Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na psychiatrické oddělení losangeleské nemocnice nastupuje nový ředitel Jack, který všechny překvapí netradičními metodami léčení. Hned první den si musí poradit nejen s pacientem, který všude vidí mimozemšťany, ale také se skepsí zbytku personálu vůči svým neortodoxním metodám. Když má totiž schizofrenik pocit, že skutečného člověka pozná jen nahého, neváhá Jack přistoupit na pacientovu halucinaci, před plnou čekárnou se okamžitě svléknout, a tak ho uklidnit. Pro duševně nemocné má hluboké pochopení. Jeho sestra -dvojče - totiž také trpí schizofrenií. Mimo jiné se tedy snaží dostat slavného spisovatele z katatonického stavu, do kterého upadl po zásahu bleskem. Nenechá se vykolejit ani osmiletým klukem s maniodepresivní psychózou. Poradit si musí i se slavným hercem, kterého zasáhla psychóza během živého vysílání talk show. Herec sice tvrdí, že šlo o přípravu na novou roli, podle Jacka ale trpí vážnou poruchou osobnosti. Autistické dívce s těžkým traumatem se snaží pomoci tím, že zjistí, kdo jí před očima zavraždil otce. A také se pokouší přesvědčit pacienta, který si „nešťastnou náhodou" uřízl dva prsty, aby si je nechal zase přišít. Během svého ročního působení neřeší jen jednotlivé případy, ale samozřejmě i romantické vztahy.
Seriál je oceňován pro citlivé a přesné vyobrazení duševních nemocí, které divákovi umožňuje lépe pochopit. Jack sám je pak jakousi vlídnější variací dr. House.
Třináctidílná série, která je okořeněna osobitým humorem i netradičními záběry z pohledu nemocných, ovšem nekončí žádným happy endem. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

anderson

všechny recenze uživatele

Po prvej epizóde to vyzerá ako kópia HOUSEa. Lenže tentokrát ide o prípady z psychiatrie. Prvým vyšetrovaným je "Patoshik" ktorý vidí preludy jašteričích ľudí. Dosť veľa bude záležať aj na tom aké ďalšie línie bude séria rozvíjať. Po prvej epizóde konštatujem iba značnú neoriginalitu a to, že CHRIS "Whistler" VANCE je skôr "The Mentalist" než "HOUSE". HUGH LAURIE je skrátka iba jeden. (27.5.2009) ()

NICOX 

všechny recenze uživatele

S takovýmhle seriálem je problém. Spousta lidí se podívá na deset minut, řekne si, že je to napodobenina Dr. House a ohodnotí jednou hvězdou tzv. za snahu. Záleží prostě na postoji. Když zapomenete, že nějaký House existuje, musíte uznat, že to prostě není vůbec špatný seriál a ještě z velmi zajímavého prostředí psychiatrie. Nebudu popírat, že velkou zásluhu na tom, že mě to zaujalo má Chris Vance. Jo jasně, už sme zase u toho... nemá tolik charismatu jako Hugh Laurie, ale něco na něm je. Upřímně se nemůžu rozhodnout jestli dát 3 nebo 4*. Zatím tři a ještě uvidíme. 70 % ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Doktor Mentál se snaží být tak hrozně kůůl, až to kůůl není. Těch pár epizod, co jsem zatím měla příležitost vidět, zapáchalo nevyužitým potenciálem. Koukat se na to dá, to zas jo, ale stále mě neopouští pocit, že prostoru pro vyšperkování postav i vylepšení zápletek jednotlivých dílů zůstává příliš. A Chris Vance ke své škodě postrádá živelné charisma (oslizlý dabing taky nepomáhá), jakým disponuje jeho konkurent z oddělení diagnostické medicíny - Hugh Laurie alias doktor Dům. 59% ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Nosíme titul MUDr., to znamená doktor medicíny a ne Pán Bůh." Neortodoxní léčebné metody, britský původ a posedlost vysílat doktory do bydlišť pacientů - kdo to je? Dr. House, to by za normálních okolností byla správná odpověď, ale ten nemá zip na čele. Takže správná odpověď tentokrát zní Dr. Jack Gallagher. S tímto doktorem lze rovněž zažít nějakou tu zábavu, kterou si však nejlépe užijí ti, kteří nemají lékařských seriálů nikdy dost. Já už si trošku vybírám. ()

c.tucker 

všechny recenze uživatele

Co to všichni kecají o Houseovi. Je tu mnohem a mnohem víc odlišností než schodných věcí. Dr. Gallagher je psychiatr, velice empatický a je rád v kontaktu s pacienty, což je při analýze velice důležité. Rozhodně je veliká škoda, že byl seriál ukončen po 13-ti epizodách. Rozhodně měl velký potenciál, i když nebyl využit na plné koule. Ale i tak jsem z toho dost naučil a dozvěděl. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama