Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

viperDavid

Tanec je nebezpečnej. Když moc tančíte může se stát, že vám to rozsvítí tetování a to teprve může být průser. Začne foukat a tvoří se vlny. Pak aby jste si vzali raději neopren. protože tsunami Vás smete jako prd. Důkaz, že pořady jako star dance se musí zakázat. 3* ()

Ryuuhei

Není to vůbec tak špatné, jak tu ostatní tvrdí. Původní animovaný seriál jsem sice nesledoval, ale očekával jsem od filmu cokoliv nekvalitního a toho jsem se zdaleka nedočkal. Námět zajímavý, myšlenka taktéž, efekty výborné. Já s filmem nemám absolutní problém a spíš mě i mrzí, že nevzniklo pokračování, když k němu bylo tak dobře a jasně nakročeno. ()

Pajj

Není to tak hrozné, jak většina komentářů zde naznačuje, potenciál kreslené předlohy zůstal ale naprosto nevyužitý. Stručný scénář, dejme tomu, slušné herecké výkony, ale výprava, vykreslení bitev a jednotlivých bojů je naprosto zoufalá. Velká škoda nevyužitých možností... ()

Maki89

ako serial som nevidel, ale z tychto naznakov mytologie usudzujem, ze by si to zasluzilo kvalitnejsie spracovanie.... co na tom akoze stalo 150 milionov dolarov? polka trikov odflaknuta, praca s kamerou miestami az amaterska, v scenari diery, herci neznami az na Deva "Slumdog" Patela.... a to este bude dost mozne pokracovanie s tym koncom...3/10 ()

KitFisto

Hm na film jsem se po traileru těšil hodně. Našlapané fantasy podle skvělé předlohy? Ou yeah. Ale jak je vidět Shyamalan to nezvlád a to ve velkým. Co naplat, že je to zabaleno v pěkném vizuálním kabátě, když herci jsou uplně divní (hlavně ten holohlavý chalapec mě fakt rozčiloval), hudba nic moc, o nějakém napínavějším ději ani nemluvě. Pro mě se stal Airbender velkým zklamáním roku. ()

ivan bohatyr

Jako skoro každý musím říct, že je to opravdu pohádka pro děcka. Efekty zajímavé, máchání rukama už tolik ne a celková roztáhanost filmu s nudnějšíma pasážemi už vůbec ne. Strašně mi to celé přišlo poskládané, např. ta princezna mi strašně připomínala Lady GaGu, je to směšné, ale je to tak, zaměřte se na to a určitě mi dáte za pravdu. Dál třeba ty efekty a kouzla mi přišly jak na půl z X-mena a na půl ze seriálu Heroes, ikdyž asi se na tom nedá vymyslet úplně něco nového. A nádechem to na mě působilo jak další díl heryho potra. Jinak sice jednoduché, ale dívatelné a protože to bylo jen o knize voda, tak čekám pokračování, tak snad se dočkáme něčeho slušného. Lepší dvě*. ()

uiu

Původní seriál neznám a to je možná při sledování tohoto filmu dobře. Pro laika je to ucházející fantazy, kde postavy předvádí jakési kung-fu/jóga postoje a přitom ovládají čtyři základní živly. Osobně si myslím, že je hloupost natočit film, který má shrnovat děj několika desítek dílů seriálu a vše to nacpat do necelých 2 hodin. Nicméně už od prvních minut filmu je jasné, že celý film je orientován na dětskou část publika - hlavní hrdina, holohlavý potetovaný chlapec, vypadá tak na osm, jeho přátelé jsou jen o pár let starší, záporák je taky puberťák a stejně tak krásná princezna ještě nevyrostla z náctiletosti. Oproti tomu všechny hloupé a zlé postavy jsou dospěláci. Takže typický dětský film, který přímo děti vybízí, aby si přály být jako Avatar v našem filmu. Režie M. Night Shyamalana nejde vůbec poznat, spíše bych hádala, že to natočil nějaký podprůměrný režisér televizních filmů pro Hallmark. ()

lennyd

Odjakživa na zemi zajišťovaly rovnováhu čtyři klany, z nichž každý ovládal jeden živel - Oheň, Voda, Vzduch a Země. A z některého z klanů vždy vystoupil Avatar, který dokázal všechny spojit dohromady. Ale nyní klan Ohně vyhlásí ostatním válku, a téměř se mu podaří zlikvidovat klan Vzduchu. Jenže to neudělají důkladně, a jeden z klanu Vzduchu přežije - a je jím právě Avatar Aang. Za pomoci Katary z klanu Vody a jejích bratra se musí naučit ovládat i ostatní živly, aby zabránil destrukci světa ... Asi nejsem tím pravým divákem pro tyto filmy - stejně jako podobně laděny Zlatý kompas, mi Poslední vládce větru přišel až příliš dětinský. Moc často se mi nestává, že bych trpěl touhou postavám ve filmu radit co mají udělat, ale jejich stupidní chování tady mi úplně trhalo oči (to mi řekněte, že vodní národ neumí udělat na moři nějakou tu vlnku, aby spláchla celé útočné vojsko Ohnivých). Nevím co komu M. Night Shyamalan udělal, že dostal na krk něco takového, tak na hony vzdáleného jeho obvyklému filmovému teritoriu (tak nějak chci doufat, že toto dílo není výsledkem Shyamalanova uměleckého vyhoření, ale jen následkem nevhodného tématu pro něj). ()

oveckaoa odpad!

Akorát na to koukám a směju se nehorázně stupiditě :-) Pro zajímavost dva dialogy na zasmátí Tento kluk půjde s námi házel po nás kameny víte jak to bolí :-) a druhý Zklamal jsi národ ohně za to se nikdy nestaneš králem národu ohně leda že bys přivedl Avatara ale tvé brnění národa ohně ti ještě dnes necháme abys ho mohl nosit jako kostým :-). Já chápu žánr Fantasy nemám proti němu nic ale co je moc to je moc jestliže spoutsa lidí nadávala tehdy na předchozí režisérův film Stalo Se a psalo že j to nehorázná sračka tak co je potom tohle. (P.s. ještě mám před sebou hodinu a něco tak se třeba ještě zasměju více) ()

Beky

Mně osobně se líbí triky, výprava a námět!!! Ale film nedává absolutně smysl, nenechá vykreslit postavy, neustále skáče ze scény na scénu, hodně věcí si člověk musí domyslet...já se prostě strašně nudil!! Verdikt: Jednotlivé scény nedávají smysl, film jako celek nedává smysl...prostě opět krok vedle, tohle už nemůže sežrat ani ten největší naivka!! Tady se jednoznačně stala chyba v režii, ne ve zpracování!! Chabých 40%. ()

July

Viděla jsem v lavici před sebou během biologie buňky, ale nemám zájem to vidět "pořádně"; i video s titulky, bez audia, působilo spíše odrazujícím dojmem. ()

terunka003

Vodní, větrné, ohnivé, půdní, vyvolené, chamtivé × zmatené, příliš vážné, příliš divné. Příliš divné i na dětský film. Jsem unavená nebo to bylo až moc složité? Základní myšlenku jsem pochopila, ale proč..? A ty lidi mi vadili, ten kluk uměl jenom tai-chi, ta holka byla nesympatické, pak to lítající zvíře to bylo odpuzující, všechny dialogy byly takové všelijaké a bez emocí. Vypadá to na pokračování, docela se toho děsím. Plus za kameru a zpomalené triky, včetně choreografie. ..PDcz to shrnul dostatečně.. ()

ywo666

Prečo tak nízke hodnotenie. Priznávam, že Shyamalan stráca na sile, ale kritika na jeho osobu mi príde prehnaná. The last airbender bolo normálna fantasy rozprávka. Efekty skovostné, ale akcia bola trochu nedomyslená. Priznávam, že to malo ďaleko k nejakému veldielu. Ale katastrofa to nebola. 65%. Ale už by som chcel nejakú ultra atmosferickú vec ako boli Znamenia. Come on Night, you can do it!!! ()

DonHUS

Hrozná nuda. Televizní pohádka pro děti, které chybí nejenom pořádný příběh (natož epičnost), ale i vztahy a logika. Poslední vládce větru se bere strašně vážně a ani těch pár soubojů mu nemůže dojem zlepšit, protože vyzní směšně. Shyamalanovo Stalo se bylo aspoň k smíchu. ()

majxik

Po slabším začátku se to rozjelo do trochu přijatelnějšího příběhu z kterého i tak byla cítit příliš velká pohádkovost. Kdyby tento jinak pěkný fantasy snímek nebyl tolik směřován pro zhlédnutí pro celou rodinu, nejspíše by starší diváky potěšil více. Takto je to jen průměrný snímek který má na konci tak okatou reklamu na druhý díl že by si toho nevšimnul jen mamut s 10 ti diopriemi a špuntami do uší. ()

MiCM

To zabyde celkem líto. Nechybělo moc a bylo by to super. S touhle hudbou a dětskými herci to má nechutně laciný nádech.. ()

VasaX

Stručně: Na tomto filmu byly pěkné jen dvě věci - některé digitální efekty a princezna Severního vodního království (plus třetí pro fanoušky kung-fu bitek - některé choreografické kousky). Zbytek bohužel musel slušného a alespoň trochu inteligentního diváka popouzet až urážet. A o to víc, když je pod tím přímo podepsán ten samý pán, co režíroval Šestý smysl, Vyvoleného a Znamení. Některé jeho projevy na tiskovkách mohly dát mnohým tušit, že je něco špatně, a Manoj N. Shyamalan je ve finále nezklamal. Tedy, nezklamal zklamáním. ()

darek kartac

Film, který byl velice medializovaný a dopadl tak nějak pod očekávání. Dlouhý příběh ve kterém s enic moc neděje zachránilo těch pár efektů 3* ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011