Šedesátá léta se chýlí ke konci a ve vzduchu je cítit změna. I když to tak zatím v ospalém městečku Woodstock vůbec nevypadá, všechno začne tady. Elliot Tiber (Demetri Martin), jeho autoritářská matka a slabošský otec vedou polorozpadlý penzion, ve kterém se hosté objevují, jenom když opravdu nemají na výběr. Najednou se kolem začnou psát dějiny a největší nejenom hudební událost té doby přivádí do městečka Woodstock tisíce lidí. (oficiální text distributora)

Lukaso1

Sakra to byly bohémský časy, mnoho z nás je díky snímku ochutná poprvé a ta chuť by byla s lehkým přidáním pár přísad dokonalá :-) Bon apetit... ()

Uhura

Nebýt neokoukaných, sympatických hereckých tváří a sem tam povedených scén (Elliotův první trip), musím říct, že je to k smrti nudný příběh. Středobodem všeho soustředění je hlavní postava, o které se ale během celého filmu nic moc nedozvíme a většinou jen zmateně kouká dokola a nechápe. Ani jiným postavám není věnováno mnoho prostoru, a především.. kam se ztratila hudba?! Ve snímku o Woodstocku by jí přece jen aspoň trochu být mělo. Ano, Elliot si zažil svůj vlastní Woodstock i bez hudby, ale film o legendárním hippie koncertu bez výrazného soundtracku je prostě o ničem. Tři hvězdy bych dala, kdybych byla ochotná to ještě někdy shlédnout, což se asi nestane. ()

Ogrb

Right there, on the top of that hill! Když se tak dívám na zdejší hodnocení a na to, kolika lidem se to nelíbilo, tak je mi docela smutno. Protože Taking Woodstock byl zas jednou film, po kterým se mi rozhostil blaženej úsměv na tváři. Film, ve kterým se prakticky nic neděje, a přesto je zábavnějíš, než většina trapnejch hollywoodskej blábolů. Film se skvělým obsazením včele s Emilem Hirschem, který si v maličké roli dokázal pro sebe ukradnout celej film. Možná ještě s Lievem Schreiberem, jehož transvestita mě dostal. Ang Lee se zlepšuje. Hulk byl blábol, Zkrocená hora už byla lepší a tohle je jeho prozatímní vrchol. Není to na čistejch pět, ale vzhledem k tomu, že filmu hrozí pád do modrejch čísel, kde si být rozhodně nezaslouží, rád lehce nadhodnotím. Jo, Vědmo, díky za doporučení. 9/10 ()

BaronX

Příjemné pošušňáníčko, je fajn podívat se na slavný Woodstock z druhé strany - tedy z pohledu organizátora. Musela to být skvělá doba. ()

vojtik

Woodstock je předchůdcem všech hudebních festivalů. Na poli farmáře Maxe Yasgura nedaleko městečka Bethel ve státě New York se od pátku 15. srpna do pondělí 18. srpna 1969 uskutečnila akce, jejíž atmosféru se podle mnohých už nepodařilo zopakovat. A tento film vám tu neopakující atmosféru zopakuje. Ve zkratce je to o tom jak se tato farma promění v toto květinové seskupení. A ponechme stranou tu fascinující myšlenku - kolik to muselo vydělat peněz a kolik souloží na jednoho hipíka to muselo obnášet :) . Je to o atmosféře, kterou tento film sází s takovou kadencí, že by se i Jimi Hendrix obracel v hrobě. Na poli o velikosti přibližně šesti set akrů zplodit tolik lásky a radosti jako v nějaké utopii. Nejen, že se dozvíte něco o pozadí vzniku samotného Woodstocku, ale vy se přímo zůčastníte Woodstocku. A to ne z pohledu umně globálně sesříhaného, ale z pohledu mládence fetem a láskou otupělého. A byl to krásný zážitek. Tu lásku všude kolem, tu krásu, tu jednotu... A ty nezapomenutelné postavy... Zvlášť ta bodyguardka... Byl to nádherný a nezapomenutelný zážitek... Tento film a potažmo Woodstock 69 je takové velké věnování všem mladým lidem a já ho vítám s plnou náručí! To si nezaslouží pět hvězdiček, ale pět květinek :) . Je už jen jedna věc kterou bych mohl dodat - PEACE & LOVE !!! ()

viky13

Perfektní nápad. Proč se na Woodstock nepodívat ze strany pořadatelů a prostých vesnických balíků, místo ze strany návštěvníků festivalu? ()

Zdendin

Jediné co po shlédnutí tohohle snímku lituji, je to že jsem tam nebyl abych mohl také prožít tu neopakovatelnou atmosféru... ()

Shitonit

Výborný. Návod jak si trošku nahrabat, zničit kravám pastvinu, nasrat sousedy a ještě se dost dobře pobavit. jak jsem se bál že mě to nasere, tak mi to udělalo radost. ()

Scraffy

Áno, dostal som presne to, čo som chcel a aj čakal. Film som si užil úplne celý a nádych šesťdesiatych rokoch je výborný. ()

Hank

Takové neslané a nemastné....pan režisér by si měl vzít trip, zahulit si, poslechnout si něco tehdejší hudby a zkusit to znova :) ()

jafuska

tenhle film mě ničím nezaujal, přišlo mě to hodně nudné, dialogy taky nic moc, bohužel jsem se na to nedokázala dodívat, tento styl filmů mě nic neříkají škoda ()

Mr.Roman

Zaujímavé herecké obsadenie, hlavné úlohy vyplnili neznámy, no vedľajšie sú samé perličky. Výborná LSD scéna a dej, počas ktorého ani raz neuvidím legendárne kapely na pódiu (trocha prekvapilo a zamrzelo), no zato zažijeme ten "pravý Woodstock" s ľuďmi, ktorí ho budovali. ()

curfew77

Jak už tady mnohokrát zaznělo, z woodstockého pódia neuslyšíte ve filmu ani akord, pokud ale chcete vědět, jak se může organizování menšího hudebního festivalu svrhnout do účasti jeden a půl milionu mániček, pak si tenhle film pusťte :) Nádavkem se vám ovšem dostane poněkud zdlouhavého tempa, hned několika notně bizardních postav různého sexuálního vyznání (tahle Leeho obsese už je krapet otravná), a taky hoodně zidealizovaného pohledu na legendární třídenní rockový monstrvečírek všech amerických smažek. Místy je to legrace ("Mohlo by přijet až pět tisíc lidí. - Pět tisíc lidí? Zbláznil ses? Kam je dáme?!" :), místy krapet nuda, ale možná se podobně jako já hlavně utvrdíte v dojmu, že na takovéhle akce tedy opravdu nikdy - a ani zadarmo... :) Herecky mě zaujala Mamie Gummer, Jonathan Groff, který by z fleku mohl hrát v remaku Vlasů, a samozřejmě Liev Schreiber v roli ještě o něco (málo) úchylnější, než ve Wolverinovi :) Zdvořilostních 60 %. ()

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

Ang Lee: Zkrocený Woodstock

26.04.2008

Tchajwanský režisér se dostatečně heterosexuálně vyřádil v erotikou nabitém, v Americe dokonce mírně skandálním thrilleru Touha, opatrnost... a teď se vrací ke gay tematice. Možná doufá, že mu opět… (více)