Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

gustaw

Jako oddychovou komedii jsem to bral a velice se u toho bavil ,ale jako na spoustu jiných filmů se na to už asi znovu nepodívám ()

Sugar67

Po přečtění zdejších recenzí jsem se velmi těšil na tento film. Začátek slabý, ale čekal jsem až to začne a ...vydržel jsem čekat 40minut! Dávám dvě hvězdičky za Kata, víc ani ránu! ()

milda2007

Pobavil jsem se a to je přesně to co jsem od filmu čekal. Seth Rogen - výborný (baví mně čím dál víc) - Jay Chou - mi ze záčátku trochu vadil, ale pak jsem si na něj zvyknul a ve finále mě bavil taky. Myslím, že je to skvělá ulítlá oddychovka. howk-domluvil jsem ()

raiden14

Skvela chemia medzi Rogenom a Chou, nepotrebna a nevyrazna Cameron Diaz; nadherne akcne sceny, silna komiksova atmosfera, kvázi originalne hlavne duo ale na druhej strane ista plytkost,hudobna nevyraznost a prevarenost super-hrdinskeho zanru. ()

Pavliable

Bohužel jsem dvacet minut před koncem usnula a procitla až u titulek, takže jsem se musela ptát, jak to dopadlo. "Zvítězili!" Bylo mi řečeno. To mi tak nějak stačí a už se na to dodívat nepotřebuju. Zpracování akčních scén bylo super, bylo to pro mě něco nového, ale jinak mě to nechytlo. Možná, kdybych to dokoukala, ale když mně se u toho opravdu zavíraly oči. ()

StandikK

Nuda spojená s něčím, čemu by se mohlo říkat pomalé bojové umění. Ono, napodobovat nápady Bruce Lee nemusí dopadnout příliš dobře, a tento film o tom svědčí. Docela mě zklamal, určitě jsem čekal více. ()

Shadowrat

Na dvě hodiny a ten potenciál jsem čekal něco víc. Většinu času koukáme na to, jak se bohatý synáček vozí po svém parťákovi, který za něj a pro něj dělá všechnu práci. A když už se parťák začne věnovat i něčemu jinému, tak je z toho mezi nimi bitka na deset minut. Záporák je víceméně jen (ale zato velmi efektně) představen a moc se ke slovu nedostává i když jeho vypořádání se se Sršněm je hodně dobré. Cameron Diaz tu je spíš jen jako třešnička na dortu, na který se moc nehodí. Líbí se mu hudba, kamera a také "komixové" prvky jsou dobré, bohužel to nevyváží ostatní nedostatky. Takže průměr. ()

RAPTTTOR

Na začátku je nutné říci, že tento film navazuje na slavný stejnojmenný seriál, ve kterém si zahrál Bruce Lee. Ten seriál byl v mnohém průlomový, ale nebyla to parodie, ale tohle je a vážně se povedla už jen ty postavy… Tlustý rozmazlený sobecký egoistický kretén, který nezná v podstatě nic jiného než slůvko „já“. Pak je tu gangster Čadnovsky, kterému hned na začátku rival řekne, že z něj nejde strach a spíš vypadá jako strejda Greg a vy na něj koukáte a říkáte si, zněj fakt nejde strach, ať se snaží sebevíc!!! Je tu i Číňan, který je zjevně odkojený Brucem Lee a pak je tu Cameron Diaz… a to je teda dílo… ()

Uframufrag

I ked okolo filmu bolo pomerne dost reklamy (mozno sa to zdalo iba mne) tak zas az taka "supa" to neni. Je to sice vcelku dobra parodia na "super hrdinov" ale trebars taky Kick-ass mi prisiel zabavnejsi. Mozno to je aj tym ze u mna je Jay Chou stale "len" Harold s Zahulime uvidime a ako druhy Bruce Lee moze byt akuratne len tym ze je Cinan. Taktiez Cameron Diaz sice nevyzera zle, ale na tu rolu by som si vedel predstavit aj ine herecky. Este by tam bolo zopar faktorov co by sa dali vylepsit, ale reziser si to sptavil tak ako chcel on a preto si myslim ze tych 60% mojeho hodnotenia uplne staci. ()

majky.20

Rok co rok přichází na svět nějaká filmařina co má základy v komiksech. Nikdy jsem žádný komiks nečetl podle kterého se natočil film, a do budoucna to nebude jinak. Jestli má hodnotit mezi filmy, které vznikly podle komiksové předlohy, více se mi líbil Kick Ass a to z důvodu lepší zápletky a mnohem lepšího zpracování. Zelený sršeň má spád, dravost, ale něco podstatného mu schází a to je ucelenost děje. I tak ale hodnotím více jak kladně, ikdyž vím, že po tomhle kousku nejspíš už nikdy nezatoužím. ()

JARDAHONDA

Přestřelená akční komedie, byla pro mě naprosto cool. Jako milovník aut oceńuji opravdové skvosty, které byly ve filmu k vidění, dálepak zajímavé vychytávky na autech. Děj byl spíše průměrný, ale divák se u něj rozhodně nudit nebude. Trochu mě překvapila role Cameron Diaz, která si zahrála spíše křoví.. Závěr = **** ()

kojtas

narvem to celý to 3D, aby to bylo efektivní, a ty akční scény zpomalíme, ať to těm platícím blbcům vyrazí dech.. takto by se dal stručně nazvat plán tvůrců při tvorbě tohoto kousku.. do kina jsem šel s velkými očekáváními, ale musím říct, že žádného z nich nakonec nebylo dosaženo.. z hlavního hrdiny se vyklubal naprosto nesympatický pablb, jméno jeho "sluhy" mi neustále připomínalo legendární sérii Růžového pantera a pan Waltz to zkrátka nemůže zachránit celé sám.. abych řekl pravdu, z kina jsem odcházel docela nas*aný, že jsem za to vyhodil 130 Kč.. 1 hvězdička a 20% za Waltze, jinak by to byl odpad.. ()

RonnieR

Neuveriteľná vykrádačka Kick-ass a Ironmana! Moje prvé stretko so Sethom Rogenom a ... neskutočne mi vadil, úplne zbytočná Cameronina postava, Wilkinson a Waltz zasa nesklamali. 60%. ()

nemcis

Vtipná akční komedie kde se člověk baví od začátku až do konce.Tuna nábojů, plno vychytávek a "hloupej" hlavní hrdina to všechno skvěle funguje! Bavil jsem se skvěle ()

soulless

První půle ucházející, film se odehrává pro komixu neznalé diváctvo poměrně nezvykle, vzhledem k tomu, že vybočuje z klasické komixové linie, nicméně i když byla první část filmu velmi nadějná, jakmile přišla "akce", film šel do sraček. Nemastné, neslané, udělátka se mi zrovna dvakrát nelíbili, akční scény nic moc, skrátka mi u filmu chyběl šmrnc. Celkově mám mi film připadal jako jedno velké kličé, které bylo jen tak obšlehnuté z komixu, aniž by se autoři zaobírali faktickým projevem na plátně. 4/10 ()

Dieman

Film si zasluhuje chválu, jelikož se mu podařilo zkombinovat Iron Mana a Kick-Ass. A člověk se nemusí bát, že se u tohoto filmu bude nudit. Film zachycuje výborně antihrdinu s pomocníkem. Námět, že hrdina bude napůl zločincem je též zajímavý v dnešní záplavě obyčejných filmů které vypadjí jako by byli přes kopírák. ()

mr.sonny

nějak jsem z toho byl na rozpacích...Seth Rogen mě celý film iritoval a rádoby vtipné scény u mne proběhli bez jakékoliv odezvy, jediné co mi bylo sympatické byl Jay Chou. ()

Snizek.zabijak

Super filmeček pro odreagování. Hrdinu nehraje žádnej nabouchanec co chce zachránit svět, ale prostě obyčejný borec co rád zachlastá, pobaví se s kočkama. Jeho bezejmenný parťák funguje jako terminátor a před každým útokem si vše v hlavě pořádně promyslí a třešničkou na dortu jsou jeho schopnosti v konstrukci super nezničitelných aut. No a pokud máte rádi kávu tak tento parťák by se Vám hodil. Rozhodně doporučuji, pokud se chcete zasmát a užít si příjemný večer u TV. ()

Lucpro

První dojmy: humorná oddychovka... Tři hvězdy dávám za Katovo kafe, Cameron Diaz a občasné vtipy. Bez 3D efektů se tato komedie ovšem řadí spíše mezi horší průměr. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)