Madagaskar 3

Madagaskar 3

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 90 min

Eric Darnell a Hans Zimmer sa dali zase do kopy a oživili zohratú partiu zvieratiek s typickým a výrazným štýlom hudby, ktoré ma dokázali pobaviť v minulosti a inak nebolo tomu ani teraz. Vtipne a zábavne riešili takmer každú situáciu, ktorú podporovali svojim "divokým" slovníkom. Tvorcovia akciou nešetrili a tento rozprávkový balón ňou poriadne naplnili. Jasne si spomínam na divokú jazda autom, organizovane vniknutie do kasína ako aj použitie mena slávneho pilota F1 Niky Laudu, ktoré prišpendlili divokému šoférovi Martimu, takže bol z neho Marti Lauda. Partia akčných tučniakov trocha dostala červenú, ale za to vtiahnutie ruského tigra Vitaliho to cele napravilo. Niekomu sa môže zdať opakované a nezmenené obsadenie hlavnej skupinky hrdinov menej zaujímavé, čo trocha zapôsobilo aj na mňa a ešte malou záhadou pre mňa ostáva prečo medvedica jazdiaca na motorke nerozprávala. Takže za tuto dávku zábavy dávam 80%.(12.11.2012)

Séria animákov o kamarátoch z newyorkskej ZOO pokročila do trilógie a znovu láme rekordy a moje očakávania. Veľmi svieži filmík, v ktorom ide o to, že stará parta drží stále pri sebe, priateľstvo je nadovšetko a popri tom sa rozohráva množstvo vtipných situácií, ktoré ešte stále dokážu diváka prekvapiť. Charaktery postáv stavajú stále na tom istom, ale vždy sa nájdu okamihy, ktorými prekonajú samých seba a pritom stále ostávajú pri zemi. 3D potešila, nebola na obtiaž a dabing sa vcelku vydaril. Vkusný humor je vhodný pre deti, ale nepohrdne ani rodič, čo je podľa mňa tá najlepšia stratégia, akou sa štúdiá pustili. Takže neostáva nič iné, len sa tešiť na ďalšie pokračovanie a dúfať v kvalitu nastavenej latky aj naďalej. 85%.(30.11.2012)

• Dale

Podľa tunajšieho hodnotenia to síce nevyzerá, no aj táto séria každou časťou upadá na kvalite. Jednotka bola milá a zábavná, dvojka sa udržala aspoň v priemernej rovine, aj keď nič nové nepriniesla a trojka je už len pokus zo známych postavičiek ešte niečo vytrieskať. Dej je, aj na animák, príliš jednoduchý až žiadny. No je to ideálny animák pre 5-ročné deti - hýri všetkými známymi aj neznámymi farbami, je hrozne ukričaný a postavičky sú ako naspeedované, ani na chvíľu sa nezastavia. Detičky musia byť z toho paf a rodičia majú na 90 minút pokoj, no pre dospelého diváka to je veľká nuda a niet sa veľmi na čom zasmiať. To, že hlavné číslo cirkusu je, že tiger skáče skrz prsteň, mi zábavné nepripadá. Je to taká kravina, akých tu je plno. Možno v 3D by to bolo aspoň trochu zaujímavé.(22.8.2015)

• malylada

Tak třetí pokračování mě absolutně nechytlo. Nevzpomínám si kromě závěru na nějaký moment, který nebyl nudný, dialogově trapný a vtipy mohly fungovat maximálně na nejmenší publikum. Vizuálně mě Madagaskar nikdy příliš nebrat, i když ty peníze cítit jsou a animaci se nic nedá pořádně co vytknout. Za mě typické bezduché vydělávání škváry.......4/10(18.3.2017)

Za ten úvod, plus Monte Carlo bych byl možná i na jedné hvězdě, stejně tak za New York, ale to mezitím se mi líbilo maximálně, takže se to u mě vyšplhalo na nejlepší hodnocení z dosavadní série, protože je to zatím tedy asi nejlepší film Madagascarských příběhů. To zapojení cirkusu, jako prvku, který je ze zvířaty odjakživa spjatý tomu dodalo opravdu hodně moc. Nehledě na tom, že přibyla kupa dalších zajímavých zvířat a že se tentokrát vše rozjelo do obří fantasknosti, která byla fakt úchvatnou podívanou. Takže cirkusácké pojetí s fantaskním odklonem mi sedlo nadmíru. Akorát dojem dost silně kazila ta monacká lovkyně zvířat, to blo přesně ve stylu ujetostí předchozích filmů a bylo to ke škodě. Tučňáci film stále tahnou, ale tentokrát jim bylo více pomáháno i od dalšího zvířectva. Jen ten lemur mi leze na nervy film, co film.(30.8.2016)

• - V scéne "dobiehanie vlaku“ je do vzduchu vyhodených takmer 1 200 Eur. (milealelia)

• - Písnička "Afro circus", kterou zpívá zebra, je postavena na slavné melodii českého skladatele Julia Fučíka "Vjezd gladiatorů" (op. 68). (Merenre)

• - Na promítání kresleného snímku v kině Cineworld v britském Nottinghamu rodiče ani děti jen tak nezapomenou. Zaměstnanci kina pochybili a místo rodinného filmu pustili horor Paranormal Activity 4 (2012). Na plátně se objevily jen první dvě minuty snímku, který ale začíná zábleskem z prvního dílu hororové série, kdy je směrem na kameru vymrštěno zakrvácené tělo ženy. Scéna přivedla velké množství dětí k slzám. Vedení kina se hostům omluvilo, vrátilo jim zaplacené peníze a obdarovalo je volnými lístky na další promítání. (FMJ)