3 sezóny v pekle

• Slovensko Tri sezóny v pekle (více)

Režisér Tomáš Mašín se ve své filmové prvotině inspiroval životními osudy básníka E. Bondyho. Téma ztracené literární generace v čase připravovaného komunistického převratu a prvního politického procesu totalitního režimu se vyjadřuje k otázkám vztahu umělce a společnosti i k zločinům, které komunismus vědomě na české kultuře páchal. Mašín nevypravuje životopisný film, ale vytváří vlastní postavu tvůrce, jehož životní hybnou silou je provokace a vzpoura i odpor ke všem ideologiím a ustáleným životním konvencím. Přes tuto svou fiktivní postavu tak vykresluje pozoruhodně autentický obraz let 1947–1949. Hlavní osou filmu je milostný vztah dvou silných individualit - rebela a básníka Ivana a o několik let starší, vyzývavé, životem protřelé Jany. Jana a Ivan tvoří svým způsobem tragikomický pár žijící v šíleném tempu, bez odpovědnosti a myšlenek na zítřek. Ivanovo peklo představuje nejen jeho zjitřená básnická představivost a tvůrčí hyperaktivita, ale právě Jana, jejíž inteligence a hédonistický styl života zažehnou v Ivanovi plamen skutečné vášně. V hlavních rolích hrají Kryštof Hádek a polská herečka Karolina Gruszka, představitelka jedné z hlavních rolí filmu Davida Lynche Inland Empire. (Česká televize)

Lyžař

Máme být jen pouhopouhou ovcí, nebo máme dát za každou cenu najevo svůj názor a máme si jít za svým? Toť otázka.. Když nebudeme říkat vlastní názory, budeme žít život druhých.. Téma poezie mne moc zajímá, scénář byl sepsán také pěkně (jen nevěřím, že zcela vše byla pravda) , režisér odvedl svou práci také zajímavě..pro mě je tenhle sníme světlou vyjímkou mezi českými filmy..je to jeden z mnoha..jeden, který se mi opravdu líbí (a vyhledám ho zanedlouho znovu) z mnoha, které byly natočeny.. ()

Rockerman

Zase velmi důležitý film!!!Opět ukázka ,jak zrůdný a zločinný byl režim,tedy "vláda lidu" v podání KSČ.Krásný a v závěru i velmi silný film.Tak potřebným filmům zásadně nedávám míň jak 4 *. ()

Galahad

Po prvních pěti minutách filmu jsem se upřímně zděsil představy, že budu muset skoro dvě hodiny sledovat pseudointelektuální depky hlavního hrdiny, postupem času se přeci jen uzázalo jeho jednání jako nikoliv samoúčelné a já si odnesl celkově celkem silný filmový zážitek. Kryštof Hádek byl vynikající, věk jsem mu také nevěřil, ale to je běžný nešvar spousty filmů, na který jsem zvyklí. Vynikající byli i Jan Kraus ve vedlejší roli a tradičně i jan Huba v roli otce. Na druhou stranu Karolina Gruszka mi v roli osudové dívky, která přivádí muže k šílenství, přišla velice diskutabilní, stejně jako její metody (ne)svádění... ()

agassi68

Sa mi nejako začínajú tie povojnové české snímky pliesť. Furt je to o tom istom. Rovnaké filtre, zlí komanči, odbojári, prisluhovači, pevné charaktery, ŠTB, frustrovaní rodičia, odvážne deti atd.. Chcelo by to tvorivejší nápad. Hádek mi bol od začiatku nesympatický a neviem, či to tak dobre zahral alebo naozaj je. A Slováci v záporných roliach, jeden by aj zaprotestoval :) ()

Wolvie

Výtečně zahrané,emoce nepostrádající a technicky skvěle ošetřené 3 sezóny v pekle mají jen jediný nedostatek.Nejsou tak osobité a pohlcující jako vrchol domácí tvorby posledních let,tedy Protektor.Jinak ale nemám výhrad. ()

Olík

Nikdo o mně neví, že jsem marxist levý. No nevím, jestli by si to Egon Bondy představoval právě takhle - myslím, že by byl přinejmenším rozpačitý, ale nakonec by stejnak řekl „hovno“. ()

Rokle

Na české poměry slušný vizuální styl, škoda těch umělých dialogů (hlavně na začátku). Zájem ve mně vyvolala až druhá hodina, kde se naplno rozjede dramatický příběh bez zbytečných okázalých gest. Musím zmínit opět senzačního Martina Hubu, který své věty pronáší přirozeně a je snad nejvěrohodnější postavou ze všech. ()

DannyBoon

Hádek jako Bondy?!? Mašín to valí ve velkém Hollywoodském stylu, tak proč probůh točí o Bondym, a ne třeba o Gottovi? Proč si Mašín vybral Hádka a proč se Mašín rozhodl pro tenhle scénář? Dva špatně vybrané základní kameny na kterých vrávorá skoro dvouhodinový "našlehaný hovnodort". ()

Ydrosten

Tak tohle se mé maličkosti bůhvájak nezamlouvalo. Nějak jsem se nedokázal přinut abych někomu přál štěstí a lásku až do smrti. Celkem nezajímavý děj. Ale zajímavá hudba. ()

pouler

Velice dobrý český film. Už dlouho jsem se tak nepobavil a zároveň si znovu připomněl, že ideologie bolševiků byla stejně zrůdná jako ta nacistická... snad jen dodám s Bondyho epitafem: "nikdo o mě neví že jsem marxist levý"... ()

A_málka

Nejlepší český film za posledních minimálně pět let - otázkou zůstává, zda je to zlom v trápení, zda budou následovat lepší zítřky anebo je to jenom záblesk v moři mizérie... Uvidíme. + skvělý Kryštof Hádek - víc takových rolí pro něj! ()

Kaučuk03

Sláva slávoucí, po dlouhé době jsem se dočkal na české poměry velmi kvalitního snímku. Kryštůfek nám herecky roste, ta role mu sedla jak prdel na hrnec. Pozoruhodná výprava a na to, že to je prvotina, tak klobouk dolu. Je vidět, že Mašín dobře z reklam ví, co na lidi zapůsobí. Ruppert příjemně překvapil, takový sympatický vychcánek. Jen ten dabing nečeských herců se úplně nepovedl. Ale jinak jsem nadmíru spokojen. Doufám, že takovýchto filmů bude jen přibývat. ()

Helmut02

Velmi dobré. Jen více takových českých filmů, které nejsou jen šedivé. V roce 2009 to byl Normal, Protektor a ted 3 sezóny v pekle. Teď už jen najít odvahu k točení žánrových filmů. Ale dosti toho a rovnou k samotnému filmu. Nepochybuji, že můj úsudek ovlivnil kladný vztah k undergroundu a Bondyho poesii. Co určitě ocením je atmosféra. Ta dobová Praha je prostě kouzelná. Převrat je podaný taky velmi dobře. Ač nejsem pamětníkem dob předlistopadových, mrazilo mě při průjezdu lidových milicí, výslechu v místnosti s K. Gottwaldem na stěně atp. Celý film pak působí velmi vkusně, herecké výkony taktéž velmi dobré. Zkrátka vše, co k dobrému filmu patří a já opět zvolám. Jen více takových českých filmů. ()

Dimo

Zručná kamera a výborní herci, opravdu příjemné sledování nepříjemného příběhu. Jen tak dál, připomínat tyhle sračky je potřeba. Žel, ti, kterým by se mělo v hlavě rozsvítit se na film asi nepohrnou... takový ti čtenáři Blesku, vyznavači "starých dobrých časů", Novaři a Růžoví zahrádkáři... Já vyjadřuji všeobecnou spokojenost, nad opravdu dobrým Českým filmem. ()

Harts

Viděl jsem tento film v rámci Kinobusu pod hvězdnou oblohou a mělo to své kouzlo, pili jsme u toho víno a bylo to fajn :-) a 50. léta byla svinstvo. ()

Gabretta

Ti tvoji Češi u kamen umí být taky pěkný svině, tak si to dobře zapamatuj... podobnými slovy shrnul Martin Huba povahu českého národa a nelhal. Udiveni asi museli být nejen bohémští básníci... ()

Tomáš Mašín se opět vrací do minulosti

Tomáš Mašín se opět vrací do minulosti