Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z animovaného filmu Madagaskar. Už ich dobre poznám z dvoch predchádzajúcich snímkov. Tento krát sa dostali až do Európy. Stali sa dôležitou súčasťou krachujúceho cirkusu Zaragoza. Znova ho postavili na nohy a získali angažmá v ich milovanom New Yorku. Urobili všetko pre to, aby sa mohli vrátiť späť do svojej ZOO v Cetral Parku. Lenže nakoniec to dopadne trocha inak. Ak chcete vedieť ako pozrite si "Madagascar 3". Podľa mňa je to najzábavnejšia časť z tejto pestrofarebne a vysoko profesionálne animovanej trilógie. ****(26.4.2014)

• Allien.9

Tak už i "Madagaskar"... Vím, že to jednou přijít muselo, ale po nadprůměrné jedničce a téměř jednou tak dobré dvojce jsem stále tak trochu doufala v zázrak (respektive v oddálení onoho smutného osudu, který už potkal snad každý vícedílný animák). "Madagaskar 3" se tváří, jakoby druhý díl vůbec neexistoval. Ústřední čtveřice je opět v depresi, i když na konci předchozího dílu zářila štěstím, znovunalezení rodiče už Alexe pravděpodobně omrzeli, neboť mu nestojí za jediné slovo či jedinou vzpomínku, po tučňákově (novo)manželce není ani vidu, ani slechu, nehledě na to, že - po oba díly poměrně nemotorná - zvířata najednou zvládají vše, co lidé. A to je jen špička ledovce (zbytek komentáře obsahuje cynicky znevážený popis děje). Fantastic Four + Jelimán a spol. doplavou z africké savany do Monte Carla, kde se zcela nepozorovaně dostanou až do kasina, v němž prakticky okamžitě najdou opice a tučňáky. Odhalí jejich převlek, rozpoutají nechtěný povyk a poštvou na sebe francouzskou verzi T-X. A pak už jen utíkají a utíkají, během čehož stačí zničit půlku Monaka, odkoupit multikulturní cirkus (a udělat z něho barevnou, nereálnou pakárnu), uvědomit si, že newyorská ZOO byla vlastně jen betonem a ploty obehnané vězení a zjistit, že jejich skutečný "domov" není ani v ZOO na Manhattanu, ani na Madagaskaru, ani v Africe, nýbrž u cirkusu. Že je to z bláta do louže? Podle našich hrdinů nejspíš ne. Další "detaily" jako Jelimánův románek (proč musí ta medvědice jen slintat, čumět do blba a kravit na motorce?!?), zbytečné používání zrovna-letících-songů apod., raději ani nebudu rozmazávat... Hnus, velebnosti aneb když suprová animace fakt nestačí.(22.11.2014)

Hrdinný vývoj zvířecích eskapád dovršen. Od ukřičeného dobrodružství s minimem vtipu, přes šílenou komedii s menšími přešlapy až do veleabsurdního cíle. Fanoušci prvního dílu musí při pohledu na zpívající Francouzku nebo udatného tygra skákajícího skrz klíčovou dírku silně nervózně poposedávat, ale já si bránici chvílemi málem potrhal. Dokonale nesmyslné hlášky, poslepovaný příběh a nový příliv bizarních postaviček dávají ve výsledku jednoznačně nejlepší Madagaskar. Scéna s Fireworks od Katy Perry mi vyrazila dech a pochopil jsem při ní, jak dokonale se dá zachránit více než nesměle rozjetá série. 85%(19.11.2012)

"Hlavně nenápadně, dokud situace nevychladne !! Jsme neviditelný. Marty ?? Marty ??” - "Ta ta tadada ta ta cirkus, ta ta tadada ta afro cirkus, afro cirkus, afro puntík, puntíky, puntíky, afro !!” - "Jsi zdravej ??” ;) Tak v případě Madagascar 3: Europe's Most Wanted jde o, ne-li nejzdařilejší, pak jednoznačně nejzábavnější díl celé trilogie, byť to z mého pohledu neměli v DreamWorksu až tak složité, protože předchozí dva filmy mě osobně příliš neoslovily a nebýt příběhové linie kolem tučňáků, šlo by o hodně smutný průměr.. Čekal jsem znovu vadnoucí kvalitu, která nabrala směr hlubina spolu s druhým dílem, kdy se zdálo téma dokonale vyčerpané, jenže mě však zcela nečekaně zavalila až neskutečná lavina gagů, vtípků, hlášek a odkazů všeho druhu tlačící před sebou příběh prázdný jako tuba od lentilek, protože o ten příběh tentokrát opravdu vůbec nejde !! Konečně jsem si po dlouhé době užil nevyčerpatelných možností animovaného filmu !! Kam se hrabe Zataženo, občas trakaře !! Pche !! ;) Na první pohled neřízená střela, s níž tvůrci ovšem tak trochu klamou tělem, ač si vůbec na nic nehrají, klobouk dolů, a neservírují nám nic jiného než jednu skvělou nekončící zábavu, v tom nejbizarnějším smyslu slova, prakticky bez hluchých míst a nezbytného kýčovitého moralizování, což se dnes zrovna nenosí.. Pro mě osobně Madagaskar 3 platí za jedno z největších žánrových překvapení a zároveň i jeden z nejlepších a nejosobitějších animáků posledních let, jehož soundtrack s podpisem Hanse Zimmera padnoucí jako prdel na hrnec je famózní !!(9.1.2013)

Jednička a dvojka byly naprosto super a počůrávala jsem se smíchy ... tady byly vtipné scény, vtipné momenty ... ale tím to hasne. Taky mi moc nedává smysl, proč chtějí opouštět Afriku, když jim bylo přeci tak dobře, Alex našel rodiče a byly v prostředí, kam patří .. skončit u cirkusu ... no nic moc teda .. Takže příběh je na prd. Smysl ještě horší. Občas jsem se zasmála. Jen prostě nechápu, proč tak vysoké hodnocení ... neříkám však, že to bylo nejhorší, to určitě ne ..(17.1.2013)

• - V scéne "dobiehanie vlaku“ je do vzduchu vyhodených takmer 1 200 Eur. (milealelia)

• - V některých detailních scénách Martyho obličeje je možné všimnout si měnící se barvy jeho očí. (Num3roO)

• - Mihalnice postavy Gia sa môžu hýbať v 96 smeroch. (milealelia)