Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

filmoid

Po průšvihu Stalo se už režisér nemohl dopustit průšvihu, který by překvapil. Ejhle, tohle je docela koukatelné sci-fi, pravda, spíše pro děti. Vizuálně ani dějově nic objevného, ale jako Přátelé Zeleného údolí II - Den zúčtování to docela pobaví... ()

Giggo

Nechápu jak je možný z geniální předlohy udělat natolik špatnej film. Na Avatara jsem se těšil roky. Od doby kdy jsem zjistil, že bude zfilmován jsem hltal všechny trailery. Seriál si vás získá atmosférou, perfektním dějem, propracovanou mytologií a kouzelnejma postavama, který prostě nejde nemilovat. Film je opak, nenabídke nic. Postavy mají k těm z seriálu hodně daleko. Místo sympatií vzbuzují spíše strach a posměch. Jednotlivý herci pořádně nevědí co mají hrát. Souboje který v seriálu sou naprosto geniální a propracovaný sou zde ukázány jen jako půl hodinový mávání rukama nohama než se vůbec něco stane. Většinou se navíc nestává nic, seriál je plný parádních akcí a soubojů. Film se snaží o cestu míru, takže spíš než souboje uslyšíte větu .. "nechcu vám ublížit proto prosím odejděte". Firebendeři se tu diví, když generál Iroh začne blbnout s ohněm, tak se viděsí a křičí "on má vlastní oheň" .. to měl bejt vtip? Je mi opravdu líto, že tento seriál někdo podobným způsobem sprasil. Je to naprostá neúcta k předloze. Je mi líto těch co neznají předlohu a uvidí pouze tento film, který jim poskytne naprosto ubohej obraz o skutečným obsahu a hloubce mytologie tohoto fikčního světa. První serie seriálu má 20 dílů po 20 minutách. Film má pouze 100minut i toto může způsobovat problém. Proč film nemá poctivý 2 hodiny? Proč se film vyhýbá tomu prokreslit danou mytologii a řádně nám představit postavy? Proč ve filmu není jediný pořádný souboj? P Proč ten film proboha je tak o ničem :( ()

M.i.k.e

Last Airbender sice není žádným přelomovým dílkem a dost možná by se takhle atraktivní téma dalo zvládnout lépe,ale já se hlavně ve druhé půlce celkem obstojně bavil a po slabším Stalo se mě Shyamalan poměrně potěšil.Co mě osobně asi nejvíc vadilo byly (hlavně v první půlce) toporné a i na fantasy/pohádku slabší dialogy.slabší čtyři a 70% ()

Joe321

Trošku jsem doufal v další Stalo se, které se mi oproti většině ostatních lidí líbilo. Marně. Nikdo neumí hrát. Dialogy jsou srajda. A nejvíc mě zhnusily souboje elementů, které jsou fádní, neakční, trapné a snad ani hůř udělat nešly. Navíc to dorazilo to be continued finále. ()

Chen

Zase tak bolestný zážitek to není. Nesdílím všeobecný trend pohrdání novými filmy M. Night Shyamalana, takže nemusím v rámci image popírat, že Poslední vládce větru byl docela zábavný. Náznaky epické fantasy tu opravdu jsou, ale bohužel jen náznaky. Člověku se neustále honí hlavou, jak skvělý zážitek by to musel být v rukou režiséra (a scénáristy) kovanějšího ve fantasy žánru, ale i tak to nebylo něco, co by mi zkazilo den. ()

Vyhy

Příběh mohl být zajímavý, ale jelikož vše ostatní se zpackalo, tak není. Výběr herců, scénář, vše špatně. Nuda a nezáživné. ()

SallyZen

Toto a podobná témata mě docela baví a zajímají, tak jsem se na tento film těšil. Ale dostal jsem jen "pohádku" pro mladé. Celkově, to bylo docela hrozné, ale myslím, že kdyby se to zfilmovalo víc dospěleji, tak by to mohlo mít větší říz. Přesto se těmto filmům nebráním, ale od Shyamalana jsem čekal určitě něco víc. 25% ()

Martin741

Preco ja furt sledujem kadejaku kravinu, co natoci M. Night Shyamalan? Jaj, viem, stale dufam v novodoby 6th Sense alebo Znameni. No nic to, opat sklamanie na plnej ciare. Priemerny fantasy film s mne neznamymi hercami a naivnym pribehom. V podstate nuda. 44 % ()

Meridius

Nechapu, jak ten film muze byt tak strasne ambivalentni. Na jedne strane debilni rozhovory, samy deti, nektere lokace jak ze Stargate (serialu), nekde nulova atmosfera a na strane druhe naprosto skvela hudba, vynikajici zaver, malebne mesto vodniho naroda a palace naroda vetru. Celou dobu jsem mel pocit, ze je do vzduchu vyhazovan obrovsky potencial latky. Skoda, velika. ()

Vojťas

Ach jo!!! ... Kde jsou ty časy Šestého smyslu a Znamení? ... Nezadržitelná sestupná tendence kvality Shyamalanových filmů je více než překvapující! :-( ()

O´Neill

Škoda no, tohle Shyamalanovi moc nevyšlo. Stalo se bylo super, líbilo se mi to, i když dost lidí nadává, a tak jsem si říkal, že toto se mu povede. Opak se ale stal pravdou. Vysoký rozpočet, a přesto laciné efekty, které byly kolikrát až zarážející. Většinu rozpočtu tedy asi schrábli herci, a co se jich týče, bůhví jaké herecké výkony nepředváděli. Příběh měl potenciál, ale moc z něho nevytěžil, často nudné scény, a levné zpracování. Za mě takový ten průměrný průměr. ()

MrPierc

Kdy už se ti režiséři nenechají ukecat od producentů ,aby hlavní roli hráli děti ? Nejlépe 10-12 let, naivní a hodní, kteří nemasturbují a největší prohřešek je pro ně hovno na záchodě ( a proto ho ještě vyperou, než ho spláchnou ). Film, který mohl konkurovat Pánovi prstenů ve fantazii, ale bohužel byl natočený s přílišnou dětskou naivitou, kde vše vypadá uměle. Kde dvanáctiletý kluk zmlátí jedenadvacetiletého, má výraz jako vyplašená srna a zvedne malíčkem oceán. Ano, trochu jsem si zapřeháněl, ale tak to na mne působilo. Je to velká škoda, protože provedení triků elementů bylo pěkné a fantasy svět taky. ()

bourec

Ten ind je ale idiot.Takhle si posrat kariéru.Opravdu příšerná kokotina.K dobru mu přičteno,že na rozdíl od jinejch ,já ani v jeho prvních filmech neviděl nic extrovního.30%. ()

Nach

Nikdy nedávejte dítěti do úst příliš inteligentní text. Ani takovému, které ovládá více jak jeden živel. Protože výsledek, který má vyvolávat zamyšlení a uznalé pokyvování hlav diváka nad scénáristovým umem, se akorát zvrtne v nechtěné pobavení. Přesně tohle je pouze jedna z chyb, kterou Poslední vládce větru má. M. Night Shyamalan, jedna z největších nadějí Hollywoodu přelomu tisíciletí (ano, kdo by dnes řekl, že tento tvůrce stojí za skvosty jako Šestý smysl nebo Znamení) pokračuje dál ve svém pádu. Začalo to už u Vesnice, pokračovalo zapomenutelnou Ženou ve vodě a veřejností neuznalým Stalo se. Je to smutný příběh jednoho režiséra a Poslední vládce větru je jen další smutnou kapitolou. Snad pouze kapitolou. Film samotný trpí od začátku do konce neoriginalitou, nezajímavýma postavami a jasnou předvídatelností. Krásné počítačové efekty jsou dobré, ale ani ty nic nezachraňují, když davové bitevní scény jsou kamerově zvládnuté na čtyřku (a nemyslím tu čtyřku v dobrém slova smyslu). Takže bohužel, nepovedlo se a mrzí mě to o to více, že tvůrci měli jasné plány na další pokračování, ze kterých zřejmě nikdy nic nebude. 50% ()

Crawler-D

Shyamalan kdysi natočil Šestý smysl a kinofilní diváctvo pojalo dojem, kterého se dodnes nemůže zbavit. Že Shyamalan je geniální režisér a scenárista, od něhož nelze čekat nic míň, než každý rok geniální nápad. Ale Shyamalan hlavně umí budovat atmosféru a postavy v zajímavých situacích. To, že teď adaptuje jednu sérii seriálu do jednoho a že mu ten velko-trikovo-fantasy film svěřili přesto, že objektivně nejhorší jsou na jeho filmech právě digitální triky, je chyba na straně producentů, kteří taky skočili na mediální bublinu, v níž je Shyamalan synonymem pro Šestý smysl a nečekané zvraty. O Georgu Lucasovi se říká, že neumí psát dialogy (a je fakt, že v nové trilogii to někdy zaskřípe, zvláště ve dvojce), ale Shyamalan ho tentokrát totálně překonal a český dabing dodělal dílo zkázy. Ind se měl držet zpátky a ne vykopat doslova epický hrob své kariéře. Mám pocit, že kvůli Šestému smyslu se na něj vyvíjí přehnaný tlak, a tak je nejlepší, když natočí vlastní pohádku, kterou léta piloval při vyprávění svým dětem. Žena ve vodě forever. Poslední vládce větru je první a nejspíš i vážně poslední. Pokračování by točil jen blázen. ()

bukowski83

No tak tohle né, už proboha natočte nějaký fantasy, který nebude ověnčeno dialogy z Beverly Hills, nebude mít triky tak trapné, až to bije do očí, nebudou tam hrát děti co nedávno přestali číst Mateřídoušku a bude se na to dát koukat! Takovej krásnej námět si přeci nezaslouží takhle jednoduše zašlapat do země a jen se modlím, aby ten konec nebyl náběh na pokračování, ale obávám se, že byl!Jedna hvězda, ale jen a jenom za předlohu! ()

Amroth666 odpad!

28.10. 2010 - Tahle kombinace se nevydařila. Seriál jo, ale film ne. Herci jsou tady jako úplné nuly. Hrají totální hovno, zvlášť Dev Patel po oskarovém Milionáři z chatrče po tomhle dost pohoršil. A není to jenom on. Prý fantasy film? Puberťácká kravina, která v ničem neumí ani trochu vyniknout. Jestli jsi někdo myslel, že to bude audiovizuální a bezvadná fantasy show, tak se čeredně plete. Na ty triky a režii je to hodně kýčovitý film. Cesta k nastolení míru právě skončila a já jsem hodně zklamaný, protože asi před pár měsíci to vypadalo na zajímavou podívanou, když jsem viděl první trailery, ale tady je přesně vidět, že trailery jsou zkreslující a film může být úplně jiný( horší nebo lepší). ____ Škoda toho. ____ ()

Joges

Nijak mimořádný film to není, jsou tam nedostatky, ale na odpad, jak jej někteří hodnotí, se rozhodně nehodí. Občas film není jen o vizuální stránce, někdy je i o myšlence. No jo, sto lidí, sto chutí. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011