Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chcete-li prožít pravé letní dobrodružství, těžko budete hledat lepší kulisu, než tajemné chodby nádvoří a sklepení starého zámku. Půvab našeho letního příběhu ovšem tkví v tom, že nebylo nijak složitě a promyšleně organizováno dospělými, tak jak to na letních táborech pro děti bývá. Pobyt dětí z dětského domova na hradě Šternberku bude zásluhou pana Lišky zaměřen spíše umělecky. Děti a jejich vychovatelé se totiž chystají nazkoušet historickou hru přímo v dobových kulisách. Nám dobře známí průšviháři Mirek s Frantou však nechtěně vyslechnou rozhovor, který výlet do přírody změní v nefalšované drama. Čtveřice dětských detektivů, kterou kromě dvou zmíněných výtečníků dotváří Anežka Boháčová a samozřejmě malá Emilka, má plné ruce práce, aby skloubila své účinkování na jevišti s řešením zločinu, do něhož se zaplete místní kastelán Pilous v podání Jiřího Lábuse. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

Pitryx 

všechny recenze uživatele

No, já viděl jen jeden díl slavného nekonečného seriálu a o další jsem nestál. Tento filmík však docela ušel. Prostředí hradu, dobrodružství, vždyť si to museli ti kluci užít i při natáčení. Jako kluka by mne film jistě zaujal. On v podstatě zaujal i nyní, ani jednou jsem se nepodíval na hodiny a nepřejížděl jsem. Řada překvapení v závěru mi dovoluje hodnocení ještě zvýšit. Uznávám, že zvukově i kamerově to bylo pod psa a herci děs běs, ale pokud se to točilo za pár šupů tak co. Já se bavil. Ale zase je fakt že podruhé bych to už nedal. ()

tsatsiki 

všechny recenze uživatele

Velice příjemný film, spíše pro děti. Jednak mě tento film zaujal, že v něm hrají herci z Ulice a taky tím, že to je předposlední film Václava Mareše, který bohužel o dva roky později zemřel. Scénáristi Ulice dokázali, že umí napsat i dobrý film a ne jen dlouze nastavenou linii, v které se měsíc budou pytvat. ()

Reklama

Colonist 

všechny recenze uživatele

Úvodní film ke čtvrté sezóně seriálu. Seriálu, který od třetí řady stále více a více směřuje k odpadovým vodám, ačkoliv v začátcích byl poměrně dobrý. I když byla předchozí Zlatá muška docela nudná, pořád ještě měla příjemnou letní atmosféru a v hlavních rolích kralovala dvojice Maciuchová a Hrušínský. Tento film je na tom podstatně hůře. Jako ukázka upadající kvality celého seriálu je to skvělý příklad, ale jako samostatný dětský film je to hrůza. On to totiž je film pro děti. A ještě se špatným scénářem. Nebojím se říct, že v současné Ulici je celá ta aktuální zápletka okolo Bédy Lišky, jeho otce, malého Františka, tiché Emy a dětského domova tou nejnatahovanější a nejnudnější zápletkou, kterou tam najdeme. Dětští herci mají jistě talent, ale koukat na ně hodinu a půl, jak se pitvoří a prožívají "velké" dobrodružství, to diváka zrovna nenadchne. Ani dospělí herci se moc nevyznamenali. Jiří Lábus byl ve své roli vyloženě trapný. Trapný byl i celý humor této komedie, vážně nechápu, co to dělalo v hlavním vysílacím čase. Toto měli vysílat o víkendu v osm ráno malým dětem, tenhle film skutečně dospělé diváky seriálu Ulice nemůže zaujmout. Čím bude na konci prázdnin 2009 začínat 5. sezóna? Filmem o bábě Nyklové z domova důchodců, kde bude bojovat proti bezpráví? ()

duklak2 

všechny recenze uživatele

Díky mé zásluze (a diskuzi postrádám zde...) je tu tento film. Jak ho zhodnotit. Ač to nerad přiznávám, tak se moc nepovedl. Zápletka je velmi špatná ani (ne)herci nic moc nepředvedli, Lábus se snažil oživit svou zašlou slávu, ale nepovedlo se mu to :-). Dávám dvě hvězdy, ale jen díky tomu, že seriál zbožňuju, jinak by tento snímek mířil do odpadních vod... ()

Oskeruše 

všechny recenze uživatele

Opravdu patří „letní komedie na motivy seriálu Ulice“ na smetiště filmové tvorby? Když tak sleduji zdejší hodnocení, málem bych nabyla dojmu, že spíš než na skládku, bylo by ji lépe poslat rovnou do výhně pekelné. Vážení páni soudcové, já protestuji! Uznávám, že zápletka je průzračná jak kapka sklepního vína pana kastelána, ale což takhle posuzovat film jako zábavu pro děti ve věku hlavních hrdinů? Myslím, že spousta školáků by ráda prožila podobné prázdninové dobrodružství a že pro ně děj mohl být přesně tak napínavý, jak si tvůrci filmu přáli. Podaří se obraz zachránit, když je tak těžký? Já odpověď znám, aniž bych musela čekat na konec, ale je si jistý i čtvrťák školou povinný? Film byl autory prezentován jako komedie. Sice u mě žádné salvy smíchu nevyvolal, ale lehký úsměv na tváři čas od času vykouzlit dokázal – možná je to trochu málo, ale na zlepšení ne příliš vydařeného dne to úplně stačí. Plus získává hláškující Tesařík, pan kastelán jako kůň a především černouškové. Souhlasím s duklak2, že herci na své kvality, jsou-li nějaké, příliš neupozornili. Jedničku do žákovské knížky by ode mě dostal jen malý Matyáš Valenta – v téhle dětské hvězdičce něco je a uvidí se za pár let, co se svým talentem provede. Takže abych to shrnula, moje tři hvězdičky jsou nejspíš hodnocením trošku nadneseným a nařčení z podjatosti námitkou oprávněnou (bez pravidelné podvečerní dávky seriálových dílů se mi potí dlaně, dostávám tiky, třesu se a vůbec se u mě projevuje řada abstinenčních příznaků). Dvě hvězdičky naprosto chápu, i s jednou bych se nakonec dokázala smířit. Ale proboha, co ten odpad? Je to rodinná komedie, ne Hamlet! (I když, všimli jste si té podobnosti? Že příhodně zvolený divadelní kus dokáže poukázat na zrádce, věděl už i Shakespeare…) ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama