Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Jeden z mála animáků, který se poučil z chyb a po nevýrazné dvojce se do toho do třetice pořádně opřel. Vzal každý prvek, každý detail a tvrdě ho vytůroval na hranici mezního přetížení. Výsledkem je extrémně barevná, rychlá, ztřeštěná až absurdní blbina, plná vtípků, hlášek, odkazů, gagů a parodických momentů, které si utahují snad ze všech klišé animovaného filmu, aniž by přitom samy přestaly být dokonalými příklady těchto klišé. Jedna parta zvířecích ztroskotanců potká jinou partu zvířecích ztroskotanců a společně se pokusí najít ztracenou slávu, podporováni partou geniálních tučnáků a pronásledování lovkyní, která v sobě má nezničitelnost Jackieho Chana, schopnosti Jamese Bonda a hlas Edith Piaf. A jako bonus traumatizovaný ruský tygr proskakující místo kruhem kroužkem o velkosti prstýnku. Už dlouho jsem se u animáku tak dobře nebavil.(1.1.2013)

Jednička a dvojka byly naprosto super a počůrávala jsem se smíchy ... tady byly vtipné scény, vtipné momenty ... ale tím to hasne. Taky mi moc nedává smysl, proč chtějí opouštět Afriku, když jim bylo přeci tak dobře, Alex našel rodiče a byly v prostředí, kam patří .. skončit u cirkusu ... no nic moc teda .. Takže příběh je na prd. Smysl ještě horší. Občas jsem se zasmála. Jen prostě nechápu, proč tak vysoké hodnocení ... neříkám však, že to bylo nejhorší, to určitě ne ..(17.1.2013)

Madakaskar trojka (byť už se parta zvířat dostala až do Evropy a tak je název matoucí) si pořád udržuje svoji úroveň, mně se tam nelíbilo jen pár věcí, které ale zase ocení dětské publikum, takže určitě není nad čím reptat. Líbí se mi, že snímek obsahuje poselství (tak jsme konečně tady... to je ono??), což je přidaná hodnota, protože hlavní gró Madagaskaru je bavit, bavit, bavit. Pro mě jeho úspěch tkví v dobře vybraném soundtracku, skvělém českém dabingu a hláškách, které jsem si přehrávala i několikrát za sebou, viz žirafák Melman ("tanec... nesmyslný pohyb, při kterém se nikam nedostaneš.."), po uši zamilovaný opičí král Jelimán ("Příliš jsem se staral o to, kdo jsem, kdo jsi ty, jak páchneš, a přitom je důležité jen jedno- jak páchneme společně...") nebo jako vždy fantastičtí tučňáci ("vypusťte tuleně!" Stefano: "Já jsem lachtan!" - "hmm, a odkdy??" :-)). Přesto přese všechno bych nerada, kdyby chtěli točit další pokračování, protože, jak ví všichni cirkusáci- v nejlepším se má přestat.(31.8.2014)

Séria animákov o kamarátoch z newyorkskej ZOO pokročila do trilógie a znovu láme rekordy a moje očakávania. Veľmi svieži filmík, v ktorom ide o to, že stará parta drží stále pri sebe, priateľstvo je nadovšetko a popri tom sa rozohráva množstvo vtipných situácií, ktoré ešte stále dokážu diváka prekvapiť. Charaktery postáv stavajú stále na tom istom, ale vždy sa nájdu okamihy, ktorými prekonajú samých seba a pritom stále ostávajú pri zemi. 3D potešila, nebola na obtiaž a dabing sa vcelku vydaril. Vkusný humor je vhodný pre deti, ale nepohrdne ani rodič, čo je podľa mňa tá najlepšia stratégia, akou sa štúdiá pustili. Takže neostáva nič iné, len sa tešiť na ďalšie pokračovanie a dúfať v kvalitu nastavenej latky aj naďalej. 85%.(30.11.2012)

Oproti dvojke zlepšenie, ale jednotku by to kvalitou nedobehlo rovnako ako kvalita zmrzliny v kornútku oproti Magnum Almond z Mekaču. Pár scén viacmenej vtipných - viacmenej však pre dospelých, čo vyznelo v kine dosť zvláštne keďže deti boli ticho a 30 ročný "capajdáci" sa smiali na plné ústa. Dosť som bol prekvapený keď som veru často detský smiech nepočul. Možno v záverečnej polhodinke. Mám zmiešané pocity. Asi som čakal viac a očakávania boli väčšie ako mali. Ale musím uznať, že by ma mrzelo keby to nevidím. Stálo to za tie 4 éčka a hodinu a pol "zabíjania" nudy. Strata času to ROZHODNE nebola.(26.6.2012)

• - Když Marty převezme řízení, v originálním znění řekne "Move over Miss Daisy!", což je odkaz na film Řidič slečny Daisy (1989). (Studioworks)

• - Každá postava v davových scénach mohla mať až 3 telá, 6 hláv a rôzne kostýmy, spolu išlo o viac ako 19 miliónov unikátnych kombinácii. Pre porovnanie, celá metropolitná oblasť New Yorku dosiahla rok pred natočením filmu práve počet 19 miliónov obyvateľov. (peiton)

• - Panoráma Manhattanu pôvodne nemala obsahovať novú budovu World Trade Center. Grafik štúdia DreamWorks, ktorý šiel okolo nedokončenej budovy, však požiadal, či by v animovanom filme nemohla byť zvečnená ich architektúra už ako hotová stavba. (peiton)