Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Komu nevadí přílišná infantilita a naivita, užije si hodinu a půl dlouhý vodopád absurdních gagů a vtipných scének, které v celkovém kontextu vůbec nedávají smysl. Na druhou stranu je zase potěšující vidět, že tvůrci absolutně rezignují na vyprávění, moralizování a rodinné hodnoty a nezastavitelně dávkují nekonečný příval skečů, které by dokázaly obstát i samy o sobě. To se v době animáků "podle šablony" jen tak nevidí.(29.12.2012)

• S.Quentin QUALE

Pro koho se taková přeplácáná sračka točí, to teda nechápu. Pro děcka určitě ne, protože jaderný reaktory a uran 235 určitě nebude něco, co jim rozškubne huby od ucha k uchu. Vypnul jsem to po té úvodní honičce, nemohl jsem se na to dívat. Animace je taky příšerná, jako fakt špatný. Ty animáky už nejsou, co bývaly. Jedna hvězda za námahu dabérů. 25%(30.6.2014)

Čekala jsem všechno, ale tohle rozhodně ne! Po skvělé jedničce, slabší dvojce jsem nevěděla, má-li cenu jít na další díl do kina, či jestli vůbec se na něm mám kouknout. Madagaskar překvapil! Byl to dle mého názoru jeden z nejvtipnějších dílů, kde padlo spoustu nezapomenutelných hlášek ( především z úst krále Jelimána ). Ale bohužel celý film byl na mě místy až moc, moc barevný-především scéna z Londýna a i samotná finální. Tvůrci mohli trochu ubrat na kýčovitosti a neonových barvách! Jinak i volba hudby k jednotlivým scénám se povedla na výbornou. Líbil se mi i ruský tygr-leč pro menší děti to mohlo znamenat, že mu nemusely kolikrát dobře rozumět...I přesto se jedná o dost lepší film než byla dvojka, ale svou přeplácaností na jedničku to u mě nemá...(19.7.2012)

Madagaskar je jedna z těch megaúspěšných ale veskrze průměrných sérií, kde stejná parta kamarádů (v tomto případě zvěř ze Zoo) zažívá nová dobrodružství (tentokrát v kulicáh cirkusu) ale vše ostatní je stejné (humor, stavba příběhu). Naštěstí stále snesitelné ale u takového pátého dílu už to určitě začne klesat.(30.11.2012)

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z animovaného filmu Madagaskar. Už ich dobre poznám z dvoch predchádzajúcich snímkov. Tento krát sa dostali až do Európy. Stali sa dôležitou súčasťou krachujúceho cirkusu Zaragoza. Znova ho postavili na nohy a získali angažmá v ich milovanom New Yorku. Urobili všetko pre to, aby sa mohli vrátiť späť do svojej ZOO v Cetral Parku. Lenže nakoniec to dopadne trocha inak. Ak chcete vedieť ako pozrite si "Madagascar 3". Podľa mňa je to najzábavnejšia časť z tejto pestrofarebne a vysoko profesionálne animovanej trilógie. ****(26.4.2014)

• - Alex mal viac ako 2 000 ovládacích prvkov, a preto ho animátori mohli nastaviť do každej mysliteľnej pózy. (danco123)

• - Mihalnice postavy Gia sa môžu hýbať v 96 smeroch. (milealelia)

• - Scéna s návratom do minulosti obsahuje veľké ohňové efekty a detailné davové scény. Renderovanie si vyžiadalo 2,8 miliónov hodín na štyroch renderovacích farmách. (milealelia)