Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

RAFT

Horská chata a banda lidí ,kteří jdou chlastat a bůhví co ještě.Pak se z hlíny vynoří banda idiotů ,a lov může začít.Kravina jak hovado. ()

Knor

Super krvavej nářez. Zombie náckové mě strašně baví a režisér má podobně úchylné a hlavně zábavné nápady jako Jackson v Braindead. Splatter jak hovado. Jednou začas tohle fakt bodne. ()

john.h

Slušnej splatter kopírující Jacksona. Takový fandovský počiny já obdivuju. Přitom to vůbec nevypadá směšně a nějakej nízkej rozpočet zde není moc vidět. Proč někdo nezkusí něco takovýho natočit u nás? Nějakýho zombie Krakonoše, popřípadě něco v Praze. ()

Lavinia odpad!

Nechutná a zdlouhavá slátanina všech hororových klišé, pravá zkouška trpělivosti, kterou "ozvláštňuje" norská sněžná samota a náckové. Nechápu, co na tom kdo vidí a jak to mohlo vůbec někoho proslavit. Apropos, neoprávněně, jak se už ukazuje, že? ()

megan017

Nějaké hlášky se povedly, ale jinak nic moc. Na horor slabé, na komedii taky. Druhý díl byl podle mě o poznání lepší. ()

Scraffy

Viac komédia ako horor, ale budiž. Prvú polovicu sa film snaží hrať na viac vážnejšiu strunu, ale potom ako keby nastane skrat a zrazu je z filmu komédia. Film sa nemusí páčiť zrovna každému. Ak si chcete pozrieť nejaký horor, tak určite nepozerajte toto. Ak si chcete pozrieť komédiu, tak smelo do toho! Mne sa film páčil, no len sa netreba dať obalamutiť tým, že tam hore je napísané horor! Nórska príroda je nádherná a vo filme vynikne. ()

Uesbe

Veľa kúskov tiel a málo vtipov. Postavy sú samé karikatúry, to bolo v pohode. Chýbalo tomu čosi do naozaj dobrej atmosféry, tie hory a chata mohli byť využité na sto spôsobov. A nebola to celé vlastne reklama na Mountfield? ()

Najt

Obyčejný průměrný komediální horor, který ale pobaví. Příjemné prostředí a Nazi zombie mě nutí přidat ještě třetí hvězdu. ()

Pauliee

Príjemné prekvapenie. Vo svojom žánri je to nadprimerný film s množstvom odkazov na staré klasiky, ako napríklad Evil Dead. Toľko som sa nenasmial ani pri normálnych komédiach. Zábava ako má byť. Proste skvelo zmiešaný humor s poriadne krvavými scénami a vyletujúcimi vnútornosťami. Príbeh sa začína klasicky, že partia študentov ide hlboko do hôr do malej chatky, kde široko ďaleko nikto nieje. A potom ich napadnú nacistický zombies. A poriadna jazda sa môže začať. ()

solaco

Nórska pocta zombie hororom ospevuje tento žáner krvavím a brutálnym kúpeľom. Pre všetkých fanúšikom zombie hororov je to povinnosť. ()

nooly

Zábavné a poměrně dobře provedené. Určité momenty (v akčních scénách) mi přišly zbytečné, ale i tak film splnil, co jsem od něj čekal. ()

Cortesz

Jde vidět, že režisér Wirkola má hodně nakoukáné filmy, které kombinují horor a humor a obojí dost brutální formou. Mrtvý sníh je sice kopie všemožných hororů o zombie, ale oceňuji na něm to, že sám ze sebe si dokáže udělat srandu, dále oceňuji to, že se brutalitou a krví nešetřilo. Sice je děj a především chování postav naprosto absurdní, tak já se přiznávám, že jsem se bavil celou stopáž této šílenosti. K tomu všemu mě naprosto překvapilo to, že film pochází z Norska. ()

Tuco

..příjemná, vtipná, krvavá, odpočinková podívaná se sympatickými herci...která se podle mě nesnaží Raimiho nebo Jacksona kopírovat, ale skládá jim skromnou poctu... ()

Jara_II

Pár drobností mě rozesmálo (za všechny např. scéna kdy šel jeden z hrdinů proti nacistům s kladivem a srpem..), ale o komedii se tady v tomto případě moc nejednalo, to jsem se nechal trochu zmást popisem..je to čistá zombárna, takové té dnešní doby, rychlá, krvavá, odkazy na jiné filmy působí tak nějak nepřirozeně ...nemůžu si pomoct, pro mě je Dead Snow téměř odpadová záležitost.. ()

Romeroo

Tak to byla jízda jako hrom, bohužel s kvalitou na opačnou stranu než bych si představoval....nejlepší z celého filmu je vraždění zombíků a pár hezkých záběrů na střeva, tepny apod. Jinak je to totální k*avina se vším všudy. 40% ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic