Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Vždycky jsem měl raději jiné animáky, ale třetí Magaskar hravě dorovnává kvality např Doby ledové, a to i když jsem si to při prvním promítání v kině tak nějak neuvědomoval. Na mě osobně platí druhé shlédnutí a to s větším kolektivem, nejlépe vrstevníků. Jedná se samozřejmě o film hlavně pro děti, ale leckteré pasáže dokážou vážně ohromit i dospělé. I když dvojku moc nemusim, trojka je fakt výborná...90%...[30.07.2012_Kino Šumava_Klatovy](26.6.2013)

• Dale

Podľa tunajšieho hodnotenia to síce nevyzerá, no aj táto séria každou časťou upadá na kvalite. Jednotka bola milá a zábavná, dvojka sa udržala aspoň v priemernej rovine, aj keď nič nové nepriniesla a trojka je už len pokus zo známych postavičiek ešte niečo vytrieskať. Dej je, aj na animák, príliš jednoduchý až žiadny. No je to ideálny animák pre 5-ročné deti - hýri všetkými známymi aj neznámymi farbami, je hrozne ukričaný a postavičky sú ako naspeedované, ani na chvíľu sa nezastavia. Detičky musia byť z toho paf a rodičia majú na 90 minút pokoj, no pre dospelého diváka to je veľká nuda a niet sa veľmi na čom zasmiať. To, že hlavné číslo cirkusu je, že tiger skáče skrz prsteň, mi zábavné nepripadá. Je to taká kravina, akých tu je plno. Možno v 3D by to bolo aspoň trochu zaujímavé.(22.8.2015)

Začátek mi z časových důvodů poněkud utekl, těžko to někdy doženu, zas taková sláva na třetí to nebyla. Animáky mám všeobecně ráda, ale když je něčeho moc...hudby, barviček, hlášek, odkazů, dějových zvratů, šílených obratů a především zrychleného kmitání střihů jako v traileru nebo trapných reklamách, jež chtějí říct v pár sekundách co nejvíc a nakonec neřeknou nic. Ještě k tomu místy špatně zřetelný překlad, takže příště raději původní znění, jestli nějaké příště bude. Pár vtípků typu jak se (ne)opřít bez kolapsu o papírovou stěnu, případně jí projít s nulovým narušením, mě sice rozesmály, ale jak říkám, moc jsem nestíhala. Asi je současný trend cílit výhradně k bystrým digitálně odkojeným dětem. "Až mě budeš někde hledat, tak tam nebudu."(4.7.2013)

Ano, je to infantilnejsi, uchylnejsi a barevnejsi nez predchozi dily a pribeh ustupuje do pozadi, ale zaroven je to taky 90 minutova neprerusovana jizda se skvelejma scenkama a hlaskama. Animace je na standardni urovni, skvela hudba a stara znama parta, ktera se tentokrat mota v cirkuse. Logika jde casto stranou, spousta scen uz je mimo i na animovanej film, ale je to proste cistokrevna zabava oprostena od jakyhokoliv poucovani a to se u animaku dneska uz moc nevidi. Ja jsem naprosto spokojenej, zatim asi nejlepsi dil.(30.6.2012)

Čekala jsem všechno, ale tohle rozhodně ne! Po skvělé jedničce, slabší dvojce jsem nevěděla, má-li cenu jít na další díl do kina, či jestli vůbec se na něm mám kouknout. Madagaskar překvapil! Byl to dle mého názoru jeden z nejvtipnějších dílů, kde padlo spoustu nezapomenutelných hlášek ( především z úst krále Jelimána ). Ale bohužel celý film byl na mě místy až moc, moc barevný-především scéna z Londýna a i samotná finální. Tvůrci mohli trochu ubrat na kýčovitosti a neonových barvách! Jinak i volba hudby k jednotlivým scénám se povedla na výbornou. Líbil se mi i ruský tygr-leč pro menší děti to mohlo znamenat, že mu nemusely kolikrát dobře rozumět...I přesto se jedná o dost lepší film než byla dvojka, ale svou přeplácaností na jedničku to u mě nemá...(19.7.2012)

• - Panoráma Manhattanu pôvodne nemala obsahovať novú budovu World Trade Center. Grafik štúdia DreamWorks, ktorý šiel okolo nedokončenej budovy, však požiadal, či by v animovanom filme nemohla byť zvečnená ich architektúra už ako hotová stavba. (peiton)

• - V scéne "Monako" je 2 393 budov zo 42 rôznych modelov, z ktorých väčšina mohla mať až tri podoby. Mnoho budov malo na streche ešte ďalšie objekty, ako napríklad stoličky, kríky či kvetináče. (danco123)

• - Když Marty převezme řízení, v originálním znění řekne "Move over Miss Daisy!", což je odkaz na film Řidič slečny Daisy (1989). (Studioworks)