Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

C0r0ner

Shyamalana jsem měl vždy rád a žádný film, který kritici i lidi shodili, jsem nepovažoval za propadák. Poslední vládce větru je výjimka potvrzující pravidlo. Taková sračka se vidí jednou za rok a to to přitom vypadalo tak slibně. Celou stopáž jsem jenom kroutil hlavou nad tou směšnou trapností a ubohostí, která má málo obdob. 10% ()

matrosh

pokud odhlednu od toho, že to natočil Shyamalan a pokusím se na to dívat jako na dílko nejakého neznámého a začínajícího řadového režisera, tak je film prostě jen průměrnou fantasy zábavkou, která nijak nevyčníva z průměru. kdybych ale měl brát v podtaz to, že to točil on, musel bych jít na nulu :( aspoň že j tam hudba jamese newtona howarda ()

Andre3000

FIlmy, které mají v názvu slovo "poslední" měli úspěch. Byl tu Mohykán, Samuraj no a teď přišel Větroplach. Shyamalan si tak asi myslel, že když je někdo poslední svého druhu, tak to musí zaujmout. V tom má možná pravdu. 4 elementy, taky dobrý, i když ne zrovna nový nápad. Ale provedení pokulhává. Děj je napinavý jen málokdy, herci občas působí naprosto neprofesionálně a rozuzlení bylo jasné už z traileru. Ne každé zlato třprtívá se... ()

Dannysek4U

To by byla takova parada, kdyby k tomu psal scenar a dialogy nekdo, kdo to umi. Nicmene ani tak tu globalni kruciatu proti tomuhle filmu nechapu. Povrchni ano, popkornova pohadecka ano, ale videl jsem stovky horsich. ()

Wormboy odpad!

The Last Airbender, najnovsi film M. Night Shyamalan. Toho M. Night Shyamalan. Ano toho, o ktorom som si po katastrofalnej Lady in Water myslel, ze mu studia nikdy nezveria vacsi a finance narocnejsi projekt. Po prekvapivo nie uplne otrasnom Happeningu prichadza rana skutocne nevidana. The Last Airbender. Velkohube, pseodomonumentalne rozpravanie o styroch navzajom bojujucich elementoch. Pocnuc prisernym castingom, dementnym scenarom az po moralisticke zvasty, ide o filmovu hlupost kolosalnych rozmerov, na ktoru je najlepsie co najrychlejsi zabudnut a dufat, ze bozsky pan Shyamalan nebude mat nikdy moznost natocit pokracovanie. 0,5/5* ()

Gaaron odpad!

Je to tak... Shy se na stará kolena definitivně pomátl. Jako anime seriál to pravděpodobně funguje (cítím lehkou nespravedlnost ve svém hodnocení, protože často oceňuju filmy pro to, jak vyjadřují feeling z předlohy a tu tentokrát neznám. Na druhou stranu, u tak špatně po formální stránce natočeného filmu je tohle hledisko asi zbytečné.) Z celého filmu křičí jméno (mého oblíbence, sic!) Eda Wooda - zvláště ve scénách soubojů... když jsem poprvé viděl, jak chlápek pět minut poskakuje, aby šíleně pomalu vyslal na protivníka malý kamínek, zůstal jsem sedět s nevěřícně otevřenou pusou. Peníze na triky na filmu vidět jsou, ale způsob jejich využití je tak špatný, že mohly být rovnou spláchnuty do záchoda. Největší záhadou mi zůstává, jak tak špatný film může mít tak dobrý soundtrack. PS: A ten konec, zařízený tak, že se příběh usekne v polovině? To se teď mám bát, že mu nějací šílenci dají peníze na dvojku? ()

carly

páčil sa mi vizuál. páčilo sa mi obsadenie. a jednotlivé scény boli sami o sebe poväčšine príjemnou záležitosťou. ale ako celok je ten film jeden veľký zmätok, čo sa vymkol s pod kontroly. dosť ma to mrzí, lebo ja by si tie ďalšie dva diely aj pozrela ()

pakobylka

Fajn pohádka ... mohla být ještě DALEKO lepší - jenomže to by musela být DALEKO skromnější, to by si nesměla s dětinskou domýšlivostí a s nemístnou přezíravostí namlouvat, že je něčím výjimečným - že je dílem, které je hodno neskonalého obdivu a potlesku na otevřené scéně. ()

necisty

Nesnáším fantasy, kde hlavní úlohu hrají malé děcka. A tohle je ze všech těch šíleností nejtrapnější. Nechápu jak se pod to mohl nejen podepsat pan Shyamalan, ale hlavně jak je možné, že napsal tak hloupý scénář. Jednu hvězdu za tu nádhernou modrookou princeznu. ()

forsythia

Dvě hvězdičky spíš za děti než za mě. Těm nevadily ty příšerné dialogy a celková plochost příběhu. Oběť osoby, se kterou se člověk potká jen letmo, vyzní úplně naprázdno. Nicméně děti z filmu načerpaly látku ke hře a příběh si tak ve svých fantazijních hrách rozvíjejí po svém. Škoda, že jsem věděla, že to natočil Shyamalan. Kdybych to nevěděla, ve snu by mě to nenapadlo, a prostě bych mávla rukou nad nepodařeným pokusem o fantasy. Takhle nad tím rukou mávnout nemůžu a jen zděšeně kroutím hlavou. Prosím, tudy ne!!! ()

moviefilm

Úprimne povedané, Shyamalan konečne dokázal, že aj po roku 2004 dokáže natočiť film, ktorý nie je ani nudný, ani stupídny. Podľa mňa chyba nie je v réžii, ale v scenári. Po už spomínanom roku ako zázrakom nevie písať, no režírovať vie dokonale, čo dokazuje aj týmto filmom. Povinné "čítanie" pre skutočných Nightových obdivovateľov, ktorí ho nezatratili po prvom šliapnutí vedľa... ()

nemorino

Išiel som na tento film do kina bez akýchkoľvek očakávaní. A odchádzal som nad mieru spokojný. Teším sa na ďalšie pokračovanie! ()

bartias

Shyamalanův dobrodružný epos hluboce zklamal. Kam se poděly kvality animované seriálové (!) předlohy Avatar: Legenda o Aangovi? Filmu chybí jakákoliv atmosféra, příběh nemá spád, postavy klíčové pro děj působí dojmem zmateného komparzu a hlavní hrdina je tak otravný, až byste mu nejradši vlepili facku. Co na tom, že triky se povedly, když pokus zobrazit boj pomocí živlů a elementů JINAK je tak tragický, že není k smíchu ale k pláči? Vůbec nejhorší na Posledním vládci větru ale je, že se hluboko v něm někde pod tím vším skrývá potenciál. ()

tomeek

Dvě hvězdy a to jsem přemýšlel o jedné. Druhá je za efekty. Příběh je až tak moc fantasy, že se člověk těm epickým hláškám skoro směje, celé je to rozeseté do milionu lokací, které mě akorát tak mátly, akce veškerá ŽÁDNÁ (a to tak že občas tam někdo v rytmu tai-ji vyčaruje vodu nebo oheň, ale tím to hasne), celé je to totálně chladné, všechny postavy mi byly uplně šumák, hudba nijak neoslnila, "bumerang-boy" je vyložený debil, který je tam opravdu jenom dopočtu a tak bych klidně pokračoval dál. Pochválil bych efekty a malého Noaha Ringera, který je v titulní roli opravdu ku*evsky jistý a sebevědomý, žádné posrané děcko. Suma sumárum: efektní pohádka, která se moc nepovedla. Shyamalana mám rád, ale zas tak skalní fanoušek nejsem, abych mu toto odpustil. Kdo chce fantasy, ať si radši pustí Narniu. ()

tom88

Po nabušených traileroch som čakal oveľa väčšiu pecku, ale ostalo to len pri tých traileroch. Bohužiaľ, toto Shyamalan úplne nezvládol. Keby som na tom bol v kine, tak by som bol asi pekne naštvaný. Zopár scén ujde, niektoré sú pekné a efektné a trocha kúzelné, ale vcelku nemajú hlbší zmysel. Film dopláca na blbý scenár, ktorý by sa dal trocha zachrániť, ale režisér sa nevytiahol ničím poriadnym. Herecké obsadenie je tragické. Film ani zďaleka nezaujal ani neohúril, tak ako trailery naznačovali. Zachraňovali iba efekty a sem tam nejaká akcia a lietajúci bizón, ktorý sa mi moc páčil. 150 miliónový rozpočet bolo vidno, ale za tie prachy sa dalo porobiť ešte oveľa viac. Bohužiaľ rozpočet nebol použitý rovnomerne. Obsahovo je Posledný vládca vetra podpriemerný film a malinu roku celkom chápem. Priemerným hodnotením filmu asi aj lichotím, ale 2* mi prišli kruté, predsa len to nebola až taká maximálna katastrofa. 50% ()

Prometheus69

Shyamalan už je zkátka takový.... on prostě točí divné filmy. Ale nemám mu to za zlé. Bohužel zatím jeho nejhorší snímek Last Airbender, The. mě doslova dostal do kolen... Jak někdo může tak zkopat původní předlohu. to jsem nepochopil. O_o Hudba opět skvělá. :) ale ten obsah... mythologie, choreografie a absolutně nesympatická postava Anga. Kde toho kluka vyhrabali nechápu... Ale co mě zklamalo asi nejvíc. Byl závěrečný souboj.... kdy se S nesmyslně odchýlil od původní předlohy obléhání vodní říše. Mega-Tsunami byla sice Epic... jenže z tím co se odehraje v kreslené verzi se to zkrátka nedá srovnávat. Navíc dojem umění splynutí .... z živly aby to vypadalo jako bojové umění kdy... kdy pohnete rukou tak aby jste pohnuli i z příslušným elementem jako by to byla vaše vůle.... se nepodařilo. Namísto toho nám opravdu špatně placení trikaři naservírovali hmotnou dávku opravdu špatných hokus pokus... Ať mávnu, či kopnu.... výsledek se nemění. Když pomyslím že to má ještě dva díly.... I když element co následuje je zem... Ta slepá holka z opravdu uzemňujícím stylem snad trošku dokáže pozdvihnout případné pokračování na trochu jinou úroveň. Závěrečného střetnutí se ale trošku bojím. Pokut dokázali takto zvrzat vpád ohnivých lidí do země ledu.... pak si vcelku moc nedovedu představit ten přepad... kde se v podstatě nic moc nestane. Dávám jednu hvězdu za snahu.... i když nemuselo bejt a jednu tradičně za Soundtrack. ()

Mylouch

New age mystika s výpůjčkami z lamaistické tradice podle amerických producentů pro americké publikum. 2-3(pro neposednější děti)* ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011