Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

miki68cz

Sorry já nemůžu jinak a zlobte se, láteřte, vysmívejte se mi a kritizujte mne, na hrachu budu klečet za tenhle film. Mě se to prostě líbilo a nejen mě, ale i plnému kinosálu dětí, které se smáli jako já - šílenec. Já se bavil, technicky velice dobře zvládnuto, standartně dobře nadabováno a nadto vše Hank Azaria - borec nad borce. ZÁBAVNÉ DOPORUČUJI NAVŽDY ()

Cabyy

Film opravdu určený jen pro nejmenší, trapné sceny doprovázené ještě trapnějším zpěvem. Dávám 10% a to kvůli herci Neil Patrick Harris. ()

greymon

Věděl jsem, že to nebude velký trhák a myslel jsem si, že to bude ne úplný propadák, ale nebude to film na Oscara. Pro moje překvapení jsem zjistil, že film není tak špatný jak jsem myslel. V celku dobrý film, u kterého jsem se zasmál. Myslím, že momentálních 63% si Šmoulové zaslouží a možná by mohli mýt víc. ()

macetoma

Když je něco 2D bomba tak ve 3D to může být docela jinak. Spousta postaviček se o tom už přesvědčilo a nyní i šmoulové. Dávám 2 hvězdy, nepotěšili jste mne, ale ani já vás nepotěším. ()

Lennie

Vzhledem k masivní reklamní kampani a záplavě modrých postaviček všude, kde se dá, jsem čekala něco trochu lepšího. Na druhou stranu, mohlo to být i horší, v průběhu jsem se smála, a když pominu mé tendence usnout hned na začátku, vlastně mě to i bavilo. ()

Black3R

Úžasné, komické, zábavné, a to 3D sa perfektne hodí k týmto malým stvoreniam. No ja som sa bavil ako malý, a nebol som jediný :) ..... 90% ()

Aildrin

Koukám, že za žánr fantasy se už dneska považuje uplně všechno. I když Šmoulové se vlastně za pohádku považovat nedají. V pohádkách totiž jde o vítězství dobra nad zlem a o nějaké mravní ponaučení. :-) Pro Šmouly by se hodil žánr s názvem celovečerní zábavná reklama. Jak já jsem rád, že jsem se narodil v devadesátých letech a tak jako dítě sledoval kvalitnější pohádky než současné generace. *-Azrael *- Gargamel. ()

HaiWithLove

Achjo :( co jim to provedli? chudáčci šmoulové.... Americky přebarvení ( možno použít přímo přemodralí) šmoulové...a šmoulinka ála Marilyn Monroe? Jeden přešlap vedle druhého. hvězdička za Neila, za pár vtipných momentů a ta třetí....no....sama nevím, asi za vtip na začátku: "What do you get when you cross a Smurf with a cow? Blue cheese!" :D BTW: oříšek pro překladatele :) tohle jim fakt nezávidím (asi ze zvědavosti kouknu i s českým dabingem, abych viděla, jak si poradí s "Where even feelin' blue is a happy thing" a spoustou dalších narážek, co se prostě nedají přeložit tak, aby neztratily pointu) ()

LucTheGreat

Pokud chcete vidět Neila Patricka Harrise mazlícího se s bandou modrých skřetů a hihňajícího se přitom jak třináctiletá dívka, je tohle film pro Vás. Pokud ve Vás však tato představa vyvolává přesvědčení raději vyzvracet svá střeva, narvat si je do prdele a vyzvracet je znovu, než něco takového kdy spatřit, tak na to nekoukejte. Nestojí to za to. Vážně ne. Kéž by i mne někdo předem varoval.. Bohužel nevaroval, a tak mi nyní nezbývá, než litovat toho, že jsem zariskoval a tuhle příšernou hovadinu si pustil. Raději jsem měl hodit špacír někam do hor a ojebat pár ovcí. Styděl bych se pak o něco méně... PS Je znepokojující, kam se lidstvo žene. Narvat do mentálně retardovaného Gosnella přes 100 000 000 $, když děcka v Africe nemaj co žrát a já stále nemám svůj soukromý tryskáč? To je hrozná zhovadilost! Světe, STYĎ SE!! ()

Kutkey

Ani dříve jsem Šmouly neměl něák extrémně rád, ale tento film je tak hloupý, klišovitý, trapný a nudný, že nemohu hodnotit lépe než 1, ovšem tu jsem dal jen proto, že něco podobného mají děti rády. ()

uodevr odpad!

Filmy pro dětičky jdou i neinfantilně a ryze zábavně (takže se u nich baví všechny věkové kategorie). Tohle je ale tak stupidní a nudné, že ani to dítě bych tímhle nemučil (byť jenom mentálně). Ani dokoukat jsem to nemohl, a to vydržím leccos. ()

pekas

Tohle převedení z animovaného do "živého" nezafungovalo, ostatně jako téměř všechny tyto pokusy. Gargamel byl hnusnej a trapnej. Ne, děkuju. Silný podprůměr. 35% ()

JajinkaBec

Chci je všechny domů a vůbec se za to nestydím :D Ale teď vážně... Převod Šmoulů do reálného světa se docela vyvedl. Samozřejmě, hlavní malé modré hrdiny bylo bohužel nutné poněkud amerikanizovat, ale šmoulí duch filmu naštěstí zůstal. Vznikl pohodový mix zábavy pro děti i dospělé, který se může chlubit zejména skvělým Hankem Azariou v roli Gargamela (jeho vynořování z mlhy je k popukání vtipné, gandalfovský útěk z vězení rovněž), kocouřím parťákem Azraelem, u něhož takřka není poznat, kdy je skutečný a kdy animovaný, příjemnou pohádkově-komediální atmosférou, zručnou režií s citem pro vtipy a povedenou svěží hudbou. Celý film je plný podařených scén, a když v závěru dojde na listování "magickou šmoulí knihou", zavane na člověka až nečekaně silný poryv nostalgie. Snad právě ta mě nakonec přinutila jednu hvězdu ubrat. Protože klasika je prostě klasika a dětství nenávratně v trapu. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)