Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Séria animákov o kamarátoch z newyorkskej ZOO pokročila do trilógie a znovu láme rekordy a moje očakávania. Veľmi svieži filmík, v ktorom ide o to, že stará parta drží stále pri sebe, priateľstvo je nadovšetko a popri tom sa rozohráva množstvo vtipných situácií, ktoré ešte stále dokážu diváka prekvapiť. Charaktery postáv stavajú stále na tom istom, ale vždy sa nájdu okamihy, ktorými prekonajú samých seba a pritom stále ostávajú pri zemi. 3D potešila, nebola na obtiaž a dabing sa vcelku vydaril. Vkusný humor je vhodný pre deti, ale nepohrdne ani rodič, čo je podľa mňa tá najlepšia stratégia, akou sa štúdiá pustili. Takže neostáva nič iné, len sa tešiť na ďalšie pokračovanie a dúfať v kvalitu nastavenej latky aj naďalej. 85%.(30.11.2012)

Oproti dvojke zlepšenie, ale jednotku by to kvalitou nedobehlo rovnako ako kvalita zmrzliny v kornútku oproti Magnum Almond z Mekaču. Pár scén viacmenej vtipných - viacmenej však pre dospelých, čo vyznelo v kine dosť zvláštne keďže deti boli ticho a 30 ročný "capajdáci" sa smiali na plné ústa. Dosť som bol prekvapený keď som veru často detský smiech nepočul. Možno v záverečnej polhodinke. Mám zmiešané pocity. Asi som čakal viac a očakávania boli väčšie ako mali. Ale musím uznať, že by ma mrzelo keby to nevidím. Stálo to za tie 4 éčka a hodinu a pol "zabíjania" nudy. Strata času to ROZHODNE nebola.(26.6.2012)

Trošku jsem se bála, protože na druhý díl se dalo dívat, ale nebyla to žádná bomba. To ovšem neplatí o tomhle pokračování. Skvělý, skoro jako jednička. Dobrý příběh, spousta vtipných scén (a i spoustu nesmyslných, třeba to co tam předváděl ten lev, tygr či co to bylo, při proskakování klíčovou dírkou, ale co už :D) a naprosto výborný soundtrack. Tenhle díl se vážně povedl. 4* "Dadadadadadadada Cirkus afro, cirkus afro, puntiky puntiky puntiky. Afroooooo!" (14.6.2012)

• Beastmaster4

Větší zoufalost nám trojka ani přinést nemohla. Není to ani vtipné, ani výtvarně okouzlující a příběhově dost kýčovité. Některé scény mají nádech úchylnosti. Rozhodně v tom nevidím dobrý pokus a animák udělaný pro děti. Trojka mě naprosto ničím neoslovila a jen s vypětím všech sil jsem jí dokoukal do konce...snad se další díl nechystá, protože tohle už není o zábavě, ale o tahání peněz z našich peněženek (v mém případě kapes).(20.10.2012)

• Allien.9

Tak už i "Madagaskar"... Vím, že to jednou přijít muselo, ale po nadprůměrné jedničce a téměř jednou tak dobré dvojce jsem stále tak trochu doufala v zázrak (respektive v oddálení onoho smutného osudu, který už potkal snad každý vícedílný animák). "Madagaskar 3" se tváří, jakoby druhý díl vůbec neexistoval. Ústřední čtveřice je opět v depresi, i když na konci předchozího dílu zářila štěstím, znovunalezení rodiče už Alexe pravděpodobně omrzeli, neboť mu nestojí za jediné slovo či jedinou vzpomínku, po tučňákově (novo)manželce není ani vidu, ani slechu, nehledě na to, že - po oba díly poměrně nemotorná - zvířata najednou zvládají vše, co lidé. A to je jen špička ledovce (zbytek komentáře obsahuje cynicky znevážený popis děje). Fantastic Four + Jelimán a spol. doplavou z africké savany do Monte Carla, kde se zcela nepozorovaně dostanou až do kasina, v němž prakticky okamžitě najdou opice a tučňáky. Odhalí jejich převlek, rozpoutají nechtěný povyk a poštvou na sebe francouzskou verzi T-X. A pak už jen utíkají a utíkají, během čehož stačí zničit půlku Monaka, odkoupit multikulturní cirkus + udělat z něho barevnou, nereálnou pakárnu, uvědomit si, že newyorská ZOO byla vlastně betonem a ploty obehnané vězení + uprchnout z ní a zjistit, že jejich skutečný "domov" není ani v ZOO na Manhattanu, ani na Madagaskaru, ani v Africe, nýbrž u cirkusu. Z bláta do louže? Podle našich hrdinů nejspíš ne... Další "detaily" jako Jelimánův románek (proč musí ta medvědice jen slintat, čumět do blba a kravit na motorce?!? Kdyby mluvila, tak by se to třeba dalo snést...), zbytečné používání zrovna-letících-songů atd. raději ani nebudu rozmazávat. Suprová animace fakt nestačí.(22.11.2014)

• - Když Marty převezme řízení, v originálním znění řekne "Move over Miss Daisy!", což je odkaz na film Řidič slečny Daisy (1989). (Studioworks)

• - Ve scéně, kdy lev Alex (Ben Stiller) zvedá kabát falešného prince z Versailles a objevuje opici s tučňáky, se ho opice v originálním znění ptá: "What's new pussycat?", na což jeden z tučňáků říká: "Woah, woah, woah!" To dává dohromady refrén známé písně v podání Toma Jonese „What's new pussy cat“. (Čulo)

• - V scéne "Monako" je 2 393 budov zo 42 rôznych modelov, z ktorých väčšina mohla mať až tri podoby. Mnoho budov malo na streche ešte ďalšie objekty, ako napríklad stoličky, kríky či kvetináče. (danco123)