Ghost Rider 2

• Nizozemsko

Akční / Thriller / Fantasy

USA / Spojené arabské emiráty, 2011, 95 min

• becki_tu

Naivně jsem čekal, že dvojka Ghost Ridera bude aspoň stejně béčkově zábavná jako jednička. Omyl. Přehrávající herecký ansámbl a rozdovádění režiséři udělali z hloupého scénáře ještě hloupější film, který není ani béčkově zábavný ani nic jiného. Je mi líto Cage, který musí s produkcemi svých současných filmů jezdit spiše kamsi do východní Evropy, než aby prokazoval své nesporné herecké umění na domácí půdě v daleko hodnotnějších filmech. GH 2 se tak pro mě stal nejhorší komiksovou adaptací vůbec.(14.7.2012)

• Peytl

Dobrý den, jsme tady všichni, ok, začneme...tak že, co budeme potřebovat za ingredience v Hell’s Kitchen, kterou šéfuje mág Babica? Aneb jak Mark Břídil a Brian Pizdil pojebali co se dalo. Za prvé změnu kadeřníka hlavního prznitele Nickyho Coppoly, rumunskoitalskou cigošku, může bejt i holka modrooká, negerského bubáka na biku, scénář, kdo ho nemá, ať si s prázdným listem vytře prdel, Dachnu, pár kostí, sirky a Hnitche, co má všechno v pitche. To vše za stálého míchání kolesovým rypadlem všemi směry v SS helmě vaříme na ohni 95 minut za občasného vhození nálože a mrtváka. Vše nutno vařit v kulisách, které byly vytaženy z prastaré prdele a hystericky kolem skákat trojité odpálené hamburgery. No, abych jen nehanil velkodílo Krejčího a Nebelvíra, taky jsem se bavil, třeba při excentrické proměně hlavního kokota na motorce, mimo jiné mě zaujalo i to, proč má Cage ve své skeletonské podobě dolní čelist otevřenou v úhlu jak při felaci předimenzovaného a geneticky upraveného lilku , jeho uvěřitelná streetfighter jízda s povislým pyskem v jakékoliv rychlosti a další debility, které patří do TOP filmových pramagořin. Jasně, vždyť já tomu přece rozumim, voe, polož ten šutrák, je to homix, co? Zklamu tě, příteli, je to skrz na skrz sračka a já neskonale nasrán jdu raději vyplnit daňové přiznání, to bude menší peklo. Ejmen! P.S. Sponzorem snímku byla společnost s myšlením omezeným SOLO Sušice.(12.3.2012)

• Sobis87

...mně se k tomu vlastně nechce ani nic psát...snad jen dodám, že Ghost Rider 2 má přeci jen nějaký smysl, neboť dokazuje že Neveldinův a Taylorův chaotický styl není a nikdy nebyl sofistikovaný, ale je založen na jejich neumětelství a neschopnosti osvojit si čisté umění vyprávění (jakoby byli vášnivými malíři, kteří se odmítají učit realistickou kresbu, aby se později od ní mohli odklonit a vypracovat si vlastní styl;místo toho se hned pustí do tvorby a namalují panáčka s hráběmi místo rukou a stříkajícím penisem přes celé plátno). U Cranku to fungovalo, protože nebyl brán vážně, ale Ghost Rider 2 se co do vážnosti (a závažnosti své existence) směle vyrovnává pozdním "seagalovkám". Jediným plusem tu je vzhled Ghost Ridera (nokoliv Nica Cage), který je v porovnání s jedničkou nepochybně lepší.(23.2.2012)

• mzss1

Ze začátku musím říci, že režisérské duo Mark Neveldine a Brian Taylor je nehorázné peklo. Filmy Zastav nepřežiješ 1 a 2 dopadly naprosto příšerně. Tito režiséři si doslova z diváka utahují a namísto akčního filmu dělají naprostou směšnou šaškárnou (rádoby vtipnné komedie). Ghost Rider 2, no akce se tu najde, celkem ujde, hlavně ke konci, příběh žádný. Prostředí filmu děsné. Nápady nic moc. Hodnotím jen 33% = **(6.10.2012)

• teutates

Tohle vypadá uboze už v ty omalovánce, takže absolutně nechápu převedení na filmová plátna... šejkové nevědí co z penězi a Cage neví, co by ještě dojebal. Divím se, že existují lide, který to protlačí až do kin. Těžko je něco k tomu napsat a nenadávat, každopádně doufám, že pokračováni už opravdu nebude, obzvlášť po tom co Nicolas našel své andělské já. 1/10 prosím dost.(7.4.2012)

• cukorek

Spolupráca štúdia Marvel s Neveldinom a Taylorom neohromila ani druhou časťou Ghost Ridera a film upadol do sféry podpriemerných filmov, dokonca sa dá povedať, že pôsobí ako chudobný príbuzný oproti jednotke. Nech sa na to pozriem z viacerých strán na každej z nich sa prejavujú nedostatky aplikované v akčných momentoch, nezáživným dejovým vykreslením ako aj ľahkovážnym postojom snímania kamery. Ani animovaná komixová pasáž na mňa nezapôsobila prívetivo, jednoducho tu v podstate nič neklape, akurát zopár trikov opakujúcich sa z predošlej časti, keď plamene pohltili Johnyho Blaza a jeho motorku a ešte obľúbený Cage, ale aj ten sa tápa v napísanom scenári. Myslím, že 20% je tak akurát.(11.10.2012)

Nojo, ani comicsy s Ghost Riderem nejsou nic světoborného, prostě jen splňují představu, že comics je oddechové nenáročné čtivo (což samozřejmě platí jen pro část produkce). Poučený čtenář tak opravdu nemůže čekat duchaplnou bombu, ale naopak naivní scénář, stylové ksichty nejen hlavního hrdiny a prostý boj dobra se zlem, který je trochu zamotaný, jelikož proti ďáblu bojuje démon z pekla... O něco slabší než jednička, ale stále zábavné s patřičným happyendem. Akce ucházející, při sledování si hned uvědomíte slova počítačových expertů: nejhorší je animace vody a ohně, a tak snad jen roztřepaná kamera mi občas pila krev. Jasně, šlo z toho udělat maso, jenže pak by to nebylo pro celou rodinu. Ch.Lambert vypadá poslední dobou jako mumie... V paměti utkví - lebka, hořící rypadlo a plamenomet...(1.5.2012)

Nicolas Cage se i v pokračování nemůže dostat ze sevření pekelného chřtánu a čas od času se proměňuje v ďábelské monstrum v kožené bundičce, s řetězem a hořící lebkou prohánějící svoji čertovskou duši na mašině tentokrát po východoevropských lokacích. A nyní přišla šance, jak se prokletí jednou provždy zbavit. Jak si s tím poradí, a zda se mu to nakonec podaří a jestli se mu nakonec podaří zastavit pekelníka chystajícího si vzít na sebe lidskou podobu, se dozvíte až z filmu. Jedno je ale jisté. Rating PG-13 podělá každý potencionálně dobrý film. A aby se náctiletí mohli bavit bez výskytu potoků krve a praskajících kostí, tak podle toho film vypadá. Stylová dvojka Neveldine/Taylor se zkrátka musela chtě nechtě podřídit a přijít s poněkud přijatelnější verzí. Jenže tenhle film přímo vybízel k drsným scénám, kterých je ale pochopitelně minimum. Naštěstí nemám z filmu podobný pocit jako z ultranudné Ženy v černém, protože stylová dvojka se s naprosto nevhodným ratingem popasovala celkem dobře, ačkoliv můj pocit byl nejbližší natlakovanému hrnci, který sice mohutně syčí, ale nebouchne, ačkoliv v nadupaném finále měl k tomu nejblíž. A dobrých dynamických akčních scén by mohlo být ve filmu hodně, ale zůstaly někde uprostřed. Tedy není jich málo a není jich moc. Neveldine s Taylorem svazováni ratingem a slabším Goyerovým scénářem do toho nešli naplno, jak u nich bývá zvykem, navíc, ošklivější lokace než jsou tady k vidění, už jsem dlouho nikde neviděl. Obsazení herců je adekvátní. Cage tradičně vykrádá sám sebe svým množstvím až legračních grimas, které na nás vybalí, pro někoho přehrává, ale to dělal celou svoji kariéru, jen se to nazývalo jinak, a sice kvalitním herectvím. Nebyla by to šílená dvojka režisérů, kdyby do svého filmu neobsadili nějakou vyzývavou atraktivní a kozatou herečku, v tomto případě jí je Italka Violante Placido, která tyhle parametry plní na 100%, jen jí zase brzdí rating a bujný dekolt ukrývá pod hustou vrstvou oblečení, chudák holka, muselo jí být vedro. Ze zbytku hereckého ansámblu všichni nějakým způsobem z toho vycházejí dobře a nikdo mě nijak neštval, až tak nějak zbytečný se jevil ten kluk, co měl být obětován v rituálu. Idris Elba prokázal schopnost uhrát prázdnou postavu zajímavě, hlavní pekelný záporák Ciarán Hinds to hrál na odpudivý vzhled a ze za zmínku stojí i Christopher Lambert jako zlotřilý mnich s holou lebkou a v jeho případě jsem se ujistil, že ještě (herecky) žije nebo k nepoznání namaskovaný a do zvoleného ujetého konceptu zapadající Johnny Whitworth. Nebýt nevhodného ratingu pro mnou nenáviděné parchanty, byl by to super film s množstvím hustých scén. Takhle je to film pro znuděné parchanty ládující se v kině popcornem, z nudy smažící hry na konzolích, a proto tenhle (ne)přiznaný comicsový kousek jednu takovou hru připomíná. Projedete ji, pobavíte se u ní, ale stejně budete pokukovat po nějaké ještě efektnější. plné hustého gore, hlášek a ještě větší stylovosti. Tenhle film se vysmíval ostatním i sám sobě a zejména v animovaných sekvencích se mu dařilo být rozporuplným dílem, ale s nízkým ratingem je to taková akční a málo hororová pohádka, ve které se pořád něco děje a proto velmi rychle uběhne. A hlavně je mnohem lepší než uhozená jednička. 80%(10.3.2012)

• predators

Jako výplň mezi dvěma telenovelama ve všedních dnech v dopoledních hodinách dobrý! Měla to být čistokrevná akce, ale jenže to by jí museli vyplnit těch zbylých devadesát procent žvástů a šeptajícího Nicolase! Bída! 10%(27.5.2012)

• Kothy

Další důkaz Cageovy upadající kariéry. No já nevím, prostě to bylo celé divné a zmatené...(23.2.2013)

• Rocky62

Po shlédnutí této břečky jsem smutně zavzpomínal na hity jako Con Air, Skála či Tváří v tvář a pochopil jsem, že už nás žádný takový hit s bývalou hvězdou nečeká. Cage se patrně rozhodl vydat ve stopách kdysi rovněž slavného Štefana Seagalů, který se také pokoušel, nebo možná ještě pokouší o comeback. Tady skutečně není nic, co by stálo za řeč. Příběh nula, efekty nula, Cage trapný. Jeho účast v tomto filmovém nádoru si nějak nedokážu vysvětlit. Možná je v tom bobřík odvahy, nebo snaha o zjištění, jak hluboko lze klesnout. Pěknej hnuj. 0%(31.5.2016)

• klerik

Jednotka je príšerná, toto je omnoho lepšie. Neveldine/Taylor síce používajú svoje šialené trademarky, ale inak lacný akčňák z Rumunska, kde pokojne mohol hrať Steven Seagal (scenárista David S. Goyer je už zjavne mimo hru). Potom by film mal aspoň nejaké bitky a páčil by sa mi viac. Takto je tu síce pár explozívnych akcií, ale obhadzovanie nepriateľov reťazou nie je akcia podľa mojich predstáv. Už ghostriderovské komiksy mi prišli tým lepšie, čím menej sa tam Ghost Rider vyskytoval. Treba sa zmieriť s tým, že nejede o hrdinu, ktorý by sám utiahol nejaký príbeh...(31.12.2012)

Akčnější, zábavnější a šílenější než první díl který považuju za velkou nudu. Nicméně tenhle díl je i o dots blbější. Nejenom že se jedná o neuvěřitelnou slátaninu která nemá ani hlavu ani patu, ale i styl kterým je film natočený nepatří k nejšťastnějším, ty divný look filtry mě děsně štvaly. Nicméně za sebe říkám že to bylo lepší než první díl. Cage hláškuje a vypadá celkem dobře, a akční sekvence jsou zatraceně dobré, a fakt se na ně dobře kouká. Sice Neveldineho a Taylorův humor mi nesednul ale i tak se jedné o dobrý film který na jedno zkouknutí určitě stojí. By mě zajímalo co místní uživatelé čekaly.(3.3.2013)

• PetrPan

A to jsem četl, že Nicholas Cage má Ghost Ridera rád... škoda plýtvat slovy, v tomhle případě opravdu stačí tohle shrnutí: hovadina ve všech směrech.(31.3.2012)

• iamek

Jěště větší sračka než jsem doufal. Snímek nefunguje ani v jednom žánru, které jsou zde vypsány. Možná jako parodie to trošku funguje.(21.6.2012)

• Nettrass

Moc se těším na Ghost Rider 3, bude velmi obtížné vytvořit větší ptákovinu a jsem zvědav, jak se s tím poperou. Také mohu doporučit další ptákovinu, tu o ptáku oniváku.(11.10.2012)

• pepo

Jeden z najhorších kinofilmov, čo som videl.Počas sledovania som sa asi 3X sám seba spýtal, prečo vlastne mám rád filmy.(28.8.2012)

• Chrustyn

To, že se Nic Cage dostal na samotné dno své herecké kariéry je známá věc už několik let a to, že se z něj jen tak nevyhrabe (nebo spíše vůbec) dokazuje i tím, že se objeví v pokračování snímku, který je jedním z těch, které jeho kariéru zabíjí. Na režisérské židly proběhla výměna z neslaného Johnsona na extrémně přesolené duo Neveldine/Taylor, které na sebe upozornilo adrenalinovými nářezy Crank a Crank 2. Netroufám si tvrdit, zda byla volba této "nastřelené" dvojky správná, ale druhý díl "Ghost Ridera" se dá považovat za lepší film než tomu bylo u prvního dílu, ačkoliv slovo lepší je zde docela zavádějící, protože je to jako srovnání průjmu se zvracením. Každopádně "Ghost Rider 2" je divočejší, akčnější, debilnější, ulítlejší a po všech stránkách větší, jen jde o to, jestli to je dobře nebo ne. V některých případech překvapivě ano.(17.4.2012)

• Bauer

Recept na vytvoření Ghost Ridera 2: Někde od nějakého blázna seženeme 57 milionů dolarů. Poté vyhledáme dealery drog. Od nich koupíme tak kilo heroinu (může být i kilo a půl). Můžeme koupit i nějakou tu marihuanu. Ideální množství je půl kila - to je na pauzy v natačení, aby byla nějaká legrace. Nesmime zapomenout na nějaký pití. Na tuto příležtost se bude hodit něco, co má obsah minimalně 40% alkoholu. Vodka bude dobrá. Dále koupíme brusle a budeme jezdit s kamerou za autama a motorkama. Na drogy nalákáme herce a je to! A tohle asi udělali tvůrci této debility. Jednička byla jakžtakž přijatelná, ale tohle se opravdu nedá! Debilita, která měla putovat rovnou na DVD! Příběh je nic moc. Duo Neveldine a Taylor jsou blázni a neměli nikdy dostat tu možnost režírovat někde v Rumunsku Ghost Ridera. Nicolas Cage začíná hodně rychle klesat na úroveň Seagala a docela mě to mrzí. U některých jeho hereckých kreací jsem si skutečně myslel, že je zfetovanej! Jediné co bylo dobré, byli efekty. Ale jinak nula bodů. A nesmím zapomenout na vynikající reklamu na odporná auta firmy Dacia. Ghost Rider by potřeboval reboot! Hlavně ne další díl s Cagem a pod režii nějakých bláznů. HNUS!(30.5.2012)

• mcb

Bohužel žádné guilty pleasure, ale "zábava" těsně visící nad odpadem. Neveldine/Taylor jakoby zapomněli na svou anarchistickou hravost z Cranku a tentokrát nabízejí divákovi jen samoúčelně epilepticky sestříhaný mišmaš, který nedává smysl v žádném dostupném vesmíru. Pokud byl záměr natočit druhého Ghost Ridera jako příklad toho, jak by neměl vypadat film, můžeme považovat tenhle laciný výlet do rumunských zřícenin s příšerným Cagem (tady překonává i Rituál) za úspěch. Stále mu to ale nic nepřidává na zábavnosti. P.S. Už dlouho mi po filmu nebylo tak fyzicky nepříjemně.(28.7.2012)

• MáŠa

Působí to televizně a ten děj nějak nedokáže zaujmout, aby člověka extra zajímal.(26.3.2013)

1 2 3 4 5 6 8 14 21 27