Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Vždycky jsem měl raději jiné animáky, ale třetí Magaskar hravě dorovnává kvality např Doby ledové, a to i když jsem si to při prvním promítání v kině tak nějak neuvědomoval. Na mě osobně platí druhé shlédnutí a to s větším kolektivem, nejlépe vrstevníků. Jedná se samozřejmě o film hlavně pro děti, ale leckteré pasáže dokážou vážně ohromit i dospělé. I když dvojku moc nemusim, trojka je fakt výborná...90%...[30.07.2012_Kino Šumava_Klatovy](26.6.2013)

Rozpočet $145miliónovTržby USA $216,391,482Tržby Celosvetovo $746,921,274Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,734,823 //počet predaných kusov 1,025,928Tržby za predaj DVD v USA $56,089,047 //počet predaných kusov 3,236,366║ __Divoká bláznivá jazda s vizuálnym obžerstvom a zatiaľ najlepším 3D efektom ohľadne počítačových animákov!!!__ Nečakal som ale každý ďalší diel je viac a viac šmrnc, je to uletené, neskutočne farbisté, má to stále čo ponúknuť a čím strhnúť, DreamWorks jednoznačne útočí na Pixar a to nepotrebuje ani moc premakaní príbeh. Pokiaľ ste si užívali lety a pády v Ako si vycvičiť draka, tak tu dostanete podobnú atmosférickú dvojitú dávku. Maximálna spokojnosť. (drobné škrípance odpúštam) __Toto je to pravé letné osvieženie!__ /videl v kine 3D verziu 2x: 100%/ __ Séria Shrek zabudnutá, Madagascar je dominantou DreamWorks. _Druhá projekcia nestratila nič na pôvabe a umocnila len zážitok, animák roka 2012!(9.7.2012)

• D.Moore

Po průměrné jedničce a nadprůměrné dvojce je tady... podprůměrná trojka. Otravná. Ukřičená. Střelená, ale přitom téměř vůbec vtipná (čestnou výjimkou je tygr Vitalij a jeho proskakování obručemi). Sice se skvělou animací i dabingem (jaguářice Gia a roztomilý přízvuk Jessicy Chastain), ale zároveň i dosti s omšelým příběhem plným přesně těch několikrát omletých ponaučení, která čekáte... Ne, ne. Se třetím Madagaskarem jsme si tedy napoprvé do oka nepadli. Ale někdy mu pravděpodobně dám druhou šanci stejně jako nedávno prvnímu.(10.10.2015)

Najlepšia časť a mimochodom úprimne ľutujem všetkých, ktorí to nepozerali v pôvodnom znení.Dve tretiny mojich sympatií, stoja na hlase Jessicy Chastain s prízvukom(5.5.2013)

Jednoznačne najlepší diel série, ktorý možno nepriniesol žiadne novátorstvo ani inteligentný dej, no svojou brilantnou výtvarnou stránkou, hitovým soundtrackom, humorom na úrovni a cirkusu si ma táto hlúposť totálne podrobila. Ďalší dôkaz toho, že film nemusí byť hyper inteligentný, aby sme sa uňho mohli dobre baviť.(3.11.2012)

• - Když Marty převezme řízení, v originálním znění řekne "Move over Miss Daisy!", což je odkaz na film Řidič slečny Daisy (1989). (Studioworks)

• - Písnička "Afro circus", kterou zpívá zebra, je postavena na slavné melodii českého skladatele Julia Fučíka "Vjezd gladiatorů" (op. 68). (Merenre)

• - V scéne "Monako" je 2 393 budov zo 42 rôznych modelov, z ktorých väčšina mohla mať až tri podoby. Mnoho budov malo na streche ešte ďalšie objekty, ako napríklad stoličky, kríky či kvetináče. (danco123)