Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí... (Magic Box)

boulala

Nemůžu se zbavit dojmu, že některé filmy jsou hodně přeceňované jen kvůli své dobře zvládnuté propagaci. Snídaně u Tiffanyho je z mého pohledu určitě jedním z nich. Má sice zajímavý prvek melodickou píseň, ale to je asi tak to jediné, co film nabízí pozitivního oproti jiným průměrným filmům v tomto žánru. Naopak postrádá jakýkoliv vyšší stupeň napětí či dramatické zápletky a třeba jen špetky humoru se nedočkáte. Navíc víte, co se stane od začátku do konce a nezaskočí Vás zde prostě nic. Jen odpočítáváte, kdy už se to konečně stane a budete si moct říct "Viděl jsem Snídani u Tiffanyho". ()

Damnsinead

Tenhle film stojí a padá na nádherné Audrey. Coby roztomilá pohádka je to brilantní, ale to drama aby v tom člověk pohledal. Z dnešního cynického pohledu je hlavní hrdinka neuvěřitelně naivní,ale zároveň dost velká potvora,aby v tom uměla chodit. Usoudí,že štěstí jí přinese bohatý manžel,takže si jde za svým, nechává si platit od obdivovatelů a shání boháče. Pak se objeví bývalý manžel,kterého si měla vzít ve čtrnácti (a sakra). Ale jinak by mohla Holly nosit nad hlavou svatozář. Vím, film je oproti knižní předloze upravený (v knize Holly zas takový svatoušek nebyla), ale tady to bylo spíš na škodu. Vedlejší postavy byly uvěřitelné ještě míň. Takže průměr. ()

arkim

Musela som vyrast (nie len vyskovo), aby som pochopila tento film a naplno si ho tak mohla uzit. uz nepotrebujem akciu, kvalitny obraz, moderne techniky, originalne zabery ani srdcedrasajucu hudbu (aj ked o poslednych dvoch by sa dalo polemizovat). uz mi "staci" jednoduche, naivne az hlupo ciste "Breakfast at Tiffany's". ()

milford

Návštěva Tiffanyho, kocour, konec. Nic víc nestojí za řeč. Samozřejmě, Audrey hraje výborně, ale její postava je taková zlatokopka až to bolí. Nebo jinak řečeno, má dost pokřivenej pohled na svět a osobně u mě teda jako postava nezískala moc sympatií. ()

poison

No nevim, ale pekna nuda. Pripomina to takovy ty filmy pro pametniky, ale v tomto pripade dokonce uz i v barve :) ()

Kletus

Slaďoučký přeslaďoučký příběh děvčete, zahrané Audrey Hepburn, která mi nikdy k srdci nepřirostla. ()

mentos.

Jedno je jisté, zamiloval jsem se. Teď ale nevím jestli do postavy Holly Golightlyové nebo přímo do herečky Audrey Hepburn či do té skvělé hudby. Možná vlastně do celého filmu. ()

AyLe_

Audrey Hepburn je prostě kouzelná. Kdysi jsem četla knihu, ale vůbec jsem si ji už nepamatovala, tak mě trochu překvapil happy end, ale byla jsem za něj i ráda :) ()

Memfiska

Viděla jsem tento film nedávno a už bych si ho zas klidně a ráda pustila, to mluví za vše. Audrey mě opět přesvědčila, že je skvělá herečka, a že filmy s ní jsou nesmrtelné. ()

HMTD

Ve své době asi poněkud kontroverzní, ale úžasný film. Ač se snažím hodnotit očima doby ve které film vznikne, budu muset dát jen tři hvězdy protože některé filmy podobného stáří i přes podobnou rozvleklost mají v sobě mnohem více zábavnosti. Tady je jen skvěle zahraná hlavní role plus pár drobností které z filmu dělají legendu. ()

zipS

Audrey Audrey .. narodila a posobila si v obdobi kedy este damy boli damy a herci hercami. V spravnom case na spravnom mieste ... tak ako aj tento film, ktory sa pravdepodobne stal večným.. Sledovat herectvo ludi, ktori uz nie su nazive.. tento film len umocnuje v jeho originalite. Skvela vec. ()

Margeline

Až na druhé pozretie sa mi tento film zapáčil. Audrey tu žiari ale postava roztopašnej a ľahtikárskej Holly je miestami otravná. Mala som možnosť prečítať si predlohu a musím priznať, že film, sa mi pozdával oveľa viac. Aj vďaka odlišnostiam, no najmä vďaka roztomilej Audrey, ktorá z impulzívnej devy pochybnej povesti a mravov, dokázala vykúzliť nerozvážneho a idealistického miláčika. Raňajky sú hlavne romancou, no tiež aj komédiou a nostalgickou snímkou dvoch stratených duší, ktoré sa nájdu. Audreyina serenáda je magická. Tento film nie je úplne môj štýl ale dokázal si ma získať. ()

trojkolka

První film s Audrey Hepburn a myslím, že jsem nemohla zvolit líp. Příběh je dojemný a ONA naprosto dokonalá. Já jsem z ní celý film nemohla spustit oči. Krásná, mladá, sebevědomá dívka co chce dobýt New York společně s některým nejbohatším mužem města, ale zároveň naprosto střelená holka, co by zasloužila pětadvacet na zadek. A jak si tak načančaná pískla na ten taxík, tak tím mě odrovnala... ()

raskovnik odpad!

To, že je to staré ešte neznamená, že je to pekné. Je to najdlhšia reklama na svete, obohatená otrasným výkonom Georga Pepparda. Všetky postavy sú také, že by ste im najradšej dali jednu cez hubu, dej je 100% predvídateľný a celkovo okrem falošného britského prízvuku film nemá čo ponúknuť. ()

Barcica

Nechápem, že som tak dlho odkladala pozretie tohto filmu. Nádherné, romantické a Audrey Hepburn je dokonalá. Viac niet čo dodať. ()

Pignon

Doba si to vzala sebou... Na rozdíl např. od Prázdnin v Římě. I když "podnikatelky" tohoto typu jsou tu stále s námi a aktivní. ()

Blake Edwards: 1922 – 2010

Blake Edwards: 1922 – 2010