Madagaskar 3

Madagaskar 3

• Nizozemsko

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Madakaskar trojka (byť už se parta zvířat dostala až do Evropy a tak je název matoucí) si pořád udržuje svoji úroveň, mně se tam nelíbilo jen pár věcí, které ale zase ocení dětské publikum, takže určitě není nad čím reptat. Líbí se mi, že snímek obsahuje poselství (tak jsme konečně tady... to je ono??), což je přidaná hodnota, protože hlavní gró Madagaskaru je bavit, bavit, bavit. Pro mě jeho úspěch tkví v dobře vybraném soundtracku, skvělém českém dabingu a hláškách, které jsem si přehrávala i několikrát za sebou, viz žirafák Melman ("tanec... nesmyslný pohyb, při kterém se nikam nedostaneš.."), po uši zamilovaný opičí král Jelimán ("Příliš jsem se staral o to, kdo jsem, kdo jsi ty, jak páchneš, a přitom je důležité jen jedno- jak páchneme společně...") nebo jako vždy fantastičtí tučňáci ("vypusťte tuleně!" Stefano: "Já jsem lachtan!" - "hmm, a odkdy??" :-)). Přesto přese všechno bych nerada, kdyby chtěli točit další pokračování, protože, jak ví všichni cirkusáci- v nejlepším se má přestat.(31.8.2014)

Komu nevadí přílišná infantilita a naivita, užije si hodinu a půl dlouhý vodopád absurdních gagů a vtipných scének, které v celkovém kontextu vůbec nedávají smysl. Na druhou stranu je zase potěšující vidět, že tvůrci absolutně rezignují na vyprávění, moralizování a rodinné hodnoty a nezastavitelně dávkují nekonečný příval skečů, které by dokázaly obstát i samy o sobě. To se v době animáků "podle šablony" jen tak nevidí.(29.12.2012)

Klidně přiznávám, že první dva díly série se mi nelíbily. O to příjemněji mě překvapila tahle ztřeštěná animovaná groteska, ve které logika nemá co dělat, ale vůbec to nevadí. Promakané gagy, jejich závratné tempo i vizuálně parádní cirkusová čísla představují dvakrát tolik zábavy než první dva díly dohromady. Navíc je tu spousta svěžích nových postav, včetně nadlidsky výkonné kapitánky DuBoisové, díky které mají hrdinové konečně i pořádného protivníka.(18.6.2012)

Barvičky, barvičky. Jo, věřím, že dětem to stačí. Je to pěkný, je to barevný, celkem i vtipný, ale já z toho prostě už cítím křeč. Křeč, jak udržet značku v chodu. Kam poslat postavičky tentokrát, abychom z rodičů vytřískali alespoň tolik, jako z našeho posledního filmu. A to se mi prostě moc nezamlouvá... 60%(12.2.2014)

Staří známí se vrací v novém příběhu okořeněném novými postavami a odehrávajícím se převážně v Evropě, což je oproti minulým dílům novinka. A já musím říct, že jsem se bavil méně než u předchozích dílů a série má tak u mě klesající tendenci. A co zapříčinilo mou částečnou nespokojenost s tímto dílem? Zaprvé jsou to nelogičnosti v ději, protože si dost dobře nedovedu představit, že když už hlavní hrdinové dokázali se šnorchlama doplavat z Afriky až do Evropy, tak proč ne rovnou do Ameriky? A jak může fungovat cirkus, když v něm nefiguruje ani jediný člověk? A kapitánka DuBois by určitě v reálném světě existovat nemohla. Ale fajn, beru to tak, že je to pro děti a ty se chtějí především bavit. Jenže má nespokojenost plyne i z nových zvířecích postav. Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale ten lachtan mě tam celou dobu šíleně štval stejně jako ten tygr a vlastně většina osazenstva cirkusu. Byly to šíleně nesympatické postavy, které jsem prostě neskousl. A nakonec mě štvalo i upozadění starých známých. Morris a Mort dostali hodně málo prostoru, Morris snad dokonce za celou dobu řekl jen pár slov, klasický Jelimánův humor se vytratil s jeho zamilovaností a tučňáčí komando také příliš prostoru nemělo, ale objektivně musím říci, že tučňáci měli zhruba stejně prostoru jako v předchozích dílech, takže tady je prostě jen chyba v tom, že bych je chtěl vidět na plátně častěji. Ale leccos se i povedlo, například Marty je stejně ztřeštěný jako v minulých dílech, pár super hlášek a vtipných situací se zde taky objevilo, takže nakonec to není ve výsledku tak hrozné, ale oproti minulým dílům rozhodně toto pokračování vnímám jako zklamání, a tak zatímco prvnímu dílu jsem dal pět hvězd a druhému dílu čtyři hvězdy, tak tento třetí díl ode mne získává pouhé tři hvězdy.(6.7.2012)

• - Kapitánka Chantal DuBois spieva vo filme pieseň od Edith Piaf - "Non, Je ne regrette rien". (ludena)

• - Každá postava v davových scénach mohla mať až 3 telá, 6 hláv a rôzne kostýmy, spolu išlo o viac ako 19 miliónov unikátnych kombinácii. Pre porovnanie, celá metropolitná oblasť New Yorku dosiahla rok pred natočením filmu práve počet 19 miliónov obyvateľov. (peiton)

• - Na promítání kresleného snímku v kině Cineworld v britském Nottinghamu rodiče ani děti jen tak nezapomenou. Zaměstnanci kina pochybili a místo rodinného filmu pustili horor Paranormal Activity 4 (2012). Na plátně se objevily jen první dvě minuty snímku, který ale začíná zábleskem z prvního dílu hororové série, kdy je směrem na kameru vymrštěno zakrvácené tělo ženy. Scéna přivedla velké množství dětí k slzám. Vedení kina se hostům omluvilo, vrátilo jim zaplacené peníze a obdarovalo je volnými lístky na další promítání. (FMJ)