční palby ze samopalů, ale jakmile odejde mimo záběr a spolu s ním i všechna akce, začnete se okamžitě nudit. A stupidní dialogy, jejichž nejsvětlejší chvíle byly v trailerech, tomu příliš nepomáhají. Nečekám od podobně béčkového námětu oscarové promluvy, ale Legie perfektně definuje pojem "klábosení o ho_ně", jež je -ať už chcete, nebo ne - ubíjející a sebere poslední naděje na zábavu i těm největším fanouškům tupých křesťanských (anti)agitek. Přijde mi smutné, když se film celou dobu tváří, že Bůh je největší nepřítel, aby na konci přišel s tím, že On za nic vlastně nemůže a je mu jen třeba dokázat, že to s lidským hmyzem není úplně špatné. A o nic jiného tu vlastně nejde. P.S.: Chápu, že Doug Jones nemá práce nadbytek, ale tyhle minutové štěky do nebe nevedou. ()

Tuxedo

Natočit tento slepenec svých dvou filmů (Přepadení 13. okrsku, Vládce temnot) před dvaceti lety John Carpenter, umřu blahem. Dnes nezbývá než lamentovat nad nevyužitím nezměrného béčkového potenciálu, který Legie kromě očekávaného (scénář s prakticky neprobíhajícím dějem, mnoha lapsy a vykrádačkami kdečeho a jednorozměrnými charaktery, jenž v rámci informovanosti diváka vypoví svůj životní příběh na poli jednoho z mnoha dementních dialogů) pošlapala nulovou atmosférou i gradací, nevýrazným castingem a průměrně nasnímanou akcí. Ultrašpatné? Sotva. Bez výrazu, nudné a zbytečné? Ano (vrcholem zbytečnosti jest posledních 20 minut, ve vteřině následujících po předpokládaném a ne úplně marném závěru). 3/10 ()

Hal_Moore

A to jsem Scottovi Stewartovi věřil. Premisa zněla naprosto béčkově a byl tu neskutečný náběh na Guilty Pleasure. Ten však vzal za své po prvních deseti minutách. Celých 104 minut je tak neskutečně hloupých, že jsem musel dělat co proto, abych si nevykroutil hlavu v němém úžasu nad tím, co dnes projde přes producentská síta. Jako jediný klad snad jde zmínit Paul Bettany, a to jen když přimhouřím obě oči. Obvykle, když to nejde obsahově, tak se karty sází na vizuální efekty, nebo na rajcovní záběry s vnadnými a spoře oděnými herečkami. Taková tu je jen jedna a krom jednoho záběru z podlahy je vidět velký kulový, vizuálních efektů je tu naopak plná prdel, ale kvalitou pomalu nedosahují ani na produkci studia Asylum (a to má být režisér na efekty machr). Schválně se zaměřte na jeden z posledních záběrů filmu, kdy Lucas Black vystupuje na digitální šutr. Za Bettanyho a "Come with me if you want to live" jedna hvězdička. ()

genetique

Námet nebol vôbec zlý, režisér slušne zvládol akčné scény a takisto aj béčková atmosféra mala vo filme svoje miesto. Niektoré scény skutočne stoja za zapamätanie, hudba veľmi dobre formovala horrorové ľakačky a herecká aktivita tiež nebola úplne na bode mrazu. Niekde na opačnom protipóle k týmto veciam však boli aj také dôležité veci ako nekonečné množstvo klišé a smrteľne nudné dialógy, čo zabíjalo veškerú snahu ostatných zúčastnených na tomto experimente. Podobný mix žánrov a námetov v jednom filme je naozaj odvážnym ťahom pre začínajúcich tvorcov a je vidno, že si toho naložili na plecia viac ako mohli uniesť, ale do budúcna držím palce. Nejaká nádej tam snáď je. 65%. ()

LihO

Čakal som viac, ale nebol som sklamaný. Celkom v pohode film. Musím povedať, že začiatok bol veľmi slabý. Scéna, kde stará lezie po stene ( viď trailer) je strašne úbohá. Taktiež príchod zmrzlinára, to som celkom nepochopil :D Veľa vecí som si ale aj vychutnal, napríklad strieľanie zombíkov, súboj anjelov, roj múch, hojdanie žiaroviek vo vetre, záber na zombíkov v hmle osvetlených bleskom, .... Odpad to určite nie je, no mohli sa viac posnažiť. Ja to vidím niekde medzi 3 - 4 *. ()

Botič

Ale Fuj!!! Kdyby Legie měla daleko lepší scénář a jako bonus někoho talentovanějšího za kamerou – dejme tomu třeba Francise Lawrence – mohl by to být opravdu slušně stylový film s armádou andělů stojících proti celému lidstvu s pravým a nefalšovaným apokalyptickým přesahem. Jenže Legie nesplňuje ani jedno z těchto dvou předpokladů. Proč by se tedy měl divák vypravit na Legii? Protože Paul Bettany je tím jediným důvodem, kvůli kterému stojí za to se brodit žumpou pravého nefalšovaného neumětelství po celých sto minut pekelně roztažené stopáže, kdy Scott Stewart vzal osvědčené nápady a vypral je v pracím prášku až se smrskly do několika zajímavých scén, ale zbytek je tvořen neskutečnou dialogovou vatou. Legii nezachraňuje ani posedlá babča či smrtící děti, ani kouřící těhule či Dennis Quaid tvářící se jako by mu někdo ukradl košík s koťátky. Premisa zavřeme skupinu lidí do restaurantu uprostřed pouště a necháme je několik dní obléhat nepřátelskými šiky démonů by možná vystačila na seriálový formát, ale na celovečerák je to proklatě málo. Pokud peklo vypadá takhle, tak já už budu opravdu, ale opravdu hodný. ()

Arachneuss odpad!

Vůbec netuším, jak se mám k téhle ptákovině postavit. Akce je otřesná a scénář tak debilní, že za tento rok jej asi už nic jiného nedokáže překonat. Takhle hloupé dialogy s pořádným kopcem nelogičností nenajdete ani v těch nejhorších Segalovkách. Jako jediná pozitiva vidím zajímavý námět a ucházejícího Bettanyho, který ale nedostává prostor na nic jiného, než patetické proslovy o konci světa a víře v lidské pokolení, bla bla bla. To už raději tu apokalypsu, než vidět ten film znovu. ()

D.Moore

Dvě a půl hvězdy zaokrouhluji dolů. Se spoustou názorů na tenhle film je třeba souhlasit - dialogy jsou otřesné a děj plácá páté přes deváté, chybí mu logika (čím jsme toho boha tak namíchli, kruci?). To jsou hlavní dva minusy. Jinak se dá říct, že Legie vypadá jako kříženec filmů Dogma, Terminátor a Constantine, přičemž by ráda byla vtipná jako první jmenovaný, akčně-apokalyptická jako druhý a zábavná jako ten třetí. Nic z toho jí ovšem pořádně nejde. Škoda, no. Líbily se mi scény jako "mračna valící se na benzinku", "babka" a "zmrzlinář" a pak skoro závěrečný andělský souboj. Velkou část atmosféry udělala hudba Johna Frizzela (hned si musím zjistit, kdo to vlastně je). Kdo si budete Legii pouštět, očekávejte jen oddychový film. Pak jí asi odpad nedáte a hodinka a půl vám snad rychle uteče. ()

MM_Ramone

Režisér tejto hlúpučkej skomoleniny, Scott Stewart, letmo nazrel do Biblie a rozhodol sa, že natočí coolový film o konci sveta. Malá skupinka ľudí je izolovaná v starom, zanedbalom bufete Paradise Falls, niekde na okraji Mohavskej púšte, kde musia čeliť apokalypse. Na pomoc im prichádza archaniel Michael. Každého z nich vyzbrojí automatickou zbraňou alebo samopalom a potom spoločne kosia zástupy posadnutých ľudí, čo bezhlavo útočia na ich úkryt. Lenže pozor, vo finále sa objavuje na scéne archaniel Gabriel so svojim opancierovanými krídlami, ostrými ako britva. Na príkaz samotného Boha musí zabiť nemanželské dieťa umastenej servírky, ktoré je jedinou nádejou ľudstva na prežitie. Strašná blbosť. Filmové efekty, kamera, aj niektorí herci sú celkom v pohode, ale scenár musel napísať úplny idiot. ** ()

kulyk

Čekal jsem vulvovinu a dočkal se jí. Ovšem akce byla, atmosféra na mě dolehla jako kamioňák na holku za padesát, každý padlý klaďák potěšil mé pudy. Nejvíce mě však rozvášnila informace, že hebcí opeřenci tam nahoře mají spory a bordel ve spisech. Ještě mám naději. ()

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

02.04.2009

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)