V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii. S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, nekonečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace. V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle... (Bioscop)

Fíla

Nejedná se o velkolepý dobrodružný akčňák, se spoustou efektů a jedné akce za druhou. Jedná se o film, který je velice realistický, což musí být, když se něco takového událo. Minimum efektů, džungle v Jižní Americe v oblasti Bolívie a Charlie Hunnam, jako Percy Fawcett, který je milující otec od rodiny a hlavní dobrodruh výpravy, za poznáním daleké, neznámé civilizace. Snaha přesvědčit tehdejší Britskou společnost, že kdesi je možná vyspělejší a chytřejší civilizace, která ještě není dobrodruhy objevena, vyžaduje velké odhodlání a zarputilost. Jestli si chcete zajít do kina, nebo si doma pustit Ztracené město Z, nepočítejte s filmem, který Vás nenechá ani nadechnout. Naopak, jedná se o klidnější a rozvážnější snímek o člověku, který se nechtěl vzdát svého snu a přesvědčení, že někde se skrývá něco velkého, většího, než kdy kde člověk byl. ()

Jigy

Poctivý filmový příběh. V dnešní době akčních a efektových show jsem rád, že se stále najde jeden dva filmy ročně, které sází na starou dobrou filmařinu, herce a děj. Ztracené město Z je trošku depresivní, chvilkami neutěšené a zoufalé. Prostředí Bolívie na začátku minulého století i zákopy první světové války jsou si v mnohém podobné a velmi mě potěšilo jak to film dobře podchytil. Za mě velmi příjemné překvapení. ()

easaque

-3* určitě zasloužená pocta britskému badatelovi, který si svou slávu moc neužil a spíš naopak jen výsměch a podrazy. Na můj vkus však natočeno komorně a chvilkami až moc utahaně, takže večer docházelo i na zívání. Výpravné to však bylo dost a některé scény opravdu precizně provedené. Spíš bych doporučoval divákům, kterým jsou podobná témata blízká, protože běžného komerčního diváka to asi bude nudit, ještě mnohem více než mě. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

v mnoha ohledech mi Lost City Of Z připomnělo Scorseseho Silence.Bohužel u něj jsem byl na podobný druh filmu připraven,což se o Ztraceném městě říct nedá.Do něj sem šel bez předchozího vědomí o co půjde,v očekávání nějakého toho dobrodrůža.Nic nemůže být vzdálenější pravdě víc a tohle je prostě regulérní drama,kde je dobrodružství pouze o tom,že někdo někam putuje.Lost City Of Z není v jádru špatným filmem o posedlosti,která je silnější než cokoliv jiného,o cílevědomosti a snaze jít si za svým,potažmo za uznáním ať to stojí co to stojí,nicméně diváka musí trefit ve správném rozpoložení a to já sem rozhodně nebyl,Za mě tedy zklamání a ani nevím,jestli dám něksy šanci dojem napravit...40% ()

Figu

Tak se přiznávám, že pana Hunnama jsem poznal teprve asi před týdnem před kouknutím na Ztracené město Z coby Krále Artuše a vydobyl si přede mnou respekt jako sviňa! Měl skvělý hlášky, pral se, bojoval, bavil mě! Doslova měl koule velký a vytáhlý až po věnec! Báječný! No a po týdnu toto? 140 minut extrémní nudy a zabitýho času! Do toho ještě ke všemu slizký patlal Pattinson... Jedna z nejhorších životopisných story co jsem viděl!!! 10% ()

Darth Revan

Skvělá podívaná, která kromě objevování ztracené civilizace řeší i předsudky vůči domorodcům či práva žen zasahovat do vědeckých objevů. Na plátno se navíc vrátili dva herečtí velikáni. Django a Lord ze Sith jsou zpět! Oba dva se sice jen mihnou, ale jejich camea opravdu potěší. 5* ()

Rocky88

Pečlivě budovaný příběh s důrazem na postavu Percyho Fawcetta a jeho touhu být dobrým manželem, otcem, ale ještě víc objevitelem bájných civilizací. Film je bohužel místy dost utahaný a konec ztratil tempo totálně. Ten je navíc probulený a otravný, že jsem u něj zničehonic začal usínat. Ostatních herců si tu divák nevšimne. Jedno skouknutí stačí. ()

Nach

Ano, je to dobrý film. O odhodlaných mužích, pro které je poklad a džungle více než rodina. O utrpení v dalekých končinách. O honbě za svou pověstí. A o ceně, která toto vše obnáší. V tomhle všem film funguje na výbornou. Jenže... jenže po jeho zhlédnutí jsem měl pocit, že si můžu udělat zářez na pažbu dalšího dobrodružného filmu, který neurazí ani extra nepotěší, ale znova již nikdy nebudu motivován se na něj v samotě podívat. 65% ()

Abes

Celou dobu se kluci na voru spíchnutém z bambusu a bez jediného pádla plaví proti proudu. Mám pocit, že tvůrci se mermomocí snažili o to samé, což je asi největší mínus tohoto snímku. Spousta momentů působí jako nedomyšlená kravina, utahaná věc natočená na náhodu. Odměnu pro Murrayho v podobě posledního koně, si uplácali z kaučuku nebo jsem nedával pozor? Taky mi moc neseděly počty první výpravy. Základ tvoří dva borci z Anglie, kteří si koupí indiána a další čtyři nosiče. Dva se po cestě utopí, indián uteče a v navazujícím záběru vidím sedm členů. Zeměměřické náčiní tahali proč? Ať už na tu tří metrovou vzdálenost uprostřed džungle ze všech stran obklopeni vegetací měřili cokoli, dovolím si tvrdit že hranici mezi Bolívií a Brazílií tak nesledovali. Alternativa pro dobrodruhy Mise (1986), Apokalypsa (1979), cíle výpravy jiné ale aspoň se tam něco děje, děj má návaznost, filmy vznikly v době kdy výprava měla nějaký význam. Alternativa pro zeměměřiče There will be blood (2007), úplně něco jiného ale při pohledu na Vám známé třínohé kružítko a chlapíka stojícího za ním si nemusíte ťukat na chello. ()

bourec

Mě to bohužel nesedlo skoro vůbec.Tu mánii něco objevit,zejména v těchto místech,docela chápu.Ale film jako takovej je opravdu pomalej,ukecanej,domácí kino nemělo vůbec co produkovat,a tak sem sebou šil,a fakt sem byl rád,že byl konec.40%. ()

Rodriguez

Indiana Jones ani Flynn Carsen se nekonají a tempo filmu je umírněnější. Což je dost škoda, protože látka je velmi zajímavá. Ale horda keců, putování džunglí nebo focení s domorodci je opravdu málo a divák čeká. Ano, na to ztracené město Z... Jenže přijde válka a poslední expedice je v nedohlednu! 50% ()

Streeper

Třetí film, který jsem viděla od režiséra Jamese Graye a třetí film, který se mi opět moc nelíbil. A opět ode mě získal dvě hvězdy. Podle mě si neumí vybrat to podstatné z příběhu a tak tam nastrká všechno možné a tím to udělá nesnesitelně dlouhé jako tento film. Anotace je zajímavá a poutavá, byla jsme zvědavá co nakonec uvidím, ale tak moc mě to nudilo! Až moc kecání, cestování ale málo akce a napětí, které by mě udrželo ve střehu. Tohle je jeden z filmů, na který zítra úplně zapomenu. ()

Kwaichi

Pekné rozprávanie o výprave do srdca Amazónie založené na skutočnej udalosti. Oceňujem hlavne realistické spracovanie, ktoré nekladie dôraz na nafúknutú akciu a nadprirodzené schopnosti. Cením si, že ešte stále vznikajú obyčajné filmy. Nanešťastie, len málo divákov je schopných doceniť ich kvality. Major Fawcett predstavuje pravého anglického dobrodruha minulého veku, aspoň takého, ako som si ho vysníval. ()

C0r0ner

Podle popisku by člověk čekal ledacos, ale jde spíš o film podobný Aguirremu než Indymu. Každopádně to je ale i přes své pomalé tempo dost strhující film, který klade důraz na formu. Hunnam se mi začíná líbit čím dál víc a vlastně jediná výtka směřuje na adresu stopáže, která byla přece jenom trošku moc. 85% ()

Lenka.Vilka

Dobře napsaný, natočený a ještě lépe zahraný životopisný film, který mi učaroval. A jelikož jsem se nepodívala na wiki, na konci dost napínavý. A ukončeny jednou velkou depresivní nejistotou, co se vlastně v džungli stalo. Nesedne to každému, ale co je mi do toho... ()

campix

Bylo chybou očekávat od Ztraceného města Z nějakou akční blockbusterovou podívanou. O to více jsem byl překvapen kvalitním dobrodružným životopisem muže, který hledal bájné ztracené město. Stopáží sice poněkud roztáhlé ale skvěle odvyprávěné. Kvalitní dobrodružný film se zajímavým hereckým obsazením. ()

laik_60

Zaujímavý dobrodružný film o človeku posadnutom poznávať a objavovať. Film upútal príbehom, nevadila mi ani jeho dlžka ani pomalosť, dobrodružstvo v džungli bolo v prav[ chvíľu striedané pobytom doma , . Škoda, že sa Fawcetovi nedostalo viac zadosťučinenia a že skončil tak ako skončil. Čo môžeš chcieť, znamená vždy viac ako máš" ()

pakobylka

Komorní - a především LIDSKÝ příběh britského důstojníka a badatele, o jehož existenci jsem neměla tušení. Vyprávění nikam nespěchá ... možná právě proto dokáže divákovi přiblížit jednotlivé postavy tak, aby jim porozuměl - a s obdivuhodnou lehkostí ho přenáší na všechna ta neobyčejná, exotická místa, o nichž pojednává. Ctí ducha doby i věčnou lidskou touhu po poznání, která zahrnuje objevování nových světů - i nových myšlenek, překonávání všelikých nesnází - i zastaralých názorů ... a v neposlední řadě uznává i neutuchající žízeň po dobrodružství, která člověka odedávna pohání kupředu - a vzdaluje jeho blízkým. Neboť milující i nemilující rodiny zůstávají zpravidla někde daleko vzadu, mimo zorný úhel nadšeného výzkumníka (nedá mi to, abych nedodala: kterého k cestě cos nutí, nic doma, nic mu po chuti). Jen finále na můj vkus zbytečně popouští uzdu fantazii, ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- když se namísto bílých míst na mapách kontraproduktivně snaží zaplnit bílá místa v životě Percyho Fawcetta a jeho nejstaršího syna. Jakoby je prostě nemohlo jen nechat v klidu odejít po svých ... kamsi do neprobádané jihoamerické džungle, vstříc neznámému osudu ... 3,5* ... P.S.: Jistěže by se našly odchylky od reality ... kdyby se hledaly. Jenomže životopisný film není dokument, tudíž má právo na svůj osobitý výklad událostí - i na své drobné výstřelky ... ať se to líbí nebo nelíbí mně - nebo komukoli jinému. ()

Juto

Stratené mesto Z nebude pre všetkých divákov, ale jeho jemná oddanosť sebe samému je niečo, čo určite vzbudí obdiv a obsesie. 7/10 ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

31.12.2017

Ztracené město Z na obzoru

Ztracené město Z na obzoru

28.12.2014

Dlouho odkládaný projekt The Lost City of Z je pro režiséra Jamese Graye srdcovou záležitostí, spustit se ho snaží již několik let. V příběhu skutečně žijícího britského armádního důstojníka,… (více)