Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Trojka našťastie kráča v stopách zábavnej dvojky a nudný štýl jednotky relatívne ignoruje. Odŕha sa od reality a je „len“ show s viac či menej navzájom súvisiacimi komickými scénkami. Hlavná štvorica hrdinov našťastie ani teraz nie je príliš dôležitá a prím hrajú výrazné podporné figúrky. Boduje samozrejme najmä vojenské komando tučniakov, na ktorých sa dá (väčšinou, až na to nešťastné Monte Carlo, z ktorého sa podľa všetkého nikdy seriózne neplánovali vrátiť) spoľahnúť. Ale vydarené výstupy predviedli aj psychopatické šimpanzy a, pravdaže, zlatučký Mort. Ten sa ale mimochodom, a nie je v tom sám, záhadne pravidelne vytráca bez vysvetlenia z deja. Podozrivo vyzerá aj etické správanie ústrednej štvorky (Alex po happyende dvojky zrazu absolútne nerieši, čo bude s jeho rodičmi a bez váhania uteká z Afriky). Našťastie tvorcovia nemali ani len symbolický záujem o realitu/logiku a tým zábavnejšie scény tvoria. P.S. – Šialená karate-babka chýba.(25.5.2017)

Oproti dvojke zlepšenie, ale jednotku by to kvalitou nedobehlo rovnako ako kvalita zmrzliny v kornútku oproti Magnum Almond z Mekaču. Pár scén viacmenej vtipných - viacmenej však pre dospelých, čo vyznelo v kine dosť zvláštne keďže deti boli ticho a 30 ročný "capajdáci" sa smiali na plné ústa. Dosť som bol prekvapený keď som veru často detský smiech nepočul. Možno v záverečnej polhodinke. Mám zmiešané pocity. Asi som čakal viac a očakávania boli väčšie ako mali. Ale musím uznať, že by ma mrzelo keby to nevidím. Stálo to za tie 4 éčka a hodinu a pol "zabíjania" nudy. Strata času to ROZHODNE nebola.(26.6.2012)

Eric Darnell a Hans Zimmer sa dali zase do kopy a oživili zohratú partiu zvieratiek s typickým a výrazným štýlom hudby, ktoré ma dokázali pobaviť v minulosti a inak nebolo tomu ani teraz. Vtipne a zábavne riešili takmer každú situáciu, ktorú podporovali svojim "divokým" slovníkom. Tvorcovia akciou nešetrili a tento rozprávkový balón ňou poriadne naplnili. Jasne si spomínam na divokú jazda autom, organizovane vniknutie do kasína ako aj použitie mena slávneho pilota F1 Niky Laudu, ktoré prišpendlili divokému šoférovi Martimu, takže bol z neho Marti Lauda. Partia akčných tučniakov trocha dostala červenú, ale za to vtiahnutie ruského tigra Vitaliho to cele napravilo. Niekomu sa môže zdať opakované a nezmenené obsadenie hlavnej skupinky hrdinov menej zaujímavé, čo trocha zapôsobilo aj na mňa a ešte malou záhadou pre mňa ostáva prečo medvedica jazdiaca na motorke nerozprávala. Takže za tuto dávku zábavy dávam 80%.(12.11.2012)

To bylo tak dětinský a naivní. Ale kdo říká, že to nutně musí zkazit dojem z filmu? Je hlupák ten, kdo na tento film zajde a čeká od toho něco jiného. Jako jeden pak redaktor, který Madagascar ohodnotil na 20%. Příběh byl klišé bez hlubšího nápadu a celé to bylo protkané nadsázkou a nesmyslností, kterou člověk musí přijmout, a pak si může pohádku užít :)(15.6.2012)

Každý diel Madagaskaru sa u mňa drží rovnako kvalitne vysoko. Ani na tretí krát to nie je nuda. Postavy stále majú čo ponúknuť, či už akciu alebo nejakú vtipnú hlášku a príbeh je stále dosť zaujímavý. Navyše v tomto diely asi najviac vygradovaný. Hudba Hansa Zimmera funguje stále rovnako skvelo a týmto dielom sa u mňa Madagaskar zaradil medzi tie kvalitnejšie animované série. 80% - 4*(30.12.2012)

• - Píseň „Non Je Ne Regrette Rien“ Edith Piaf, která ve filmu zní z úst Chantel DuBois (Frances McDormand), nazpívala sama dabérka postavy. V české verzi píseň nazpívala Radka Fišarová. (funhouse)

• - Mihalnice postavy Gia sa môžu hýbať v 96 smeroch. (milealelia)

• - Kapitánka Chantal DuBois spieva vo filme pieseň od Edith Piaf - "Non, Je ne regrette rien". (ludena)