Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

macejo

Tento seriál je proste úžasný! Výborné prostredie skvelé hlášky najme nadporučíka Boborovského či Karola Hurku alebo vychodnára Mikiho Hrica ktorý do tohto seriálu prednedávnom pribudol. Dalej dnes už kultový Janko Kroner ako kšeftár Minko Demovič, ktorý vo svojej krčme Cafe bar Riviera kuje svoje nelegálne pikle. Helenka Krajčiová vo svojej životnej úlohe, Batthyany po úlohe Banána -ktorá je prenho životná- tiež ukazuje že vie zahrat aj policajta a nielen drsného mafiána Banána pravú ruku bossov Rudyho a Aliho.Koho som zabudol??? Jáj!! Csongor alias šaníííííííííí - tak to je teda týpek :D :D :D. Proste výborný seriál a vlasne je to aj najúspešnejší seriál aký na Slovensku máme a preto klobúčik dole!!! ()

vojo

Po mafstory ďalší celkom dobrý seriál, nebolo by od veci spraviť aj nejaké prepojenie v nejakom dieli. Aj keď Bathyany by si musel skúsiť trojrolu:) P.S. Nedá mi aby som neodporučil diel z 10.11.2008, ktorý si nájdete na stránke jojky v archíve. Vyskytol sa tam totiž môj obľúbený herec Marián Geišberg v úlohe heavy metalového gitaristu z Hriňovej a to stojí za to. ()

RomanBond007

Vôbec nechápem negatívne ohlasy . Všetci tí čo dali odpad! asi nechápu slovenský humor. Mňa ten seriál nesmierne baví , hlavne od príchodu Mikiho Hrica. Podarený je samozrejmé aj Boborovský a stále nedocenený a z nich určite najbystrejší Šano. Rovnako dobre zahrala svojú úlohu trochu povýšenecká Balažíkova a stredoslovák z Očovej Karol Hurka. Pobavili aj vtipné hlášky a neustále sa meniace ceny tovarov u Miňa :D . Ale strhávam hviezdu za to , že odišla Balážiková. ()

The_Peach

Tento seriál patrí medzi moje obľúbené, nedosahuje podľa mňa kvalitu Mafstory a ani si nemožem zvyknúť na postavu majora Petra Nagya ktorú hrá Peter Batthyany, nakoľko ho neustále mam zafixovaného ako "Banána", ale musím vyzdvihnúť postavy Boborovského a Húrku, neviem si už predstaviť tento seriál bez nich. Na každú novú časť sa teším a preto je moje hodnotenie také aké je...bodaj by sa natáčalo viacej takýchto komediálnych seriálov ako ponúka TV JOJ a nie markizácke Ordinácie a iné nezáživné krávoviny. ()

Tomi_901

Začalo to v jednom malom divadle vtipnou svižnou hrou o "mafošoch", čo sa učili anglicky. Potom z toho bol pomerne vtipný seriál, ktorý sa postupne "okukal", námet úplne vyvaril a na konci je konverzačka o policajtoch. videl som to v českej mutácii a slovenská je lepšia. Obdivujem hercov, že do toho išli, pretože sa im to vráti vždy,. keď sa dostanú do blízkosti policajtov. Pozrieť si pár dielov je vtipné, ale ako seriál to rýchlo stratí šmrnc. ()

• Kapitán Maroš Nagy (Peter Batthyany) je bratrem Banána a synem tety Márgit ze seriálu Mafstory (od r. 2006). (Vazzy)
  • V 15. epizóde 4. série prišla do seriálu nová postava menom Miki Hric (Michal Hudák), ktorá má na uniforme hodnosť poručíka. V 1. epizóde 5. série má na uniforme hodnosť nadporučíka. V seriáli o jeho povýšení nebola žiadna zmienka. (JADIM)