Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Pre mňa určite najlepší diel série. Síce som Madagaskar nemala dáko extra v láske, nikdy som ním ale nepohŕdla a keď išiel v telke nebránila som sa mu. Tomuto dielu však dávam najvyššie hodnotenie. Pre mňa osobne bol najzábavnejší. Ňuchajúca Francúzska s pavúčimi nohami a s riťou ako lodný kufor, medvedica Soňa na motorke Ducati s jej pribrzdeným pohľadom a kopa iných postáv a scén ma dokázala neskutočne dobre pobaviť. Samozrejme nesklamali tučniaci (i keď v jednotke určite pobavili viac, pretože to bolo samozrejme niečo nové), veľmi dobrá hudba ako i v predošlých dieloch a samozrejme, že nesklamal ani môj najobľúbenejší kráľ Julien. Tejto postave proste nikdy neviem odolať. 4*, nečakala som tak dobré pokračovanie..(14.3.2013)

Oproti dvojke zlepšenie, ale jednotku by to kvalitou nedobehlo rovnako ako kvalita zmrzliny v kornútku oproti Magnum Almond z Mekaču. Pár scén viacmenej vtipných - viacmenej však pre dospelých, čo vyznelo v kine dosť zvláštne keďže deti boli ticho a 30 ročný "capajdáci" sa smiali na plné ústa. Dosť som bol prekvapený keď som veru často detský smiech nepočul. Možno v záverečnej polhodinke. Mám zmiešané pocity. Asi som čakal viac a očakávania boli väčšie ako mali. Ale musím uznať, že by ma mrzelo keby to nevidím. Stálo to za tie 4 éčka a hodinu a pol "zabíjania" nudy. Strata času to ROZHODNE nebola.(26.6.2012)

Trošku jsem se bála, protože na druhý díl se dalo dívat, ale nebyla to žádná bomba. To ovšem neplatí o tomhle pokračování. Skvělý, skoro jako jednička. Dobrý příběh, spousta vtipných scén (a i spoustu nesmyslných, třeba to co tam předváděl ten lev, tygr či co to bylo, při proskakování klíčovou dírkou, ale co už :D) a naprosto výborný soundtrack. Tenhle díl se vážně povedl. 4* "Dadadadadadadada Cirkus afro, cirkus afro, puntiky puntiky puntiky. Afroooooo!" (14.6.2012)

Po velice průměrném druhém Madagaskaru jsem ke třetímu pokračování přistupoval s jistou mírou nedůvěry. Nicméně všechny obavy byly zbytečné. Madagaskar 3 byla opravdu svižná a zábavná jízda plná všelijakých barev. Je sice pravda, že třetí díl, co se týká místa, už nemá moc společného s původním názvem, ale to vem čert. Moc se mi líbily skladby, které byly vybrány do soundtracku - Non je ne regrette rien, Time to Say Goodbye a zejména Firework. Absolutně nejnezapomenutelnější scénou bylo cirkusové představení doprovázené právě Firework od Katy Perry, které ve mě probudilo to malé a nadšené dítě, které je v každém z nás. Romantická linie Jelimán-Sonya mě kupodivu fakt pobavila. Zkrátka solidní pokračovaní jedné z nejvýraznějších animovaných sérií posledních let, ve kterém mi vadilo snad jen to okaté poučování (které sem ale holt patří) a občas kapitánka Chantel DuBois, jinak to ale bylo pěkné.(14.7.2013)

Lev Alex, zebra Marty, hrošica Gloria, žirafa Melman, lemur Julien a štyria militárni tučniaci... to sú starí známi zvierací hrdinovia z animovaného filmu Madagaskar. Už ich dobre poznám z dvoch predchádzajúcich snímkov. Tento krát sa dostali až do Európy. Stali sa dôležitou súčasťou krachujúceho cirkusu Zaragoza. Znova ho postavili na nohy a získali angažmá v ich milovanom New Yorku. Urobili všetko pre to, aby sa mohli vrátiť späť do svojej ZOO v Cetral Parku. Lenže nakoniec to dopadne trocha inak. Ak chcete vedieť ako pozrite si "Madagascar 3". Podľa mňa je to najzábavnejšia časť z tejto pestrofarebne a vysoko profesionálne animovanej trilógie. ****(26.4.2014)

• - Když Marty převezme řízení, v originálním znění řekne "Move over Miss Daisy!", což je odkaz na film Řidič slečny Daisy (1989). (Studioworks)

• - Kapitánka Chantal DuBois spieva vo filme pieseň od Edith Piaf - "Non, Je ne regrette rien". (ludena)

• - Mihalnice postavy Gia sa môžu hýbať v 96 smeroch. (milealelia)