Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

• D.Moore

Po průměrné jedničce a nadprůměrné dvojce je tady... podprůměrná trojka. Otravná. Ukřičená. Střelená, ale přitom téměř vůbec vtipná (čestnou výjimkou je tygr Vitalij a jeho proskakování obručemi). Sice se skvělou animací i dabingem (jaguářice Gia a roztomilý přízvuk Jessicy Chastain), ale zároveň i dosti s omšelým příběhem plným přesně těch několikrát omletých ponaučení, která čekáte... Ne, ne. Se třetím Madagaskarem jsme si tedy napoprvé do oka nepadli. Ale někdy mu pravděpodobně dám druhou šanci stejně jako nedávno prvnímu.(10.10.2015)

• S.Quentin QUALE

Pro koho se taková přeplácáná sračka točí, to teda nechápu. Pro děcka určitě ne, protože jaderný reaktory a uran 235 určitě nebude něco, co jim rozškubne huby od ucha k uchu. Vypnul jsem to po té úvodní honičce, nemohl jsem se na to dívat. Animace je taky příšerná, jako fakt špatný. Ty animáky už nejsou, co bývaly. Jedna hvězda za námahu dabérů. 25%(30.6.2014)

Jeden z mála animáků, který se poučil z chyb a po nevýrazné dvojce se do toho do třetice pořádně opřel. Vzal každý prvek, každý detail a tvrdě ho vytůroval na hranici mezního přetížení. Výsledkem je extrémně barevná, rychlá, ztřeštěná až absurdní blbina, plná vtípků, hlášek, odkazů, gagů a parodických momentů, které si utahují snad ze všech klišé animovaného filmu, aniž by přitom samy přestaly být dokonalými příklady těchto klišé. Jedna parta zvířecích ztroskotanců potká jinou partu zvířecích ztroskotanců a společně se pokusí najít ztracenou slávu, podporováni partou geniálních tučnáků a pronásledování lovkyní, která v sobě má nezničitelnost Jackieho Chana, schopnosti Jamese Bonda a hlas Edith Piaf. A jako bonus traumatizovaný ruský tygr proskakující místo kruhem kroužkem o velkosti prstýnku. Už dlouho jsem se u animáku tak dobře nebavil.(1.1.2013)

Hrdinný vývoj zvířecích eskapád dovršen. Od ukřičeného dobrodružství s minimem vtipu, přes šílenou komedii s menšími přešlapy až do veleabsurdního cíle. Fanoušci prvního dílu musí při pohledu na zpívající Francouzku nebo udatného tygra skákajícího skrz klíčovou dírku silně nervózně poposedávat, ale já si bránici chvílemi málem potrhal. Dokonale nesmyslné hlášky, poslepovaný příběh a nový příliv bizarních postaviček dávají ve výsledku jednoznačně nejlepší Madagaskar. Scéna s Fireworks od Katy Perry mi vyrazila dech a pochopil jsem při ní, jak dokonale se dá zachránit více než nesměle rozjetá série. 85%(19.11.2012)

Pre mňa určite najlepší diel série. Síce som Madagaskar nemala dáko extra v láske, nikdy som ním ale nepohŕdla a keď išiel v telke nebránila som sa mu. Tomuto dielu však dávam najvyššie hodnotenie. Pre mňa osobne bol najzábavnejší. Ňuchajúca Francúzska s pavúčimi nohami a s riťou ako lodný kufor, medvedica Soňa na motorke Ducati s jej pribrzdeným pohľadom a kopa iných postáv a scén ma dokázala neskutočne dobre pobaviť. Samozrejme nesklamali tučniaci (i keď v jednotke určite pobavili viac, pretože to bolo samozrejme niečo nové), veľmi dobrá hudba ako i v predošlých dieloch a samozrejme, že nesklamal ani môj najobľúbenejší kráľ Julien. Tejto postave proste nikdy neviem odolať. 4*, nečakala som tak dobré pokračovanie..(14.3.2013)

• - Ve scéně, kdy lev Alex (Ben Stiller) zvedá kabát falešného prince z Versailles a objevuje opici s tučňáky, se ho opice v originálním znění ptá: "What's new pussycat?", na což jeden z tučňáků říká: "Woah, woah, woah!" To dává dohromady refrén známé písně v podání Toma Jonese „What's new pussy cat“. (Čulo)

• - V scéne "Monako" je 2 393 budov zo 42 rôznych modelov, z ktorých väčšina mohla mať až tri podoby. Mnoho budov malo na streche ešte ďalšie objekty, ako napríklad stoličky, kríky či kvetináče. (danco123)

• - Alex mal viac ako 2 000 ovládacích prvkov, a preto ho animátori mohli nastaviť do každej mysliteľnej pózy. (danco123)