S panem Kufaltem se na začátku setkáváme jako s vězněm. Koho by napadlo, že se do pruhované kazajky dostal pro přehnanou poctivost! Býval účetním, a když ohlásil, že v pokladně chybějí peníze, zapomněl, že klíče má kromě něho také šéf. A pan Kufalt je navždy společensky i psychicky poznamenaný. Začít po propuštění zase normálně žít, je pro něho o to těžší, že v Německu 20. let je hospodářský i společenský rozvrat. Od porážky v první světové válce uplynulo teprve pár let a vládne jediný zákon: právo silnějšího. (Česká televize)

mh.mail

80% — Zlatý fond televizní tvorby. Vynikající výkony prakticky všech účinkujících, ale dle mého názoru vyčnívají Luděk Munzar a Rudolf Hrušínský. Kufalt to po propuštění rozjel ve velkém stylu a nekompromisně, ale podcenil vliv okolí, především společníky si nevybral nejlépe, ti mu prakticky zavařili tak, že už z toho nedokázal vybruslit. Poučné a zábavné. ()

gonga

Luděk Munzar, a nejen on, byl herecký génius. V této inscenaci exceluje řada dalších mistrů. Fantastická práce. ()

pipapa

Velmi zdařilá studie psychopatie, zde pravděpodobně získané vlivem velmi traumatizujícího zážitku. Psychopat jde za svým cílem tzv. přes mrtvoly, včetně těch, kteří ho milují. Je k tomu vybaven např. bohatými a geniálně zvládanými "podvodnými divadelními výstupy" = pravdou je přesný opak toho, co vám v danou chvíli předvádí/hraje/říká. Pokud se mu ale do cesty připletou lidé, kteří do jeho plánů nezapadnou, může se "domeček z karet" dříve či později rychle sesypat. I smířlivý návrat pana Kufalta do vězení je typickým symptomem psychopatie = psychopat se totiž dokáže velmi rychle a bez problémů přizpůsobit jakémukoli prostředí a využít/zneužít jej ve svůj prospěch/v příjemnější pobyt(např.právě ve vězení). ()

agassi68

Vynikajúca inscenácia o tom ako prežiť v hospodárskej kríze. Cestu vám ukáže Luděk Munzar a Rudolf Hrušínský st. za spolupráce s plejádou ďaších skvelých hercov minulej generácie. Naši politici zrejme našli inšpiráciu v tomto diele.. ()

Schlierkamp

Československá dvojdílná televizní adaptace románu Hanse Fallady odehrávající se v Hamburku na konci 20.let 20. století popisující snahu nevinně odsouzeného vězně pana Kufalta o vybudování nové kariéry. Fenomenální L. Munzar v hlavní roli muže nadaného výjimečnou výřečností, jenž si odseděl pět za zpronevěru, je pevně rozhodnut co nejdříve zbohatnout a k tomu chce využít všech prostředků, jakkoli amorálních či nelegálních. V prvním díle můžeme sledovat Kufaltův vzestup v písařské firmě, jež zaměstnává propuštěné vězně za mizernou mzdu. S využitím svých nevšedních manipulativních schopností a dobré znalosti psychologie osob zaujme vedoucího firmy abbé Seidkopfa v podání R. Hrušínského a ten důvěřujíc Kufaltovým vábivým řečem mu dá doporučení k továrníkovi Zahnemu (Č. Řanda). Ke svému vzestupu na společenském žebříčku bezohledně využívá náklonnosti tamější sekretářky I. Janžurové i své kolegy, bývalé trestance, opilce Oserse (P. Haničinec) a lstivého Maacka (I. Racek). Podvody, nestoudná manipulace a dluhy však panu Kufaltovi neprochází věčně, jak se dozvíme v druhém dílu inscenace, kde ho neustálý kolotoč hanebných lží a dechberoucí přetvářky postupně začne dohánět a jeho kariéra nabírá sestupnou tendenci. V okamžiku, kdy mu začíná téct do bot a jeho věřitelé na něj naléhají, aby vrátil půjčené peníze, se rozhodne vsadit vše na jednu minci a vykrade klenotnictví. Ačkoli činí i nemožné, aby si zachránil zbytky nově nabyté reputace, jeho dny na svobodě jsou sečteny. Inscenace je nabitá nejlepšími českými hereckými jmény, kromě už zmíněných osobností mě také zaujal vynikající výkon propuštěného vězně trpícího depresemi v podání J. Somra, J. Vinkláře coby hloupého kapesního lupiče Batzkeho či majitele zastavárny J. Holého. V každém případě lze však herectví pana Munzara nejen v závěrečné části, kdy pochopil, že svou vysokou hru prohrál, označit slovem mistrovské a celou inscenaci Františka Filipa s přispěním všech ostatních hereckých výkonů považuji za zcela mimořádně kvalitní dílo a klenot mezi československou televizní tvorbou. ()

tranquill

"Žádný svinstvo není tak velký, aby nemohlo být ještě větší!" Excelentní výkon Luďka Munzara v tomto dvojdílném televizním dramatu. Vychytralost, lépe řečeno vychcanost, je ale v tomto případě překombinována, takže se kruh uzavírá... "Všude dobře, doma nejlíp!" ()

rivah

Pozoruhodný počin České televize té doby, prvotřídní obsazení (charakterizaci té herecké generace NinandeL vystihla), někdy pro herce jako protiúkol (Somr, Haničinec). Širokým záběrem a rytmem dílo trochu připomíná Fassbinderův Berlín, Alexanderplatz, který vznikl o rok dříve - a nemohu se ubránit dojmu, že tvůrci jím byli ovlivněni. Myslím tím, že k dobrému! ()

Rodin

Absolutně vynikající koncert Luďka Munzara a Rudolfa Hrušínského. Tím nijak nesnižuji výkony Ilji Racka a Petra Haničince, František Filip prostě opět dokázal, že dokáže natočit nejen milé a psychologické kousky, ale i drama, při jehož sledování člověku mnohdy přeběhne mráz po zádech, aniž by sledoval cokoli s hororovým prvkem. ()

IvonaK

Velice dobře propracované a napínavé drama. Luděk Munzar zde ukázal tři tváře. Dobré duše, milovníka a nakonec protivného zloděje. A některé scény mě tam docela i pobavily. Hlavně ta na konci s koňským kočárem. Ale jak jsem se ptala příbuzných jestli jim tento film něco říká, tak opravdu tohle nikdo nezná. Tak asi tento film pro běžnou diváckou kategorii upadl do zapomnění. Asi to bude tím že Munzar není tak slavná postava jako třeba Menšík. To by pak určitě všichni znali. Ale myslím že by se to pak tak nepovedlo když by na Kufaltovu pozici obsadili někoho jiného. ()

G04T

Královsky zrežírovanej film s geniálním koncem. Tady snad nejde ani nic jinýho napsat kromě toho, že Luděk Munzar byl opravdu herecký eso. ()

Jaromír

Jak se z poctivého člověka stane, pod vlivem okolí, největší svině. Jsem zvědavý, co bude v druhém díle, první jsem sledoval napnutý bez mrknutí oka. ()

Mykhaluu

Z tohohle na mě šly mrákoty! Ale já byl vždycky citlivka a ještě tehdy dětská citlivka... Opravdu to je ten hodný pan Munzar!?! ()

blacktomas

Když se spojí dokonalá předloha s dokonalou režií a neméně dokonalými představiteli, nemůže vzniknout nic než dokonalý Ubohý pan Kufalt. Nechápu, jak jsem mohl tak dlouho přehlížet tento klenot naší inscenační tvorby. ()

Ele(a)nora

První díl famózní. Druhá část trochu kazí dojem, připadalo mi, že všechny vedlejší postavy jednají silně nelogicky. ()

Pitryx

Ono to špatné nebylo, ale ty situace se pak začaly opakovat a jelo to stále dokola. Tím to bylo stále stejné, nebo hodně podobné a ani dobří herci z toho nemohli vytřískat více. Na další podívání to pro mne není. Hodnotil bych výše, kdyby to bylo kratší. Ale takto je to podprůměr. ()

javlapippi

"Žádný svinstvo není tak velký, aby nemohlo bejt ještě větší, když ho potřebuješ jako prostředek k získání svýho cíle." Hlavný nešťastník sa počas absolvovania nespravodlivého pobytu za mrežami zatvrdí a po opustení väzenskej brány sa rozhodne mať sa lepšie, bez ohľadu na čokoľvek a kohokoľvek. Takže keď treba tak ohne chrbát, keď treba tak sľúbi, keď treba tak si nasype popol na hlavu, keď treba tak podrazí. Po prvotných relatívnych úspechoch sa mu jeho manipulácie začnú vymykať z rúk a on sa postupne stále viac zapletá do svojich vlastných lží a bezchybných plánov. Willy Kufalt je vo famóznom podaní Luďka Munzara absolútny hajzel bez chrbtovej kosti, napriek tomu som mu tak trochu držal palce a veril, že z tých svojich machinácií nejako vymotá. Okrem neho tu vo väčších aj menších roliach exceluje herecká elita, osobne by som vypichol mená ako Racek, Janžurová, Somr, Hrušínský, Řanda, Vinklář alebo Haničinec. Výpravne sa jedná o televíznu inscenáciu s dokonalou atmosférou, ktorej nemám čo vytknúť, takže to bude za päť koňakov U veľryby. ()

mrLotus

Zádný svinstvo není tak velký,aby nemohlo bejt eště větší,když ho potřebuješ jako prostředek k získání svého cíle!!!!!!Zajímavá věta. ()

Phex

Výborný film o tom, co bytostně nesnáším - politikaření, pomluvy, manipulace použité pro účel vlastního kariérního vzestupu. Těží zejména z perfektního scénáře (ten vychází z předlohy, kterou si musím přečíst) a hereckých výkonů (Munzar klepe na brány mé herecké top 10). Zvláštní, že takovéto kvalitní inscenace pochází z většiny z 80.let. ()